Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19940) KEndre válasza thezollie (#19939) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Norman ebből él, ráadásul a hirdetési rendszert nem is használja, évek óta folyamatosan vadászik a neten.

Sok-sok eljárás van ellene, elég ha a feljelentéskor B. Norman nevet bediktálod a rendőrségen, tudni fogják a rendszerből, kiről van szó.

A pénzedre ne nagyon számíts, de a feljelentést tedd meg, esetleg így másoknak segítesz...

Ne utalj/fizess előre, gondold át: odaadnád az utcán egy hozzád lépő ismeretlennek a nálad lévő pénzedet? Ugyanez áll a virtuális térre is... :(

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#19941) KEndre válasza KEndre (#19940) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Az első büntetőeljárás BanNor ellen itt a Hardveraprón 2012. februárban volt: MongooseNx71 volt a nickje...

Itt egy 2011-es beírás róla:
https://prohardver.hu/tema/jelentsd_a_csalokat_es_az_uzletrontokat/hsz_7121-7121.html

Emlékezetes néhányaknak a Fen1erek nick? Na ő is B. Norman volt.

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#19949) KEndre válasza Oszilaci (#19943) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Lehet javaslatokat tenni.

A regisztrációnál természetesen van egy szűrés, szerintem ezt mindenhol ugyanúgy csinálják.
Van felügyelet a hirdetéseknél, bejelentési lehetőség, segíthet az értékelési-minősítési megoldás, a most jelentett csalónak is (akiről most beszélünk) 7 percig volt regisztrációja.

https://prohardver.hu/tag/kissifur01.htmlNorman, aki elvitte thezollie pénzét, 50 000 forintot).

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#19988) KEndre válasza paulie093 (#19985) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Azt megértem, hogy ez a minden hájjal megkent csaló (B. Norman) behúzott a csőbe, sajnállak is, hogy károd keletkezett, csupán azt nem értem, miért nem jelentetted az eseményt a moderátorok felé... Azzal legalább néhány társadat megmenthetted volna, hogy őket is lehúzza. Például bejelenthetted volna, hogy milyen adatokkal (személyi igazolvány), milyen email-címmel, milyen mobilszámmal, bankszámla-számmal találkoztál nála. Sokkal könnyebb lenne a helyzeted, ha ezeket leadtad volna, mert a rendőrség úgyis tőlünk a PH-tól fogja az adatokat megkérni.

Figyelem! B. Norman főleg azt csinálja, hogy aki vételi szándékkal tesz ki hirdetést, azoknak tesz egy jó ajánlatot, előre kéri a pénzt, aztán persze nem küld semmit. Nem a HA-n keresztül kommunikál, hanem email formájában tárgyalja le az ügyleteit.
Annyit be lehet írni ellenőrzésként a google-ba, hogy "norman" (ugyanis a saját nevén bűvészkedik a fiú), és mindjárt feldobja a kereső például ezt a beírásomat is.

Természetesen Halasect is B. Norman, már kizárásra került.

Tessék óvatosabbnak lenni, nem kéne egy néhány napos (órás) regisztrációval rendelkező csalónak ilyen könnyen bedőlni!!!!!

B. Norman csaló és gátlástalan.

KEndre

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#19990) KEndre válasza golya32 (#19989) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Köszönjük a jelzést, kizártuk. Ismét leírom a guglinak: Istmel is B. Norman volt.

ez a Norman csaló
ez a Norman csaló
ez a Norman csaló

Nézd meg alaposan, kinek utalsz/fizetsz előre!!!

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#19991) KEndre válasza KEndre (#19990) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

B. Norman csaló.

Nekem az alábbi linken szereplő email-címről adott ajánlatot. Nektek is?

https://hu.linkedin.com/in/norman-b%C3%A1n%C3%A1ti-b04b31121

Itt is van egy mai hirdetése (email azonos!):

http://www.oraelado.hu/hirdetes.php?id=2122

Ha valaki kicsit rákeres, az FB-je is könnyen megtalálható.

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#20028) Fradipuma válasza KEndre (#19991) üzenetére


Fradipuma
tag

Kaptam ma egy privát üzenetet a következő szöveggel:

Heló. Van egy cuccom amit keresel, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni...
Husszú :)) :)) :)) Lényeg ha érdekel írj egy e-mailt, ott válaszolok gyorsan a munkám miatt, és megbeszéljük: norman.banati@gmail.com

DESIRIUM007 néven írt. Gondoltam megelőzés érdekében szólok, hogy norman újra itt van!

Csak volt.Köszi a jelzest.

