Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.bone


b.bone
senior tag

Üdv

A kérdés adott. Mi a jobb neki? Ha mondjuk 168 órát pörög folyamatosan vagy ha a rendszer kikapcsolja majd be mikor szükség van rá.
Tehát pl egész este megy DC++. Vígan el van félórát vinyó nélkül mert lassú a kapcsolatom ,a memóriám meg viszonylag sok.

Szóval érdemes kikapcsoltatni Xp-vel vagy sem?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#2) vicces válasza b.bone (#1) üzenetére


vicces
addikt

ez engem is érdekelne.
én beállitottam 5 percre.
fingom nincs, hogy mikor kapcsol ki, ill. be. nem hallom.
viszont annyit még hozzátennék, hogy kb 1 éve megy igy a winyom. /non-stop/

:)

(#3) FluID


FluID
tag

A leállítást, elindulást nem szeretik a vinyók.

(#4) -=Sawtooth=- válasza vicces (#2) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

5 perc ertelmetlen. minimum 1/2 ora. engem zavart, hogy meg kellett varni winampnal a szamvaltasoknal mig felporog a vinyo,mert en egeszet beckesseltetem vele memoriaba, es amig vege nincs,addig nem piszkalja a lemezt.sztem 1/2-1ora, mert ha addig nem nyultal hozza, akkor valszeg darabog nem is fogsz (kajalsz, vagy nem vagy otthon). de hogy 5-10 percenkent felporogjon,lealljon..felesleges.

szex,drog,rák&roló

(#5) vicces válasza -=Sawtooth=- (#4) üzenetére


vicces
addikt

hm.
megfogadom tanácsod. legalábbis kiprobálom. :)

:)

(#6) mr_ricsi válasza b.bone (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A vinyók annyira nem kedvelik a leállás-felpörgést, hogy az adatlapjukon is szerepel, hány alkalmat ad meg a gyár.
(40-50 ezer szokott lenni.)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) Ferger


Ferger
tag

Minden elektronikai berendezésnek az az egészséges, ha keveset van kapcsolgatva ki-be.
A folyamatos üzem kevésbé árt az aramköröknek, mint egy-egy impulzus. Ha nincs nagy áramingdozás a hálózaton, akkor nem árt az, ha sokáig be van kapcsolva valami.

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#8) TrollBalint válasza Ferger (#7) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ha a vinyó áll, a fej hozzáér a vinyohoz, induláskor értelemszerüen egy rövid ideig azon csuszik, karcolja. Persze ezek közel egyforma kemény anyagok, egy ilyen elindulás nem sokat jelent, de mondjuk 10 000... . Szóval én is csak azt tudom mondani, hogy a vinyonak az a legjobb, ha folyamatosan megy (Ezt egy igen komoly hozzáértő embertől hallottam :) ) (másik alternatíva, hogy sosem kapcsolod be :))

[Szerkesztve]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#9) VladimirR válasza TrollBalint (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

viszont szvsz a folyamatos uzem sem a legjobb, hiszen a hdd aramot fogyaszt, melegszik, ''elhasznalodik'' (ha jol tudom, meg van adva par szazezer ora elettartam)
en is arra szavazok, hogy 1-2 ora utan kapcsoljon ki, mert akkor valoszinuleg egy darabig nem is lesz hasznalva (ejszaka, nincs otthon...)

(#10) Fawkes


Fawkes
őstag

És ha töltök egy adsllel este akkor 512Mb memóriával sztem nem érdemes otthagyni sőt biztos nem.Vagy igen?

(#11) tomcs


tomcs
őstag

fdb motoroknak amig elindulnak gyakorlatilag nemigazan van kenese. szal igazan csak az elinditas ''viseli meg'' ezeket a motorokat. elektronikanak birnai kell a folyamatos uzemet, elinditas-kikapcsolas nem tudom hogy hat ra. szal legjobb szerintem ha vmi nagy es lassu ventivel hutve allandoan bekapcsolva vannak. persze golyoscsapagyasra nem tudom hogy van. mindenesetre meg nem halt meg winyom, pedig tenyleg sokat jarnak. (gepet csak zh elott / vizsgaidoszakban kapcsolom ki vagy ha hazam1ek debrecenbe tobb mint 2 napra)

(#12) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Egy közeli ismerősöm masinájában több vinyó is van. A gép viszonylag sokat megy, alapban (a használat miatt) az egyik folyamatosan megy, míg a másik 10 perc után leáll. Némely alkalmazás olykor elindítja a leállított vinyót, szóval az ki-be kapcsolgat. A gép megy már 10 éve minden probléma nélkül. Egyik vinyó sem mutatkozik hibásnak.
Szerintem, bármelyik is bekrepál, egyértelműen nem lehet megmondani, hogy ha ment volna folyamatosan, vagy épp leállt volna időnként, akkor nem krepált volna be. Másik dolog meg, hogy más ok miatt sokkal nagyobb eséllyel mennek tönkre.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13) intelfan válasza b.bone (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

Rossz neki.

Az energiagazdálkodásban állítsd be hogy ne kapcsoljon ki soha.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.