Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jár valaki kvifk-re, pszfk-ra? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1)



addikt

Hi!

Nemsokára kiderül felvettek-e, a fent nevezett sulik egyikébe, nagyon remélem, hogy igen, addig is, az érdekelne, belsősöktől(akik oda járnak), hogy milyen a suli, hangulat, tanárok(mennyire genyák), bulik, gúlyatábor stb.
Elsősorban a KVIFK érdekelne, ott is az angol szakok, bár igaz, hogy abból kettő csak idén indul, de azért mégis, hátha valaki tud valamit mondani, thx.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2) Grass


Grass
aktív tag

Én is így vagyok vele. tényleg jó lenne pár belsó infohoz jutni. előre is köszi

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#3) Pet_i válasza (#1) üzenetére


Pet_i
senior tag

Most végeztem a KVIFK THM angolon. Mire vagy pontosan kíváncsi?
Tanároktól nem kell félned, általában jó fejek, tanítási színvonal változó. Ki kell fogni - itt is, mint mindenütt - a jobb oktatókat.


Azt viszont mire értetted, hogy az idén 2 angol szak indul?:F Idáig csak a THM angol képzés volt, nem tudok másról.

[Szerkesztve]

(#4) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

PSZK kemény hely elég rendesen rugdossák kifelé az embereket :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#5) válasza Pet_i (#3) üzenetére



addikt

Az angol szakot úgy értettem, hogy idegenforgalmi szak(asszem ez volt eddig), keresekedelmi szak és vendéglátó és szálloda szak, csak angol nyelven oktatják.
Pontosan? Hát nehéz lenne megmondani, valami véleményféle hogy mire számítsak, milyen a közösség? Mennyire lehet lazán venni? Szerettél oda járni? Ilyesmi.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6) válasza Sir Pocok (#4) üzenetére



addikt

Ezt már sokan mondták, hogy ilyen, hogy felvesznek egy rakat embert és az első évet a harmaduk fejezi be, meg hasonló rémstoryk... Ebből pl mennyi igaz? Azt azért nem hinném, hogy direkt ebből űznek sportot, maximum kicsit keményebb, mint a többi hely. Vagy direkt szívatnak?:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7) Sir Pocok válasza (#6) üzenetére


Sir Pocok
őstag

hawerom jár oda... 800 embert vettek fel közgazdásznak szeptemberben , most találkoztam vele 320 maradtak.... :(
sajnos a jobb fősulik elég kemények , a tudás az egy dolog.....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#8) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Ha jól értelmezem a pénzügyi és számviteli fősuli érdekelne. Melyik? Bp. Zeg. Startján?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#9) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#7) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Én a Budapestiről beszéltem...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#10) _Hunter_ válasza Sir Pocok (#9) üzenetére


_Hunter_
őstag

Én idén végeztem a zalaegerszegin. Az a kérdés, hogy a kedves jelentkező jót vagy inkább rosszat akar hallani. Mert van bőven mindkettőből.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#11) Pet_i válasza (#5) üzenetére


Pet_i
senior tag

Ja értem.:) Szóval a THM a Tourism and Hotel Management (tehát az IFO angol) rövidítése. Hát megszakadni azt nem fogsz a tanulástól, sajnos minden hülye diplomát kaphat. Ennek ellenére, ha komolyan veszed és nem lógod el, nem linkeskeded végig a 4 évet, igen sok és hasznos tudásra tehetsz szert. Azért nem tudok válaszolni arra, hogy milyen a közösség, mert ez teljesen attól függ, hogy nálatok milyen emberek gyűlnek majd össze. Nálunk elég vegyes volt, voltak akikkel marad a barátság most is, hogy végeztem, a nagy többség viszont abszolút nem érdekel, rengeted hülye, újgazdag csemete volt, akik csak azért maradtak végig, mert apu/anyu fizette a pénzt közben...márpedig ha vki fizeti a tandíjat, ugyan miért is penderítenék ki. Olyan túl nagy közösség sztem nem alakult ki. Végülis szerettem ide járni, az tényleg jó pl. hogy a tanárok, dolgozók emberszámba vesznek, sok egyetemmel, főiskolával ellentétben.