[ Módosította: domperke ]

(#20038) x360elite


x360elite
őstag

Sziasztok.

TAG

Nálam is bepróbálkozott B. Norman. Iphone 5s-t kerestem, erre jött a sablon szöveg ("Helo. Nekem van egy telom amit keresel csak emailen beszeljunk. Ezt a fiokot miattad regisztraltam hogy tudjak irni de valoszinu ki fognak dobni tobbes reg miatt. (a reginek a visszaallitasa most van folyamatban mert megszunt az emailem...)
Lenyeg ha erdekel irj egy emailt es megbeszeljuk: norman.banati@gmail.com"
), amit szerencsére még utalás előtt észrevettem itt a csalós topikban. Mindenkinek javaslom, hogy akár személyes, akár postai úton történik a vásárlás/eladás előtte látogasson el ide, mert nagyon is hasznos. Amúgy nagyon rafinált és meggyőző. Még képeket is küldött az adott termékről és adásvételit meg személyi másolatot akart küldeni nekem előre. Ha ennyire bátor, akkor esélyes, hogy eltulajdonította valaki adatait és azokkal ténykedik. Persze ez csak feltételezés, de szerintem senki a világon nem olyan értelmileg csökkent hintaló, hogy az összes személyes adatát megadva kövessen el csalásokat.

KöHömmm Bank
1xx0xx72 - 8676xxxx - xxxx1005
B. R. Norman

Ha ehhez hasonlóval találkoztok, akkor még véletlenül se jusson eszetekbe utalni.

Szép napot mindenkinek és legyetek körültekintőek.

Köszi PH :R

[ Szerkesztve ]

Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

(#20042) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy ilyen levelet:

"
Vargabba
(újonc)

Heló. Nekem van egy telóm amit keresel, csak e-mailen beszéljünk, mert a régi fiókom visszaállítása most van folyamatban. Ezt meg miattad regisztráltam, de valószínű többes reg alapján ki fognak dobni, és akkor nem tudok majd írni.
Mind1, lényeg írj egy emailt ha érdekel, és megbeszéljük: norman.banati@gmail.com :R. "

Gondolom nem kell bemutatnom.

Köszönjük - essexboy

[ Módosította: essexboy ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#20048) Fradipuma


Fradipuma
tag

csak nem adja fel
helo. van egy nintendom amit keresel, csak emailen beszeljunk, mert ezt a fiokom valoszinu tobbes regisztracio miatt ki fogjak dobni (a reginek a visszaallitasa most van folyamatban) szoval lehet nem fogok tudni irni.
irj egy emailt ha erdekel es megebszeljuk: norman.banati@gmail.com :R
Nick:banginthe

(#20049) dwd1


dwd1
tag

nálam is újra bepróbálkozott, igaz előzőleg 10000 ft értékben sikerrel is járt.

rendőrségi feljelentés miatt keresem azokat, akiket szintén sikerrel károsított meg!

Banginthe privát üzenete dwd1 számára
2017-08-17 10:54

Hirdetés: XFX RX 480 8GB GTR (RX-480P8DFA6) vagy Black (RX-480P8DBA6) videókártyát VENNÉK!

helo. van egy vga-m amit keresel, csak emailen beszeljunk, mert ezt a fiokom valoszinu tobbes regisztracio miatt ki fogjak dobni (a reginek a visszaallitasa most van folyamatban) szoval lehet nem fogok tudni irni.

irj egy emailt ha erdekel es megebszeljuk: norman.banati@gmail.com :R

[ Szerkesztve ]

(#20052) msgt.fubar válasza Fradipuma (#20028) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Most, hogy ezt olvasom beugrott, hogy nekem is jött egy ilyen üzenet még júniusban:

Heló. Van egy procim amit keresel, csak az előző fiókom nem tudtam visszaállítani, mert megszűnt az e-mailem... Ezt viszont valószínű többes regisztráció miatt IP alapján tiltani fogják.
Szóval ha dobsz egy e-mailt, ott megbeszéljük a részleteket: norman.banati@gmail.com

Ez volt a nickje: Inthejustice, ahogy látom már ki lett tiltva.

Elég átlátszó volt, úgyhogy szolídan elküldtem melegebb éghajlatra.

gottagofast

(#20058) mika7272


mika7272
csendes tag

Sziasztok!

