Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luck Dragon

VA panelhez mérten elég kevés statikus kontrasztarány .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2) VTom


VTom
veterán

Végre lesz konkurenciája a G9-nek.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#3) prolad


prolad
őstag

Jöhetne ilyen képarányra még wgy mérettel nagyobb. Azért ez a 49-es átmérő nem olyan nagy.

(#4) Rayyy


Rayyy
senior tag

Ha most én itt trollkodnék, akkor beírnám, hogy már megint ferdít itt a cikk szerzője, mert szó szerint akkor venné körül a felhasználót a monitor, ha egy cső belső fala lenne a kijelző, de nem írok ilyet. Amúgy úgy tudtam, hogy a gémerek nem szeretik ezeket a nagy monitorokat, mert nem jó kapkodni a fejüket. Meg drága kihajtani 800 hz-en, 400 fps-sel.

Minden a legnagyobb render!

(#5) htc07 válasza Rayyy (#4) üzenetére


htc07
addikt

még szerencse hogy nem írtad le, mert nem trollkodsz :U

(#6) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Lehetett volna még mit nyújtani ezen a rétestésztán, 1 pixel magas LED sorral is elérhető a 49", és mégkevesebb anyagot kell odaadni a vásárlóknak.

(#7) VTom válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


VTom
veterán

Ez egy 21:9-es monitor. Pont akkor amint 2 27”-os 1440p-s 16:9-es monitor.
Ha Te magasabb képre vágysz, akkor ott a 48” 4K.
Ne keverjük a szezont a fazonnal. :N

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#8) Dr. Akula válasza VTom (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát ez az, hogy hiába a sok ", gondolja az ember hogy hű mekkora, aztán csak félmagasat kap. Ilyenkor mindig jön valaki hogy de hát 2 monitor... és ha 4 lenne, az nem lenne jobb? 2 jó, de ha mégtöbb képet lát, az meg már rossz? Olcsó marketingtrükk csak a gyártó részéről, 0 ráfordítással hogy lehet a szajrét nagyobbnak láttatni. Nem szeretem az ilyen tudatalatti átveréseket. A webshopokba is az 5K fantázianév alá fog bekerülni, nem az 1440p-sek közé, ahova illene...

(#9) JulianSinulf válasza Rayyy (#4) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Pont az jutott nekem is az eszembe, hol a körülölelés és, hogy a Samsung-nak van R1000 49" monitora már. Szóval tényleg kíváncsi vagyok, hol itt az újdonság.
Klikkelésvadász cím. Nem szeretem. Kezdünk sg-be menni?
Bár tény, hogy ekkora monitornál a pivot mód tényleg egyedi.

Ha körülölelésre vágyom, akkor Simpit technológiában gondolkodnék. 180 fokban, meg 270 fokban körülvevő kép. Na, az körül vesz. Csak legyen mivel meghajtani a projektorokat.
Meg legyen egy fölös helyisége az embernek hozzá.

(#10) sixpak válasza VTom (#7) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mármint 32:9....akartad mondani. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#11) VTom válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


VTom
veterán

32:9-et akartam írni :)
Miért látnál kevesebbet? Ez egy dupla széles 1440p monitor. Senki sem állít mást.
Ahogy a 21:9-es 1440p-sek meg másfél széles 1440p-s monitorok.
A nagyobb felbontású 16:9-es monitoron ugyanazt a 16:9-es képet látod nagyobb felvontással, ezen meg a 16:9-es képet plusz mindkét oldalán egy-egy fél 16:9-es képet.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#12) Dr. Akula válasza VTom (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ahhoz képest kevesebbet, mintha a monitor ekkora méretben valós 4K-s lenne. Nyilván több panelterületet igényel, ami több költség a gyártónak, és "csak" ugyanakkora " számot írhat rá. Így meg kiírhatja ugyanazt egy LED sorra is, és megvan kopejkákból. Én viszont azt mondom hogy oké hogy 2x szélesebb, de legyen 2x magasabb is! Ha jobbra-balra el tudom fordítani a fejem, fel-le is fog menni, nem kell azt sajnálni tőlem.