(#12) Grass válasza Pet_i (#11) üzenetére


Grass
aktív tag

És nem volt nehéz elkezdeni angolt tanulni? engem néha ez rémsizt meg hogy elgondolkodom hogyga fölvesznek akkor mégis csak minden angolul lesz. a tanítás a könyvek meg minden. és nekem csak egy mezei BME középfokom van. attól félek hogy emiatt vágnának hoyg nem tudok olyan szinten angolul :DDD

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#13) Pet_i válasza Grass (#12) üzenetére


Pet_i
senior tag

Ne félj, én is egy középfokúval indultam neki. Egyáltalán nem olyan vészes, mint ahogy elsőre hangzik. Mondjuk én hozzá voltam szokva ehhez, mert már középiskolában is a tárgyak egy részét németül tanultam. Ami tényleg nehéz volt angolul a főiskolán, azok inkább a reál tárgyak (matek, közgáz, statisztika, operációkutatás), de ezeket is azért túl lehet élni.
Egyébként a nagy többségnek nálunk is középfokúja volt, amikor kezdett. Igaz, elég sok ember volt kint előtte hosszabb ideig nyelvterületen. Én nem és enélkül is végigcsináltam, azt hiszem nem is rosszul...:U:) Egyébként arra készüljetek fel, hogy 2 szakmai nyelvvizsgát össze kell szedjetek a 4 év alatt. (Igaz, az angol szakmait mi még a diplomához kapjuk, de nem tudom mi lesz jövőre.)

[Szerkesztve]

(#14) Wildmage


Wildmage
senior tag

Én is úgy néz ki most jutok be a KVIF-re 3 volt csoporttársammal együtt. Eddíg a tőlük akkreditált ker. szakmenedzser képzésre jártunk és onnan sikerült a 32-ből 7-nek letenni az üzleti nyelvvizsgát és 4 ember meg két ötösre vizsgázott, ami 120 pontot jelent a felvételinél. Így hálistennek csak 2.5 év marad a sulira+gyakorlatra.:D
Ha csajozni akarsz, akkor arra ideális hely lesz az biztos. A múltkor voltunk bent valami okosításon és a cirka 400 fős előadó 85%-a nő volt és nem is a rosszabbik fajtából:C

(#15) Gh0sT válasza _Hunter_ (#10) üzenetére


Gh0sT
addikt

Egy kolléga. :) Én is februárban diplomáztam Zegen. Csak nem ismerjük egymást?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#16) _Hunter_ válasza Gh0sT (#15) üzenetére


_Hunter_
őstag

Még az is előfordulhat. Milyen szak?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#17) Gh0sT válasza (#6) üzenetére


Gh0sT
addikt

Anno még a mi évfolyamunknál úgy működött a dolog, hogy felvettek mondjuk 400 embert. A képzés 7 féléves:
1. félév vége: kibukik 50 ember
2. félév vége: kibukik 150 ember
3. félév vége: kibukik 50 ember
4. félév vége: kibukik 50 ember
5-6. félév: nincs bukás

A számok csak nagyságrendeket tükröznek, de kb. erre lehet számítani. Fél évig olyan csoportba jártam, amelyikben csak félévismétlők voltak. Nagyon durva.

Persze most, hogy bevezették a kreditrendszert, sokan eljutnak a 2. év végéig is, de ekkor rádöbbenek arra, hogy ez nincs meg, az nincs meg így szinte biztos, hogy csúsznak majd egy évet. Szerintem jelenleg jó ha van 20 olyan diák, akinek megvan mindene. De lehet, hogy sokat mondtam.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#18) Gh0sT válasza _Hunter_ (#16) üzenetére


Gh0sT
addikt

GISZ, s Te?

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#19) Gh0sT válasza Sir Pocok (#4) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ez így van.
Viszont: aki elvégzi, akár többszöri nekifutásra, az büszke lehet rá. Nem biztos, hogy a legjobb szakemberek kerülnek ki erről a suliról, viszont az életre ''nevelik'' őket. Nem feltétlenül nevezném tanításnak azt, ami az építmény falai között zajlik, mert hiába a jó tanár, ha nincs benne semmi humásnus érzés, ha nem tud tanítani. Sokak hagyták ott a sulit egy-egy pedagógus miatt. :( Annyi és olyan pofonokat kap az ember, hogy ha kikerül a nagyvilágba, akkor mint pályakezdő nem feltétlenül fogja kudarcnak értékelni az első sikertelen próbálkozásokat.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#20) _Hunter_ válasza Gh0sT (#18) üzenetére


_Hunter_
őstag

Adó-, vám-, illeték.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#21) _Hunter_ válasza Gh0sT (#17) üzenetére


_Hunter_
őstag

Csak igazat tudok adni, kedves sorstársamnak.
Igaz mi már könnyen vagyunk, hisz elvégeztük. Azok akik meg ide jelentkeznek, kicsit figyeljenek oda, mivel a kreditrendszer tovább engedi őket lébecolni a fősulin, de utánna nagyon nagyot lehet koppani.
Én örülök, hogy nem kreditrendszerben tanultam. Igaz így is voltam tárgyismétlő, de belefér. A végeredmény számít, az meg nem lett semmi. :DD