Köszi szépen hogy ilyen sokan írtatok erről a "B. Normanról"! Ha nem olvastam volna akkor lehet hogy bele mennék én is így veletek szeretném tudatni hogy létrehozta ezt a felhasználónevet: https://hardverapro.hu/tag/rommelmann

Ezt az üzenetet küldte nekem: Heló. Nekem van egy kormányom amit keresel, csak e-mailen beszéljünk, mert a régi fiókom visszaállítása most van folyamatban. Ezt meg miattad regisztráltam, de valószínű többes reg alapján ki fognak dobni, és akkor nem tudok majd írni.
Mind1, lényeg írj egy emailt ha érdekel, és megbeszéljük: norman.banati@gmail.com

Úgy látszik nem adja fel. :((( :((( :o :(( :((

Ez a facebook profilja ha valós egyátalán:https://www.facebook.com/norman.banati?fref=ts

Remélem most sokaknak segítettem! :) :) :) :)

Üdv:
mika7272

[ Szerkesztve ]

(#20059) Szape1985


Szape1985
újonc

Sziasztok!

Akit átvert ez a B. Norman néven futó fiatalember keressen meg privát üzenetben! Köszönöm!

(#20061) golya32


golya32
aktív tag

B. Norman újra itt van!
Ezt írta:
Heló. Van egy órám amit keresel, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni...
Husszú :)) :)) :)) Lényeg ha érdekel írj egy e-mailt, ott válaszolok gyorsan a munkám miatt, és megbeszéljük: norman.banati@gmail.com

Most regisztrált: https://hardverapro.hu/tag/huszarossz

Meg van a személyi másolata ha kell valakinek..

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#20063) thezollie


thezollie
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam levelet a rendőrségtől, miszerint B. Norman előző havi ügyeit összevonták.
Eddig 609.000fT-ot szedett be csalásokból júliusban.
Haladás van az ügyben, Nornam tud róla, de szerinte: "még van esély megúszni".
Ez hogy lehetséges, hogy úszhatja meg?

(#20073) mindenkinet


mindenkinet
csendes tag

Hjajj de jó,
de jó, hogy megtaláltam ez a fórumot!
Norman sajnos tavaly is lehúzott kemény 50e-rel :W
Túl naív voltam, hiszen mióta pár éve reggeltem, soha nem volt még probléma itteni emberekkel.
A lentiek alapján jövő héten megyek is rendőrségre, hátha minél hamarabb elfogják a srácot!
Pár itteni fórumozóval felveszem a kapcsolatot, mert kellenek majd további adatok.
Reméljük a legjobbakat!

(#20086) KEndre válasza koxx (#20083) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Itt az első ügy (2011), ő tett feljelentést, amire adatokat adtunk a rendőrségnek:

13xx0/2xx7 /2011/ bü.

B. Norman (felhasználó neve: BanNor) feljelentést tett ismeretlen tettes ellen, aki a
www.prohardver.hu internetes honlapon ''MongooseNx71" fe|használó néven egy laptopot árult eladásra,
azonban azt a 120 000 Ft-os banki átutalást követően nem küldte meg a megadott címre a sértettnek és
azóta nem elérhető a megadott telefonszámon. A bűncselekménnyel okozott kár 120 000 Ft.

A rendőrség innentől tudja, kiről van szó.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#20089) KEndre válasza Dealer95 (#20088) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

A feljelentő Norman volt, itt őt húzták le. Ha a rendőrség megkeres minket, sokat tudunk nekik segíteni. A károsultak igényeljék a rendőrségtől, hogy adatokért keressék a PH-t!

A fenti idézet a rendőrségi megkeresésből van.

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#20145) IO.sys


IO.sys
őstag

Nem offolni akarok, komolyan kérdezem:
A T. Üzemeltetők nem terveznek lépni B. Norman ellen? A ténykedéseinek volumene csekély tudásom szerint már bőven kimeríti a számítógépes rendszer ellen elkövetett bűntett fogalmát.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#20153) burneey


burneey
csendes tag

https://hardverapro.hu/tag/bastariam nick:Bastariam
Sose gondoltam volna, hogy ilyen ostoba leszek. Igen nálam is mint, ahogy olvastam előttem lévőktől a bizonyos B.Richárd Norman úriemberről lenne szó, 40 ezer forint előleget utaltam át neki egy 144-hz es monitorért előző hét pénteken(2017.08.31-én), természetesen kifogásokkal jött, hogy Ő elutalta, csak lassú a posta és visszaküldték a csomagot, a párja vette át stb.
Egy kézzel írott adásvételi szerződést fotózott le, illetve elküldte személyi igazolványa másolatát.
Most egy levelemre egy ideje nem válaszol, amiben felszólítom, hogy utalja vissza a pénzemet. Röviden ennyi. Mit tegyek, forduljak rendőrségre,vagy semmi értelme? :( köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#20155) Danikika94


