Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) konti2


konti2
csendes tag

Először is szeretnék elnézést kérni amiatt, hogy ez már a 10 csilliomodik ugyanolyan téma.
Szóval az a problémám, hogy vettem egy P4 2GHz-es Northwoodot (legalábbis én azt kértem), és terheletlenül 50 fokos, terhelve (GTAIII közben) meg 60 fokos. Nem fordulhat az elő, hogy ez tulajdonképpen nem is 2 GHz-es proci, ahanem csak fel van húzva? Honnan tudom azt megállapítani, hogy milyen a névleges órajele? Ha beolvasom a bios default beállításait? A furcsa az, hogy közben a hűtőborda langyos marad (vagyis még annál is hidegebb).
Tudom, az a legegyszerűbb, ha leveszem a hűtőbordát, és megnézem milyen proci van benne. Ha visszarakom, akkor be kell megint pasztaznom? Vagy egyátalán mennyi paszta kell rá?

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#2) telcom


telcom
tag

Hello. Mennyire szellőzik a házad? Finoman letörlöd a procit és megnézed kell lennie a tetején egy ilyennek. Finoman töröld le a pasztát!
Intel'01
Pentium 4
2.40GHz/512/533/1.5V
SL6ED Philippines
Az első kettő adott. A harmadik sor hány Ghz-s,Cache, FSB, Hány voltos.
Ha a sebesség a gépen és a procin nem stimmel akkor húzták. Utána az ujjaddal finoman visszakened a pasztát a CPU-ra és vissza a ventilátor.

telcom

(#3) Den válasza konti2 (#1) üzenetére


Den
veterán

ha leveszed a hűtőt utána be kell pasztázni. A proci fémkupakját vékonyan.
A magas hőmérséklet oka lehet a coolness team által felfedezett ''rögzítő pöcök hiba''. Mikor a coolert tartó műanyag keret valamelyik rögzítőpöcke kicsit kiáll és ezért nem fexik föl a hűtő rendesen.

Mivel nekem nincs p4-em, nem tudom pontosan elmondani, mit csinálj, de a ph keresőben keress rá, többször le lett írva mi a teendő, biztos megtalálod.

www.simson4t.hu

(#4) telcom


telcom
tag

Pl. leirhatnád milyen venti és talán elöbbre jutnánk.

telcom

(#5) kowácsbéla válasza konti2 (#1) üzenetére


kowácsbéla
csendes tag

Mielőtt ''bontani'' kezdenél, és csak arra vagy kíváncsi, milyen processzort kaptál, szedd le az Intel oldaláról azt a programot, ami kapásból beazonosítja a processzorod (Intel Processor Freq ID Utility). kb 2 mega.

(#6) reefeer


reefeer
tag

Az nem lehet hogy suttyomban willematet adtak?
Ha 2.0 ghz igy simán akkor willemate ha 2.0A !! ghz akkor Nortwood...

(#7) konti2


konti2
csendes tag

Hát nem igazan tudom megmondani, hogy milyen hűtő ez, egy csomó minden van a dobozára írva. De szvsz ez: Titan TTC-W4TB
Northwoodnak biztos hogy northwood, mert 512 L2 cache van benne, meg valami teszt is kiírta, hogy Northwille (vagy mifene:D). Egyebkent meg ha Willemate lenne, akkor is sok lenne a 60 fok, nemigaz.
Akkor megprobálom ezt az inteles progit, és majd elmondom, hogy mivan.

És lenne még egy problémám: 333MHz DDR ram van benne (márkás), de csak 266-nak ismeri fel. Miért?alaplap: MSI 845PE Max. Lehet, hogy biost kellne frissíteni?

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#8) behappy válasza konti2 (#7) üzenetére


behappy
aktív tag

Hali! Először arra gondoltam, hogy az alaplap sensor ad hibásértéket, de leírtd, hogy milyen alaplapod van...így ez kilőve, mert az +/- 1-2 fokra pontos. RAM: a chipek alapján biztosan meg lehet vhogy állpítani, hogy milyen, ha nincs rajta matrica. Sztem olvasd le a chip számokat és ird beegy keresőbe, az ki fogja dobni, hogy milyen is a RAMod és tudni fogod, nem adtak-e ''véletlenül'' 266-osat... Amugy meg nézegesd meg a BIOS-t, hogy mi hogyan van beállítva. Te raktad össze vagy a bolt, ahol vetted? Mert ha a bolt, akkor elképzelhető, hogy nem azt kaptál, amit kértél.... Tesztprogik, végső esetben meg szétszerelés a tippem. A P4 magra rá van írva, hogy mekkora, de piszok nehezen olvasható le, ajánlott egy nagyító beszerzése... :)) Jó munkát!

(#9) karyo válasza reefeer (#6) üzenetére


karyo
senior tag

nincs 2.0g-s willamette

Enjoy the silence.

