Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már egy ideje kapható (valószínűleg) ugyanezzel a panellal a GIGABYTE AORUS FO48U, ami 400e alatt van, szóval a BenQ ára is itt kell legyen, hacsak nem sokkal jobb valamiért.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Patrik.Varga


Patrik.Varga
tag

Nevetséges, hogy ezért a pénzért még pivot-ot sem tud. :W
A monitor gyártók lesznek az új mobil gyártók, akik sopánkodnak, hogy visszaestek az eladások. :))

(#3) lezso6 válasza Patrik.Varga (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

48"-nál pivot? :DD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) #72042496 válasza Patrik.Varga (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ergotron (vagy hasonló) kar ha nagyon kell, de itt tényleg egy alapból is 60+ centi magas kijelzőről van szó.

(#5) GoldhandRent válasza lezso6 (#1) üzenetére


GoldhandRent
őstag

mennyi egy 48-as LG OLED legalább 120hz-cel ?
mondjuk a legrégibb még újonnan elérhető, és a legújabb

-> nem értek az LG-hez, de rákeresve LG OLED48-ra kiadott 3 terméket, a legolcsóbb 280k, a másik kettő 360k
gondolom 120hz megvan mind a három

-

(#6) ghodyl válasza GoldhandRent (#5) üzenetére


ghodyl
tag

szerintem a TV-ket ne vegyük ide, azok nem monitorok. Viszont 400-500k környékén már tényleg vannak alternatívák erre LG fronton

(#7) aginor


aginor
addikt

Szépen szivárognak az OLED monitorok, már csak a fényerejükkel kellene valamit kezdeni (meg néhol az árazással).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#8) Komplikato válasza lezso6 (#3) üzenetére


Komplikato
veterán

A Samu Odyssey Arc 55"-on tudja, nem? Akkor meg miért ne?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#9) bozont válasza ghodyl (#6) üzenetére


bozont
veterán

Mégis egy 48" Lg C2 tv 350-400e Ft kozött, teljesen jól használható pc monitornak is. Nagyon nepszerűek ezek a modellek. Amiben valószínűleg többet tud ez a BenQ, az a DP és az állítható talp. De ezek nem érnek dupla árat.

[ Szerkesztve ]

(#10) GoldhandRent válasza ghodyl (#6) üzenetére


GoldhandRent
őstag

hát igen, a tv potenciálisan többet nyújt, mint egy monitor.
ez a kiherélt TV pedig drágább, mint amennyit monitorként érne

a panel 1:1-ben ugyan az, az elektronika egészen biztosan karcsúbb, többet biztos nem nyújt. tényleg max annyi, hogy van rajta DP a HDMI mellett

-

(#11) csako válasza GoldhandRent (#10) üzenetére


csako
veterán

A tévét ki tudja kapcsolni a számítógép leállításkor vagy egyéb esetben?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#12) Hobbbyt válasza GoldhandRent (#10) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ez butaság.
Egy TV monitorként mindig sokkal nagyobb kompromisszum, mint azt sokan elsőre gondolnák. Pl. a fentebb is jelzett kikapcsolási probléma, egy TV-t nem tud ki-bekapcsolni egy pc. A feldolgozó áramkörök sem felététlenül olyan pontosak és gyorsak mint egy monitor esetében. Pl egy TV-nél jó eséllyel nem tudod kikapcsolni a csúcsfényerő és a telifehér közötti eltérést, hogy a világos ablak mindig ugyna olyan világos legyen. PC környezetben isszonyatosan zavaró..

Személy szerint ezeket a 48" csodákat már túl nagynak tartom monitornak, jelenleg egy 40 colos MVA paneles Philipset használok, de 43 col fölé már nem mennék, mert fizikailag és ergonómiailag se lenne már jó. Annak meg nincs értelme, hogy fél méterrel hátrébb kell ülnöm csak mert túl nagy a monitor. Akkor inkább kissebb felület, közelebb ülök és ugyan ott vagyok.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13) zenekes


zenekes
csendes tag

a pivot mód tényleg selling point... :))

(#14) Low Noise


Low Noise
senior tag

Beugrottam, megint rákattintottam a TV méretű OLED monitorra. 32 col 4K az jó lenne. 27 col 1440p ről arra válik majd ha megfizethetőek lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#15) GoldhandRent válasza csako (#11) üzenetére


GoldhandRent
őstag

tudtommal kitudja

konzol is be/kikapcsolja a kompatibilis TV-t
van ra valamk szep rovidites, most meg nem mondom mi

-

(#16) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Csúcsmonitorra nem fért rá a G-Sync?