Danikika94
csendes tag

Sziasztok!
Én egy korábbi áldozat vagyok jeleztem is fentebb szintén B**** Richárd Norman volt a barátunk aki átvert. Na de nem is ez a lényeg. Nagyon sokan keresnek privátban engem hogy mi tévő legyenek. Ennek örülök hogy bizalmat szavaztok nekem viszont másfelől elég nehéz válaszolgatni főleg amellett hogy én is arra várok hogy valaki a hirdetéseimre reagáljanak :) Sokan kérdezik hogy mit tudnak tenni mi tévőek legyenek. Kérdések tömkelege teljesen jogos. Válaszaim engedjétek meg hogy itt írjam le azoknak is akik a jövőben talán keresnének.

Nos ilyen esetben mit tudtok tenni.
1. Amennyiben 1 héten belül semmi jele nincs annak hogy a csomag nem érkezett meg és Norman félrevezetésével hamis reményben tart azokkal hogy "ha holnap nincs ott írj" vagy "barátnőm szólt hogy visszadobta a posta" vagy hasonló ilyen sztorikat ad elő akkor nincs pánikra ok.
2. Amennyiben banki átutalás volt, azonnal vedd fel a bankoddal a kapcsolatot az ingyenes ügyfélszolgálatnál. Elmondod nekik hogy mi történt és hogy utalást szeretnél ezért visszahívni. Itt elkérik az információt hogy melyik napon utaltál. Jó ha előtted van a netbankos kivonat. Ez a procedúra bankonént változhat valamint az ára is. ERSTE banknál ez egy 3700Ft-os tétel.
3. Amennyiben több adattal rendelkezel úgy lakossági bejelentést is tudsz tenni a NAV felé Üzletszerű jövedelem eltitkolása kapcsán. Értelemszerűen kitöltve az adatokkal és ments le mindent ami bizonyítékként felhasználható!
4. Helyi kapitányságban is tegyél feljelentést internetes csalás váddal. Itt meg fogják kérdezni részletesen hogy mi történt hogy történt. FONTOS hogy jól összeszedetten magabiztosan és csakis teljesen őszintén mindennemű kerekítés nélkül elmond a teljes igazságot!
5. Sajnos vársz.

Remélem ezekkel tudtam hasznos segítséget nyújtani azoknak akiket átvert és akik a közel jövőben akarnak segítséget kérni azoknak itt a segítség. Köszönöm a figyelmet és remélem megmaradhat a komment!
Tisztelettel.:
Dani

[ Módosította: Kalandor ]

Nem vettek fel a roxfortba ezért elhagyom a megyét hogy jedi lehessek!

(#20177) smith1985 válasza martin.p (#20159) üzenetére


smith1985
csendes tag

Sziasztok!

Én sajnos bedőltem ennek a B. Richard Norman nevet használó feltehetően csalónak. Jófogáson keresztül keresett meg, egy Keresek hirdetésem kapcsán melyben telefont szerettem volna találni. Majdnem ugyanezzel a szöveggel keresett meg, mint akinek a hsz-ra válaszolok épp. Én viszont sajnos utaltam is neki. Ha esetleg van már itt valaki akit megkárosított és tett is már feljelentést, kérem keressen meg. Szeretném hozzácsatolni az én ügyszámomat is a már - feltételezhetően ellene folyó nyomozáshoz. Köszönöm a segítséget!

(#20251) Bixel


Bixel
csendes tag

Sziasztok! Ne nézzetek hülyének (bár ezt benyalni azért elég gáz), de sikerült egy bizonyos B. R. Norman nevet használó srácnak átvernie. Mostanra már tudom, hogy csaló és a cikkeket is megtaláltam róla stb. , de inkább kezdem a story elején. Szerettem volna venni egy Thrustmaster T500rs kormányt, amiból itthon sajna nem találtam sokat jó árban igy aztán irtam egy hirdetést hogy ilyet keresek. Rám is irt hardveraprón keresztül ezen a felhasználón az illető: https://hardverapro.hu/tag/jollerin , és ugye jött a (számomra csak később derült ugye ki) sablon szöveggel:

'Helo. Van egy kormányom amit keresel, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni... Ezt miattad regeltem hogy irni tudjak.
Hosszú :)) Lényeg ha érdekel írj egy e-mailt, ott válaszolok gyorsan a munkám miatt, és megbeszéljük: xxxxxx@hotmail.com'.

