Hirdetés

2019. október 23., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-10-11 13:40:13

LOGOUT.hu

elsődlegesen a Hardverapró "Jelentés" gombját használd, ide akkor írj, ha azt nem tudod
CSAK az írjon, akit anyagi kár ért, CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
ami kell: üzletfél nickneve, apróhirdetés linkje! Milyen módon és mikor vetted át a terméket? Hogyan és mikor fizetted ki? Mi volt a probléma (nem küldte el, hibás a termék, letiltották, stb.)? Mikor jelezted ezt a másik félnek és mit reagált rá?
ha már jelentetted a Hardveraprón, itt nem kell
a válaszunk a hozzászólásodban lesz (link: "itt szóltam hozzá" doboz zászló ikon)
a rendőrségi feljelentés menete 👮
más felhasználóról (kitiltásáról) adatvédelmi okokból nem adunk felvilágosítást
személyes adatok, privát üzenetek közzététele tilos (utóbbit nem látjuk)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#21651) VinoRosso válasza VinoRosso (#21648) üzenetére

VinoRosso
(addikt)

A megadott bankszámlaszám annyira bankszámlaszám, amennyire a 0630 telefonszám

Nagyon nem, mert egy konkrét (budapesti) bankfiókot azonosít, míg 0630 csak egy szolgáltatót.

Korábban már volt példa számlahamisítási gyanúra, amivel kapcsolatban egy bankbiztonsági csoport kontaktolt is.

Közben sikerült 100%-os biztossággal kiderítenem, hogy kié a voltz2k11 account, és egy biztos: nem ő a számlatulajdonos, ahova a utaltam a pénzt.

Légyszives nézzétek meg, nem e láttok arra utaló jelet, hogy feltörték az accountot.

(#21652) nakos1212 válasza nakos1212 (#21640) üzenetére

nakos1212
(senior tag)

Ugyan a hardverapróról egy jelentés után leszedték a hirdetést, de P3gaSuS még mindig nem válaszol se sms-re, se telefonra, se emailre, itt már meg se próbáltam-

(#21653) Nalezy

Nalezy
(újonc)

Üdv! Jelenteni szeretném voltz2k11 nevű felhasználót! [link] Én bolond előre utaltam neki egy videó kártya összegét, [link]
és érdekes amíg egyeztettük a dolgokat napi többször tudott, viszont amint elutaltam a pénzt, egyből nem akart, egyszer még válaszolt utána, miszerint "váratlan dolgok jöttek közbe amiket el kell intéznie" de nyugi épp úton van már feladni a csomagot, hát csomag azóta sem jött, sőt azóta válaszra sem méltat kedves felhasználónk!
Legközelebb okosabb leszek,épp megyek a rendőrségre, viszont azért írtam ide, hogy nehogy mást is át tudjon verni. Azért volt furcsa az egész, mert 33 pozitív értékelés után azt gondolná az ember, hogy megbízható. Nyilván örülnék, ha nem kellene rendőrségre mennem, és hirtelen kiderül, hogy valóóban valami durva dolog jött neki közbe, de ezt eléggé valószínűtlennek tartom. Külön érdekesség még számomra, hogy a linkben gtx 960 gaming 2GB!! szerepel, míg a hirdetésben már gtx 950 gaming 4GB!!! Mindenki döntse el maga, hogy milyen okból kifolyólag. Csak arra kérnélek titetek, hogy kérdezzetek rá nála a dolgokra, vagy esetleg vizsgáljátok meg a profilját, ha lehet más ne károsuljon :)

UP! bocsánat közben láttam, hogy más is jelentette 1-2 napja ezt a tagot, ugyan azt a kártyát vette meg, amit én és nekem is ugyan úgy csütörtökön magyarázta, hogy megy feladni. Így már egészen biztos vagyok afelől, hogy csaló!

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt, mi már kitiltottuk őt.

Ha nem rendezi a helyzetet, akkor rendőrségi feljelentést lehet tenni ellene a rendőrségen. Ehhez segítséget itt is találhat: https://prohardver.hu/temak/keres.php?type=-&stext=rend%C5%91rs%C3%A9gi+feljelent%C3%A9s&submit=

Viszont fontos elmondanunk, hogy adatokat mi csak a hatóságoknak adhatunk ki, az ön számára semmilyen körülmények között sem!

Köszönjük megértését!

[ Módosította: Kalandor ]

(#21654) VinoRosso válasza Nalezy (#21653) üzenetére

VinoRosso
(addikt)

Szinte biztos, hogy csalás, háromból két hirdetésében a képeket az e-bayről lopta, a harmadik se biztos, hogy nála készült. A jóhiszeműség kizárható.

