Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cos


Cos
senior tag

Van itt olyan aki nem az eredeti verzióval játszott és működött neki rendesen, ahogy kell? Mert én kipróbáltam pár verziót azonban arra kellett jutnom hogy talán a géppel van baj... :O Bár ez a gép csak egy 533 Cel + Soltek alaplap + 192Mbyte Ram + Gef2Mx...
De a lényeg a játékkal magával nem is lenne baj viszont olyan eszméletlen sokáig tölti be ha betölti a mentéseket... illetve az animációnál is mókázik néha csak screenshotokat látok máskor teljesen jó...
Utána néztem hátha van patch ilyesmi de semmi... :O
Valakinek ötlete?
(Minen érdekel azon kívül hogy a boltban mennyibe kerül :) )

Brr Brr

(#2) Hun'reeth válasza Cos (#1) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Szvsz lassú a gép :(
Nálam a ''régi'' konfigon 1600+ proc.- 256 Ram - Gef4 Ti4200 le kellett vennem a textúra részletességből ill. a fényeket is ki kellett kapcsolnom mert 6-8 rohamosztagosnál már néha szaggatott. Mondjuk az animációval nem volt baj. :D
A mostani konfignak pedig meg sem kottyan. (2500+, 512, Gef4 Ti4200)
Az állás betöltés abszolút ram limitált!

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#3) Cos válasza Hun'reeth (#2) üzenetére


Cos
senior tag

A grafikával nekem sincs bajom mármint a gameplay-ben mert ez a gép meglepő dolgokra képes... :) 300A cel-el még azért elindultak rajta programok amiken én is meglepődtem :)) Unreal 2003 és kisebb konfigurálással még játszani is lehetett... na de nem ez a lényeg hanem az hogy a játék az tép rendesen viszont a töltésekkel van baj illetve az anim-al, és amiért nem is lepődök meg hogy megy az ez: Minimum hardware: Pentium II 350, 64 MB RAM, 16 MB-os 3D gyorsító, 665 MB HDD
De a többi móka hogy miért is nem jó az kérdés! :( Na és az is hogy már 3 féle verziót kipróbáltam és mindegyikben kb ez a baj jött vissza! :(

Brr Brr

(#4) Hun'reeth válasza Cos (#3) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Ahogy írtam: a töltés ram limitált. Volt szerencsém megnézni 256 ill. 512 ram mellett (DDR333) és meglepően nagy a különbség. Sokkal hamarabb betölti ha sok a ram. Lehet, hogy ez hat ki az animációra is. A min. konfigokat meg felejtsd el!

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#5) Cos válasza Hun'reeth (#4) üzenetére


Cos
senior tag

Na jó ez tuti így van ahogy mondod viszont amit még nem említettem hogy semmi bajom nem volt amikor Demo-t használtam! Ott megvolt a normal betöltési idő... és minden pörgött ahogy kell! Ezt is meg tudnád nekem magyarázni??? :F

Brr Brr

(#6) Szőrös  válasza Hun'reeth (#2) üzenetére


Szőrös 
veterán

Te ! Ez 1 kicsit fura. Én anno 1 800/1000 cerka, 256 ram (133) , GF2MX 32 es gépen nyomtam végig , 1024*768 minden felhúzva maxra és zökkenő mentesen ment a gém.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#7) Hun'reeth válasza Szőrös  (#6) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Jó neked :C

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#8) Cos válasza Szőrös  (#6) üzenetére


Cos
senior tag

... már mondtam hogy nem a játékkal van bajom csak a mentett állások betöltésével illetve az animációk egy részének lejátszásával...

lehet oka valami hangkártyás dolog??? talán?

(egy SB live 5.1 van benne)

Brr Brr

(#9) Hun'reeth válasza Cos (#5) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Hmm... A demot nem láttam. De tisztázzunk valamit! A játékállás betöltés csak elsőre ! lassú??? Ha - teszem azt meghalsz - és visszatöltöd u.a az állást már gyorsnak kell lennie!

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#10) Cos válasza Hun'reeth (#9) üzenetére


Cos
senior tag

Ha betölti akkor igen utána már gyorsabb :DD csak az a ''negyed óra'' az nem olyan ok :)

Brr Brr

(#11) Hun'reeth válasza Cos (#10) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Sajna az a ''negyed óra'' olyan is marad. Ezen lehet kicsit gyorsítani a rammal.
512 333-as rammal ez kb. egy-másfél perc. De majd lemérem!