(#13) sixpak válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


sixpak
nagyúr

De ha kétszer magasabb is, akkor megint ott tartunk, hogy egy béna 16:9-es monitort bámulunk....azt meg ki akarja? :D

Szerk.: én a sokadik UW monitoromat használom, szinte mióta kijöttek az első modellek (itthon), azóta.
Néhány napja kényszerűségből 2 napig egy 16:9-es 4K modellt használtam....hát az valami kínszenvedés volt. :D

Szerk 2: nyilván a megszokás is vastagon benne volt a dologban.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#14) sixpak válasza sixpak (#13) üzenetére


sixpak
nagyúr

A szerk 3 már nem fért bele....

A 32:9 viszont nekem nem jön be, pedig vannak azok is már aránylag elérhető áron, de az a képarány (nekem) már sok.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15) prolad válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


prolad
őstag

A 49-es ultrawide pont fele akkora, mint az 55-ös 16:9. Fele olyan magas, ugyanolyan széles, ennyből valóban csalóka. Viszont 55-ből egyrészt kicsi a kínálat és hiányoznak a normál monitor featureök (matt kijelző, állíthatóság, hajlítás, USB hub, DP, ha a TV-k is bejönnek a képbe), másrészt a normál 55-ös egyszerűen túl magas, rendes nézési távolsághoz (40-50cm), ha meg messzebbre teszem, akkor már nem olyan látványos a méret. Plusz a legtöbb 55-ös csak 4k,ami egyrészt ilyen távolságból pixeles, másrészt egy ultrawide 1000+pixelt ad szélességre, ami nagyon jól tud jönni. Nekem munkamonitornak kiváló, ha az adott játék támogatja a 32:9-et,akkor arra is remek. Abbam igazad van, hogy képátlóra áraznak, és emiatt az összes ilyen megoldás valamennyire túlárazott lesz.

Nekem az egyetlen bajom, hogy a 2x27-en nem nagyon sikerül túljutni, 2x32 sokkal életképesebb lenne, ott már a magasság is kiváló. Akár 1440p akár 4k-val.

(#16) siposz válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


siposz
aktív tag

Aki 21:9 vagy 32:9 monitort vesz, az egészen biztosan pontosan tudja mit csinál.
Volt 32" 16:9 monitorom, ültem 42" 16:9 monitor előtt is. Aztán láttam egy 21:9 arányú monitort, és eldöntöttem, hogy ilyetr szeretnék. Tisztába vagyok vele, hogy a 34" kevesebb terület 21:9 arányban, mint 16:9 arányban.

(#17) OgreImre


OgreImre
senior tag

42" 16:9-ben már nagyok a pixelek 4K-ban, 32" 16:9-ben meg még kicsik. Szóval egy 37" 16:9 lenne a tökéletes.
Nekem.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#18) BiP válasza siposz (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

32" 4K 16:9 előtt ülve gondolkodom valami 21:9-en. 34" szerintem kicsi lenne, talán 38" 21:9.
Érdemes amúgy 21:9-re váltani? Ad annyi plusz némi magasság elvesztése árán is?

(#19) icp1970


icp1970
senior tag

Komoly monitor az biztos. Mondjuk az ára is.

(#20) VTom válasza BiP (#18) üzenetére


VTom
veterán

A 34” 21:9 olyan magas mint egy 27” 16:9.
A 38” 21:9 egy picivel alacsonyabb, mint amit kost használsz.
Vannak 38-40”-osak, nézz körül. Ha játékra is kell, és 2160p 21:9, akkor 4090 kell mellé.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#21) BiP válasza VTom (#20) üzenetére


BiP
nagyúr

A centiket tudom, igazából gyakorlati tapasztalatra lettem volna kíváncsi. Ad-e annyi pluszt a 21:9 a 16:9 helyett ?
21:9-ből 2160p fehér holló kategória, bár létezik, pont 40", az is aranyáron. Köszi, kihagyom :)
38"-on 3840x1600-asok vannak, azért csak fél vesét kérnek, már 4-500e között vannak, de ott meg ugye felbontásban is van már kompromisszum a mostani 4K-hoz képest.
34" már végre megfizethető kategória, de ott már méretben és felbontásban is komolyabb visszalépés, ezért is érdekelne, hogy a 21:9 ad-e akkora pluszt ennek ellenére.