A kérdés csak annyi, hogy kit kell gyanusítani.

Akit esetleg még átvert az keressen meg, három embernél üzletszerűnek minősül a csalás, nagyobb büntetési tétel, egyesítik az ügyeket, hamarabb lemegy stb..

(#21655) szmolcsi

szmolcsi
(tag)

Üdv én is érdekes emberkébe botlottam,kiszúrtam egy hirdetést a jófogáson amit megtaláltam a ph-n is,ott az emberünk K.Krisztián telószáma nem kapcsolható természetesen [link], a gép [link]...megszerettem volna venni az i7-es gépét és a hirdetést megfejelve 65-öt kínáltam!!Érdekes módon itt a ph-n [link] ő N.Csaba a gép [link]... kértem egy elérhető telószámot tegnap,innentől kezdve minden kommunikációt megszakított velem pedig napjába töbször fellép,ma este arhíválta a hirdetést!!
Lehet csak én gondolom úgy ha többet kínállok egy gépért az az enyém lehet,de az hogy sem egy elérhetőséget nem adott és annyit nem büfög hogy eladtam másnak nekem gyanús a nem megegyező név meg főleg!!

Teló számom az adatlapon!!Érthetetlen hogy 2018-ban mikor mindenkinek okostelója van és mindenről kap email-t mi a francért nem tud csak 2-3 nap elteltével egy üzenetre válaszolni az eladó,minek hirdet az ilyen,nem értem!!!!????

(#21656) Kepita

Kepita
(újonc)

Sajnos jelentenem kell nekem is voltz2k11 nicknevű tagot, 1070-et vettem tőle előre utalással.
Csütörtökön kamuszöveggel nem tudta az utalást intézni, fura volt, hogy Vino-nak viszont aznap írta azt, hogy feladta, nekem pedig az utalási számot sem tudta elküldeni. Remélem hárman jutunk valamire.

Tisztelt Felhasználó!

Ha nem rendezi a helyzetet, akkor rendőrségi feljelentést lehet tenni ellene a rendőrségen. Ehhez segítséget itt is találhat: https://prohardver.hu/temak/keres.php?type=-&stext=rend%C5%91rs%C3%A9gi+feljelent%C3%A9s&submit=

Viszont fontos elmondanunk, hogy adatokat mi csak a hatóságoknak adhatunk ki, az ön számára semmilyen körülmények között sem!

Köszönjük megértését!

(#21657) FrozenThrone válasza FrozenThrone (#21617) üzenetére

FrozenThrone
(aktív tag)

Letelt az egy hét, de se itt, se privátba, se semmilyen formában nem keresett meg az úriember, hogy rendezzük ügyet....

Tisztelt Felhasználó!

Köszönjük megértését!

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#21658) LittleBiG007

LittleBiG007
(aktív tag)

Én is szeretném jelenteni voltz2k11 -et, én egy MSI GTX 960-at vettem tőle előreutalással, persze nekem sem adta fel.

Lehet, hogy hasznos volna, hogy ha valaki megvesz valamit, beírná azt a hirdetés hozzászólás részébe, így nem lehetne sok embert lehúzni egyetlen hirdetéssel...

[ Szerkesztve ]

Inkpad 3 - Oasis 2 (eladó) - Voyage (elkelt) - Kindle 4 - PW3 (eladó) - STG Rooted - PRS350 PRS+ (eladó) - Mini

(#21659) Mrender

Mrender
(újonc)

Én is szeretném jelenteni voltz2k11 -et, egy MSI GTX 960-at vettem tőle előreutalással csütörtökön, persze nekem sem adta fel.

Tisztelt Felhasználó!

Köszönjük megértését!

(#21662) KEndre

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Minél előbb menjen a feljelentés, hátha visszafizeti a pénzt. A feljelentéshez vigyétek az itt lévő bejegyzések képernyőképét és linkjeit is!
Rendőrségi eljáráshoz a PH tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre!

(#21663) VinoRosso válasza KEndre (#21662) üzenetére

VinoRosso
(addikt)

ne vauvau légyszi, várjunk még a feljelentéssel hétfőig, látok esélyt arra, hogy rendőrségi hercehurca nélkül visszajöjjön a pénz.

(#21664) KEndre válasza VinoRosso (#21663) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Te tudod. Én egy percig sem várnék.

[ Szerkesztve ]

(#21665) Mrender válasza VinoRosso (#21663) üzenetére

Mrender
(újonc)

És mégis hogyan?

