Hirdetés

2020. április 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-01-11 17:49:51

LOGOUT.hu

1. CSAK az írjon, akit anyagi kár ért, CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
2. Ami kell: üzletfél nickneve, apróhirdetés linkje! Milyen módon és mikor vetted át a terméket? Hogyan és mikor fizetted ki? Mi volt a probléma (nem küldte el, hibás a termék, letiltották, stb.)? Mikor jelezted ezt a másik félnek és mit reagált rá?
3. Ha lehet, a Hardverapró "Jelentés" gombját használd, ide akkor írj, ha azt nem tudod (ha már jelentetted a Hardveraprón, itt nem kell)
4. Válaszunk a hozzászólásodban lesz.
5. Rendőrségi feljelentés menete 👮
6. Más felhasználóról (kitiltásáról) adatvédelmi okokból nem adunk felvilágosítást.
7. Személyes adatok, privát üzenetek közzététele tilos (utóbbit nem látjuk).

Összefoglaló kinyitása ▼

(#11301) T1k3

T1k3
(tag)

Fekete pont blacksmoke "eladónak". (Előző account, mint kiderült: liveact.) Eladott egy HD6950-es videokártyát egy másik felhasználón keresztül... új termékként meghirdetve, cseregaranciával. Majd amikor szóvá tettem, hogy hibás a termék (VRAM) akkor kiderült, hogy nem, hogy garanciát nem vállal hanem még a telefonja is ki van azóta kapcsolva - 2 hete. Ezek után már csak hab a tortán, hogy ha van is rá gyári garancia akkor nagyon ki van centizve.

Az még nem derült ki, hogy milyen formában van benne a keze ebben a viszonteladónak. Ha és amint biztosat tudok állítani az ő felhasználónevét is közzé fogom tenni. Addig is megelőlegezem a bizalmat neki - még ha naivan is hangzik.

Kitiltva

[ Módosította: Oczu ]

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#11302) _Feryke válasza peti0211 (#11300) üzenetére

_Feryke
(csendes tag)

így igaz, rajtunk kívül még kik a sértettek, és mennyivel húzta le őket?

M35-> MT50-> C62-> T630-> X600-> CXT65-> 6230i-> D500-> 7610-> D750i-> W800i-> D600-> 6230-> P990i-> U600-> P990i-> K550i-> 6300-> D750i-> K800i-> W880i-> V9i-> 6230-> 5800-> K550i-> 5630-> 5230-> Iphone 3G-> p970 -> OT-995-> Sensation

(#11303) thira válasza balazs98 (#11268) üzenetére

thira
(csendes tag)

balazs98 véleménye szerint hibátlan hűtője:

http://kepfeltoltes.hu/view/121017/DSC00055_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/121017/DSC00056_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/121017/DSC00057_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/121017/DSC00059_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/121017/DSC00060_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/121017/DSC00061_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/121017/DSC00062_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/121017/DSC00063_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

és egy tényleg hibátlan hűtő képe a vaterán:

http://n1.vatera.hu/photos/2a/2a/9626_1_300.jpg

[ Szerkesztve ]

A hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát...

(#11305) Attila_26

Attila_26
(aktív tag)

ermisukrám bohócnak jár a fekete pont! rá is fér látom már van neki egy.Most itt a második ;] Lurdy háznál beszéltünk meg egy találkozót tegnap proci ügyben,nem jelent meg a 20 számjegyű szlovák telefonját fel sem vette smsre privire sem válaszolt..megérdemli hadd szóljon.. jár neki :R

újra fellendülök

(#11306) cgaholdings

cgaholdings
(csendes tag)

Szeretném figyelmeztetni a tisztelt kollégákat Dreams0811 user felettébb érdekes vagy inkább inkorrekt ügyviteli módjára.
Lásd ezt a hirdetést.
Röviden a tények:
1. kértem tőle árat ssd-re.
2. kaptam olyan árat ami kevesebb mint a bolti fele. (már itt gyanús lett 18000 Huf )
3. írtam neki, péntekre kéne egy darab, hol mikor lehet át/megvenni.
4. idézem a válaszát: "Elöre kellene utalni a pènzt hogy megtudjam rendelni."