(#22) sixpak válasza BiP (#21) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ha játék a fő felhasználás, akkor feltétlen.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#23) VTom válasza BiP (#21) üzenetére


VTom
veterán

Ad.
Én 2560x1440-ről váltottam anno 3440x1440-re, játékoknál rengeteget ad az élményhez.
Munkára meg kapsz plusz 34% felületet. A 16:9-re 2 ablakot tudsz kényelmesen kitenni egymás mellé, a 21:9-re hármat.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24) BiP válasza VTom (#23) üzenetére


BiP
nagyúr

Te nyertél plusz felületet. Én 32" 4K-ról váltanék. Ezért nem egyértelmű annyira a dolog, mert a plusz mellé hátrányok is járnak. (felbontásban, méretben)

(#25) Zsonti


Zsonti
csendes tag

https://www.displaywars.com/

https://merretekerjek.hu

(#26) VTom válasza BiP (#24) üzenetére


VTom
veterán

Nyilván a saját példámról beszéltem, mindenki el tudja dönteni, hogy érdemes-e/megéri-e váltania.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#27) siposz válasza BiP (#18) üzenetére


siposz
aktív tag

Ezt csak te tudod eldönteni. Játékokban szerintem bitang jó a nagy látószög. (Kivéve from software), és programozásnál mergenél is nagyon jól jön.

(#28) HThomas válasza BiP (#24) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

40" 5K onnan az érdemi előrelépés, csak olyanból 72Hz a max jelenleg, ami adott esetben visszalépés lehet. Illetve hát játékra tényleg kell a durva VGA, vagy marad a felskálázás.
Személyes vélemény LG 40WP95C-W alapján: A játékok jól néznek ki ekkorában, mozifilm szuper, 16:9-es videók kevésbé. Teljes képernyőn pl egy böngészőnél már kényelmetlenül széles, de két ablakra osztva nagyon jól lehet dolgozni rajta, 150%-os scalinggel. Szükség esetén elfér 3 vagy 6 ablak egymás mellett 125-ös scalinngel, ha a szokásosnál kicsivel közelebbről nézem. 4 ablak használata (sarkokra igazítva) kényelmetlen, a 21:9 ehhez sokszor túl széles, ilyenkor összehúzom őket középre.
A 140 PPI amúgy kevés, de ez megint csak olyan mint a képfrissítés, hogy ha kevesebbhez szoktál, akkor jó lesz, ha többhöz, akkor meg szar.

#12 Dr. Akula : Érdekes módon sokan használnak 2 db 16:9-es monitort egymás mellett, és viszonylag kevesen használnak 4 db-ot 2x2-es elrendezésben (vagy akár 2 db 16:9-et egymás fölött) . Szóval mégis csak van igény a széles munkaterületre, a gyártók ezt szolgálják ki. Nincs benne semmi átverés, tessék megnézni a pontos felbontást a specek között. A 2K, 4K, 5K, stb meg egy marketing jelölés, ami a horizontális pixelszámra utal.

(#29) Dr. Akula válasza HThomas (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A 4x4-et azért használják kevés helyen, amiért a Ferrarit is: nincs rá pénz, nem azért mert nem kéne. Melóhelyen elég nehéz még 2 monitort is lejmolni, 4-et már sokkal nehezebb megindokolni. Főleg hogy akkor megy a kolléga is, hogy neki is kéne... Meg ahhoz ugye speciális rögzítés is kell, ezek már nem CRT tévék, hogy megálljanak egymás tetején.

(#30) HThomas válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Amelyik cég nagyon spórolni akar, az ugyanúgy nem fog nagy felbontású UW-kat se venni, meg 32 fölötti 4K-t, 6K-t vagy 8K-t se, nem ezen múlik. Tipikusan kapnak két WUXGA-t vagy 2 QHD-t a programozók, de legtöbbször nem is nagyon kell nekik több. Ahol meg igen, ott nem a 100 dolláros kar döntené be a büdzsét.

Szerintem amúgy egy 42"-os 8K TV lenne ideális, árban sem lenne nagyon elszállt és még a mérete is elviselhető.

A fel-le fejdöntögetéssel az a baj, hogy hosszú távon kényelmetlen. Oldalirányban meg tudsz forogni a székkel is, ha szükséges. Ezzel nem azt mondom, hogy nincs értelme a magas monitoroknak, vagy akár több monitornak egymás fölött, hanem csak azt, hogy egyszerűen kézenfekvőbb oldalirányba terjeszkedni és a gyártók erre adnak megoldást, csak félrevezetően marketingelik.
De pl laptopoknál meg tök jó, hogy egy ideje kezd visszajönni a 16:10, mert ott a kisebb méret és felbontás mellett valóban problémás a kevés vertikális pixel.