(#17) ghodyl válasza GoldhandRent (#10) üzenetére


ghodyl
tag

Amire gondoltam, hogy igaz, Oled TV-t még nem tudtam huzamosabb ideig tesztelni, de sima tv és monitor között van tapasztalatom. A TV-k egészen máshogy dolgozzák fel a képet. Egyrészt a TV-knél csak minimalizálni tudod az utófeldolgozást ami rontja a válaszidőt, másrészt akármilyen interfészen kötöd össze, 4:4:4 tömörítés nagyon ritkán érhető el, ami sokat számít ha az ember 100%-os nagyításon szeretne vele szöveget olvasni. Nem beszélve arról, hogy a TV-k esetében nem számolnak azzal hogy 1 m-erről nézi az ember, így van olyan model ami előtt már a dirty screen elég erősen jelen van 43" felett, ami alapvetően nem is gond, mert 2-3m-ről már nem is feltűnő, ahogy ezeket tervezik.

(#18) ghodyl válasza bozont (#9) üzenetére


ghodyl
tag

Azt nem állítottam, hogy nem használható, egyedül azt, hogy az árak összevetésénél nem lehet őket hasonlítani, mert teljesen más történet a kettő.

(#19) Joshi válasza Hobbbyt (#12) üzenetére


Joshi
titán

"A feldolgozó áramkörök sem felététlenül olyan pontosak és gyorsak mint egy monitor esetében."
Ez a Benq annyira monitor, mint egy LG OLED tévé. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) Jacek


Jacek
veterán

800e? őőőő elég bátor :DDD a LG 48GQ900-őm vettem 270e nettóért , 138hz.

(#21) ghodyl válasza Joshi (#19) üzenetére


ghodyl
tag

a felszereltsége alapján szerintem a monitorokhoz van köze :D
a monitor és a tv közötti elválasztó vonal nem a méretben keresendő szerintem, hanem a vezérlőben, software-ben, a feature-kben és a csatlakozókban

(#22) Dragon3000 válasza Jacek (#20) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért mert neked sikerült nagyon olcsón beszerezni a valóságban jelenleg 450-600e-be kerül, ettől függetlenül a benq ára vicc.

(#23) Jacek válasza Dragon3000 (#22) üzenetére


Jacek
veterán

Meg még sokaknak, nem teher autóról le esett :D

3x volt brutto 350e, ez meg 800e :DDD 10000e korona 350e HUF

[ Szerkesztve ]

(#24) Duree


Duree
veterán

Ha jól gondolom ez egy sima Oled tévé háromszoros áron. Ugyanilyen paraméterekt tud az Lg tévéje is.

duree54

(#25) sb válasza ghodyl (#17) üzenetére


sb
veterán

Hobbbyt-nak is címezve:
A fenti leírás szerintem eléggé semmitmondó, "más egy TV"... miért lenne más? Ha az is, kellene valami konkrétum, ne csak megérzésre legyen más.

A te hsz-edben már szerepel 1-2 konkrét dolog de ezt sem értem. Konkrétan kikapcsolhatóak a legtöbb TV-ben az utófeldolgozás funkciói, kb. minden, és ez 15 éve így van. Nekem az akkori LCD TV-m is tudta azokat ami mellett lehetett normálisan monitorként használni, annyi, hogy akkor még azért keresni kellett a leírásokban melyik mit támogat. De röviddel azután azért elég általánossá váltak.
1. Utófeldolgozás off: eleve PC mód is szokott lenni a TV-kben ahol a menü 90%-a kiszürkül a 15 és 8 éves TV-m ben is.
2. Addicionális de fontos dolog, hogy az input lag is lecsökken a feldolgozások kilövésével, ez is mutatja, hogy nem igazán marad semmi a háttérben.
3. Van a tipikusan pár darab aktívan maradt képbeállítás: élkiemelés, kontraszt, stb... ezek is nullázhatóak... de ez pl. monitorról sem ismeretlen, ezeket ott is lehet állítani, lehet pl. élkimelt, monitorként vacak képet gyártani...
4. Átviteli mód: 0-255 vs 16:235 vagy az említett 4:4:4 a tipikus TV-s 4:2:2/0-hoz képest. Szerintem ez is megvan 99%-ban a TV-kben.

Innentől pedig akkor nem értem a dolgot, hogy "más". Anno az 1:1 pixel mapping volt a kulcsszó ami elég egyértelműen jelzi, hogy mi történik a kapott jellel. Ez a kifejezés már kikopott de most is ennyiről van szó, a többi extra ami kilőhető, letiltásra kerül, ill. az átvitel/adatkonverzió még ami egyértelműen eldönthető hogy történik. Talán egy dolog van ami kevésbé definit, hogy milyne pontosságú a feldolgozás, LUT-ok kezelése... de erre sem látok rossz példákat. Sőt, sokszor szerintem TV-ben ez is jobb mint átlagos monitorokon. (Ahogy előbb futott bele szerintem az ember pár évvel ezelőtt 10 bites panelekbe is TV-nél, mint monitornál. Talán most is általánosabb TV-knél elnézve a teszteket, mint monitoroknál.)