Itt én fel is adtam.
Ma elutalnám a pénzt ( ha madár lennék) azt ő holnapra megkapná, utána megrendelné és pénteken át is tudnám venni. Ez egy felettébb hihető történet.
Továbbá... SSD-kel üzletel, amik nem olcsó darabok és nincs annyi mozgótőkéje, hogy 18000 forintot beletegyen?

A többi hirdetését nézve csak az jut az eszembe, nem szerencsés kínai replikaruhákat árulni, bár a NAV igencsak szereti őket (elkobozni). Google képkereső funkciója sokmindere fényt derít, még akkor is ha át van nevezve a kép.
Ez utóbbi kínai replika gondolatmenetet követve, ha jó a megérzésem, az SSD-k is ugyanilyen megbízhatatlan forrásból származnak/származtak volna.

Csak jelezni szerettem volna mindenkinek akit kicsit is érdekel, óvatosan a fent említett "üzletemberrel".

Köszönet a figyelmet.

(#11307) WP14 válasza cgaholdings (#11306) üzenetére

WP14
(őstag)

Itt egy példa a replikára :D [link]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#11308) balazs98 válasza thira (#11303) üzenetére

balazs98
(csendes tag)

én nem ilyen állapotban adtam oda ezt a hűtőt!!! ez már felháborító!!!!!

(#11311) thira válasza balazs98 (#11308) üzenetére

thira
(csendes tag)

Akkor a jelen állapotot az ufók okozhatták, vagy esetleg becstelen hazug vagy aki 3000 forintért eladta a becsületét?

Ha figyelmesen megnézted a képeket, láthatod mennyivel kell megemelni a GPU magasságát a kék izével hogy a hűtő rézmaggal találkozzon.

És még nem írtam arról hogy a kábel amit kértem és amit kaptam köszönő viszonyban nincs egymással, nem tudom hogy jut el hozzám a megfelelő kábel amit kifizettem.

De mint írtam már lemondok a hűtő áráról, költsd inkább gyógyszerre.

Csak gondoltam nem árt ha mindenki megtudja a fórumon hogy egy átverős hazug ember vagy.

[ Szerkesztve ]

(#11312) thira válasza balazs98 (#11308) üzenetére

thira
(csendes tag)

A Te képed a csavarokról, kinagyítva:

[ Szerkesztve ]

(#11315) corvincomp válasza WP14 (#11314) üzenetére

corvincomp
(csendes tag)

Biztosan valami hívócsoportos szám.
Nem fogok nyomozgatni utána, örüljön a 3500 forintnak, csak bízni tudok benne, hogy kenyérre kellett neki, de köszönöm szépen, hogy segíteni próbálsz! :R
(inkább vennék MW2-t megbízható tulajtól)

[ Szerkesztve ]

(#11316) sedo

sedo
(tag)

Sziasztok!

bolcsik kollégára szeretném felhívni a figyelmet. Az archívumban találtam róla negatív véleményt, még jóval korábbról, de sajnos úgy néz ki, azóta sem lett megfontoltabb, megbízhatóbb.

Egy gépet stoppolt le, miszerint kéne neki. Több alkalommal megerősítette, hogy igen, érdekli, kell. Megbeszéltük, hogy autóval elviszem neki félútig, így korrekt. Szerencsére még előző nap egy utolsó megerősítést akartam kérni, de arra már nem érkezett válasz. Azóta sem tudom elérni, belépni belépett többször is, válaszolni nem válaszol. Valós anyagi kár így tulajdonképpen nem ért, de nem rajta múlott. (Max az az egy hét, amíg nem hirdettem a terméket, a gépet meg megutaztattam, mert a környéken amúgy is jártam, csak feléjük nem kanyarodtam így már el.)
Nem érdemes bízni benne, előre utalást, postázást, bármi hasonlót felejtsetek el, ha róla van szó, korábban is ilyen jellegű inkorrektség volt tapasztalható vele kapcsolatban.

Sikeres biznicelést!

(#11318) DonToni

DonToni
(aktív tag)

FEKETE pontot kérnék szmiagor -nak, ezért az átverésért!