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#12) DrSoul


DrSoul
őstag

Nekem cel 600-assal is lassan tölti be legelöször. Igen, kb félóra :DD
Ez van.
Vissza kell venni néhány beállításból talán jobb egy kicsit, de ne aggódj, semmi gond nincs!

Mindig az X jelöli a pontot...

(#13) Cos válasza DrSoul (#12) üzenetére


Cos
senior tag

Örülök vagyis nem hogy nem vagyok egyedül a problémával és ha ez a normális akkor elfogadom! Legalább nosztalgiázok mint régen amikor még nézegettem a TV-n a csíkokat ahogy töltöbb be a Commodore64-em :) Viszont az animációval is bibi van ugyanis mint ahogy mondtam egy darabig ok pl az első anim, de már az Activision és a Lucasarts felirat is kb összesen 7vagy 8 képkocka... az első anim pedig addig ugyanilyen míg nem belül mutatják az ürhajót akkor hirtelen ok lesz minden de amikor megjelenik az admirális hologrammja akkor a hang és a kép tizedére lassul és a hang ismételgeti magát, és mindíg egy ici picit halad előre... Ja és hogy még valamit mondjak a menüben a Save/Load rész is mintha lelassulna mikor belépek... tik tik tik... és fél centivel arrébb ugrott a cursor....

Csupán ennyi lett volna amit pontosan tapasztaltam...

Az eddigieket pedig köszönöm...

és ha van még valakinek ötlet várom :)

Brr Brr

(#14) Cos


Cos
senior tag

Ha esetleg valakinek van még ilyen jellegű problémája csak nyugtasson meg hogy nem vagyok egyedül :) és mindjárt nem bosszankodom annyit ja és lehet hogy nem tépem ki a nyomtatott áramkoröket az alaplapról :DD

Brr Brr

(#15) ArchElf válasza Cos (#14) üzenetére


ArchElf
addikt

Nekem hasonló problémám volt V3-3500-el, de mióta videokarit cserélem minden ok.
Amúgy mennyi videomemória van GF2 kártyádban?
Lehet, hogy a OGL beállításokon (nam tudom, hogy GF kártyákon hogy lehet) kellene valamit csiszolgatni (esetleg lelőni minden felesleges taszkot...)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#16) Cos válasza ArchElf (#15) üzenetére


Cos
senior tag

Bár már szinte minden nyavaját próbáltam értetlenül állok ez előtt és amiatt hogy tényleg igazán eddig még hasonló bajom nem volt evvel a konfiggal kivéve mikor évekkel ezelőtt belekerült egy butterfly videokari :)) na az vicces volt semmi nem akart menni :DD De a pillangó ki is repült belőle :) gyorsan. Akkor jött ez az Elsa Gef2Mx 32Mb.

Brr Brr

(#17) DrSoul


DrSoul
őstag

Srácok, én mit mondjak? Én a JK2-t most még egy Diamond Viper 550-essel játszom!Az TNT!
Igaz, nem eredeti driverrel!
Lehet, hogy az említett az driver probléma: valami újabb kéne...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#18) Cos válasza DrSoul (#17) üzenetére


Cos
senior tag

Új Nvidia driver van fent!

Lehet hogy régi kellene? :)

Brr Brr

(#19) Szőrös  válasza Cos (#18) üzenetére


Szőrös 
veterán

Hát 1 GF2MXhez SZVSZ felesleges a legújabb driver. Tedd fel vmelyik 20.XX-est.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#20) Cos


Cos
senior tag



:))Találtam Patch-et :))

Brr Brr

(#21) Cos válasza Szőrös  (#19) üzenetére


Cos
senior tag

Előbb kipróbálom a patchet majd utána a jön a driver öregbítés :)

Brr Brr

(#22) Cos


Cos
senior tag

Végre megoldódott!

Az új patch és régi driver kombináció lett a jómegoldás!!! :)

Mostmár minden olyan mint amilyennek lennie kell!!!

Kösz mindenkinek!