(#26) ghodyl válasza sb (#25) üzenetére


ghodyl
tag

Továbbra is tartom, hogy különböző célra vannak kitalálva, de nem állítom, hogy az egyik nem használható a másik helyett, csupán annyit, hogy az árakkal kapcsolatban nem hasonlíthatóak a monitorok a tv-khez

-panel megjelenítési minőség egységessége a tv-knél nagyobb eltéréseket mutat, ahogy a szín pontosságnál is a monitorok lesznek jobbak.( pl színterek és ehhez kötődő módok)
- a portok száma és tipusa is meghatározó ( DP, KVM switch, USB HUB, USB-C ? )
- a chrome 4:4:4 általában problémás, főleg a nagyobb frame rate-s szériákban, mert a tesztek azt mutatják, hogy lehet hogy 4k 60hz-on tudja, de 120hz vagy 240hz-en ez már 4:2:0-ra csökken általában.
- számolni kell a tv-n a stutter-el ( magas frame rate beállítoson alacsony frame rate-s tartalom megjelenítésénél), ami monitoroknál igen ritka hogy jelentkezik.
- továbbá a felszerelhetőségnél, a TV-knél ritka a 100x100 / 200x200 VESA
- a legtöbb monitornál már szoftveresen is tudod módosítani a beállításokat a PC-ről, vagy akár software-hez is kötni, mikor beállítást vegyen fel a monitor.

(#27) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

közben (vagyis ott már tegnap) kijött a hír az LG ÉRTELMES MÉRETŰ OLED monitorjáról.
240HZ, 1440p, 27", 360k.
nem nekem lett beárazva, de erre sokkal inkább talicskázok ki pár tizen eurót ( ;] ) mint itt a cikkben említett BenQ-ra. Vagy bármelyik másik OLED TV---- "monitorra"

na.. ez... ez már nem TV.. ez vérbeli gaming monitor :R
tényleg minden tekintetben az ára meg majd úgyis lekúszik az emészthető kategóriába, de legalább 160+hz, és ez mellé nem FHD. 250-300-at simán megér(nekem)

-

(#28) Dragon3000 válasza ghodyl (#26) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az a gond, hogy te általánosságban beszélsz, míg itt konkrétan oled monitor és tv-ről van szó, miközben a cikkben leírt specifikációk alapján még visszalépést is történt a c2-es oled szériához képest, miközben minimum kétszer drágább.

(#29) Jacek válasza GoldhandRent (#27) üzenetére


Jacek
veterán

Nekem az egérmozi :D Pedig mennyit nyomtam 14-es monitoron a hőskorban :DDD most meg a monitoron 48 és g...i jó-

(#30) ghodyl válasza Dragon3000 (#28) üzenetére


ghodyl
tag

a kommentek között említett A2-est néztem meg meg, ami 300K körül lett említve. Ott fenn áll a 4k 120hz 4:4:4 probléma, a képnek az egyenletessége sem tökéletes, nincs DP, valamint van stutter.

(#31) Dragon3000 válasza ghodyl (#30) üzenetére


Dragon3000
veterán

Árak voltak megemlítve, amiből az egyik valószínűleg az a2, a többi meg a c2. 48c2 360e-ért kapni a boltokban, ehhez képest ez a monitor 800e-ért egy vicc. Van dp, de semmivel sem lesz jobb, mint a 2.1 hdmi. Ez mellett a tv-nél van gsync, dolby vision...

[ Szerkesztve ]

(#32) Jacek válasza Dragon3000 (#31) üzenetére


Jacek
veterán

És abban gsync támogatás is van :DDD

(#33) dani0904 válasza csako (#11) üzenetére


dani0904
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#34) aginor válasza GoldhandRent (#27) üzenetére


aginor
addikt

Most (04.07-ig rendelve) csak 295 az a 360. Amúgy az 1000EUR listaárhoz képest elég baráti adózva a 360k alapár.
Ezzel a monitorral nem az ára a baj, hanem inkább az elsőre nem látható specifikációk, mint aktív hűtés és 150nit teljes képernyős fényerő.. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#35) Joshi válasza ghodyl (#26) üzenetére


Joshi
titán

De ez egy az egyben egy LG tévé, csak megoldották a DisplayPort csatlakozást is. Ha pl van a videókártyán HDMI 2.1, akkor simán nélkülözhető a DP port. Gyanítom hogy ezt a Benq-t és egy LG OLED tévét be lehet kalibrálni ugyan olyanra.

ui.: akkor hinném el hogy ez egy monitor, ha képfrissítése legalább 144Hz-et tudna, illetve magasabb színtérlefedettséget tudna. De nem tud semmivel se többet mint az LG verziója.

