Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vosimo


vosimo
aktív tag

Jön a negyedik mobilszolgáltató?

Úgy tudjuk, nem kell sokat várnunk arra, hogy a három magyar mobilszolgáltató mellett egy negyedik is megjelenjen. A pletykák szerint a társaság az Invitellel tárgyal, de az utóbbi nem erősítette meg a hírt.

Tavaly decemberben jelent meg Magyarországon egy Telekom 4 nevű cég, amely már akkor jelezte, hogy virtuális mobilszolgáltatást indítana hazánkban. Magyarán a Vodafone, T-Mobile és Pannon hármas mellett e negyedik cégnél is versenybe szállna az előfizetőkért. Információnk szerint az új szolgáltató színre lépésére már nem is kell sokat várnunk, de most még nem tudni, hogy a társaság milyen technológiával jelenik majd meg.
Mitől virtuális egy szolgáltató?

A virtuális szolgáltató (MVNO, azaz mobile virtual network operator) úgy kínál mobilszolgáltatást az ügyfeleinek, hogy nem rendelkezik saját frekvenciával, tehát nincs rádiós hálózata, bázisállomásai, tornyai, ezeket ugyanis mind valamelyik mobilszolgáltatótól bérli.

Az MVNO többféle üzleti modell szerint működhet, egyesek alacsony árakkal és átlátható díjstruktúrával próbálnak sok előfizetőt szerezni. Mások viszont a legfejlettebb szolgáltatások iránt érdeklődő embereket próbálják célzottan megszólítani, mert így minden egyes ügyféltől nagy bevételt szerezhetnek. Vannak olyan cégek, amelyek a mobilszolgáltatást más márkához kapcsolják. Ebben az esetben a szolgáltatás kötődhet ruhamárkához, futballcsapathoz, vagy jól ismert kereskedelmi láncokhoz is.

Egy vezetékes szolgáltató is építhet a létező ügyfélbázisára, aminek rengeteg előnye van. A társaság már gyakorlatot szerzett egy kommunikációs hálózat üzemeltetésében, vannak informatikai szakértői, szerverei, számlázó rendszere és ügyfélszolgálata. Így kevesebb eszközt kell bérbe vennie a valódi hálózattal rendelkező mobilszolgáltatóktól, ezért kevésbé függ tőle, és több pénz maradhat a zsebében. Más iparágban tevékenykedő virtuális szolgáltatóknak azonban kockázatos sok saját eszközt vásárolniuk, mert ezek igen drágák, a haszonkulcs viszont alacsony.

Egy informátorunk szerint a Telekom 4 előrehaladott tárgyalásokat folytat az Invitellel, az utóbbi cég azonban nem kívánta kommentálni az értesülésünket. Az Invitel sajtóképviselője az Indexnek megírta, hogy a mobilitást is biztosító telekommunikációs szolgáltatóvá válásnak több alternatíváját is vizsgálják, ugyanakkor a GSM/3G technológiáknál tágabban értelmezik a mobilitás fogalmát. Az Invitel több olyan eszközzel is rendelkezik, amelyek jobb kiaknázásával mobilkommunikációt lehet a jövőben nyújtani.
Van még hely Magyarországon

Noha hazánkban több mobil-előfizetés van, mint amennyi ember, még mindig nőhet a piac, mert nagyon sok embernek még mindig nincs mobiltelefonja. Nemzetközi tapasztalatok valamint a Magyarországon készített üzleti tervekből kiszivárgott információk alapján egy MVNO kezdeti tőkeigénye 500 millió és 2,5 milliárd forint között van, a megtérülés pedig valahol a 100 000 és 150 000 ügyfél között érhető el. Ez a nemzetközi összehasonlításban viszonylag magas ügyfélszám annak köszönhető, hogy nálunk az átlagos egy ügyfélre eső mobil szolgáltatói bevétel (ARPU) nem túl magas. Ugyanakkor a fentiek szerint a piaci tartalékok nagyobbak Magyarországon.

(Index.hu)

Mit szóltok ehhez? Ti váltanátok erre a szolgáltatóra?

(#2) localhost válasza vosimo (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én vagy fél éve láttam tenderkiírást valamiféle közelítéssel így:

"Magyarországon még jelen nem levő, de szolgáltatást ndítani szándékozó cég keres SIM-kártya gyártó (és csomagoló valamint értékésető) szolgáltatásra jelentkezőket.
Első mennyiség 300.000 db és utána havi 50.000 db.

Nem emlékszem ennél pontosabban.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3) ddddd4


ddddd4
tag

Nem lenne rossz. Vajon Melyik szolgáltató vesztené a legtöbb ügyfelet? Melyik hálózatot fogja bérelni?