(#31) BiP válasza HThomas (#30) üzenetére


BiP
nagyúr

A fel-le fejdöntögetéssel az a baj, hogy hosszú távon kényelmetlen. Oldalirányban meg tudsz forogni a székkel is, ha szükséges. Ezzel nem azt mondom, hogy nincs értelme a magas monitoroknak, vagy akár több monitornak egymás fölött, hanem csak azt, hogy egyszerűen kézenfekvőbb oldalirányba terjeszkedni és a gyártók erre adnak megoldást, csak félrevezetően marketingelik.
Szerintem is ebben van a titok. Fel le fejet döntögetni macera. Ha nem lenne, akkor az egyre szélesebb vásznú monitorok (4:3, 5:4, 16:10, 16:9, 21:9, 32:9) helyett a függőleges is jobban elterjedt volna.
Meg otthoni, vagy egyszerűbb irodai környezetben is 100x egyszerűbb egymás mellé tenni 2 monitort az asztalra, mint spéci karokkal egymás fölé igazítani.

(#32) aginor válasza Luck Dragon (#1) üzenetére


aginor
addikt

Szerintem ez a Samu bitang VA paneljére építhet, erre utal a 240Hz, és a kontrasztarány is (no meg a hajlítás is a betekintési szög miatt).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#33) VTom válasza BiP (#31) üzenetére


VTom
veterán

Plusz ott vannak a fejtámlás, eronomikus székek, ahol a fejtámla gátol is a fel-le biccentgetésben.

Nekem a 27" magassága a sweet spot arról a távolságról, ahonnan én nézem, ezért munkára/játékra én 49" dual QHD-t vennék.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#34) sb válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


sb
veterán

Ez borzasztó hülyeség... most meg kéne kérdezem ültél-e már ekkora monitor előtt vagy láttál-e már egyáltalán íróasztalt. Mi hiányzott, hogy nincs a fejed felett 30-40cm-rel még monitor a "plafonon" vagy a térdednél... ?
32" 16:9-ben az 40cm magas. Két monitor egymáson 80cm. Ember nem látja be... totálisan nem ergonómikus.

Olyasmi szinte vitted az érvelésed mintha azon háborognál, hogy vannak 3m-es kisautók meg 6m-es limuzinok és utóbbi miért nem lesz 3.5m széles (meg mondjuk magas) is rögtön, merthát úgy arányos. Szerintem érthető a válasz... senki nem akarja és alkalmatlan lenne bármire.

Ezt úgy írom, hogy biztos volt vagy 100+ posztom a 19-24" érában a csíkmonitorok ellen. Sőt, még a 16:9 ellen is. Tehát értem miről beszélsz, kell a magasság, azonban a mérettartományokban nagyon sok elveszett a kisebb magasság miatt, még a 4:3/5:4 vs 16:9 váltásnál is. De itt 40cm-es magassáok után már nem nagyon van hova vertikálisan terjeszkedni. Nem ugyanaz a műsor.

szerk: Ja látom, közben a fej döntését már írták.

@BIP
A legtöbb válasznál játékokról van szó amit kaptál. Ott szvsz mások az igények, ez vízválasztó lehet. Én nem játszom, munkára kell a méret, terület, olvashatóságra már fontos a ppi. 32" 4K-ról szvsz így nem nagyon van hova váltani.
- 34" már kisebb magasságban, hiába szélesebb, kb. nincs előrelépés. A ppi is szinte mindig kisebb emberi árban.
- 38" már kb. egyforma magasságú, egyértelmű a plusz terület, de ppi-ben csak az "5K" egál: jóval drágábban.
- méretben felette meg szinte alig létezik monitor és az is aranyárban, ppi-ben gyengébbek általában. Vagy TV és akkor szintén kevés a 4K (meg már sok magasságban 16:9-el a 40"+ méret, lásd fentebb). 8K csak mutatóban, milliós árcédulákkal.

32" 4K-ban még a 60Hz+ is elég ritka és drága, játékra nyilván kell a frissítés, ott inkább az a fontosabb paraméter mint a ppi.

