Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Jó tett érzés, vagy pénz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Josh


Josh
tag

A minap volt egy kis időm szétnézni szeretett országunk fővárosában, és néztem az embereket, próbáltam felvenni a nagyvárosok rohanását. Lehet, hogy csak nekem tűnt úgy, de szinte 10 percenként húzott el mellett egy mentőautó, lehet, hogy Pesten ez az átlagos. Szinte mindenütt dugók voltak, és nagyon gyakran csupán a villamossíneken, a parkolókban és a járdán féloldalasan fért csak el a mentőautó, hogy oda tudjon érni a segítségre szorulton. Gyakran láttam olyat egy-két helyen, hogy a mentőautó sofőrje, is ki-kikurjantott, hogy adjanak neki helyet, ő is dudált, meg mutogatott, és ekkor fogalmazódott meg bennem a dolog, hogy ezek az embereknek nem munkájuk, hanem hivatásuk van. Ők ugyanúgy sietnek, és lelkiismeretesen végzik a munkájuk, mintha a saját családjukról lenne szó. Én is hasonló körben dolgozom jelenleg, és tudom, hogy milyen nagyszerű érzés, segíteni valakin, megmenteni egy ember életét. Ezek az emberek fáradtságot, saját kis apró nyűgjeiket nem kímélve dolgoznak, éjjel-nappal hétvégén ünnepnapon, és ennek ellenére nincsenek megfelelően megfizetve. Gondolom ennél nagyobb közhely nincs is, hogy mindenkinek kevés a fizetése, de amennyi fizetést kapnak ezek az emberek szinte nevetséges. Nem a pénzért csinálják azt amit csinálnak, közben lehet, hogy otthon azt sorsolják ki, hogy a gáz, vagy a villanyszámlát fizessék be ebben a hónapban. Nos ez egy kicsit el lett nyújtva, úgyhogy az lenne a kérdésem, hogy ti a kevés fizetés, az állandó munka ellenére, csinálnátok-e ilyen nagyszerű, nemes hivatást? Mondhatjátok rám, hogy anyagias vagyok, de én úgy gondolom, hogy aki megmenti naponta több ember életét, az sem kapja meg a boltban a kenyeret olcsóbban. Gondolom, hogy az itt lévő anyukák és apukáknak az a legnagyobb céljuk, hogy mindent meg tudjanak adni a gyereküknek, de lehet, hogy vannak olyan mentősök, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy autóval járjanak, vagy elmenjenek egy kicsit nyaralni a Balcsira, vagy valami olcsóbb helyre sem. Ők merik-e mondani otthon, hogy kisfiam azért nem kapod meg ezt, vagy az a játékot, mert a papa egy olyan munkát végez, ami csupán csak az ő lelki jóllakotságának kedvez: Igaz kisfiam, hogy nem tudjuk befizetni a gázszámlát, és a jövő hónapban be fog fagyni a leves a fazékba, de én nagyon szeretem a munkámat, mert nagyon sok emberen segítek.

Várom a gondolatokat.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#2) kretenallat válasza Josh (#1) üzenetére


kretenallat
senior tag

velemenyem szerint a legtobb ember nincs megfizetve es raadasul nem vagyok tisztaban a mentosok fizetesevel sem. egyebkent nem mindegy h vki pesten vagy miskolcon keres x osszeget.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#3) Josh válasza kretenallat (#2) üzenetére


Josh
tag

Vegyük azt a helyzetet, csak úgy a hasamra csapok, hogy egy mentős keres 80 ezer forintot havonta, az ő munkája igazán nemes, ha szabad így fogalmaznom, és egy műanyagipari fröccsöntőmunkás keres 120 ezer forintot, és az ő munkája nem annyira elismerő, ha ez a legjobb szó rá. Te mi lennél? Mentős, vagy fröcsöntőmunkás?

A kevesebb fizetést ellensúlyozni tudja a jó tett érzése?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#4) Divi válasza Josh (#1) üzenetére


Divi
aktív tag

ala Tűzoltók
ala Rendőrök

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#5) lamadou válasza Josh (#3) üzenetére


lamadou
senior tag

Ez jó kérdés. Szerintem ha én kerülnék ilyen választás elé akkor: ha nem lenne családom akkor mentős lennék; ha lenne családom akkor fröccsöntőmunkás. Szerintem érthető miért.

(#6) Josh válasza lamadou (#5) üzenetére


Josh
tag

Ha mentősként kezdenél, mert nincs családod, és egy idő után már finoman szólva rabja leszel a mentősségnek, valóban a hivatásod lesz, és közbe jönne a család. A hivatástudatot hátrahagyva, a családra gondolva elmennél fröcsöntőmunkásnak.

Még a sorba is beletartoznak a katasztrófavédelmisek, bár az ő helyzetükről nem lehet sokat hallani.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#7) pweisz válasza Josh (#3) üzenetére


pweisz
senior tag

Ja, csak épp a fröcsöntőnek lehet keményebb a munkája mint a mentősnek. Nem kell lebecsüllni semmilyen melót sem.

