Hirdetés

2019. október 22., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-10-11 13:40:13

LOGOUT.hu

elsődlegesen a Hardverapró "Jelentés" gombját használd, ide akkor írj, ha azt nem tudod
CSAK az írjon, akit anyagi kár ért, CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
ami kell: üzletfél nickneve, apróhirdetés linkje! Milyen módon és mikor vetted át a terméket? Hogyan és mikor fizetted ki? Mi volt a probléma (nem küldte el, hibás a termék, letiltották, stb.)? Mikor jelezted ezt a másik félnek és mit reagált rá?
ha már jelentetted a Hardveraprón, itt nem kell
a válaszunk a hozzászólásodban lesz (link: "itt szóltam hozzá" doboz zászló ikon)
a rendőrségi feljelentés menete 👮
más felhasználóról (kitiltásáról) adatvédelmi okokból nem adunk felvilágosítást
személyes adatok, privát üzenetek közzététele tilos (utóbbit nem látjuk)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#21851) hhenry

hhenry
(aktív tag)

Sziasztok!
Fecoh93 fórumtárssal volt problémám igaz hogy nem phn beszéltük meg az üzletet hanem facebookon de elküldte hogy fenn van phn és mellékelte a profilját hívtam jelezte hogy 2 órát késik mondtam hogy oke majd amikor 3 órája nem érkezett meg hívtam nem vette fel írtam neki nem válaszol 2 hete

Ezzel sajnos nem tudunk mit tenni, és nem is itt történt.

[ Módosította: Kalandor ]

(#21852) sanyi0627

sanyi0627
(senior tag)

Kijantopp1 kollega bánáti...

Szia. Nekem van egy, amit keresel, csak sanszos, hogy innen megint kidobnak többszörös reg. miatt, akkor nem fogok tudni neked írni. A régi fiókomon meg nem tudom a jelszót, most próbálom visszaállíttatni...

Na mindegy. Ha írsz emailen, ott gyorsan válaszolok neked, és megbeszéljük a részleteket, ha aktuális még. Ide tudsz írni: banoboyszi@gmail.com
Bye!

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#21854) KEndre válasza dvdbackuper (#21824) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Jó tudni: aki eladja a regisztrációját és azzal bűncselekményt követnek el, bűnrészes lesz. Bánátinak már kijár legalább 3 év letöltendő, a bűnrészes is kaphat simán egy évet. Ne tegye ezt senki! :( :(

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre!

(#21857) winezke

winezke
(újonc)

Sziasztok!

Mai nap kaptam egy üzenetet, gondoltam közzé teszem. Én azonnal kiszúrtam a simliséget, emailben ebay-es képet küldött.

Szia. Nekem van egy, amit keresel, csak sanszos, hogy innen megint kidobnak többszörös reg. miatt, akkor nem fogok tudni neked írni. A régi fiókomon meg nem tudom a jelszót, most próbálom visszaállíttatni...

Na mindegy. Ha írsz emailen, ott gyorsan válaszolok neked, és megbeszéljük a részleteket, ha aktuális még. Ide tudsz írni: banoboyszi@gmail.com
Bye!

Vigyázzatok ezzel a semmire kellővel!

Üdv Márk

Biztonságtechnika/Villanyszerelés

(#21869) BendePapi válasza dvdbackuper (#21824) üzenetére

BendePapi
(csendes tag)

Ez az "arc" engem is átvert (sajnos nem voltam elég körültekintő*, nem PC előtt, hanem mobilon levélben egyeztettünk banoboyszi@gmail.com -címről írt és nem fogtam gyanút), így most megyek feljelentést tenni a rendőrségre. Nekem megvan a bankszámla szám (ahová utaltam) és az illető elküldte a személyi igazolvány fotóját (persze lehet h. photoshop), de azért bizakodom.