Vodafone

(#4) vosimo válasza ddddd4 (#3) üzenetére


vosimo
aktív tag

Aki hálózatát bérli az nem is bukik vele?

(#5) ddddd4 válasza vosimo (#4) üzenetére


ddddd4
tag

Szerintem az is bukik vele.

Vodafone

(#6) vosimo válasza ddddd4 (#5) üzenetére


vosimo
aktív tag

De akkor mért engedné, hogy béreljék a hálózatát?! :DD
Valahogy csak jól jön ki ő is. :(

(#7) I_Am válasza vosimo (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Invitellel tárgyal? Csak nem a HTCC?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#8) stichus válasza vosimo (#6) üzenetére


stichus
tag

és ha mondjuk nem bérli ki egyik hálózatot sem, csak tornyokat bérel mindegyiktől?

(#9) vosimo


vosimo
aktív tag

Hát nem tudom, hogy hogy lesz.
De telefonokat is fog értékesíteni meg minden? :)) Mint egy rendes szolgáltató?

(#10) I_Am


I_Am
veterán

Nem értem miért a fennakadás.

Invitel, Tele2 is ezt csinálja csak vezetékes hálózaton. T-Com vonalakon dolgoznak.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#12) vosimo válasza I_Am (#10) üzenetére


vosimo
aktív tag

A Tele 2 tudom, hogy ezt csinálja.

(#13) I_Am válasza huygens (#11) üzenetére


I_Am
veterán

Az Invitel meg nem :D

Sőt ugye a Pantel lakossági részét is átadták az Invitelnek. Igaz, hogy előtte is egy kézben volt, de két néven.

Az egész mögött a HTCC áll. Remélem nem az lesz ez az új szolgáltató, mert akkor soka bosszankodni fognak. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#14) vosimo válasza huygens (#11) üzenetére


vosimo
aktív tag

Ezt nem tudtam! :U

(#16) I_Am válasza huygens (#15) üzenetére


I_Am
veterán

Mármint a fogyasztók fognak bosszankodni. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#17) Viktor0610 válasza vosimo (#14) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Abból kiindulva, hogy a T-Com szinte egy ügyfelet nem vesztett azzal, hogy a Tele2 bejött az országba, szerintem vagy nem is lesz negyedik szolgáltató (minek?, 100% felett a mobil-penetráció), vagy nem lesz hosszú életű, de hogy jelentéktelen részesedéssel fog bírni, az biztos.

Samsung Galaxy A54

(#18) vosimo válasza Viktor0610 (#17) üzenetére


vosimo
aktív tag

De ha bele akarnak vágni akkor biztos látnak valami pénzt benne, nem?

(#19) megyeri


megyeri
tag

Véleményem szerint aki bérbe adja a hálózatot, az csak akkor teszi meg, ha jól jár vele... ;]

Ami a HTCC történetét illeti: A Hungarotel megvette a Tele2-t kivonuláskor, majd az Invitelt is, de valamiért úgy gondolta, hogy az Invitel név jobban hangzik, mint a Hungarotel. Ez arra enged következtetni, hogy nagyon leszerepeltek, mint Hungarotel. Főleg ha azt nézem, hogy itt Békés megyében milyen kiskirályt játszottak, mikor már a törvényben előírt idő is letelt, akkor sem oldották meg, hogy más szolgáltatóra válthassanak a Hungarotelesek (azaz csak a Pre-Selection megoldást engedte).

Szóval ha ez a kis álszent szolgáltató most Invitel néven indítana egy mobilszolgáltatót, nem rohannék hozzá (mégiscsak a HTCC a tulaj...). :((

Ami a készülékeket illeti, nyilván árulni fog készülékeket, mert ma már inkább ezzel lehet ügyfelet szerezni. Az árakban nem tudnak sokkal lejjebb menni, mert talán hallottatok már az összekapcsolási díjról, amit nyilván neki is ki kell fizetnie, ugyanúgy mint a mostaniaknak. Szerintem a készülékeken túl marad a számlázási fegyver, azaz lehetne másodperc alapú, hasonló áron a többiekhez, akkor sokaknak valósulna meg régi álma... :K

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#20) Nokia......


Nokia......
tag

Erre kíváncsi leszek főleg az árakra :U

BakkerMan xD

(#21) AMD Power


AMD Power
titán

Várom szeretettel.....

(#22) vosimo


vosimo
aktív tag

Nem lesz hosszú életű szerintem. :(

(#23) stichus


stichus
tag

szerintem egy bérleti szerződést bármikor felmondhat a bérbeadó, persze anyagi vonzatokkal. ha azt veszi észre, h ez neki nem éri meg, felmondja. a bérlő meg ott áll infrastruktúra nélkül, nem tud szolgáltatni, mennek majd a perek keresztbe-kasul. és majd a végén csak a bérbeadó jön ki jól

(#24) AMD Power válasza vosimo (#22) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig jó lenne. Mi csak profitálnánk belőle.