(#8) Josh válasza pweisz (#7) üzenetére


Josh
tag

Én nem igazán tudom összehasonlítani azt, hogy valaki egész nap nehéz fizikai munkát végez, vagy más ember kezei között előfordulhat, hogy naponta halnak meg kisgyerekek és kisbabák. Volt már rá eset az idén, hogy egy allergiasokkot kapott 4 hónapos kisbabával kellett rohannom a kórházba, hogy megkapja az injekciót, nem is tudom, hogy mi történt volna, ha későn érek oda. Mikor kap egy fröccsöntő munkás ekkora lelki nyomást? Vontakoztassunk el a munkán kívüli stressztől.

Nem akarok semmilyen melót lebecsülni, mert ha úgy nézzük, mind a kettő nyomot hagy az emberben, de amit ezek a fiúk és lányok nap mint nap átélnek, az nem semmi. Persze egy kisgyerek halálát, nem lehet ellensúlyozni szinte semmennyi pénzzel, de talán ha mindenki szabad utat biztosítana a gyermekmentőnek, és nem kellene a mentősöknek éjjel-nappal dolgoznia, akkor mégis elviselhető lenne ez az egész. Néha ők is biztosan arra gondolnak, amikor szirénázva állnak a dugó kellős közepén, hogy szél ellen hugyoznak.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#9) szasza_xp válasza Josh (#8) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Hát!
Bárki akinek a munkáján egy másik ember élete múlik, az legyen rendesen megfizetve.
Ez a véleményem, de sajnos ma nem ez van a mai Mo-n :((
A mentösöket, úgy kellene fizetni, mintha a legveszélyesebb munkátt végeznék.
Szóval lehetne havi fél milka egy mentős fizetése !
Meg is érdemlik keményen!

[Szerkesztve]

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#10) pweisz válasza Josh (#8) üzenetére


pweisz
senior tag

''Vontakoztassunk el a munkán kívüli stressztől.'' Pl Ha válalkozó és nincs melója, és azon kell mondjuk paráznia hogy elkell adnia az autót vagy a mühelyt, nem lessz pénz a családnak, vagy ha van akkor nyomnia kell reggeltő estig. Sajnálom én ezt látom, te meg ami a mentősöknél van. Bár konkrétan fröcsöntőt nem ismerek. Én nem akarom a mentősöket, orvosokat, stb lebecsülni, mert nagyon fontos munkát, sőt talán a legfontosabbat hiszen emberi életeket mentenek, de más emberek is vannak akiknek streszben és nagyon keményen kell dolgozniuk.

Egyébbként volt pár hónapja egy érdekes eset, baleset történt, kihivták a metnőket, konkrétan egy fogorvos, tehát ezel még elméletileg az életben maradottaknak még egy kis plussz esélyük is volt, hiszen ő ért elöször oda és a fogorvos is valamennyire orvos, de a mentő 3/4 óra alatt ért a helyszinre, addigra meghalt mindenki. Egyébbként olyan 10-15 perc az út simán autózva. Ez mondjuk nem a mentős hibája, gondolom a központé, vagy a fene tudja, de elég kemény.

(#11) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Most kezdjük el sorolni, ki nincs megfizetve ebben az országban? Nagyon szép, ha az embernek hivatása van, de amikor ezt választja, tudja, mit vállal.

A mentösök inkább arra panaszkodnak, hogy egy rakat téves riasztásuk van, csak ugy viccböl. Azt már el lehet képzelni, hogy az emlitett 3/4 oás késésnek is lehet, hogy ilyen oka volt.

...mint az közismert...

(#12) aDM|RaL^ válasza Josh (#1) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

dugókról annyit hogy más ien országot és fővárost nemláttam, ahol ne lehetne haladni... amikor hazajöttem a második hazámból (lengyel) megdöbbenve tapasztaltam hogy órákba kerül a kocsival való közlekedés a reptérről mondjuk forgács uccáig, és főleg azért mert a lámpák xarul vannak belőve...

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#13) aDM|RaL^ válasza Josh (#3) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

anyám tanár, elég keveset keres. más aki ennél hogyismondjam, kevesebb észt igénylő munkát égez, degeszre keresi magát. ha még veszélyes a munka akkor megértem

anyám with 2 diploma vs. mucsai tajparaszt with 8 altalanos.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#14) gro0ms


gro0ms
aktív tag

Hmmm... Az én anyám virágboltban dolgozik, nem keres sokat. Az emberek egyre kevesebb virágot vesznek, és egyre kevésbé fontosak nekik az ünnepek. Pedig fontosnak kellene hogy legyenek.
Apám bróker. 2dip. + dr, szal megérdemli :)

Erről a témáról van egy jó könyv. Louis Rowly - Az emlékek őre. Ajánlom mindenkinek.

[Szerkesztve]

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#15) PapaMaci válasza aDM|RaL^ (#13) üzenetére


PapaMaci
őstag

Komolyan mondom, hogy ebbe ne menjünk bele, mert akkor hetekig csak azt irnánk, hogy ki, és kinek a kije nincs megfizetve!