Ha más is így járt, jelezze, mert könnyű lesz visszakövetni az illetőt (bankszámla alapján rutin gyakorlat). *
*Persze, amikor már napok óta vártam a csomagot (amit egy hete feladott), rákerestem a nevére és tele a net a csaló címkével.

Már 𝟭𝟴𝟭+ feletti ✅ pozitív ✅ értékelés | Nincs negatív értékelésem! Mivel ritkán lépek be, ezért inkább csörgess meg, de ha a díjcsomagodba belefér, úgy egy érdeklődő SMS-t is küldhetsz erre a számra: +̲̲̲3̲̲̲6̲̲̲ ̲̲̲3̲̲̲0̲̲̲ ̲̲̲6̲̲̲8̲̲̲1̲̲̲-̲̲̲7̲̲̲3̲̲̲8̲̲̲8̲̲̲

(#21870) krissz89 válasza endru14 (#21524) üzenetére

krissz89
(csendes tag)

Most épp "MRCpollot" néven szedi áldozatait

(#21874) enginev3.0

enginev3.0
(nagyúr)
LOGOUT blog

[link]

Vaskezű88

Erre a hirdetésre írtam az eladónak, gondoltam gyors leszek, mert ritka ház, és tudom hogy többen is meg akarják venni

Mondta hogy küld róla emailben képeket ami meg is történt, és végül rávettem magam hogy akkor megvásárolom.
Mivel bízom az értékelésekkel "teli" emberekben, főleg akinek nem csak újoncok adtak értékelést, ezért mertem előre utalni.

Pénteken utaltam, mondta hogy hétfőn feladja.
Adtam neki telszámot és email címet is ahol értesíthet a posta, azóta sem történt semmi.
Telefont az eladó nem veszi fel, emailre és privátra sem válaszol, se sms-re
Írtam másik volt üzletfelének, mondta hogy kereste már meg őt más is, ugyan ilyen gonddal, de pár nap csúszással végül megkapta a terméket az illető.

Nem hiszem el, hogyha csúszik is a feladással, akkor sem lehet bármilyen formában visszajelezni :W
Ha meg is kapom a terméket, akkor sem fogom ajánlani senkinek mint eladót

Ha nem kapom meg, legkésőbb péntekig, akkor pedig mehetek a rendőrségre, hát ez fantasztikus lesz

Szerk.: Mintha megérezte volna, a tegnapi sms-re mai nap válaszolt

Nem tűnik vészes esetnek, de azért írtam neki, hogy reagáljon.

Nem jó, de nem is tragikus ll Logitech <3 ll Oneplus 7 Pro Blue

(#21878) Vaskezű88 válasza enginev3.0 (#21874) üzenetére

Vaskezű88
(újonc)

Udv. Vissza jeleztem a csuszas okat es hogy holnap feladasra kerul a termek . Elnezest kerek a kellemetlensegert

(#21879) enginev3.0 válasza Vaskezű88 (#21878) üzenetére

enginev3.0
(nagyúr)
LOGOUT blog

:R

Nem jó, de nem is tragikus ll Logitech <3 ll Oneplus 7 Pro Blue

(#21882) lumpen

lumpen
(csendes tag)

Sziasztok.

Szeretném jelenteni kd98original nevezetű aranyos emberkét, akitől múlt hét óta várok egy telefont, privát üzenetekte nem reagál, pedig belépett azóta.
Akinek kell esetleg a bankszámlaszáma, üzenetben keressen.

Sajnáljuk de ahogy látom sajnos hiába is várod.Javaslom az azonnali feljelentését én pedig kitiltom.

