Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Hujikolp válasza polip (#650) üzenetére


Hujikolp
őstag

nincsmit, megprobálok mindig mindenkinek segíteni ha tudok :P

A honlapomon [link] van egy lenyílos dolog. Ha az egeret a letöltések menüre viszed akkor láthatod a scriptet. Egyet nem értek, Opera, Mozillaával müxik, de IE-vel nemakarja a lenyílósban a hátteret a szöveg mögött szinezni. Régen jó volt, szerintem azóta nem műxik ie alatt amióta ujrapakoltam a gépet, és ezért szeretném lecserélni egy olyanra ami mindegyik böngésző alatt fut. Nemtudom h nálad jól fefut-e de nálam nem akar, sajna mostmár a link, se megy rajta. Az eredeti js-t (nem nevetni) az rtl klub oldalárol szedtem le, és érdekes az rtl oldalán még most is működik az a js, de nálam nem :S Pedig az rtl oldláról leszedett js-hez tartozó összes cuccot leszedtem hozzá, és csak azt rtam át amit kellett. Amugy igen, framén belül kéne a lenyílós cucc.

:R

(#652) szicsu


szicsu
őstag

Hi!


Tudnátok segíteni, hogy tudom ellenerőrizni, hogy két input mező tartalma megegyezik-e?

köszi...

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#653) Jester01 válasza szicsu (#652) üzenetére


Jester01
veterán

Például egy ilyen igen komoly kóddal :C

<html>
<head>
<script language=''javascript''>
function CheckEq()
{
var field1 = document.getElementById(''field1'').value;
var field2 = document.getElementById(''field2'').value;
var eq = (field1 == field2) ? ''yes'' : ''no'';
alert(''field1 == field2: '' + eq);
}
</script>
</head>
<body>
<input id=''field1''>
<input id=''field2''>
<input type=''button'' onclick=''CheckEq();'' value=''Check''>
</body>
</html>

Jester

(#654) szicsu válasza Jester01 (#653) üzenetére


szicsu
őstag

köszönöm szépen

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#655) Benmartin


Benmartin
senior tag

bbcode értelmezőt csináltam. és azt akarom (gondolom ezt javascriptben kell) hogy linkre kattintva szúrja be nekem a szüvegdobozba a bbcodeot hogy ne kelljen beírkálni.
mint itt a fórumban a kód stb...

mod: bocsi ha már volt a topicban ez a kérdés.


[Szerkesztve]

(#656) Benmartin válasza Benmartin (#655) üzenetére


Benmartin
senior tag

már nem aktuális. sikerült megoldani.

(#657) szicsu


szicsu
őstag

Hi!

ismét egy kérdéssel fordulok hozzátok:

lenne 3om inputmezőm, és gombnyomásra szertném átmásoltatni másik 3 inputmezőbe is.

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#658) Jester01 válasza szicsu (#657) üzenetére


Jester01
veterán

Teljesen hasonló módon mint az előző problémád megoldása, csak ezúttal összehasonlítás helyett simán értéket adsz.

Jester

(#659) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy ez a legmegfelelőbb topik kérdésemre/kérésemre, de azért felteszem, max valaki átirányít engem máshová......... :F


Szóval: Van egy portálom egy ún. integramod2 alapú portál, hasonló mint a phpnuke. És azt szeretném megkérdezni, hogy lehet-e valami általános php scriptet feltölteni az oldalra (ami ezen a php integramod2 alapon is működne), amely korlátozná a napi letöltések számát a usereknél? pl 2 fájl letöltése naponta minden usernek. :F Remélem érthetően fejeztem ki magam. Tehát nem azt kérdem hogy speciálisan hogy kell integramod2-be beágyazni egy ilyet, hanem hogy egy általános php script van-e ami minden php alapú portálhoz jó lenne.......lehet nagy hülyeséget kérdeztem, de azért gondoltam ennyit megér.............. :D

Előre is köszi a válaszokat és az esetleges segítséget!

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#660) Hujikolp


Hujikolp
őstag

remélem nemvalami extrém dolgot keresek
naszóval, én olyan scriptet keresek amit ha explorerrel nyitnak meg akkor semmit sem csinál. haviszont a firefox-al nyitom meg azt az oldalt akkor miir valami szöveget, pl alert üzenetben azt h firefoxal nézte meg. Deha operával nyitom meg akkor meg azt irja ki h operával nyitottam meg. ilyen scriptet összelehet dobni? sokat segítene nekem egy ilyen.