[ Szerkesztve ]

(#35) BiP válasza sb (#34) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát, én is ezekre jutottam.
Vagy megfizethető áron visszalépés mind felbontásban, mind méretben.
Vagy drágán 38-40", ami méretben oké, felbontásban is még lenyelhető (3840x1600), itt viszont a ppi kisebb.
Vagy 5K, de a veséimre még szükségem van.:)
32" 16:9 144Hz lehet még előrelépés, de az sem olcsó. (Meg akkor ugye nincs 21:9)
Esetleg megfizethető áron QHD 144Hz, de felbontásban nem mennék vissza.
27" 4K 144Hz szintén megfizethető már, de az meg kisebb.
Sehogy se jó :)

(#36) #72042496 válasza sb (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem fogod tudni megértetni vele akkor se ha a fejedre állsz, kár a gőzért.

(#37) Dr. Akula válasza HThomas (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A programozóknál az egyik monitor jellemzően pivotban van, mert olvasni úgy kényelmesebb. Nem tudom neked milyen nyakad van, hogy csak oldalirányba forog, az enyémmel nincs baj. Ellenben monitornézéshez szükség sincs rá, hiszen látómezőben van minden, én a szememet szoktam mozgatni, nem tudom te hogy vagy ezzel. Moziban se láttam még fejet rázva ide-oda szaladgáló embereket...

#36Balika911: Neked talán sikerült megérteni? Vagy miért várod el hogy más fogadja el a te nézőpontodat?

(#38) HThomas válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Én az utóbbi időben meglepően kevés helyen láttam programozóknál pivotba állított monitort... ha mondjuk van 2 db 27-es QHD, minek forgatgatnád, amikor bőven elég magas, és elfér egymás mellett több oldal, vagy több ablak.
Olyat mondjuk láttam, hogy egy kis német cég irodájában negyvenpár colos 4K monitorokat használtak a programozók, nem mondom, hogy rossz, de nekem a 21:9 jobban bejött (programozni is).

(#39) sb válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


sb
veterán

Hát valahogy pont a moziból lehet kifáradni nyakfájással ha tartanod kell a fejed mert túl előre/lentre szól a jegyed. (Abba ne menjünk bele, hogy ha tartani nehéz akkor mozgatni még nehezebb vagy könnyebb-e. Egyébként meg a látómező is vízszintesen nagyobb jóval, nem függőlegesen.)

Ellenben fejforgató embereket (pl. vezet és néz jobbra-balra, akár egész nap) ritkán láttam még nyakfájással.

Lerajzolnál légyszi egy olyan íróasztalos setupot amiről beszélsz? 80cm magas monitorral hogy nézne ki, hol lennének, fej felett vagy térdnél? Csak, hogy el tudjam képzelni. :)

@Balika911
Nem fogod tudni megértetni vele akkor se ha a fejedre állsz, kár a gőzért.
Tudom, az én hibám. Értelmes embereknél nehezen fogadom el, hogy ha másban logikusan tudnak gondolkodni akkor 1-1 kérdésben miért nem veszik észre az evidens dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#40) Dr. Akula válasza sb (#39) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Abba ne menjünk bele, hogy ha tartani nehéz akkor mozgatni még nehezebb vagy könnyebb-e"

Pedig kéne, mert úgy látom ez a titok nyitja. Ha neked már a fejed megtartásával is gondjaid vannak, akkor az izomzati hiányosságokra vezethető vissza, ez nem a monitorok hibája.

"Ellenben fejforgató embereket (pl. vezet és néz jobbra-balra, akár egész nap) ritkán láttam még nyakfájással."

Én fejrázó embereket se láttam még. Nálunk az a szokás hogy akkora monitort választunk, ami befér a látómezőnkbe. Látod, a csíkmonitor már neked se fér bele.

Itt egy másik hasonló csíkmonitor akcióban. FPS-nél az emberek feje már le van vágva, mert nem fér bele a képbe, 2 oldalt meg nagy semmi. Játékban minden akció középen történik, a szélek felé távolodva egyre inkább nincs semmi érdekes. Pont játékra a legrosszabb az ilyesmi, ahol kéne még látnod valamit, ott már nincs monitor, ahol meg van, ott nincs semmi érdekes. Persze lehet hogy valaki egyszerre 3 játékot akar futtatni egyszerre, egymás mellett, csak nem látom erre a tömegigényt.

"Értelmes embereknél nehezen fogadom el, hogy ha másban logikusan tudnak gondolkodni akkor 1-1 kérdésben miért nem veszik észre az evidens dolgokat."

Ezzel én is így vagyok.