Röviden:
Hirdetéseben szereplő akkut szerette volna megvásárolni, alkudozott rá, végül utánvétes
postai úton kérte elküldeni. A postaköltséget én álltam (ez volt részben az alku tárgya).
A csomagot nem vette át és folyamatosan hitegetett, terel, illetve 6 napig nem volt elérhető.
A privát üzenetekre nem válaszol. (legutoljára is csak ködösített).
Az akkut a mai nap folyamán vissza kaptam, mert a helyi posta nem tárolta tovább (utána jártam, egy hét volt a megőrzési idő).
A postaköltséget feleslegesen fizettem ki és a terméket sem sikerült eladnom.

Mehet a fekete

-Anti-

(#11319) ferke72

ferke72
(aktív tag)

Kérnék egy Szép nagy fekete pontot cheguevara eladónak!
És mielőtt bárki elkezdene vele üzletelni az első meghiúsult találkozó után mondjon le róla!Röviden annyi ezen hirdetés miatt [link] ment a huzavona. :Y
Ott kezdődött hogy elmegyek érte ahova kéri ezt simán lemondta,utána megkérdezte hétvége jó a nekem ez a távolságból adódóan nem volt megoldható.Miután lefixáltunk egy hétfőt,annélkül hogy megkérdezett volna ő úgy érezte nem kell a teló mert megnézek egy másikat közben..ezt is lefújta...
másnak elég sűrű telefonálások után reggel újfent hívom mondom megteszem arra megyek felé,még be se volt kapcsolva! utána persze fel se vette a telefont.
Szívem szerint nemhogy pontoznám ki is tiltanám innen őt!
Mindezt nagyon szívesen elmondtam volna neki ha felveszi a telefonját vagy reagál a pü-.re...
:W

fair play..

(#11320) papa402

papa402
(csendes tag)

Sajnos semmi fejlemény. Az "úriember" nem jelentkezett.

"Aki nem őrül meg az nem normális!"

(#11321) papa402 válasza papa402 (#11320) üzenetére

papa402
(csendes tag)

hivatkozás:#11163

Kidobva

(#11322) xstyle

xstyle
(tag)

Fekete pontos, melyik topicban kellene adni? (Mivel a piros pontosba írva, nem kapta meg a delikvens)

Értékelést nem kérek és nem adok. Köszönöm a megértést.

(#11323) niceee válasza corvincomp (#11313) üzenetére

niceee
(csendes tag)

ez most komoly tegnap nem értem rá se telefonálni se ph-zni és egyből rágalmazol

(#11324) corvincomp válasza niceee (#11323) üzenetére

corvincomp
(csendes tag)

akkor kérek elnézést, ha megkaptam tőled, amit megigértél, 15 percet mondtál 48órával ezelőtt, azóta nem hallottam felőled, és hiába kerestelek ezidáig. priviben folytassuk egyelőre!

(#11326) ferke72

ferke72
(aktív tag)

Kinél lehetne kérni kitiltását kedves cheguevara fórumtársnak?!
Örülnék ha kipucolnátok innen,nem elég hogy megvezet még rá is lapátol!

Ezért nem dobhatjuk ki, mert nem ment el egy találkozozóra

fair play..

(#11327) feka1204 válasza feka1204 (#11248) üzenetére

feka1204
(csendes tag)

Nektek se jelzett még semmi?

Nem, de kapott egy privit az utolsó esélyre.

(#11328) ferke72

ferke72
(aktív tag)

Fekete pont cheguevara "úrnak",többszöri üzleti megbeszélést halasztott el.Nem kevés időt és telefonálást áldoztam rá és utólag mint kiderült komolytalanságból jelesre vizsgázott.Mikor nem kevés variálás után eltünt még utólag neki állt feljebb...no comment!!!!Óvatosan vele!

fair play..

(#11329) Nono89

Nono89
(tag)

Szeretnék, egy csalót, kóklert jelenteni. Aki azt élvezi, hogy megbeszélünk egy üzletet, egy időpontot helyszint. utána ír ,hogy mégse tud jönni mert a barátnője elvitte a lakáskulcsot. Menjek én a lakásához. Oda mentem, se kapucsengő, se válasz se semmi. írtam azóta is rá, hogy legalább egy bocsánatkérés beleférne..
Minden privát után fent volt,olvasta a mai nap folyamán. Nem merem állítani, hogy tényleg csaló, DE jó vele vigyázni! Pláne, hogy 36 napos reggel van az illető, és 35-ik napján már eltűnt teljesen... válaszolni nem hajlandó semmire. roona

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#11330) Heffi

Heffi
(őstag)

Üdv!