(#661) Forest_roby válasza Hujikolp (#660) üzenetére


Forest_roby
őstag

<html>

<head>



<script type=''text/javascript''>

document.write(''You are browsing this site with: ''+ navigator.appName)

</script>



</head>

<body>

</body>

</html>


[Szerkesztve]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#662) Hujikolp válasza Forest_roby (#661) üzenetére


Hujikolp
őstag

hmm, ha jólértem akkor ez a script csak a verzióját nézi a böngészőnek, de én most éppen nemilyenre gondoltam, én olyat szeretnék ami különbözö dolgokat ir ki ha mozilla firefox-ot, ie-t vagy operát használok. nekem ez lenne a célom., azért köszönöm.

(#663) Forest_roby válasza Forest_roby (#661) üzenetére


Forest_roby
őstag

[link]

[link]

kb ennyi!

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#664) Forest_roby


Forest_roby
őstag

hi!

Hogy lehet JavaScript -ben '' idézőjelek között '' -i szövegben '' -et kiiratni?
Ez olyan mint C -ben az, hogy-hogyan tudom kiiratni a \n jelet? Két \ jellel! \\n

Előre is köszi a válaszokat!

[Szerkesztve]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#665) Hujikolp válasza Forest_roby (#664) üzenetére


Hujikolp
őstag

pl:
alert(''ha igy csinálod az \''idézőjeleket\'', akkor azokat kifogja irni neked!'');
az a lényeg h az idézőjel elött egy per legyen és akkor kiirja.

(#666) vakondka válasza Forest_roby (#664) üzenetére


vakondka
őstag

Ha az idézőjel a szöveg része és nincs logikai jelentősége, pl. sztring határolás, akkor a legjobb a helyettesítő kód használata, ami az idézőjel esetében: & nbsp;
Ezen kívül kipróbálhatod az ''escape karakter'' használatát, mint a PHP-ban,
ez esetben \'' (balraperjel és azután idézőjel).
Ami szintén működhet és elég egyszerű, ha a sztringhatároló idézőjelek helyett
aposztrófot használsz, ezek közé simán beírhatod az idézőjelet.

több verzió most nem jut eszembe, de lehet, hogy nincs is... :))

[Szerkesztve]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#667) Forest_roby válasza Hujikolp (#665) üzenetére


Forest_roby
őstag

Köszi!

Neked is ''vakondka''!

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#668) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Van egy olyan jellegű problémám, hogy egy url-be az ékezetes betűket escape() függvénnyel átkonvertáltam, de ha az oldal location-jét ráállítom erre az url-re, benne maradnak az ékezetek és Internal Server Errort ad az Apache. Tehát valamiért mégsem sikerült átkonvertálni.

Ez a kód:

parent.location='../fokeret.php?oldal=1&search_name='+escape(nev.value)+'&search_addr='+escape(cim.value);

Ez document.write-tal kiiratott URL:

../fokeret.php?oldal=1&search_name=P%E1&search_addr=23

(tehát látszólag sikerült)

Ez pedig a hiba után a böngészőbe az oldal URL-je:

fokeret.php?oldal=1&search_name=Pá&search_addr=23

Szóval nem vágom a dolgot, mert elvileg megcsinálja, aztán amikor a location-t megváltoztatom, olyan mintha misem történt volna. :U

Ötlet?

-

(#669) Terminus_ válasza Terminus_ (#668) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Már abban sem vagyok biztos, hogy a javascripttel van a baj, mert PHP-ből átirányítva az oldalt erre az URL-re szintén ugyanez a hiba. (php-ben az urlencode és a htmlentities függvényeket használtam).

-

(#670) szicsu


szicsu
őstag

hi!

van egy skriptecském, amivel az adot inputboxba csak számokat lehet írni....
tökéletesen műxik IE és opera alatt, de a firefox kifog rajta......

hogy lehetne ezt kicsit megbütykölni, hogy jó legyen......