[ Módosította: domperke ]

(#21884) iAmMeforReal

iAmMeforReal
(csendes tag)

Hello,

Nem tudom eldönteni, hogy ezt jelentenem kéne vagy nem, úgyhogy jelentem.
Szóval volt ma csaba__ felhasználó, aki rám írt (pont akkor, amikor beregisztrált újként), hogy megvenné az általam hirdetett billentyűzetet és ő előre utalna egy konkrét időpontban. Mondom oké, hajrá, számoltam neki posta költséget, vártam a pénzt, nem jött. Ráírtam, hogy mi a helyzet, azt írta, hogy neki "új még ez az utalásos dolog" de próbálkozik az utalással... Később írta, hogy nem fog tudni utalni, ugyanis azt írja ki a bankja, hogy " a kezdeményezett és a kezdeményező számlaszám nem egyezhet meg”.... Mivel nyilván elég kamu szagúnak hangszik kicsit szidtam magam, hogy ezért elküldtem egy másik vásárlót.

Nem tudom, hogy akartok e figyelmeztetést küldeni neki vagy valami, mindenesetre itt hagyom a sztorit.

Üdv.

Ezzel mi nem tudunk mit kezdeni, emiatt nem fog büntetést kapni. Csalás nem történt, anyagi kár nem ért téged. Biztos meggondolta magár és nem mert előre utalni.

[ Módosította: koxx ]

iAmMeforReal felhasználónak 13 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#21886) -secret-

-secret-
(Arcképgyáros)

Először is ide írnék, úgy gondolom okkal:

Eladó: Pcm (5013 napos reg. 6 pozitív, 0 negatív értékelés)
Hirdetés: Iphone SE 16Gb független, SpaceGray. 100%-os akkuval.
Történet:

2018.12.08-én találtam egy a leírás szerint majdnem makulátlan iPhone SE telefont Hardveraprón. Írtam a kedves eladóra, hogy szeretnék még képeket kérni, egyből visszaírt, hogy elküldte a képeket... megkaptam. Próbáltam lealkudni a posta díját, elengedte. Biztonság kedvéért megkérdeztem, hogy tuti nincs-e baja a telefonnak mire a válasza az volt, hogy "Te nem olvasod el a hirdetést?". Oké, mondtam neki küldje akkor a telefont. Előre utaltam 42000 ft-ot hétfő reggel fel is adta a telefont MPL-lel 1310 ft-ért. Kedden ide is ért, kibontottam első ami feltűnt, hogy nagyon lötyögött a home gomb illetve kiállt egy kicsit utána pedig be is kapcsoltam... jelentkezek be az Apple ID-be és furcsa is volt a telefon: gyenge fényerő maximumon, magától görgetett, alig tudtam már a wifi jelszavam is beírni a telefonba, a kijelző érzéketlen volt többször is lényeg, hogy én ilyen iPhone-t még nem láttam pedig volt a kezemben már 1-2 db. Na mindegy mondom felhívom haveromat, ő cserélt már kijelzőket, hogy nem-e utángyártott mert arra gyanakodtam, mondja nyomjam meg a home gomb felett és ha elszíneződik akkor az. Lám, úgy is történt.

A hirdetés erre már archiválva volt.

Jól van mondom hívom az eladót azon a számon amit megadott a futárnak. Hat vagy hetedik csörgetés után visszahívott miután írtam neki egy üzenetet, hogy "Légyszíves adj egy élő telefonszámot!". Elég lekezelő hangnemben leteremtett miután közöltem vele, hogy nem erről volt szó és mit csináljunk most(?). Mondta a megjegyzései után (Apple szakértő vagyok, meg ő postán sosem fog ezek után küldeni senkinek semmit, meg negyvenen legalább megvették volna a telefont személyesen), hogy küldjem vissza és visszaveszi, utána pedig visszautalja a megmaradt pénzt (logikám alapján a 42000 - 1310 ft különbözetét). Kérdezem, hogy mi a biztosíték, hogy vissza is fogom kapni a pénzt? A válasza alapján: Az ami nekem, hogy el postázod a telefont (akkori 160 pozitív értékelésem az ő 6 értékelésével szemben de természetesen megint én vagyok a megbízhatatlan). Jól van, még az nap hívtam Vaterafutáron DPD-t aki másnap felvette a csomagot (2018.12.12-én 1530 ft-ért). Természetesen becsomagoltam ugyanúgy a telefont ahogy megkaptam. (Előtte persze levideóztam a telefont, hogy tudjam bizonyítani az igazam.)

