Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Jól működő maxtor-ok tulajdonosai ide! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gismo


Gismo
addikt

Zeva!
Tehát mostanában elég sok MAXTOR meghalásáról szóló hozzászólás lett megtekinthető itt a PH-n (is).
Nemhiszem el, hogy csak rossz MAXTOR-ok léteznének, ezért a jól működő MAXTOR winchesterek tulajdonosait kérem, hogy írjanak ide és védjék meg a márkát.
Kezdem: (A haveréval, mert az enyém már túl öreg ahoz hogy a mai vnyák közt emlegessük.)
MAXTOR DIAMONDMAX+8 40GB Hangja egyáltalán egy pici sincs, és igen gyors.
További boldog MAXTOR tulajdonos hozzászólásait várom.
Köszönöm!
HI
!

(#2) Matr x válasza Gismo (#1) üzenetére


Matr x
aktív tag

Veri nagy Thx neked, hogy bevállaltál egy ilyet.

Akkor én rögtön 3 tökéletes példánnyal vonulok ide.

Egy 30-as 5400-as tökéletesen működik 2000 vége óta.
Sokat van úton, és semmi baja.

Egy 80-as 5400-as, amit particionáláskor megöltem valahogy. Gariban csere, az már jó.

Egy 120-as, 7200-as. A múltkor baja volt. Nem indult a gép, a vinyó leállt menet közben, formázásba belehalt. Átraktam egy másik tápkábelre, bad-sector nélkül megy tovább....(pedig itt pár hsz. miatt akkor erőteljesen megijedtem).

Véleményem ennyi. Ja, és nem hangosak. (ha lesz kedvem, megnézem pontosan, hogy milyenek)

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#3) Den válasza Gismo (#1) üzenetére


Den
veterán

''védjék meg a márkát.''

Szvsz a márka véde meg magát, csináljon jobb vinyókat. Mint ahogy két éve mindenkit lebeszéltem az abitról mert a fórum tele volt szar abit lapokkal, mára az abit javított a minőségen, az új szériák stabilak, senki nem is fikázza az abit lapokt, sőtt most már talán én is mernék venni.

ez a maxtor vinyó meg olyan hogy persze nem mint hal meg, sőtt kevesebb hal meg mint ami jól műxik, de 80gb-t már nem szivesen kockáztat az ember. És ezen az sem változtat ha most 200-an leírják hogy az ő maxtoruk fél éves és még semmi baja.

Ez olyan mint a cigi, 100 ezren is elmondhatják hogy ők régóta dohányoznak és semi bajuk, attó még több tíz ezren halnak meg a bagótól évente, szal én nem kockáztatok.

www.simson4t.hu

(#4) gabe_


gabe_
őstag

Hali.
Nekem egy 80-as 7200-as fordulatú maxtor forog a gépemben, eddig teljes megelégedésemre.
gabe_

Sovány szakácsban sose bízz!

(#5) Den válasza Matr x (#2) üzenetére


Den
veterán

hm neked 4ből 1 rossz, az 25%-os hibaarány :)

www.simson4t.hu

(#6) Club válasza Matr x (#2) üzenetére


Club
őstag

''Egy 30-as 5400-as tökéletesen működik 2000 vége óta.
Sokat van úton, és semmi baja''
Persze, mivel régebbi széria, mág abból az időből, mikor a MAxtor még a Quantum-szerű vinyókat csinálta.

''Egy 80-as 5400-as, amit particionáláskor megöltem valahogy. Gariban csere, az már jó''
Ha cserélni kelett, akkor miért nevezed jónak?:F


''Egy 120-as, 7200-as. A múltkor baja volt. Nem indult a gép, a vinyó leállt menet közben, formázásba belehalt. Átraktam egy másik tápkábelre, bad-sector nélkül megy tovább....(pedig itt pár hsz. miatt akkor erőteljesen megijedtem)''
Érdekes, akkor evvel is volt gond:DD

''Ja, és nem hangosak''
Nekem is volt, de ugye behalt.
Most egy Samsung van.
Azóta tudom, hogy retek hangosak a Maxtor-ok.