<script>
function csak_szamok(kod) {
if (kod>=48 & kod<=57) {
szam = String.fromCharCode(kod);
document.form1.eletkor.value += szam;
}
}
</script>

<form name=''form1''>
<input name=''eletkor'' onKeyPress=''csak_szamok(event.keyCode);return false''>
</form>

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#671) cucka


cucka
addikt

adott egy űrlap, amelyet php-val dolgozok fel, method=post. ezen az űrlapon van egy select mező, multiple tulajdonsággal, vagyis egy lista, amelyből több elemet is ki lehet választani.
szeretném valahogy elérni, hogy az űrlap elküldésénél az összes kiválasztott elemet berakja valahogy a POST tömbbe, ne csak az utolsót. elméletben van fogalmam arról, hogy kéne (egy js függvény, ami az űrlap elküldésénél egybefűzi a select-ben kiválasztott összes elemet, majd azt küldi tovább), csak sajnos nem igazán értek a javascripthez. valakinek esetleg ötlete, hogy hogyan kéne ezt megírni? (nem feltétlenül kész kódot várok, mindenféle segítség hasznos lehet).

(#672) faster válasza cucka (#671) üzenetére


faster
nagyúr

A select mező name atribútumában a név legyen php-s array szintaktikájú:

<select name=''bigyok[]'' multiple>
...
</select>


Post után kapsz egy tömbváltozót, ha volt kijelölve elem a selectben:

$bigyok = $_POST[''bigyok''];

if(is_array($bigyok)) {
foreach($bigyok as $bigyo) {
...
}
}

(#673) cucka válasza faster (#672) üzenetére


cucka
addikt

tökéletes, köszönöm :R
nem gondoltam volna, hogy ennyire egyszerűen megoldható, ráadásul js nélkül

[Szerkesztve]

(#674) shev7 válasza szicsu (#670) üzenetére


shev7
veterán

ez biztos netscape orokseg lesz, probald igy:

<script>
function csak_szamok(e) {
if (e.keyCode) kod = e.keyCode;
else if (e.which) kod = e.which;
if (kod>=48 & kod<=57) {
szam = String.fromCharCode(kod);
document.form1.eletkor.value += szam;
}
}
</script>

<form name=''form1''>
<input name=''eletkor'' onKeyPress=''csak_szamok(event); return false;''>
</form>


[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#675) faster válasza cucka (#673) üzenetére


faster
nagyúr

Nincs mit. Erre tényleg fölösleges js-t használni, ha sima form submitról van szó.

(#676) faster válasza shev7 (#674) üzenetére


faster
nagyúr

Ez meg csak ff alatt fog menni. Az IE és az Opera window.event-tet használ, az ff pedig event objectet, amit a meghívás helyén kell paraméterként átpasszolni a függvénynek. Ez a script ráadásul nem is túl praktikus, több mező esetén át kell írni.

Nekem van erre egy saját scriptem, aminek az az előnye is megvan, hogy a listában tetszőleges karaktereket is meg lehet adni, amit engedélyezünk, nemcsak számokat, és megy IE6, ff 1.5 és Opera 9 alatt is:

<script type=''text/javascript''>
function szuro(e) {
var key;
var keychar;

if (window.event)
key = window.event.keyCode;
else if (e)
key = e.which;
else
return true;

keychar = String.fromCharCode(key);

if (((''0123456789'').indexOf(keychar) > -1))
return true;
else
return false;
}
</script>


És így kell input mezőre ráteni:

<input type=''text'' onkeypress=''return szuro(event)''>

[Szerkesztve]

(#677) shev7 válasza faster (#676) üzenetére


shev7
veterán

tenyleg sokkal szebb a megoldasod. De a masik is mukodik ie alatt. (opera alatt nem probaltam)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#678) faster válasza shev7 (#677) üzenetére


faster
nagyúr

Igaz, tényleg működik. :B

<script type=''text/javascript''>
function csak_szamok(e) {
if (e.keyCode) kod = e.keyCode;
else if (e.which) kod = e.which;
if (kod>=48 & kod<=57) {
return true;
}
else {
return false;
}
}
</script>

<input type=''text'' onKeyPress=''return csak_szamok(event)''>


Így működik bármelyik input mezőre.

[Szerkesztve]

(#679) shev7 válasza faster (#678) üzenetére


shev7
veterán

jaja, de az a string indexes megoldasod nagyon cool. Megjegyeztem :), lassabb mint a masik, de legalabb nem kell kodokkal szorakozni...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#680) szicsu válasza faster (#676) üzenetére


szicsu
őstag

Köszi szépen a scripteket :R :R
tényleg negyon jók

arra lennék még kíváncsi, hogy miért nem működik, úgy hogy a függvényt külső *.js fájlban tárolom, vagy csak megint bennem van a hiba :B

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#681) Hujikolp


Hujikolp
őstag

keresnék olyan scriptet ami pop-up ablakot csinál és a linkel tudom állítani az ablak szélességét, magasságát, és egyes elemeket letudjak tiltani, pl státuszbár, meg ilyenek.