Moderátoroknak jelezném, hogy intel_pass nevű - már kitiltott - személy 2012.10. 12.-n megkárosított, mai napon feljelntést tettem a rendőrségen. Bizonyára a vizsgálatot végző személy megkeresi a Hardverapró üzemeltetőit adatszolgáltatással kapcsolatban. Jó lenne tudni, hogy esetleg volt-e más néven is regisztrálva az illető, illetve rajtam kívül okozott-e kárt másnak is.

(#11331) metalbambi

metalbambi
(tag)

snataniel tagot jelentem, ugyanis már 3an is rámírtak rajtam kívül akiket átvert! marhára nem kevés pénzzel, 35ezer forinttal húzott le 1 üzletért!!! a rendőrség teljeskörü támogatását, a tag figyelmeztetését, kitiltását kérem!

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#11332) metalbambi válasza metalbambi (#11331) üzenetére

metalbambi
(tag)

vagya szólítsátok fel hogy intézkedjen, utalja vissza a pénzt! levelekre sem válaszol

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#11333) Dreamliner

Dreamliner
(csendes tag)

Sziasztok. Szeretnék kérni egy fekete pontot regalis -nak. Csúnyán átvert és hülyének nézett. Javaslom kerüljétek!

Esetleg ha kifejtenéd a story-t.......

..."A drug person can learn to cope with things like seeing their dead grandmother crawling up their leg with a knife in her teeth. But no one should be asked to handle this trip."..

(#11334) Eddie141 válasza Eddie141 (#11042) üzenetére

Eddie141
(senior tag)

Sziasztok!
Az előző Speedy666 -al való problémám lezárult egy bő hónap elteltével a vásárlástól számítva. Visszautalta a pénzt két részletben. Az alaplap postaköltségével (így lett megbeszélve, nem az ő hibája), és egy motor javíttatásával lettem rövidebb ez-idő alatt ha mindent átszámolunk (amely csupán azért kerül ide leírásra, mert sosem esett volna kár benne, ha nem beszéltünk volna megy egy utólag meghiúsult találkozót) , de legalább megnyugodhattam végre.
Többet nem írnék, mert bár a végeredmény majdnem semleges, de azért idáig eljutni nem kevés idegbe került. Azért köszönöm, hogy végeredményben korrekten álltál hozzá, és szerencsére viszonylag egyszerűen tisztázhattuk a kialakult helyzetet.

(#11335) Borsy válasza metalbambi (#11331) üzenetére

Borsy
(csendes tag)

Szintén snataniel tagot jelentem, engem is megkárosított ezzel a hirdetéssel!
Hiába vártam a telefont, hazudozott, először hogy elveszett a feladási szelvény, majd azt, hogy feladta, csak nem az én címemre... :W Felszólítottam, hogy utalja vissza a pénzt, de ígérgetésen kívül mást nem kaptam! Már a PM-ekre sem válaszol! Senki ne üzleteljen vele!

"Fire, walk with me!"

(#11336) eris94 válasza Borsy (#11335) üzenetére

eris94
(tag)

Én is snataniel tagot jelenteném, jól átcseszett ezzel a hirdetéssel...

Mindig egy nappal későbbi időt mondott, hogy majd feladja az egeret, de persze ez soha nem történt meg..
PÜre nem válaszol, pedig mindig feljön az oldalra. Nem hajlandó az üzenetekre válaszolni, telefont nem vesz fel.

A kecsegtető áraival látom jó sok embert becsapott...