Evvel jól megvététek a Maxtor-t;]

(#7) engusz


engusz
veterán

Egy DiamondMax Plus 60 40 Gb-os és egy Maxtor DiamondMax Plus 9 120 Gb-os winyó tulajdonosa vagyok. A 40 Gb-os már vagy három éve megy kifogástalanúl, A 120 Gb-os kb egy éve. Mindkettő volt eleget hordozva.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) turho


turho
őstag

Ez a topic mire jó? Nyithatnék vagy 20-at azokról az eszközökről amivel elégedett vagyok. De általában az emberek olyanok, hogy ha valamivel gond van, vagy eltér a normálistól, akkor beszélnek róla. Szóval IQ topic.

(#9) tralala


tralala
tag

Hoi!

Nekem evek ota csak maxtor vinyoim vannak.
Es nemigen akarok mas markaba belekostolni, mivel megjartam mar a szuperhiper WD es seagate is megpurcant nallam.

(#10) L3zl13 válasza Club (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''''Egy 30-as 5400-as tökéletesen működik 2000 vége óta.
Sokat van úton, és semmi baja''
Persze, mivel régebbi széria, mág abból az időből, mikor a MAxtor még a Quantum-szerű vinyókat csinálta.''

2000 vége nem a Quantum felvásárlása előtt volt még?

''''Egy 120-as, 7200-as. A múltkor baja volt. Nem indult a gép, a vinyó leállt menet közben, formázásba belehalt. Átraktam egy másik tápkábelre, bad-sector nélkül megy tovább....(pedig itt pár hsz. miatt akkor erőteljesen megijedtem)''
Érdekes, akkor evvel is volt gond''

Vagy csak a tápkábel volt szar? Ami egyébbként elég gyakori oka a vinyók elhalálozásának? :F
De tudjuk, a te samsungod biztosan még fél rézszálról csüngő molex csatiról is tökéletesen fut. :U

Nekem 4 maxtorom van jelenleg.
- 1 db Diamondmax Plus 8 20 GB.
2 hónapja használom csak szóval túl sokat nem tudok elmondani.
- 2 db 541DX 20GB
Az egyik majd egy évig futott rendszervinyóként hibátlanul, most cseréltem le a 7200-es Diamondmaxra
A másik mobil rackben leledzik. Naponta hurcolom munkába elég mostoha körülmények között, és gyakran menet közben húzom le a gépről, hogy ne kelljen leállítani azt.
Ez utóbb garóból visszajött példány. Az elődjét kinyírtam saját hibámból. Garóba csere.
- 1 db Diamondmax Plus 9 120GB
Másfél éve tartom rajta az adataimat. Nem hangos. Gond nem volt vele.
Az első fél évben nem volt hűtve. A ház aljában feküdt fejjel lefelé egy papírlapon.
Házcsere óta hűtöm egy 8 CM-es ventivel ami két 120-as vinyóra fújja a levegőt. (A másik egy WD)
A hazavágotton kívül 1 db maxtorral volt gondom. Az egy DM 8 60 GB-s volt.
Adatvesztés nem volt, csak a gép időnként nem ismerte fel bootoláskor. Pár hónapos korában teszteltem először powermax-szal. Már akkor hibát írt, de én nem vittem vissza, hanem még másfél évig használtam.
Utánna azonban elkezdett hangosodni a csapágyazása (még nem FDB-s) és ezért visszatoltam garóba.