(#21666) Speed(R) válasza VinoRosso (#21663) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Te most tényleg azt kérted, hogy ne ugasson..? :U

Raktársöprés, mindenféle ritka jóság! => tinyurl.com/aprohirdeteseim

(#21670) VinoRosso

VinoRosso
(addikt)

Az, hogy valaki segíteni akar, még nem jelenti azt, hogy tud is. Ha adott esetben fogalma sincs a dolog hátteréről és úgy ugat bele azzal sokkal inkább árt mint használ. A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve...

Sejthetitek, hogy nem az ujjamból szoptam ki, hogy várjunk hétfőig.

Azzal segítene, ha elmondaná, miért lett hirtelen kitiltva az eredetileg felvázolt egy hét próbaidő helyett vagy, hogy látják-e jelét annak, hogy feltört accountról van szó.

Erről viszont nem adnak infot.

(#21671) Mrender válasza VinoRosso (#21670) üzenetére

Mrender
(újonc)

Akkor elmondanád hogy miért várjunk hétfőig? Én holnap mennék a rendőrségre feljelenteni.

[ Szerkesztve ]

(#21672) VinoRosso válasza Mrender (#21671) üzenetére

VinoRosso
(addikt)

Privátban válaszolok. Egyébként ennyi idő nem számít a feljelentés szempontjából. Nehogy azt gondoljátok, hogy feljelentetek valakit, és a rendőrségnek az az első dolga, hogy amint kiléptek az ajtón beugranak a járőrautóba és forró nyomon felhajtják a tettest.

Örüljetek, ha pár hónap múlva elkezdenek foglalkozni az üggyel, és nem fél-egy évet kell várni mire történik valami (kivétel, ha az elkövető ellen már van folyamatban eljárás).

(#21673) Speed(R) válasza VinoRosso (#21670) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Tehát tényleg, és megint. Miközben fogalmad sincs ezek szerint arról, mivel tölt nem kevés időt KEndre a háttérben, neked szimpla ugatás a tanácsa. Gratulálok.

(#21675) KEndre válasza VinoRosso (#21672) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Hidd el, max egy hét a feljelentéstől, és itt van a megkeresés a zsaruktól. Az már régen volt, hogy elfeküdtek ezek az ügyek.

Tanácsom: ha eltűnt az eladód előreutalás után (nem reagál semmilyen megkeresésre), lépj azonnal, mert akkor még van esélyed a károd megtérülésére!

(#21677) Postas99 válasza MurdR (#21642) üzenetére

Postas99
(aktív tag)

Nem sikerült. Ahogy a kártyát sem kaptam meg.

(#21678) Ataxia

Ataxia
(tag)

Udv erdeklodnek somedieyoung felhasznalo profilja torlese okáról.vasaroltam tole par napja, aminek az árát átutaltam neki, de gondolom ezek utan ne lepodjek meg , ha nem kapok tole semmi csomagot. Hetfore igerte az erkezeset egyebkent.

Tisztelt Felhasználó!

Más felhasználó kitiltásáról, felfüggesztéséről adatvédelmi okokból nem nyújthatunk felvilágosítást semmilyen formában sem.

Ha nem téríti meg a kárt, akkor minél hamarabb javasoljuk a rendőrségi feljelentést.

(#21683) KEndre válasza Ataxia (#21680) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

szia,

utalástól egy hetet (postai folyamat nagyjából ennyi lehet) várd ki, de utána ne hezitálj!
Gondolom mobilszámot váltottatok...

Ha napokig nem veszi fel, biztos lehetsz, hogy nem jön a cucc. Tedd meg a feljelentést, az adatok alapján a rendőrség el fogja rendezni a dolgot.

üdv:
KEndre

(#21684) Ataxia válasza KEndre (#21683) üzenetére

Ataxia
(tag)

Megadott egy telefonszámot , amin nem tudom utol érni, mert ki sem csörög.Gondolom letilthatott vagy nem is él ez a szám.
Csak egy számlaszám + a név áll rendelkezésre még. Címet nem kértem tőle, mert sose szoktam.

Most szívatnak meg másodjára így itt a ph-n először.
A régebbi esetem már kb 5 éve volt, akkor feljelentést tettem a rendőrségen , de csak ültek az ügyön.
Saját tapasztalatom alapján elég impotens a rendőrség az ilyen eseteknél és nem is foglalkoznak vele komolyabban.Tele van az ilyenekkel a padlás.
Lehet azóta már más a helyzet.
Úgy hallottam, hogy van egy összeghatár , ami felett már más elbírálás alá veszik az adott ügyet.Ez helyt álló vagy téves infó?