Brr Brr

(#23) System


System
csendes tag

Helo
lenne egy olyan gondom, hogy az egyik pálya végén, kb. a game közepén,
elindulnánk az űrhajóval a pálya végén, bejön a videó, és minden egyes alkalommal
kifagy a game.
a cd lehet hibás?
Nagyon idegesítő!

Ti is inkább bringáznátok...

(#24) Suliro válasza System (#23) üzenetére


Suliro
senior tag

Az lehet a gondod, hogy warezolt a játék. (tudom, hogy az :DDD)

I believe in Dodge power!

(#25) System


System
csendes tag

Szóóóóóóóóóóóópacs.
mindegy, megszerzem máshonnan...

Ti is inkább bringáznátok...

(#26) System


System
csendes tag

Nem a cd-del volt a baj.
Most már az új gépemen megy a játék...

Ti is inkább bringáznátok...

(#27) Kicker


Kicker
senior tag

üdv
lehet ebben gameben neten keresztül játszani?? lan-on megy... kell vmi plusz progi...

előre is thx

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#28) Kicker


Kicker
senior tag

cUP

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#29) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

Valakinek sikerült elindítania a játékot win 7 alatt?
Nekem semmilyen kompatibilitási módban sem működik. A google által talált megoldásokat pedig kimerítettem...

Nem minden vándorút céltalan...

(#30) 3.Aragorn válasza 3.Aragorn (#29) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Közben egy másik topicban ott a megoldás...

[link]

Nem minden vándorút céltalan...

(#31) janos666 válasza 3.Aragorn (#29) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Win10 (Pro x64) alatt gond nélkül elindult a GOG verzió, csak a konzolparancsokat kellett áttúrni, hogy a helyére kerüljön a kijelző-gamma (le kell tiltani a hardware-es gamma vezérlést és 1.0-ra állítani a szoftverest AMD kártyához).

Az én problémám az, hogy túl nehéz a játék. :DD
Gyermekkori nosztalgiából kezdtem játszani, de egyelőre nem túl jó élmény, "normál" nehézségen kvázi elakadtam nem sokkal azután, hogy megkaptam a lézerkardot, de már előtte is küzdelmes volt (ráuntam, hogy sorban egymás után többször is meghaltam, vagy hp/ammo szempontból "kimerülten" vergődtem csak tovább a következő ellenfél csoportig).

Nagyon szokatlan játék ez mai szemmel. Az ellenfelek (bár a játékos karakter is) irreálisan gyorsan sprintelnek oldalirányban és váltanak kvázi pontszerűen irányt (nincs tehetetlenségük, nem torpannak meg jobbról balra futás előtt), de nagy arányban találnak célba futás közben, főleg ha én egy helyben állok/guggolok pár másodpercig, márpedig én pont azt szoktam meg az új játékokból, hogy mindig megállok/leguggolok, míg leadok egy sorozatot és utána mozdulok tovább (pedig itt én is betalálnék a célkeresztbe ugrás/futás közben lőve is, csak nem erre vagyok "szocializálva"). De ami még idegesítőbb volt, hogy néha "eltűntek a 'golyók' a levegőben", ha túl közel volt hozzám a cél. Messziről sokkal könnyebb eltalálni mindent, olyankor mágikus módon célba talál a "lassú lézer" akkor is, ha simán elhinném hogy a fele félreszór, míg közelről valahogy keresztülteleportál az ellenfeleken, pedig imádtak az arcomba rohanni a fehér ruhások (ilyenkor mint ha átszúródna a fegyvercső vége a hitbox-ukon és a hátuk mögül lőne a falba). De kardozni is gáz fegyveresek ellen, mert suhintáskor nincs blokkolás, így tuti bekapok néha egy-két lövedéket, de pár lövedék után máris halott vagyok.
Illetve nem tudom mi ez pontosan, hogy akkor is mozog a célkereszt a képernyőn a 3D-s mélység függvényében, mikor nem látok ellenfelet. Néha szerintem el zavart meg, hogy mikor közeli tárgyra (ellenfél, vagy a mögötte lévő fal) néztem, akkor elmászott a kereszt, én pedig nem tudtam, hogy a fegyverem oda lő, ahova az mutat, vagy a képernyő közepére, de ha cikáztak az ellenfelek, akkor ugrált is...

Talán nem szabadna a Half-Life 2 előtti FPS játékokat elővennem. :N

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.