Amugy ajánlom figyelmetekbe:[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=71295[/L]
Érdemes végigolvasni!

...mint az közismert...

(#16) Josh


Josh
tag

Nem tudom konkrétan, hogy a mentősök mennyit keresnek és a fröccsöntőmukások mennyit keresenek. A konkrét kérdésem, hogy ti választanátok-e hivatást a kevesebb pénzért?

Nálunk is volt olyan eset, hogy a mentő 51 perccel a riasztás után ért ki, egy fulladásos sérülthöz.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#17) zebrafish


zebrafish
tag

Én nemrég fejeztem be az egyetemet mint biológus és kb 70-80-at fogok keresni szeptembertől- (mehettem volna orvosnak is, de de én lelkiismeretes vagyok és gondoltam jót teszek a leendő pácienseimmel azzal, hogy nem lesznek a pácienseim :D)- a programozó haverjaim közül nem egy viszont 200k-s induló fizetést kap :( nyílván ők is ugyanúgy szeretik a munkájukat (egyébként nekem is lett volna kedvem programozással fogllalkozni, de mégis a kutatói pályát választottam)

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#18) kretenallat válasza Josh (#3) üzenetére


kretenallat
senior tag

a jo tett erzese akkor is ott lenne bennem ha tudnam etetni a gyerekemet.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#19) Josh válasza kretenallat (#18) üzenetére


Josh
tag

Amikor látod a gyerekedet korgó hassal, akkor inkább váltanál a fröccsőtősségre, vagy hagynád, hogy majd a jövő hónapban kap a gyerek enni, mert az emberek mentése fontosabb? Csak úgy nagyon felnagyítva a dolgot kell értelmezni....

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#20) tildy válasza Josh (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

EL vagy tévedve.Egy informatikus ha keres 120t a muanyagipari szalgmunkas meg orul ha 50et.
Jo mondjuk infosnal kb. ez a kezdo...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) tildy válasza Josh (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyébként mentős és orvos nem lennék, de nagyon szivesen segitenek raszorultaknak...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) Josh


Josh
tag

Nem akartam konkrét példákat hozni, ezért csak összehasonlítottam a két állást, és az összegeket a hasamra csapva mondtam. Tehát a lényeg az, hogy egy nem másokon segítő állás ami nagyobb lóvéval ját, és egy másokon segítő állás kevés fizetéssel lehetőség közül az tisztelt topiktársak melyiket választanák, és miért?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#23) taltos


taltos
senior tag

Ez tipikusan egy olyan téma, amiről szinte felesleges beszélni, mert valaki vagy segít, vagy nem... Nem egy topic hatására teszi, és bármilyen szánalmas is lesz a következő mondatom, de még mindíg fontosabbnak tartom pl. a környezetvédelmet, imnt az egészségügyet. Ilyen szempontból akik segítenek pl. a mentőautósoknak, azok szemetelhetnek, még a WC-re is kocsikkal járnak, 2 liter samponnal mosnak hajat, mert letolják, hogy mi megy le a lefolyón, stb. Pedig míg az egyik oldalon egy emberélet van, addig a másikon kb. 150 év múlva az egész emberiség élete (és sajnos itt nem az emberiséget kellene említenem, hanem a földét, csak az a baj, hogy arra még kevesebben kapják fel a fejüket.).

Magyarán most kikaptál a világból egy _hivatást_, és elmondod, hogy nekik milyen rossz... Másoknak is rossz... :U ÉS elmondom, hogy fogalmad sincs, hogy milyen stressz érheti azt a műanyag fröccsöntőt... Csak olyan egyszerű volt mondani, nem? :U

Inkább mindenkinek magába kell néznie, hogy Ő mennyire figyel a világra... Aki ezt nem teszi meg, az (akár) feleslegesen jópofizik ebben a topicban, nem számít semmit, csak az, hogy majd abban az adott pillanatban hogy cselekszik, ha le kell mondania valamiről...

Uff, én beszéltem!

(#24) Josh válasza taltos (#23) üzenetére


Josh
tag

Korábban én is mentős akartam lenni, de mivelhogy csupán Nyíregyházán van nappali tagozatú képzés, ezért nem mentem, és ezért kérdezem, hogy meg kellene-e bánnom.

Én erről azért vitatkoznék, hogy egy kisgyermek halála, aki a kezed között hal meg, hogy annál van-e nagyobb munkahelyi stressz.

Inkább mindenkinek magába kell néznie, hogy Ő mennyire figyel a világra... Aki ezt nem teszi meg, az (akár) feleslegesen jópofizik ebben a topicban, nem számít semmit, csak az, hogy majd abban az adott pillanatban hogy cselekszik, ha le kell mondania valamiről...
Ezzel mit is akarsz mondani?:F

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#25) Josh


Josh
tag

UP!

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#26) Josh


Josh
tag

UP!

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#27) Josh


Josh
tag

:U

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Jó tett érzés, vagy pénz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.