(#10) konti2


konti2
csendes tag

Nem hiszem, hogy a memória ügyében átvágtak, mert rá van ragasztva egy matrica, hogy PC2700, és ugyebár ez 333MHz-est jelent. Biosban ott, ahol ki lehet választani, hogy hány MHz-en mennyen a memória csak 266-ot tudok választani - gondolom azért, mert nem vágja a kis drága, hogy a memória milyen is igazából

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#11) Panther válasza konti2 (#10) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Mióta dönti el a RAM magáról hogy hány MHz-en mehet?! Mert nálam (Abit KT7A) én döntök... ha azt mondom egy 66MHz-esnek hogy nyomja CL2 Turboban 166 MHz-en, akkor annyin fogja jártani az alaplap! Maximum be sem kapcsol a gép.... :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#12) Den válasza Panther (#11) üzenetére


Den
veterán

Ha auto-ra állítod akkor bizony a ram dönti el hogy mennyin megy, milyen késleltetéssel.

www.simson4t.hu

(#13) andorpapa


andorpapa
őstag

karyo: van 2 GHz-es Wili, pont emiatt jelölik a a Northwood verziót 2.0A-nak.

RAM buli: emlékeim szerint a váci PH! talin is egy 845PE alapú MSI lap volt a bűnös, pont amiatt ment a nagy para, hogy nem hajlandó DDR333-ban menni. Ugye nem csak nekem rémlik így? Majd ha erre jár BobMaster vagy Parci, akkor rá lehet kérdezni. Amúgy gondolom egy BIOS frissítés megoldja a problémát.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#14) Panther válasza Den (#12) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Épp ezért nem állítom Auto-ra :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#15) tanar.ur


tanar.ur
csendes tag

Hi!
A boltok kedvenc trükkje, hogy amelyik ram (266) megy 333-on azt eladják pc2700-nak.Proci:2.4 használtat rámsózni újnak, amikor szóltam azt mondták,hogy a nagyker ''csak lepróbálta''
István

(#16) ManOwaR


ManOwaR
tag

én szerintem az msi lap hőérzékelőjével gondok vannak, már mások is panaszkodtak ilyesmire abit és msi esetében
fogd meg kézzel a bordát, ha 60fokos a proci akkor kifejezetten éget a borda

(#17) zetecR válasza ManOwaR (#16) üzenetére


zetecR
addikt

Na, akkor elemesélem balf@szságom történetét.

2100+XP-mre felraktam a Spire FR2-t. Proci hűvös, de fagyogat. Szétszed, megnéz: olyan erős a leszorító (D5TB után), hogy beakasztás közben felhúzta a bordát a kis lépcsőre (tehát a foglalat kiemelkedő részére), nem érintkezett a borda rendesen a procival. Visszaraktam, azóta jó...

(#18) Sidaries válasza ManOwaR (#16) üzenetére


Sidaries
őstag

Ez jó. Az Asus meg plusszfeszt ad ezért melegebb. Van normális lap is?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#19) ManOwaR válasza Sidaries (#18) üzenetére


ManOwaR
tag

igen, az ECS!:))

(#20) ManOwaR válasza zetecR (#17) üzenetére


ManOwaR
tag

milyen lapod van?

(#21) zetecR válasza ManOwaR (#20) üzenetére


zetecR
addikt

A7N8X

(#22) ManOwaR válasza zetecR (#21) üzenetére


ManOwaR
tag

és ebben nincsen hőérzékelő? úgy tudom ezeknek már elvileg le kéne lőniük magukat, ha extrém meleg a proci. de ha nem érzékeli akkor lőttek az egésznek
ennyit az amd-s hővédelemről:DD

(#23) zetecR válasza ManOwaR (#22) üzenetére


zetecR
addikt

Az alaplap a procitól veszi a hőmérséklet infót, és az alapján nem volt vészesen meleg. Gondolom a paszta kitölthette a hézagot, csak az nyilván nem olyan, minha a borda feszülne rá...

De akkor elmesélem balf@szságom 2. sz. történetét. D5TB még az A7N8X alaplapomban volt. Ott a leszorító kallantyú a kondikhoz nagyon közel volt, gondoltam egyet, ventit lekaptam, leszorítót megfordítottam 180 fokkal, minden vissza a helyére, és örültem, hogy most milyen jól szerelhető a hűtésem. Csakhogy miután bemelegedett a proci, elkezdett szabálytalan műveletek dobálni, aztán lekapcsolt. Majd el sem akart indulni, csak ki idő után. Hosszas tanakodás után jöttem rá, hogy a leszorító pöcök nem szimmetrikus, és nem ott szorította a bordát a procihoz, ahol kellett, hanem egy kicsit odébb...
Ennyit az AMD-s hővédelemről :DD

(#24) rl


rl
csendes tag

Hello mindenkinek.

Nekem is ugyan ez a problémám. Most vettem egy ABIT BE7 alaplapot dobozos P4 2.2 -el.
Én raktam össze, és amikor elindítottam a bios a system temp-re 38 fokot, a CPU temp-re 48 fokot mondott. Az alaplaphoz adott Hardware Doctor terheletlenül 47, terhelve 58 fokot mutat a procira. A proci hűtője viszont teljesen hideg, sőt azt is kipróbáltam, hogy a leszedtem a clippet a hűtőről és csak úgy naturba tettem azt rá, majd megvártam hogy a biosban a CPU temp felkússzon kb. 50 fokig, majd gyorsan kikapcsoltam a gépet és felemeltem a hűtőt. A proci magja alig volt langyos. Úgyhogy kb. 20 kiszerel, megigazít, letisztít, beken, rátesz, rögzít után nekem már tele van a t@köm az egésszel. Most tényleg vagy az alaplap hőérzékelője szar, vagy hamarabb tönkre fog menni a processzor.
Tök mindegy, mostmár legalább nem akadozik a Maffia:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.