(#25) Gebriel


Gebriel
veterán

Esélytelen a 4. szolgáltató szerintem,telitet a piac

(#26) Landsmann válasza megyeri (#19) üzenetére


Landsmann
addikt

Jaja, a névváltás mögött szerintem is az állt, hogy a Hungarotel nevet szépen lejáratták. Semmirevaló gazember cég. Azt hiszeik, ha nevet váltanak, attól jobb lesz? Hiába adunk nyerget a szamárra, attól nem lesz ló. Nekem csak rossz tapasztalataim voltak a hUngarotellel. Ha tényleg az ő kezük lesz benne, akkor mindenkinek javaslom az apróbetűs részt, meg lesz trükközés ezerrel a csúsztatásokkal egyetemben. Nekem tuti nem kellene tűlük szolgáltatás. Vezetékest is felmondtam, most kábeltévés telefont és netet használok.
Ami meg a mobilhálózat használatát illeti. Szerintem mindhárom szolgáltató kötelezve lesz, hogy átadja ahálózatát nekik, mint ahogy volt annak idejéna Vodafone esetén is mikor megindultak. Csak akkor bizonyos időre szólt a hálózathasználati szerzpődés, mivel a Voda vállalta, hogy addigra kiépíti a hálózatát. Itt viszont nincs szó hálózat építésről. Egyrészt az ügyfelei jól járhatnak, mert gyakorlatilag bárhol lehet térerejük, mert a három, szolgáltató közül valameliyk biztos elérhető a legeldugottabb helyen is. Viszont így meg tetemes bérleti díjat kell fizetniük a három szolgáltatónak.
A három szolgáltató meg egy ideig jól jár, mert kapják a bérleti díjat, de eleinte nem sok felhaszáló lesz a hálózatukon a negyedik szolháltatótól. Aztán visuzont, ha nagyon szaporodnak az előfizetők, akkor kezdődnek a bajok. Fejleszteni kell a hálózatot. Vagy taktikáznak és azt mondják magukban, én nem fejlesztek egyadott területen, fejlesszen a másik és megoldódik akapacitásprobléma, vagy mégis kénytelen lesz, mert a saját előfizetőik meg reklamálni fognak a kis kapacitás miatt. Összetett probléma lesz ez ha megvalósul.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#27) Cathfaern válasza Landsmann (#26) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azt felejted el, hogy eléggé telített már a piac. Tehát ha bejön egy új szereplő, és jelentős részesedést ér el, annak nagy része nem új felhasználó lesz, hanem régi felhasználó csak a másik szereplőtől jön át. Emiatt nem lesznek (jelentősen) terheltebbek a hálózatok.

(#28) AMD Power válasza Gebriel (#25) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig nagyon jó lenne. :( De ez csak pénz kérdés...

[ Szerkesztve ]

(#29) Landsmann válasza Cathfaern (#27) üzenetére


Landsmann
addikt

Tudom, sokak az ár alapján döntenek, mint ahogy annak idején a Vodafgone esetén is volt. Aztán meg nyafogtak, hogy ez sem megy, az sem működik, itt miért nincs, meg hasonlók. Az olcsóságnak ára van.
Én azt vallom, ha valamivel elégedett avgyok, akkor azt megtartom, még akkor is, ha esetleg másutt valamivel olcsóbb lenen ugyanaz. Csak kérdés, hogy az olcsóságon kívül az összes többit is megkapon ugyanolyan színvonalon, vagy nem. Mert ez nem mindegy. Én pedig nem saját tapasztalatból akarom megtudni. Úgy is mondhatnám, járt utat a járatlanért el ne hagyd.
Persze azt is tudom, hogy vannak, akiknek semmi sem jó. Ha 20 szolgáltató lenen az országban, az sem lenne elég neki, mindet végigjárná és egyikkel sem lenne elégedett. :K
Nekem 9 éve ugynaz a számom van és ugynannál a szolgáltatónál. Eszembe sem jutott a szolgáltató váltás. Pedig kecsegtettek olcsóbb árakkal. De az nem minden. A többi cullangot is nézni kell.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#30) vosimo


vosimo
aktív tag

Tehát azt mondjátok, hogy egy p a t k á ny lesz (lenne) a szolgáltató?