VIDEÓ

2018.02.14-én írtam neki egy üzenetet, mert követés alapján nem kapta meg a csomagot és elnézését kértem, mert ugye érdeklődtem a DPD-nél és a diszpécser elmondása szerint a raktáruk elég tömött és elnézésemet kéri, de oda fog érni a csomag. 2018.12.17-én kapta kézhez a csomagot, láttam a tracking-ban online. Írtam neki egy üzenetet, hogy megkapta vagy mi van mert nem jelzett, semmi amire ez volt a válasza: "Semmi sincs rendben, a telefon egy széttaposott dobozban szarrá fagyva érkezett meg. Várok hogy felvegye a szobahőmérsékletet.". Írtam neki, hogy "Fényképezd le légyszíves! Én épségben küldtem el, ugyanúgy visszacsomagoltam ahogy kaptam, úgy is vette át a futár innentől nem az én saram. Jegyzőkönyvet írattál a futárral?" plusz belinkeltem neki a videót és kikértem a véleményét. Válasz nem volt. Akkor felhívtam, hogy most mi lesz.

Természetesen megint sokadikra értem el. Közölte, hogy ha cserélt lenne a kijelző akkor nem működne a Touch ID de most ő dolgozik ezért zárjuk az adásvételt, megkárosítottam ezért 32000 ft-ot küld vissza az én 42000 ft forintomból, mert, hogy ennyi maradt neki és rám b*szta a telefont. Kicsit gondolkodok, mivan?! (A 32000 ft természetesen megérkezett.)

Másnap reggel fogalmaztam neki egy üzenetet az én álláspontomról és elküldtem, hogy ha nem hisz nekem vigye be egy budapesti Apple szervizbe, ott első ránézésre megmondják, hogy igazam van-e. Ez volt 2 napja, válaszra természetesen nem méltatott pedig nem egyszer lépett be azóta.

42000 ft (vételár)
289 ft (utalási költség)
1530 ft (visszaküldési költség)
-32000 ft (ennyit kaptam vissza)
---------
11819 ft a kár amit nekem nem térített meg. Én egy hibátlannak írt telefont vásároltam volna tőle, de egy kijelző cseréltet kaptam. A fenti videó bizonyítja az igazam.

Hardveraprón nem tudom, hogy adjak-e neki negatívot ezért írtam először ide...

Köszönöm, hogy elolvastátok!

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt! Kértük a másik felet, hogy vegye fel a kapcsolatot önnel és egy héten belül közös megegyezéssel oldja meg a helyzetet.

Ha egy héten belül nem veszi fel kapcsolatot, nem törekszik a megoldásra, akkor a 8. napon kérem, hogy ismét jelentse a Hardverapró rendszerében (tehát ne privát üzenetben, ez fontos!).

Köszönöm!

Eladó iPhone SE 32GB Rose Gold -> bit.ly/31qI99a

(#21888) Pcm válasza -secret- (#21886) üzenetére

Pcm
(tag)

A kifogásolt telefon céges tartalék volt, 100%-os akkuval, gyári állapotban.
Vevőnek elküldtem, aki saját bevallása szerint a 24 órát mínuszokban utazó telefont azonnal!!! üzembehelyezte, nem várta meg, míg átveszi a környezeti hőmérsékletet.
Telefonos egyeztetés után vita nélkül elfogadtam, hogy a készüléket visszaküldi, én visszautalom a vételárat.
Ő maga ajánlotta fel, hogy amennyiben üzleti veszteségem keletkezne, az összegből vonjam le.
Miután a telefon 5 nap késéssel, - a csomagolás minősíthetetlen állapotban - érkezett meg a másnapi kézbesítés helyett, biztos vevőket vesztettem, ezt telefonon közöltem is a vevővel, valamint azt is, hogy emiatt anyagi veszteségem keletkezett, ezért 32.000.- Ft-ot utalok neki vissza. Kétszer is megkérdeztem, rendben van-e így, beleegyezően válaszolt.
Részemről a vitát lezártam.