Benq vs LG

Rtings LG C2

[ Szerkesztve ]

(#36) Jacek válasza Joshi (#35) üzenetére


Jacek
veterán

Nem ezekkel kell.hasonlitani hanem van LG monitor.meg Asus es Giga is asszem. Azok 138hz mennek OLED-ben nagyban ez a teteje most.

(#37) Joshi válasza Jacek (#36) üzenetére


Joshi
titán

Direkt az LG tévéhez hasonlítom, mert ez a Benq egy LG tévé, annyi hogy ráraktak egy DisplayPortot. :D

(#38) Jacek válasza Joshi (#37) üzenetére


Jacek
veterán

Nade akkor az LG monitor is egy LG TV :DDD Es folytathatjuk :)

(#39) GoldhandRent válasza aginor (#34) üzenetére


GoldhandRent
őstag

mutatnál egy linket kérlek ?
annyiért elgondolkodtató ._.
:R

-

(#40) ghodyl válasza Joshi (#35) üzenetére


ghodyl
tag

Értem én, hogy ez egy nagyon jó kijelző, de akkor sem monitor. Vannak betegségei PC-vel való használattal még a C2-nek is, ami szerintem zavaró, és egy monitornál elfogadhatatlan. Pl auto local dimming, ezt több tesztben is kiemelték.
https://youtu.be/VfxAsxHmMBU?t=479
amíg ilyen problémákat / zavaró dolgokat produkál egy TV, addig szerintem nem jogos monitornak hívni.

(#41) aginor válasza GoldhandRent (#39) üzenetére


aginor
addikt

Én is eléggé ráizgultam, ezért a napokban gyorsan átnéztem a teszteket, majd elengedtem a terméket. Pl. Tftcental, esetleg Rtings. A ráírt 1000nitet sehogyan sem tudja. Reális beállításokkal kicsivel 600nit felett van a csúcsfényerő, amit a kijelző max 10%-ig tart, utána leesik (50%-nál már csak kb 200):

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#42) Joshi válasza Jacek (#38) üzenetére


Joshi
titán

Persze hogy az, mi más lenne.

(#43) Joshi válasza ghodyl (#40) üzenetére


Joshi
titán

Inkább fogalmazzunk fordítva, a Benq nem más mint egy ráncfelvarrott tévé. De nem is ezzel van baj, hanem a felárral.

(#44) Jacek válasza Joshi (#42) üzenetére


Jacek
veterán

OC akkor lenne ha nekem kellene külön beállítani valamit, ez egyből ezen megy, mert ha ez is TV akkor minden TV vagy mitől monitor egy mionitor?

(#45) csako válasza dani0904 (#33) üzenetére


csako
veterán

Szeretem az embereket, hogy szinte mindenre találnak/készítenek megoldást és közzé is teszik :D :C

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46) bozont válasza GoldhandRent (#39) üzenetére


bozont
veterán

Saját oldalukon: [link]
Nem rossz monitor, viszont nagyon világos szobába nem ajánlott. Ahogy már írták oda nem elég a fényereje. Viszont ha nincs túl sok napsütés és/vagy sokat éjszaka hazsnálja valaki, akkor egész jó vételnek tűnik.

(#47) Dragon3000 válasza Jacek (#44) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mindegyik 48as oled monitor esetében a 138Hz OC, ez fel is van tüntetve az oldalukon.

(#48) aginor válasza bozont (#46) üzenetére


aginor
addikt

A baj az, hogy éjszaka/sötét szobában sem elegendő a fényereje tisztességes HDR élményhez. Ha viszont nem kell HDR, akkor jó lehet az általad is említett feltételekkel, bár akkor nem világos, hogy miért kellene pont OLED (a fanatikusokat leszámítva) egy VA-val szemben, ha kell a fekete, ellenben ha az sem kell, akkor bármelyik IPS.
(megjegyzés: a fentiek a listaár mellett értendők)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#49) Jacek válasza Dragon3000 (#47) üzenetére


Jacek
veterán

Hamut szorok a fejemre mert raneztem es valoban :D

(#50) GoldhandRent válasza bozont (#46) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Big köszi !

Viszont nálam most 370-et ír árnak. Valamit benéztem, vagy mókolni kell a 295k-ért ?

[ Szerkesztve ]

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.