A maxtor kétségtelenül nem a legjobb választás manapság, de azért nem kell túlzásokba esni.
A divatból fikázást meg különösen nem bírom.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Mégegy dolog:
Nemcsak maxtor tulajoknak.
Használjátok a www.storagereview.com-ot! Regisztráljatok és írjátok be a vinyó(i)tok adatait.
Szerintem mindenkinek hasznos egy sok adatból készített megbízhatósági statisztika.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Club válasza L3zl13 (#10) üzenetére


Club
őstag

A divat fikázást felejtsd el!
Nem divatból fikázok, hanem mert a MAxtor tényleg ÓCSKA!
Nem egy ismerősőmnek halálozott el, köztük nekem is!
Jaaaaaaa...
És nem 1 db, hanem 2.
És amikor 2-ből kettő meghal, azért az eléggé minősití a céget.
Azt hogy én mit gondlok ezekről a vinókról, azt meg had mondaj már el, ne te engedd meg nekem mit mondjak.
Úgy hogy S*x maxtor.
És ha érdekel, ha nem, igenis a Samsung halkabb.
Tudom, ez biztos fáj, de akkoris így van.

Egyébként az ismerősiu körömben a 80-as Diamond 9-es szériából ''csak''7-ból 5 döglött meg.

Hát ha nektek ez jó:)

[Szerkesztve]

(#13) .:InnoMan:. válasza Gismo (#1) üzenetére


.:InnoMan:.
senior tag

Nekem is maxtorom van és semmi baja!Nem tudom hogy másoknak mi a bajuk a maxtorral!

[Szerkesztve]

(#14) tildy válasza Club (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Ocska a ....

Lehet hogy csak te fogtal ki rosszat, meg az ismerosod.Nekem meg egy maxtorom sem doglott meg...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) Club válasza tildy (#14) üzenetére


Club
őstag

7 db Diamond 9-es 80-asból megdöglött 5 db!!!!
És ezenkívül volt nálam egy 30Gbyte-os is, ami már gyárilag BAd sectoros volt.
Ezek után dicsérjem?
Na azt már nem...

[Szerkesztve]

(#16) _thomas_


_thomas_
tag

hi all!

nekem 3db maxtor é'gett el' fél év alatt de kiderült, hogy a táp a ludas!
most van egy 120gb és egy 60gb-os.
semmi gond egyikkel sem, pedig az egyik rackben van,bár kicsit melegszenek...

www.ironic-software.com

(#17) .:InnoMan:. válasza .:InnoMan:. (#13) üzenetére


.:InnoMan:.
senior tag

Éljen(pontosítva müködjön) a Maxtor-om még 1-2 évig aztán ugyis lecserélem!

[Szerkesztve]

(#18) aga


aga
tag

Pedig tényleg nagyon sok meghal. Bár főleg 40 és 80 gigások, méghozzá DiamondMax9-ből. Apám dolgozik boltban, és személyes tapasztalata. De nehogy megszóljatok, két éve problémamentesen használok egy 40 gigás D740X-et. Csak az az egy baja van, hogy már hangos. Illetve már több mint egy éve hordozható vinyóként egy Fireball 3 is működik rendesen (pedig MÁV szerelvényen utazik).

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#19) Matr x válasza Club (#6) üzenetére


Matr x
aktív tag

Gariban csere=adtak egy másikat, ami hasonló paraméterekkel rendelkezik.

Nekem ezt jelenti.

A 30-as még jóval a Quantumozás előtt volt. A döglött 80as volt már Quantumos chipekkel szerelve. Vagyis: ami maxtor 1-2-3 tartós használat után még élt, az megy akár 1-2-3 évig is.

A többire meg a többiek válaszoltak.



[Szerkesztve]

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#20) crab válasza Gismo (#1) üzenetére


crab
senior tag

Nekem 2 maxtorom is van, mindkettő 40gigás. Az egyik 7200-as a másik egy 5400-as. Semmi bajom velük, a 7200 melegszik rendesen, de hűtöm. Ja az 5400as rackben van másfél éve.

(#21) intelfan


intelfan
aktív tag

Nézzetek be az FDB motoros Maxtor vinyótok belsejébe:
[L]http://forums.storagereview.net/index.php?showtopic=13727[/L]
És reménykedjetek. ;]

Némi infó a Storagereview/ Reliability survey oldaláról:
DiamondMax Plus 8 Fourth quarter 2002 22%
DiamondMax Plus 9 Fourth quarter 2002 19%

irányadónak a Seagate Barracuda sorozat eredményei:
Barracuda ATA IV Third quarter 2001 87%
Barracuda ATA V Third quarter 2002 92%

A legújabb Maxtor széria a Maxline Plus II, egy kis kedvcsináló hozzá az SR oldalairól:
''Bought 7 of these of which 1 failed immediately in RAID and another died within a day. These could be fine for desktop, but for RAID application, there were too many sector errors for RAID 5 usage. 5 have been running fine for past week. I'm debating whether to continue with Maxtor or go with WD2500JB, as I have to buy 38 more.''