Pár e-mail után át is tértünk messengerre és ott folytattuk tovább a dolgokat. Azt mondta hogy messze lakik Pesttől és nincs ideje, emiatt csak posta és az is csak előreutalással, ekkor még biztos voltam, benne, hogy akkor ebbol nem lesz semmi, de kaptam tőle egy szerződést es sz.ig. másolatokat is amik megnézése után sajna belementem a dologba és a pénzt is úgy utaltam, hogy azonnal megjött neki, mert máshogy nem fogadta el, azt mondta, hogy miután ő elpostázza én visszavonhatom a pénz átküldését (ez egy hétvégi nap volt és ugye csak hétfőn kapta volna meg a pénzt).

Annyira nem izgultam, egy rendőr ismerősöm számlájáról ment a pénz, jogász ismerős is látta a szerződést 85ezer forint meg ugye már bűncselekmény, igy ha át is ver gondoltam be vagyok védve. Hát ugye nem is kaptam semmit aznap hogy elküldte volna a csomagot, másnap fel is jelentettem a rendőrségen. Vigyázzatok vele, bár 2 kattintáson múlott kb. az hogy elkerüljem ezt az esetet.

Nem irtam le minden részletet, de még igy is hosszu lett. Azt szeretném kérdezni, hogy bárki másnak volt e valami incidense már vele és az tudna e segiteni nekem bármilyen másik adat kideritésében vele kapcsolatban? Esetleg ip, lakcim(hátha), telefon bár abbol is találtam vagy 5-6 félét amit használt. Lényeg hogy nagyon vigyázzatok vele, szerintem simán benne van hogy a személyi se valódi amit küldött és ha bárki tudna nekem segiteni akkor irjatok kérlek.

E-mailem: bakb99@gmail.com
Előre is köszi!

(#20432) KEndre válasza Synaptic (#20430) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Jogszabályok, törvények szabályozzák az adatkezelést, ne várjátok tőlünk, hogy ezeket megszegjük. Határozottan állítom, minden tőlünk telhetőt megteszünk a mi szolgáltatásunkat használók érdekében. Tudom, nem könnyű elmenni a rendőrségre feljelentést tenni, ha előre utaltam és nem kaptam meg a kialkudott cuccot, de ha már elkövettük azt a hibát, hogy nem voltunk körültekintőek, legalább ezt a lépést tegyük meg, a többiek védelmében is.
Ha Normanra gondolok, aki egy órás regre napi szinten kap előreutalást, és ezt már hónapok óta büntetlenül teheti, mit tudunk mondani? Kérdezem: miért utal valaki neki előre egy órás regre? Miért nem lép a rendőrség, holott itt olvashattuk, 50 feletti a feljelentések száma ellene. Hozzáteszem: tudjuk kiről van szó, nem kell itt nyomozgatni. :(

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#20545) dojan75


dojan75
tag

norman.banati engem is megpróbált becserkészni még az ősz elején, majdnem sikerült is neki, mert én itt ezt a fórumot nem is néztem. proszidman néven irt rám :W

Hirdetés: Fanatec f1 rim
Heló. Nekem van egy cuccom amit keresel, csak e-mailen beszeljunk, mert lehet itt nem fogok tudni irni mert kidobjak ezt a fiokom tobbes regisztracio miatt, ugyanis a regit nem tudom visszaallitani megszunt e-mail miatt.... Mindegy hosszu :)) :))
Lenyeg ha erdekel irj es megbeszeljuk a reszleteket emailen: norman.banati@gmail.com

Aztán írtam neki, hogy küldjön képet meg adja meg a számát, de válasz nem volt, mondjuk nem utaltam volna neki, mert már az elején szkeptikus voltam vele, meg gondoltam ha úgy van és képet küld akkor bekérdeztem volna nála.

(#20552) C64


C64
őstag

Ismét Norman csicska: [link]

Norman törölve.

[ Módosította: KEndre ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#20603) matyi98


matyi98
újonc

Sziasztok.

Kedves Norman B. sikeresen átver szerény egymagamat. 45 ezer forintos ram utána 80 ezer forintos processzor . Majd kellet még neki 45 utána még 45 ezer forint egyéb dumával. Új vagyok az internetes vásárlásba és nyilván belefutok egy ilyen emberbe. Sajnos e-mailbe történt az egész.
Adatlapja: https://hardverapro.hu/tag/cistor
Nicname: Cistor

Hétfőn megyek a rendőrségre.
Azt hittem egy boldog karácsonyom lesz.

Sok sikert a feljelentéshez, mi már kitiltottuk.

[ Módosította: Kalandor ]

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.