(#682) Hujikolp válasza Hujikolp (#681) üzenetére


Hujikolp
őstag

találtam ilyet de ez is szarakszik:


headban:
<SCRIPT LANGUAGE='JAVASCRIPT' TYPE='TEXT/JAVASCRIPT'>
<!--
var popupWindow=null;

function popup(mypage,myname,w,h,pos,infocus)
{
if (pos == 'random')
{
LeftPosition=(screen.width)?Math.floor(Math.random()*(screen.width-w)):100;
TopPosition=(screen.height)?Math.floor(Math.random()*((screen.height-h)-75)):100;
}

else
{
LeftPosition=(screen.width)?(screen.width-w)/2:100;
TopPosition=(screen.height)?(screen.height-h)/2:100;
}

settings='width='+ w + ',height='+ h + ',top=' + TopPosition + ',left=' + LeftPosition + ',scrollbars=no,location=no,directories=no,status=yes,menubar=yes,toolbar=no,resizable=no';

popupWindow=window.open('',myname,settings);

if(infocus=='front')
{
popupWindow.focus();
popupWindow.location=mypage;
}

if(infocus=='back')
{
popupWindow.blur();
popupWindow.location=mypage;
popupWindow.blur();
}
}
// -->
</script>


és hozzá a cucc ami nyitja:
<a href=''javascript:popup('popup.php?tipus=game&mi=sc00','pagename','900','900','random','front');''>link</a>



namármost ennek 900 * 900 asban kéne megnyílnia, de azértsem akkorában nyitja meg a ja, de miért? ezzel izélok már több mint fél órája h mi a f nem megy... mindig megnyitja egy bizonyos mérettel meg dologgal és szarik rá h én milyen paramétert adtam meg neki....

(#683) szicsu


szicsu
őstag

Hi!

nyomtatni szeretnék egy web lapot, és azt szeretném, hogy a weboldal címe és a dátum ne szerepeljen a lapon.
hogy tudom ezt megvalósítani?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#684) faster válasza szicsu (#683) üzenetére


faster
nagyúr

Egyszerű módszerekkel sehogy, ez a böngésző dolga, hogy kiírja az url-t és egyéb információkat a lapról vagy sem. Létezik ugyan olyan nyomtatást-testreszabó ActiveX kontroll, viszont a képességeit illetően részletekre nem emlékszem, mert régen foglalkoztam a kérdéssel, és ráadásul ez fizetős volt.

(#685) szicsu válasza faster (#684) üzenetére


szicsu
őstag

Tehát ezt a kilens gépén kell beállítani......
esetleg firefoxban könnyebb lenne?
vagy esetleg php-val valamilyen más értelmes formátumba ki lehetne iratni ami jól lehet nyomtani?

[Szerkesztve]

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#686) faster válasza szicsu (#685) üzenetére


faster
nagyúr

Igen, és ez böngészőfüggő is. Explorerben a Fájl->Oldalbeállítás... menüpontban lehet, itt a ''fejléc'' és ''lábléc'' nevű mezőkben lehet szabályozni ezt. Firefoxban nem tudom, hogy kell, de nem hiszem, hogy ezt a html kóddal befolyásolni lehet.

vagy esetleg php-val valamilyen más értelmes formátumba ki lehetne iratni ami jól lehet nyomtani?

Át lehet alakítani más formátumra, az a kérdés, hogy ez egyszerűen megvalósítható-e az adott oldal esetében, van-e megfelelő program a kliens gépen, pl. a PDF formátumú fájl megnyitásához stb...

[Szerkesztve]

(#687) Forest_roby válasza szicsu (#683) üzenetére


Forest_roby
őstag

nehéz, egyszerű modszer (szerintem) nincs....

Nyomtasd ki pdf file-ba, azt mentsed el jpg formátumban és a képeket szerkesztheted képszerkesztővel ( paint, photoshop ). Mást nem igazán tudok....

[Szerkesztve]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#688) szicsu válasza faster (#686) üzenetére


szicsu
őstag

:B
ha előbb megnéztem volna, akkor láttam volna, hogy a firefoxban ki lehet kapcsolni a fejléc és a lábléc tartalmát:D
köszi srácok.....

php-val hogy lehet pdf fájlt létrehozni?
igaz erre inkább a php- topikban kérdezek rá....