''I WILL NEVER BY ANOTHER MAXOTR.. THIS IS MY SECOND RMA..''

Maxtor rulez.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#22) Gismo


Gismo
addikt

Hi ALL!
Köszönöm mindenkinek, hogy ijen sokat és sokan írtatok. Ne hagyjátok abba.
Folytatnám a sort az unokatesóm 7200-as40GB-os D740X-esével amely kb 2 éve megy. De annak sincs hangja, leszedett fedél mellett legalábbis nemhallom.
Ez most nem a divatból fikázzuk agyon a MAXTOR-t topic, tehát nem a fikázásra vagyok kiváncsi.
Köszönöm mégegyszer.

(#23) Gismo válasza intelfan (#21) üzenetére


Gismo
addikt

Mindenhova ezt szúrod be?

(#24) intelfan válasza Gismo (#23) üzenetére


intelfan
aktív tag

Igen.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#25) erdoke válasza intelfan (#21) üzenetére


erdoke
titán

Nocsak, egyetértünk. Ráadásul az oldalt is komálom, amit belinkeltél.:)

A legjobb aláírás a héten

(#26) aga válasza Gismo (#22) üzenetére


aga
tag

Én is azt hittem nincs nagy hangja, de ledöbbentem, mikor otthon bekerült az új Samsung. Azóta szinte csak a légáramlást lehet hallani.

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#27) Yutani


Yutani
nagyúr

Itthon két képben van Maxtor vinyó. Ami nem az enyém, abban egy 40 megás DX740 van, tökéletesen működik már régóta, hűtés nélkül.

Nekem egy DiamondMax Plus 9 80GB 2MB cache vinyóm van. A vásárlás után néhány hónapig hallottam furca hangokat belőle, amit sokan hőkalibrálásnak neveznek, én nemtommi. De egy ideje már nem csinálja. Hoppá, ez csak most tűnt fel... Hogy is? Amióta alaplapot cseréltem talán, Asus A7V266-E -ről váltottam Abit KV7-re. Tényleg, azóta nem nagyon hallottam a kattogást... :P

#tarcsad

(#28) intelfan válasza erdoke (#25) üzenetére


intelfan
aktív tag

:DD

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#29) Yutani válasza Club (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az szép és jó, hogy elmondod nekünk, hogy ismerősi körben 7-ből 5 Maxtor meghalt. VISZONT azt nem tudjuk, milyen körülmények között múltak ki, kinek a hibájából, mitől? Ennyi erővel az is lehetett, hogy hétből ötöt a földhöz csapkodtak. Még jó, hogy meghalt. Vagy megfőztek, az se jobb...

#tarcsad

(#30) VladimirR válasza Gismo (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1. most en is nyithatnek egy topicot, hogy hibas maxtor-ok tulajdonosai ide, tamadjuk a markat, es too is ugyanennyien, vagy meg tobben lennenek

2. a maxtorral igenis vannak gondok, de termeszetes, hogy a tobbeseg (pl. te is) ezeket nem tapasztalja (szar is lenne ha a maxtorok tobb mint fele hibas lenne, reg csodbementek volna)

3. vagy nem latja be az illeto, hogy a hardverevel telleg gondok vannak hisz az az ove, es az hibatlan, (pl. matr_x, aki vedi a markat annak ellenere hogy leirta nala is jart egy sz*r peldany)

4. ez mar-mar hitvita es mint ilyen semmi ertelme az egesznek (ha mar ilyen topic nyitasara szanod magad, valoszinu azt sem a maxtor hibajanak tekintened, ha a szemed lattara esne darabokra egy lemez)

