Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Jpeg lejátszás asztali lejátszón (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pragoon


pragoon
csendes tag

Hello Mindenkinek! Segítség kellene!

A napokban kaptam születésnapomra egy ORION lejátszót, amely a DVD mellett sokmindent lejátszik. Többek között Jpeg képeket is. Nem vagyok kezdő a ''szakmában'', de nekem nem sikerült lejátszanom a képeket. A kütyü úgy működik, hogy a beadott lemezt felismeri, ha egyből lejátszható, akkor lejátssza, ha pl mp3, akkor kiírha a könyvtárszerkezetet és úgy lehet belépni. No most. Ha egy jpg képekkel teleírt lemezt teszek be, akkor szépen kilistázza a könyvtárakat és a fájlokat, söt azok ikonjaként képet mutat, de fent a display soron mp3-nak írja ki a fájlokat. A lejátszás persze nem megy. Próbálkoztam jpg és jpeg kiterjesztésű fájlokkal is. Van valami speciális formátum, amibe fel kell írnia a cd-ket? (mint pl a Kodak photo CD?) Én a Nero-ban nem találtam ilyesmit. Mit csinálok rosszul? Segítsetek! Köszi

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Használati útmutató nem segít?

Aki hülye, haljon meg!

(#3) supercow válasza pragoon (#1) üzenetére


supercow
őstag

Az én lejátszóm meg tudja jeleníteni, ez Vestel gyártmány, de a belseje ugyanaz a kettőnek, a különbség az előlapon a műanyag gombok alakja :) Tehát JPG, JPEG kiterjesztés lehet. Betetted a lemezt, megmutatja a könyvtárakat, odanavigálsz az adott helyre, kiválasztod a fájlt és nyomsz a távirányítón egy Play-t. Nálam ilyenkor egy kb 3 másodperces csúszásokkal slide-show-kény elkezdi mutatni a képeket.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#4) supercow


supercow
őstag

hasonló kinézetű/tartalmú lejátszó a SEG Los Angeles is, biztos felismered itt:
[L]http://mesaverde.bei.t-online.de/player2003/segla2/main.html[/L]
[L]http://www.veseg.de/produkte/dvd/LosAngeles/[/L]
Vestel, Orion, SEG stb. mind ugyanaz, csak az elején a logo és a gombok alakja más, minden egyéb azonos.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#5) pragoon


pragoon
csendes tag

Ha kiválasztom a kívánt képet és nyomok egy playt, akkor képernyő kék marad és a kijelzőn futnak a számok, jelezve a lejátszott track-eket. Lejátszás közben a pillanatstop gombot nem lehet használni. Szóval nem megy, na. Nekem az is fura, hogy miéret nem ismeri fel a formátumot. Miért mp3-at ír ki? A használati utasítás nem segít : (''tegye be a lemezt és nyomja meg a lejátszás gombot , stb..)

További ötletek?

(#6) Rox válasza pragoon (#5) üzenetére


Rox
tag

Ha nincs messze a bolt ahol vettétek, vidd vissza és kérdezd meg tőlük, miért csinálja ezt.

(#7) pragoon


pragoon
csendes tag

Hát semmi ötlet? A TESCO-ban vették nekem, ott nem remélek komoly felvilágosítást :-(

Kérem, még-még próbáljatok segíteni, fontos lenne!

(#8) supercow válasza pragoon (#7) üzenetére


supercow
őstag

Próbáltad már mp3 lemezzel is? Konnektorból kihúz-bedug (reboot, nem hülyeség) kéne tenni egy kísérletet. Aztán betenni jpg lemezt.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#9) pragoon


pragoon
csendes tag

No megoldódott. Sok mindennel próbálkoztam ( többféle író proggi, többféle írási sebesség..) semmi. A végén kiderült, hogy túl nagy felbontásuak neki az én képeim ( 3 Mpixel), mikor a kollégám 1 Mpixeles képeit tartalmazó CD-t tettem be, szépen mindent úgy csinált mint a nagykönyvbe (és a használati utasításban ) le vagyon írva. Szóval mindenkinek okulásul: aki TV akar jpg képet nézni, konvertálja át a képeit 1 Megásra. És köszi!

(#10) tred0000 válasza pragoon (#9) üzenetére


tred0000
csendes tag

Egyébként milyen az Orion DVD? Jó a képe? Régiómentes? Van rajta analóg 5.1 kimenet? Mennyi volt? Köszi!!

(#11) pragoon


pragoon
csendes tag

Én nagyon meg vagyok vele elégedve. A képe nagyon jó (főleg a scart csazlakozón), régiófüggetlen. Van még rca-s video és S-video kimenet is. Van rajta 5.1-es kimenet ( analóg 6 RCA + digitális koax és optikai is!!) Ez nálam nagyon bejött mert van egy GENIUS 5.1-es fadobozos hangcuccosom, amelyben nincs dekóder, de így rákötve a 6 kimenetre szépen jönnek a hangok mindenhonnét. Lejátszik mindent, dvd-t, vcd-t, svcd-t, audió cd-t ujraírtat is, mp3-at.És jpg-t a fennt leírtaknak megfelelően. Szóval jó. És a ára: a TESCO-ban akciós volt 19900 pénzért. Mákom volt na, ennyiért sehol nem kinálnak manapság 5.1-es kimenetes cuccost. A típusjele ORION DVD 2400 LSI. Ha valahol még lehet kapni hasonló áron jelezz. a családban még néhányan érdeklődnek. Üdv!

(#12) behappy válasza pragoon (#11) üzenetére


behappy
aktív tag

Daewoo asztali SLIM lejátszót (vadi uj) tudok 23ért. MINDENT de tényleg szo szerint, mindent lejátszik! Ha páros lábbal ugrálsz egy DVDn és utána beteszed, akkor is. :) vicc nélkül! ;) Ezüst, vékony, szép, jo, stb....5.1...stb

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Jpeg lejátszás asztali lejátszón (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.