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#22) Grass válasza _Hunter_ (#21) üzenetére


Grass
aktív tag

Rreméljük a legjobbakat. :DD

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#23) _Hunter_ válasza Grass (#22) üzenetére


_Hunter_
őstag

Azért annyira nem vészes.
Amugy kalappal mindenkinek a fősulis évekhez. Tényleg ezek a legjobb évek. most hogy végeztem s elkezdtem melózni, így azért furcsa, hogy a barátaim akik itt tanulnak milyen könnyen vannak, mennyi idejük van meg minden. Én meg reggel 7 20-tól melózok, négyig. :O


[Szerkesztve]

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#24) válasza Sir Pocok (#7) üzenetére



addikt

Igen, tudom erről beszélek...

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#25) válasza Pet_i (#13) üzenetére



addikt

Na de te eklőtte németül tanultál középsuliban az azért előny...
Én meg letettem fél éve a nyelvvizsgát, aztán utána órára sem jártam be, mindent elfelejtettem, egy épkézláb mondatot nem tudok összerekni...:(

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#26) válasza Wildmage (#14) üzenetére



addikt

Ez a 85%-os arány, már megérné a sulit...:D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#27) Loretto válasza _Hunter_ (#23) üzenetére


Loretto
veterán

azé ne sirj :DD

Soirée...

(#28)



addikt

Elhelyezkedésről tudtok valamit mondani?
Mit ér egy ilyen diploma?

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#29) _Hunter_ válasza (#28) üzenetére


_Hunter_
őstag

A legnagyobb kérdés, hogy mit ér ma egy diploma.
Én azt mondhatom, hogy a pszf-s diploma valamennyire még elismert, s tisztába vannak vele az emberek, hogy nem olyan könnyű megszerezni.
Más kérdés, hogy alkalmaznak-e vele. Nem a diploma a gond,hanem az, hogy esetleg nem lesz gyakorlatod, amikor egy jobb állásinterjúra mész.
Idén elég sok interjún voltam, alap 50-100 jelentkező, s ez vidék. Itt jó páran diploma+gyakorlat. Valami plusszt kell mondanod hogy téged alkalmazzanak. Ez nem diploma függő, hanem rátermettség.
Bp-n gondolom más a helyzet, ott még többen mennek egy zsíros állásra.
Nekem itt szerencsém volt. Igaz gyakorlott embert kerestek, de sikerült meggyőznöm őket arról hogy én vagyok a megfelelő ember. Amugy a munkához nem kell diploma. az csak beugró, ugymond. Majd ők megtanítják, hogy mi kell azon területhez amin éppen dolgozol.
Nem árt egy két jó ismerős. De szerintem a fősuli előtt ne ilyenen gondolkozzál, hogy alkalmazznak-e. Diploma úgyis kell, utánna meg majd meglátod.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#30) _Hunter_ válasza Loretto (#27) üzenetére


_Hunter_
őstag

Jé, egy ismerős!
Szintén zenész?! :))

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#31) válasza _Hunter_ (#29) üzenetére



addikt

Hát jó, végül is erre a kérdésre nem nagyon lehet mást válaszolni...:)

Esetleg még egyéb tapasztalatok az említett sulikkal kapcsolatban?
A forumról tényleg csak ennyien járnak/tak ide?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#32) Wildmage válasza (#31) üzenetére


Wildmage
senior tag

Ez nem egy közgázos fórum, úgyhogy ne várj sokat. Ha valami bmf-es témát dobtál volna fel, akkor csak tobzódnának itt az emberek.:)

(#33) Pet_i válasza (#25) üzenetére


Pet_i
senior tag

Na igen, de aztán angolul csináltam végig, nem németül.;]

(#34) válasza Pet_i (#33) üzenetére



addikt

Na igen, de akkor is segítség, hogy előtte tanultál valami idegen nyelven, én azt sem tudom, hogy kell. Pl azt sem, hogy angolul, vagy magyarul jegyzeteljek, de ahogy ismerem magam, leginkább sehogy sem fogok...:))

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#35) Pet_i válasza (#34) üzenetére


Pet_i
senior tag

Jaj ne aggódj már!:) Egy csomó tanár van, aki hasonló szinten beszél, mint a diákok.Sőt!:D

(#36) válasza Wildmage (#32) üzenetére



addikt

Na igen, de nem a kedélyemtől függ, milyen témát, dobok fel, lehet hogy a másikra tobzódnának az emberek(bár nem hinném, hogy ennyire meghatározó, sztem itt a forumon van mindenféle ember), csak éppen nem mennék vele sokra, mert nem oda jelentkeztem.
Azért köszi, hogy legalább te benéztél...:)
Meg hát persze a többieknek is thx.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#37) Wildmage válasza (#36) üzenetére


Wildmage
senior tag

See you in september at kvif.