(#11337) Oczu

Oczu
(senior tag)

Snataniel felfüggesztve

(#11338) metalbambi válasza Oczu (#11337) üzenetére

metalbambi
(tag)

a felszólítást megkapta hogy fizesse vissza a pénzt? valamint nekem még szükségem van az adatlapjára, és arra a bizonyos hirdetésre amivel átvert. kellenek a rendőrséghez! ha lehet kérném vissza

(#11339) metalbambi válasza Oczu (#11337) üzenetére

metalbambi
(tag)

ezzel a cimkével volt a hírdetés
http://hardverapro.hu/apro/gigabyte_gtx_560_ti_oc_2_cooleres_21ho_garancia_38/hsz_1-50.html

(#11340) cosgtsrex

cosgtsrex
(tag)

Feelmt kollégának szeretnék egy feketét kérni, mert ugyan megérkezett az x8, ami javításra szorult, de T-mobil függő volt, nem pedig független, amilyennek ő mondta. Továbbá vissza sem ír, és pirosat sem kért nekem. Sztem ebből majd tanul. Aki üzletelni akar vele, inkább személyesen nézze át a cuccait! :N

Kapott privit

Nothing is true, everything is permitted.

(#11341) papa402 válasza papa402 (#11163) üzenetére

papa402
(csendes tag)

"Se kép, se hang!" Vagy is az úr nem jelentkezett, pénzt nem utalt vissza. Mi a teendőm?

Kidobtam

(#11342) lineage2

lineage2
(csendes tag)

A kérdésem: Ha eladtam valamit,aminek a vételárát megkaptam.A csomagot elküldtem a szelvény megvan,viszont a posta hibájából,úgy néz ki eltűnt a csomag,ilyenkor felelőségre vonható vagyok?

[ Szerkesztve ]

ⓛⓘⓝⓔⓐⓖⓔ₂

(#11344) lineage2 válasza Bodz (#11343) üzenetére

lineage2
(csendes tag)

A vevő tisztában volt a termék a súlyával egy Logitech Z5450rel van szó.Kedden adtam fel,de még pénteken se kapta meg,most várhatunk szerdáig,hátha de kétlem,hogy megfog érkezni a csomag.De ha a vevő tisztában az értével,akkor kérhette volna érték biztosítással nem?Szóval,akkor nem értem engem miért vonhat felelőségre.

ⓛⓘⓝⓔⓐⓖⓔ₂

(#11345) Oczu válasza lineage2 (#11344) üzenetére

Oczu
(senior tag)

Az ajánlott csomag a legritkább esetben tűnik el. Holnap (szombati nyitva tartás) szépen bemész a hivatalba és a ragszám alapján lekéred a helyi ellenőrtől, hol akadt el a csomag. Meg fogja tudni nézni, ne aggódj.

(#11346) poli27 válasza Oczu (#11345) üzenetére

poli27
(veterán)

Ne kövezz meg hogy ide írok de ez lehet hasznos lehet másnak is, Én úgy tudom a Postán Webes felületen is lehet nyomon követni a csomagot : http://posta.hu/ugyfelszolgalat/nyomkovetes
Remélem nem kapok ki emiatt hogy ide írtam :) :R Be kell írni a csomagszámot és kidobja hol van a csomag elvileg.

(#11347) Oczu válasza poli27 (#11346) üzenetére

Oczu
(senior tag)

Ez csak az üzleti csomagokra érvényes, azok vannak utánkövetésre állítva

(#11348) lineage2 válasza Oczu (#11347) üzenetére

lineage2
(csendes tag)

Egyszerűen hihetetlen lenne számomra,hogy egy ekkora bazi nagy csomag,ami 18kg-os,el tud tűnni :)

ⓛⓘⓝⓔⓐⓖⓔ₂

(#11349) gyulaszu válasza Oczu (#11347) üzenetére

gyulaszu
(aktív tag)

Én is elnézést kérek az OFF-ért, de azt hiszem érdekes információ ez is:
Én úgy tudom, hogy a sima postacsomagnál (20 kg-ig, 1115 HUF) is van elveszés/megsemmisülés esetén kártérítés.

Lásd ASZF_II, 5.1.2.pontja
Ezek alapján a feladó a fizetendő díj 15x-sét kapja vissza, amiből majd tudja kártalanítani a vevőjelöltjét is...

gyulaszu

(#11350) lineage2 válasza gyulaszu (#11349) üzenetére

lineage2
(csendes tag)

Csak az itt a gond,hogy 47.000ft-os cumo lett fel adva :)

ⓛⓘⓝⓔⓐⓖⓔ₂

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.