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#689) faster válasza szicsu (#688) üzenetére


faster
nagyúr

Gyanítom, hogy minden böngészőben ki lehet kapcsolni a különféle nyomtatási fejléceket, de ez nem javascript kérdéskör, mégcsak nem is programozói.

(#690) szicsu válasza faster (#689) üzenetére


szicsu
őstag

:B :B
ezt benéztem rendesen......
:B :B

azt hittem valami okos script kell.....

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#691) Forest_roby válasza szicsu (#688) üzenetére


Forest_roby
őstag

php-val hogy lehet pdf fájlt létrehozni?

Miért, lehet? :F

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#692) faster válasza szicsu (#690) üzenetére


faster
nagyúr

Semmi gond, csak azért írtam, hogy tiszta legyen: Nem tudod befolyásolni az általad készített oldalaknál ezeket a paramétereket.

Ami a PDF generálást illeti, van PDF modul PHP-hoz, de még sosem próbáltam, nem tudom, mire képes.

[link]

(#693) szicsu válasza faster (#692) üzenetére


szicsu
őstag

húha...
van néhány függvény....
ha van egy kis időm akkor átnyálazom , és megnézem mire is képes.....
köszi

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#694) satomee


satomee
senior tag

Hali!Lenne egy lama kérdésem:hogy csinálják azt néhány oldalnál,hogy a címben nem szerepel kiterjesztés?Tehát pl www.akarmi.hu/ a vége,és se egy valami.html,se egy akarmi.php...Vagy ezt inkább a php topicban kéne inkább megkérdeznem...? :U

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#695) emitter válasza satomee (#694) üzenetére


emitter
őstag

sztem csak framekkel lehet ezt megoldani - de az meg nem egy szép megoldás manapság..

(#696) satomee válasza emitter (#695) üzenetére


satomee
senior tag

De akkor hogy befolyásolják a frame-k azt hogy pl IE-nél mi szerepel a böngésző címsorában?Nem konkrét script érdekel vagy ilyesmi, csak az elvét szeretném megérteni.
Bocs ha értetlen vagyok,de nem nagyon foglalkoztam még weboldal készítésével... :B
Itt egy példa,hogy mire gondolok: [link]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#697) faster válasza satomee (#696) üzenetére


faster
nagyúr

Kevés oldal esetében meg lehet úgy oldani, hogy létrehozol alkönyvtárakat, és raksz bele, mondjuk egy index.php-t. Ha a webszerver úgy van beállítva, hogy az index.php az alapértelmezett fájl, akkor a fájlnév beírása nélkül is az adott program indul el. Apache webszerver esetén ezt a httpd.cpnf fájlban a

DirectoryIndex index.php

direktívával lehet elérni.


Ha sok oldalról van szó, pl. aminél a tartalom adatbázisból jön, akkor Apache esetén a mod_rewrite modult célszerű használni. Ez a modul a bejövő requesteket bizonyos szabályok szerint átrendezi, és maga a webszerver már ezt az árírt urlt fogja feldolgozni. Egy példa:

Itt ez a videó az általad linkelt oldalról, illetve az urlje:

http://www.metacafe.com/watch/223917/slides_on_ice/

A mod_rewrite-ot reguláris kifejezésekkel kell beállítani, pontosan nem emlékszem a szintaktikájára, nagyon rég foglalkoztam vele, de úgy kell paraméterezni, hogy a mod_rewrite átrendezve az urlt, mondjuk ilyesmi álljon elő:

http://www.metacafe.com/watch.php?date=223917&title=slides_on_ice

Innen pedig már egyszerű, írni kell egy php programot, ami date és title paraméterek alapján lekérdezi az adatokat, és megjeleníti a megfelelő videót, user commenteket stb...

[Szerkesztve]

(#698) satomee válasza faster (#697) üzenetére


satomee
senior tag

Uhh,ez elég kimerítő volt,bár így elsőre elég bonyolultnak tűnik,egy darabig biztos elmazsolázok rajta...:)
Köszönöm!

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#699) szicsu


szicsu
őstag

Hi!

tudnátok olyan függvényt mondani ami a legfelső böngészőablakot frissíti meg.......

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#700) Hujikolp válasza szicsu (#699) üzenetére


Hujikolp
őstag

mármint egy frame-ban lévő oldalt bizonyos időközönként frisstse?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.