5. nekem is volt egy gyarihibas 10g-s maxtotom (kess fele nem ment, es csak ata33-at vitt, es ne mondjatok hogy az eleg, mert mar a 4.3-as quantumom tudta az ata66-ot)

6. nelked vmiert szimpatikus a maxtor ami onmagaban meg nem hiba, de van 1, azaz egy darab maxtor lemez ami alapjan kijelented hogy a marka tokeletes (lehet hogy az az egyetlen mukodo maxtor a vilagon) szerk.: most latom megsem az az egyetlen mukodo, darab, hisz unokatesodnak is van egy, igy mar 2 biztos mukodik, de velemenyt mondani meg ez alapjan is igen nagy felelotlenseg, tudvan, hogy nem 5 db letezik osszesen a termekbol

+1. mellesleg megemlitem, hogy a 80g-s deskstar(?) ibm vinyom tulelt 1 egymeteres zuhanast betonra+1 felmeteres zuhanast jarolapra (utobbinal haver levert egy szatyornyi (5-6) vinyot, amiket azert szedtunk ki a gepekbol, hogy a barkasz rezgese, amit a szgephaz csak tovabb erosit meg ne olje), mindezt badsetor, vagy barmi egyeb hiba nelkul (csak a rack fule tort el) nelkul

[Szerkesztve]

(#31) greyrat


greyrat
csendes tag

hali
nekem 20GB van és tök jó, 3 éve. haverom vinyója 60 GB és béke poraira :U , kb fél év. nem a maxtor.ral van baj , csak a 60 és 80 GB széria valahogy nem sikerült túl jól. baki, nagy baki :(. a 120 GB -től már tökéj és hangos, de gyorsabb is. mindenki döntsön maga. :DD

[Szerkesztve]

'' ettől a sok tartósitótól, amit nap mint nap megeszek, már kezdedem azt hini , hogy ebben a testben fogok reinkarnálódni'' by R.Á.

(#32) Gismo válasza VladimirR (#30) üzenetére


Gismo
addikt

''4. ez mar-mar hitvita es mint ilyen semmi ertelme az egesznek (ha mar ilyen topic nyitasara szanod magad, valoszinu azt sem a maxtor hibajanak tekintened, ha a szemed lattara esne darabokra egy lemez)''
De ez a Maxtor hibája lenne.
Asztán: A havernak is meg egy másik havernak is MAXTOR vinyója van, tehát már 4 működő Maxtor vinyóról tudni a világon. + még akik ide írnak.
2, Nem jelentettem ki hogy a márka tökéletes. Viszont egyikse az!!

(#33) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Tavaly január óta van egy 80-as Diamondmax 9+om.Eddig nem volt vele gond.
Azért második 80-asnak már Seagate 7200.7-et vettem..

(#34) Bobo69


Bobo69
csendes tag

Hi All
Maxtor 80 GB winyom 13 hónap és 2 napos korában meghalt. Elveszett 70 GB fontos adatom, és persze a garancia 12 hónap volt most ott járok, hogy visszavittem oda ahol vettem ez 12 hete tőrtént winyo még sehol de annyit már mondtak kicserélik de 10.000 ft- ba fog kerülni!
Tehát összegzés 13 hónap 2 napos winyo mehóghal garancia nincs mert csak 12 hónap a gari , 70 gb adatom elcóveszik, 12 hete nincs winyom és ha lesz akkor is 10.000 ft fog kerülni aki ennél jobban meszívta arra kiváncsi vagyok!
A maxtor winyok jók :o

(#35) Club válasza Yutani (#29) üzenetére


Club
őstag

Igen, ez így van.
Sőt gondold el, kifejezetten élvezzük amikor az általunk megvásárolt cuccok,csak úgy feladják a szolgálatot, és ''főleg általam''írt zenék nagyrésze, ami számomra PÓTOLHATALAN, simán eltűnik egy ócska winchester miatt.
Tovább is van mondjam még?
Vagy ennyire lámának nézek ki?