(#41) VTom válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


VTom
veterán

Szerintem engedd el, mert egyre nagyobb sületlenségeket beszélsz. :N
Olvass utána, hogy mit jelent a periférikus látás, esetleg nézz meg pár méretösszehasonlítást a displaywars-on, hátha segít ;)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#42) Dr. Akula válasza VTom (#41) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

LOL. Szerintem a linkelt videót nézd meg, az ott nem méretösszehasonlítgatás, meg összevissza magyarázás, hanem a tények. Ott van vagy nincs ott. Nincs mellébeszélés.

[ Szerkesztve ]

(#43) VTom válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


VTom
veterán

Oké.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#44) VTom válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


VTom
veterán

Megnéztem. Nem értem mi van levágva az FPS-nél.

Viszont 6:50-nél a bácsi is megpróbálja elmagyarázni Neked, mi újság. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#45) HThomas válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ha valaki két vagy több, 16:9-es monitoron dolgozik, akkor belátja az egészet fejmozgatás nélkül? Nyilván nem... akkor miért kéne belátnia egy 32:9-es UW-t?

40" 21:9-nél, megfelelő távolságból meg pont kellemesen kitölti a látóteret, de ha a szélén nézel valamit, akkor már az is fejforgatós.

De ugyanez igaz a 40" fölötti 16:9-re is, amennyiben a nagyobb munkaterület a cél, és nem akarod a nézési távolságot növelni. Persze játéknál az is kényelmes, hogy hátrébb mész, én pl a 75-ös TV-n szoktam így játszani, fotelből, hogy kb kitöltse a látóterem "fejforgatás nélkül". De ennek munkára már nem látom az előnyét.

A cikkben szereplő LG magassága kb 33 centi, az azért már egy használható méret.

(#46) BiP válasza HThomas (#45) üzenetére


BiP
nagyúr

Haverom 40" 4K 16:9-es monitort vett magának 32" után. Asztalra, szóval az már fejforgatós. De játékoknál szereti, mert nagyobb az immersion.
Minden másra meg óriási a munkafelület, mert a fizikai méret miatt 100%-on, scaling nélkül tudja használni a 4K-nyi pixelt.

(#47) sixpak válasza BiP (#46) üzenetére


sixpak
nagyúr

Bizonyára megszokás kérdése a dolog.
Pár napja 2-3 napig nem volt monitorom, mert eladtam a 35inch-es UW LG-t.
Találtam otthon egy használaton kívüli 43-as 4K tévét, jobb híján azt tettem az asztalra (a lábait meg sem találtam, nekitámasztottam a falnak)....hát katasztrófa volt, minden szempontból az ultrawide után, megpróbáltam játszani rajt, de feladtam egy idő után.

Így nézett ki a dolog:

Most egy 34 inches UW van, felüdülés a 16:9 után, nem tudom mennyire látszik a képen, hogy a 16:9 kereken 20 centivel magasabb és 17 centivel hosszabb.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#48) HThomas válasza BiP (#46) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Azt elhiszem, én is gondolkoztam anno, hogy 40" környéki 21:9 5K vagy 16:9 4K legyen, de aztán a 21:9 nyert.
Milyen távolságból használja? Munkánál nem kényelmetlen, ha az alsó vagy felső részen kell hosszabb távon nézni valamit, pl 2x2-es elrendezésű, negyed képernyős ablakoknál? Nekem az már nagyon határeset volt...

[ Szerkesztve ]

(#49) Dr. Akula válasza VTom (#44) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Időzített link. Alul-felül kilógnak az emberek a képből, jobbra-balra meg csak az üres falakat lehet bámulni. Mintha egy esküvői fotón csak a menyasszony lábát fényképeznék. :D De lehetne a Flight Simulatoros részt is hozni, odáig frankó, amíg vízszintben repülsz, csak épp kanyarba bedöntve már az lenne érdekes hogy előrefele mi van, nem az ég feletted és a föld alattad. Egyszerűen túl aránytalan. És amíg egy melós monitoron még valamennyire ki lehet magyarázni hogy egymás mellé teszel ablakokat, játéknál pont nem, és ezt meg direkt arra targetálják.

[ Szerkesztve ]

(#50) Dr. Akula válasza HThomas (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem a 32" is kicsi már, simán elférne egy 45-55" is. Sokan a régi 4:3-as képarányt sírják vissza. Nem mindenkinek jön be ez a tankperiszkóp szerű szűkített látókör.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.