Mi a megkeresésekből azt látjuk, hogy foglalkoznak az ügyekkel.

(#21685) Speed(R) válasza Ataxia (#21684) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

50 felett már bűncselekmény, nem szabálysértés.

(#21686) Ataxia válasza Speed(R) (#21685) üzenetére

Ataxia
(tag)

Alatta vagyok . Tanulópénz megvolt.

(#21687) Speed(R) válasza Ataxia (#21686) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Ettől függetlenül, ha több károsult is van, összevonva ugyanúgy eljárás alá kerül..szóval ne csüggedj. Persze ahogy írod, tanulni kell a dologból.

(#21688) zsozsóka válasza KEndre (#21675) üzenetére

zsozsóka
(csendes tag)

[link]

hát megkeresés lehet hogy van,csak éppen válasz nincs rá
éppen most beszéltem az ügy előadójával,és azt mondta,hogy azóta is várják a választ a hardveraprotól az ügyben a megkeresésre :F
valamikor az év elején indult az ügy....

A válaszod köszönöm Zsolt

(#21692) Baboka válasza Baboka (#21649) üzenetére

Baboka
(tag)

sziasztok!

sajnos nem jelentkezett, mi lenne a következő lépés?

Köszi!

Most bejelentkezett, nem ír az utóbbi 2 napban?

van egy szál cigid tesó? buszjegyre kéne

(#21693) Kalandor válasza Ataxia (#21686) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)

Ezért érzem feleslegesnek válaszolni ilyen kérdésre, mert egyből feladják az emberek. Menj és intézd el, amit lehet. Ha feladod, mert alatta van, tuti bukó. Ha bejelented, nem biztos, vannak sikertörténetek. Ez a határ amúgy sem a bukó/siker határát jelöli, hanem egy besorolás.

[ Szerkesztve ]

(#21694) KEndre válasza Ataxia (#21689) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Ma érkezett a megkeresés. Azt írják, már előzőleg is megküldték, de ennek nincs nyoma nálunk.

Ez azért kivételes eset.

(#21695) rpap96

rpap96
(csendes tag)

Lorelei77 néven egy túlságosan sokszoros visszaesőt jelentenék, túlságosan ismerős ez a szöveg:

"Helló. Nekem lenne egy, de állandóan kidobnak többes reg. miatt IP alapján, már kivagyok tőlük, most tart az egyeztetés. Szóval lehet itt nem fogok tudni írni.

Ha írsz nekem mailre, azt nézem a munkám miatt sokat, és akkor ott tudunk egyeztetni. Ide tudsz írni ha aktuális: brich.email@gmail.com

Csaó!"

(#21696) phenomHUN válasza rpap96 (#21695) üzenetére

phenomHUN
(aktív tag)

Engem is betalált, ugyanezzel a szöveggel (ipadet keresek). Első dolgom volt csekkolni a topikot. :)

[ Szerkesztve ]

(#21697) rpap96

rpap96
(csendes tag)

Hamarosan sajnos úgyis visszatér, ahogy valaki keresni fog valamit.

(#21698) zannza válasza rpap96 (#21697) üzenetére

zannza
(csendes tag)

Szerintem érdemes válaszolni neki, hadd dolgozzon az adásvételik írogatásával, meg várja csak szorgalmasan a soha meg nem érkező utalások összegét.

(#21699) sixpak

sixpak
(veterán)

Üdv.

Jelenteni szeretném az illetőt.
Íme az ominózus hirdetés. Előre postáztam neki a terméket, mikor megkapta, jelezte privátban, hogy minden rendben van, semmi gond a cuccal és kérte az utalási adatokat.
Azóta nem adott életjelt, ez Okt. 24.-én volt.
Az anyagi kár nem jelentős, 6000 forintot buktam, feladással együtt, inkább amiatt írtam ide, hogy mások ne járják meg vele.
Amúgy megvan a címe, email címe, telefonszáma, sms-t is küldtem neki, de zero reakció.
Hát asszem ennyi.

Szerk:. ez az első eset, hogy így jártam, pedig mindig előre küldöm a termékeket. :)

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt! Kértük a másik felet, hogy vegye fel a kapcsolatot önnel és egy héten belül közös megegyezéssel oldja meg a helyzetet.

Ha egy héten belül nem veszi fel kapcsolatot, nem törekszik a megoldásra, akkor a 8. napon kérem, hogy ismét jelentse a Hardverapró rendszerében (tehát ne privát üzenetben, ez fontos!).

Köszönöm!

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.