(#36) #32577792


#32577792
törölt tag

kettő maxtorom van:

1-ik: 40GB-os 7200rpm- 2 éves; semmi gondom eddig
Más-ik: 120GB SATA 8MB kes, ez mégcsak novembertől, de nyúzva van rendesen: digitalizálás, tömörítés hálóban játék, mozizás stb. kopp-kopp, de ez is működik, ja, egyiken sincs hűtés!

(#37) -:Renko:-


-:Renko:-
tag

Nekem 3 db maxtorom van (40, 80, 120gb) és eddig mind1ik hibátlanul műxik. Volt 1 IBM-WD és arról 80 giga adatot vesztettem.

ASUS P4T-E, P4 1.6Ghz, 2X 128 MB + 2X 256 MB Rambus, Maxtor 80, Samsung 80 GB, LG GSA 4040B, SB Audigy ES, Creative P580

(#38) maszat


maszat
senior tag

Nekem egy 6Y060L0 DMaxP9 60 GB 7200esem van 2002 decembere óta.

Javasolnám, hogy akié kampec, írja le, hogy pontosan miért történt
(táp, illetve fizikai hatások ugyebár nem a vinyó hibái, mégis sokan oda sorolják)

Milyen gyakori, amikor a táp miatt megy szét?

(#39) VladimirR válasza Bobo69 (#34) üzenetére


VladimirR
nagyúr

arra azert kivancsi lennek, hogy mi lehetett az a 70g ''fontos'' cucc?
mert az egy dolog, hogy nekem is folyon tele van a 80-as lemez, es 2-300 megas cuccokat torolgetek, hogy legyen hely, de a fontos cuccok elfernek egy mini-rw(185mb)-n. akar haromszor is!

ha esetleg filmeket, zeneket keszitesz (sokat) akkor bocs.

(#40) fokukac


fokukac
nagyúr

nekem két maxtor is jól működik !!!

egy régi, 40 gigás már két éve szolgál, nem melegszik, halk a seek-elése, igaz a fémcsapágy fémes hangja halkan megvan.

és van egy új, SATA 120, ez melegszik, (hűtöm, és úgy kordában tartható)
alaphangja nincs, de a seek-elés elég hangos, pláne, ha a házban van, mert az erősíi a zajt... úgyhogy most a szőnyegen figyel, és úgy sokkal halkabb...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#41) L3zl13 válasza Club (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hogy kérdésedre válaszoljak: Igen, ennyire lámának nézel ki.

A vinyók (és a többi hardver is) elromlik. Ez tény.
Maxtor vagy sem, ha egy db vinyóra bízod a ''PÓTOLHATATLAN'' adataidat akkor magadra vess.

És amit csinálsz nagyon divatfikának tünik.

Mint mondtam ha választanom kell én se maxtort veszek (Legutóbb pl WD-t vettem.), de azért nem azon élem ki magam, hogy egy tök ellentétes szándékú topikba megyek fikázni.

Egyébként ki mondta, hogy nem halkabb a samsungod?
Azt mondtam, hogy a hibás tápcsatlakozóból adódó problémák nem a maxtor hibája.


Aki hülye, haljon meg!

(#42) beeboy


beeboy
addikt

no itten melóban ezek dolgoznak és semmi bajuk nincs.
igaz nem mai típusok, vannak pár évesek.

lehet hogy csak az újabb szériák szarok?
nem véletlen hogy levitték a garit 1 évre, nem hülyék, hogy MINDEN vinyót kicseréljenek.
Sokaknak érdekes módon a 13-ik hónapban döglik be!

De a régebbi típusok tényleg jók, legalábbis itten semmi gond velük.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#43) Enemy válasza Club (#12) üzenetére


Enemy
aktív tag

Nekem nincs is gépem..

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#44) Enemy válasza Club (#35) üzenetére


Enemy
aktív tag

Véleményemet nem osztom.. nem értek egyet veled.. .... Divat.......

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#45) nbandi


nbandi
csendes tag

Nekem fél éve egy 80 gigás 7200-sem van, eddig semmi gond nem volt vele.