(#21889) -secret- válasza Pcm (#21888) üzenetére

-secret-
(Arcképgyáros)

Nem vártad meg amíg válaszoltam, letetted a telefont miután közölted, hogy 32000-ret küldesz vissza. Ugye tárgyalásod volt, hogy emlékeztesselek. Azt meg, hogy levonhatod... igen, levonhatod az 1310 ft költséget.

Kértem, hogy a telefont is fényképezd le, nem fényképezted le. Jegyzőkönyvet vettettél fel a futárral? Arra sem válaszoltál. Azt is kértem, hogy indokold meg, hogy mivel okoztam én akkora kárt neked és arra sem kaptam választ.

Azért a videót megnézted, vagy azt sem?

[ Szerkesztve ]

(#21892) -secret- válasza -secret- (#21889) üzenetére

-secret-
(Arcképgyáros)

Én ragaszkodom ahhoz amit leírtam, és ez egy utángyártott kijelző, abból is a rosszabb fajta. Vizsgáltasd be, ha igazad van fizetem a bevizsgálás költségét akármelyik szervizbe! Ha nincs igazad kérem vissza a 11819 ft-om.

(#21893) B.i.L

B.i.L
(senior tag)

Sziasztok!
Jelenteni szeretném :
Deanboy18

hirdetése
Azt állította megfelelő a működése,de iCloudba nem engedett belépni.Hívtam nem vette fel,küldtem üzenetet nem reagált.Küldtem smst,hogy jogi útra terelem.Tudtommal tilos az "iCloud záras" készülék.3 napot adott a készülékre,ha be tudok jelentkezni,akkor okés.

[ Szerkesztve ]

Horgászni mentem...B.i.L

(#21894) Pcm válasza -secret- (#21892) üzenetére

Pcm
(tag)

Hazudsz, telefonban kétszer is rákérdeztem, beleegyezel-e a 32.000.- Ft-os visszatérítésbe.
Beleegyeztél.
Részemről tényleg ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

(#21895) -secret- válasza Pcm (#21894) üzenetére

-secret-
(Arcképgyáros)

Nekem nem szokasom, mielott rambasztad a telefont utoljara az elott kozolted, hogy marpedig annyit fogsz kuldeni.

Ha ennyire bizol az igazadban akkor mondom, vidd el egy boltba es bizonyittasd, hogy nem mokolt az a telefon! Itt van 5-6 video amugy, ha gondolod mindegyiket megmutathatom.

Felolem zarhatjuk is a tortenetet de akkor kerek egy negativot a hirdetesedre.

[ Szerkesztve ]

(#21896) B.i.L válasza B.i.L (#21893) üzenetére

B.i.L
(senior tag)

Deanboy187 jelezte,hogy segít,telefonon megoldani az iClod hibát.Telefonszámot is cserélt,ezért érthető,hogy nem tudta felvenni.Persze 50 Km.volt az út,és még én hívjam fel :F Alku nélkül.

[ Szerkesztve ]

Horgászni mentem...B.i.L

(#21898) RedyAu válasza Janraki (#21897) üzenetére

RedyAu
(újonc)

Hello!
Sajnos engem is átvert. Rohadt ügyesen játszott, tettetett.
Itt nem írnám meg újra a teljes történetemet, több fronton kutatok utána. Csak azért írok ide, hogy kapcsolatba kerülhessek a többi károsulttal.
Az én károm 30'000 forint.
Jó lenne összehozni mihamarabb egy csoportos feljelentést a többi károsultjával. Írjatok privátban.

Well, well...

(#21899) Janraki válasza RedyAu (#21898) üzenetére

Janraki
(csendes tag)

Eddig magamat is beleszámolva 6 károsultról tudok.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=janraki

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.