(#31) Landsmann


Landsmann
addikt

Mondjuk a híresztelésekre nem adok, de ha nem lenen benne a kezük, akkor mi érdekük fűződne hozzá, hogy nem nyilatkoznak. Ha semmi közük hozzá, egyszerűbb lenen azt mondani, hogy nem ők akarnak negyedik mobil szolgáltató lenni, ezzela kérdés le van zárva. De ha azt mondják, hogy nem nyilatkoznak, akkor az azt is jelentheti, hogy foglalkoznak a gondolattal, d edöntés meg nem született, vagy már el van döntve, de még nem akarják nyilvánosságra hozni. Magyarul, ha nem nyilatkozik valaki valamiről, az azt jelenti, köze van a dologhoz.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#32) Gebriel válasza AMD Power (#28) üzenetére


Gebriel
veterán

Hány % piaci reszesedést tudna elérni :F 5-10%-ot max. A Vodafonenak húszat sikerült és nem egy piti cég.

(#33) vosimo


vosimo
aktív tag

Pedig a Vodafone szerintem egy jó cég. Jobb mint a T-aki. :(((

(#34) Petester válasza vosimo (#33) üzenetére


Petester
senior tag

Én nem ismerem a vodkafont. Sose vonzottak, de hallottam róluk nem túl biztató dolgokat.
Számlázási gondokkal küzdött egyik ismerősöm, mindig köpködte őket. Mikor meg bement, hogy felmondja az előfizetését, akkor jöttek a jobb ajánlatokkal.
A munkahelyem velük kötött szerződést, ők üzemeltetik a vezetékes hálózatot is az irodákon belül is. Pnaszkodni nem panaszkodok a minőségen, de lenne olcsóbb is, ahogy az illetékes embertől hallottam...

Lehet, hogy jót tenne egy 4. szolgáltató, de hamar aklimatizálódna a hazai igényekhez. A T-sek még mindig megengedhetik maguknak a kapcsolási díjat!!! :W Csak az üzleti bevételből viszont magasat profitálnak. Nagyon sokan az ismeretségi köömből a T-nél vannak üzleti csomagban...

(ó\_!_/ó)

(#35) AMD Power válasza Gebriel (#32) üzenetére


AMD Power
titán

Ez is igaz. De talán az átlag árakon hátha dobna lefele egy picit. :F

(#36) vosimo


vosimo
aktív tag

Szerintetek előszőr mivel szeretnének indítani?
Kedvezményes telefonok? Alacsony hívásdíj? :U

(#37) Gebriel válasza vosimo (#36) üzenetére


Gebriel
veterán

Teljes lefedetség :DDD

(#38) coyote55 válasza vosimo (#36) üzenetére


coyote55
őstag

Szerintem 3G, ezen belül 7,2Mbit-es HSDPA, mobilTV... Szóval újdonságok, technikai kuriózumok( nálunk! ) elfogadható áron.
Ha célközönségnek a fiatal, újdonságok iránt érdeklődő felhasználókat veszi, még akár jól is elsülhet a dolog! :D
Ja, és a másodperc alapú számlázás ;]

Memento Mori!

(#39) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

nekem csak annyi jutott eszemben, hogy jó lenne ha kicsit erősödne a verseny... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40) vosimo válasza Gebriel (#37) üzenetére


vosimo
aktív tag

Kezdésként az se rossz ám! ;] :DD

(#41) D27


D27
tag

Remélem ha telót árulnak nem szar szolgáltatói menüs telókat :DDD
De kiváncsi leszek :D
Kép nincs esetleg? Szolgáltatói embléma vagy v.mi :D?

(#42) vosimo válasza D27 (#41) üzenetére


vosimo
aktív tag

WWW.GOOGLE.HU
Itt nincs ám ökörködés...

(#43) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Sztem már ez a 3 szolgáltató is sok ennek a kis országnak. Egyedül annyiban jó h versenyezniük kell az árakkal.. Most ez a 4.... 5 éve vagyok vodkás, nem hinném hogy áttérnék...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#44) vosimo válasza Apollyon (#43) üzenetére


vosimo
aktív tag

A verseny csak jó nekünk.

(#45) D27


D27
tag

Véglis ha olcsóbbak lesznek a percdíjak pl. 20Ft amit kizártnak tartok, akkor lehet hogy áttérek:D

(#46) vosimo válasza D27 (#45) üzenetére


vosimo
aktív tag

Szerintem nem lesz belőle semmi.

(#47) Apollyon válasza D27 (#45) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem este 6 után 18 Ft, előtte úgyse telefonálok sokat mert elfoglalt vok meg ott a net, jah és feltöltős, szal már annyira nem ridegek az árak..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#48) vosimo válasza Apollyon (#47) üzenetére


vosimo
aktív tag

Mehetnek még lefele... :DDD

(#49) Gebriel válasza D27 (#45) üzenetére


Gebriel
veterán

Vitamax Joker Plusz erősen a 20ft/p körül mozog. A Vitamax Scoolról nem is beszélek ahol hálon belül 0-24h 9ft/perc :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Én úgysem váltok, tökéletesen elégedett vagyok. :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.