(#46) Szatír


Szatír
aktív tag


Miről is szól ez a topic ? Divat, fikázás..miről beszéltek emberek ? Ez kb olyan mint divatból buzinak lenni......aki azt csinálja szeirntem megérdemli, tőlem csinálja !
Szerintem...és itt a lényeg ! SZERINTEM
Attól még másnak lehet más véleménye,és hagyni kell érvényesülni....

Kit akarunk meggyőzni, hogy jól döntöttünk amikor
/ - per pillanat a Maxtorokról van szó, de ez másra is igaz - /
megvettünk valamit ?
Magunkat vagy másokat szeretnénk meggyőzni ?

Én senkit sem akarok meggyőzni..mindenkinek szíve joga eldönteni,hogy
melyik gyártót választja és miért.
A verseny...mindenki a legjobbat akarja, a legolcsóbban...senki nem akar a ''másik'' oldalon lenni.lemaradni.
Pedig alapszabály, ahhoz, hogy adni tudj, el kell venned....
Aztán megy a püfőlés,hajtépés,irígység....stb....

Én azért válaszottam a Maxtort,mert még soha nem jártam vele pórul. Az enyémek nem hangosak, nem zajosak, és nem melegszenek. A méretük tök mindegy, 3 db van a három kategóriából. Alacson,közép,és nagy kapacítású.

Legközelebb talán kipróbálok egy WD-t vagy egy Samsungot..már csak kíváncsíságból is.....

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#47) napos2600


napos2600
tag

nalam sok maxtor vinyo szolgal (ket gep is van amiben pl tukrozve megy osszesen 4db vinyo), de ugyanugy van vele rossz tapasztalatom:
diamonmax plus 8 30gb, ebbol most ketto, levelnehezeknek valo hever itt az asztalomon. az egyik bad sector-os lett (getdataback azert megmentette), a masikat meg hol felismeri a gep, hol nem...
osszevetve irodai munkara teljesen jo (foleg hogy nincs hangja az 5400-esek utan), parban meg meg adatbiztonsagot is remelhetunk tole! :)

(#48) Yutani válasza Club (#35) üzenetére


Yutani
nagyúr

Bocs, ha offenzív voltam, csak éppen abból, amit leírtál, nem lehet semmi konkrétumot megtudni a vinyók halálán kívül.

Az, hogy az ember munkája elveszik egy vinyó miatt, elég nagy baj (én is zenélgetek), de nem árt időnként egy teljes mentést csinálni pl. egy CD-RW lemezre (én is ezt teszem), és így mindjárt kisebb az ember vesztesége. És ez nem csak a Maxtor-tulajoknak szól, hanem mindenkinek, aki CSAK vinyón tárolja az anyagot. De hát utólag okosnak lenni könnyű, ezt tudja mindenki...

[Szerkesztve]

#tarcsad

(#49) kBagyula


kBagyula
senior tag

Sziasztok!

Nekem 3db 7200/80GB-os pörög a gépemben durván 1 éve minden gond nélkül. Van ezenkívül közvetlenül még a két cég egyesülése után vásárolt 30GB-os QFireball is ami öregecske már de soha semmi baj nem volt vele eddig.
Hűteni soha sem hűtöttem őket. Az az anyatermészetre van bízva. :)

Az igazság lényegében az szerintem, hogy idehaza rengeteget adtak, adnak el belőlük, így nagy a selejt arány is ami eredhet a felhasználó bénaságából és esetlegesen valóban gyártási hibákból.

Mindenesetre nekem bejönnek. A hangosságukkal meg semmi bajom sincs. Hagy fütyüljenek, legalább hallom, hogy mennek. :D

üdv,
kBagyula


[Szerkesztve]

(#50) supercow


supercow
őstag

Nekem egy 4D040H2 40GB 5400rpm van (ez az ami a Romulus gondot csinálja) de 2 éve szépen megy, nem kattog és semmi baja. Azért amióta olvastam róla elég sokat mentek... :(

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Jól működő maxtor-ok tulajdonosai ide! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.