(#38) válasza Pet_i (#35) üzenetére



addikt

Nem aggódok, különben nem jelentkeztem volna(és nem izgulnék, hogy bejutok-e).
Ezt tényleg hallottam, hogy néhány tanár igencsak töri az angolt, bár ha már 5 éve tanítja ugyanazt, igazán megtanulhatná rendesen azt a kis anyagot, amit elő kell adnia.:)
Amúgy tényleg érdekel, hogy pl te magyarul vagy angolul jegyzeteltél? Én szerintem angolul fogok(ha egyáltalán), csak az olyan fura.
A tankönyvek is angolul vannak?
Az igaz, hogy ha elvégezzük a sulit, kapunk valami angol társsulitól is diplomát, vagy valami papírt?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#39) válasza Wildmage (#37) üzenetére



addikt

Ámen.
Egyébként meg engedd meg, hogy pontosítsak: KVIFK, csak, hogy nehogy elkerüljük egymást...:D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#40) Wildmage válasza (#39) üzenetére


Wildmage
senior tag

Ha már a pontosításnál tartunk BGF-KVIFK :DDD

(#41) Pet_i válasza (#38) üzenetére


Pet_i
senior tag

Helyes!:)
Angolul érdemes csak jegyzetelni, ha közben magyarra próbálnád átfordítani, azzal egy csomó idő megy el és csak lemaradsz közben. Majd otthon átnézed, amit esetleg nem értesz. Mondjuk néha nálam is előfordult, hogy egy-egy szót magyarul is odaírtam, de előbb-utóbb teljesen hozzá fogsz szokni az angolhoz és már fel sem fog tűnni.:)
A tankönyvek mind angolul vannak, persze ha rendesen jegyzetelsz és figyelsz órán, abszolút nem érdemes sztem mindegyiket elolvasni. Valamelyiknek tényleg elég nehéz a nyelvezete, rengeteg amerikai könyv van. Az viszont jó, hogy nem kell megvenni őket (jó drága lenne...), hanem a könyvtárból ki lehet (kell) kölcsönözni az adott félévre. Menj mindig időben, mert egy csomó könyvből kevesebb van, mint a létszám, szóval nem mindenkinek jut!
A szakot akkreditálja a Manchester Metropolitan University, tehát a diplomában is lesz erre utalás, ezt csak most fogom megkapni, szóval nem tudom, pontosan hogy lesz benne.:) Azt meg végképp nem tudom, hogy nektek hogy lesz majd amikor majd diplomázol. Ezt érdemes majd megérdeklődni.

(#42) Pet_i válasza Wildmage (#40) üzenetére


Pet_i
senior tag

absolutely!:D

(#43) _Hunter_ válasza (#31) üzenetére


_Hunter_
őstag

Amit tudok szívesen megosztom veletek, a sulikkal kapcsolatban.
Mivel a zegire jártam így a budapestriől csak hallomásból tudok érdemleges információt adni.
Amit már írták kredit rendszer van. Ez annyit tesz, hogy most már nyugodtabb a légkör. Nálink még az első három félév volt kemény, hisz addig volt uv keret meg minden. Ez annyit tesz max. 8 uv + 2 méltány. Jelenleg asszem minden félévben van 5 uv lehetőség vagy ilyesmi.
A tanárok egyformák. Nem nagyon kivételeznek, max egy két stréberrel. Nem árt érdeklődni, felsőbbévesektől, hogy melyik tanárnál mit lehet megengedni. Azért valakinél be kell járni. :)
A tantárgyak igen érdekesek.
Zegen amiből buktatnak: OPERÁCIÓKUTATÁS (2-3 félév), GAZD. MATEK (1-2. félév) Számvitel (1-3 félév). Ekez a leghúzosabbak, asszem.
Bp-n az opkut átlaghúzó tantárgy, ha jól tudom ott a számvitel nagyon kemény.
Bár inkább ezt egy bp-i pszf-s tudná megmondani.
A lényeg, hogy a főiskolára (szerintem) igaz, hogy legalább 60-70% szerencse kell, a többi a tudás. Ha az elejét átvészeli az ember akkor sima ügy. Én az utolsó két három félévben, heti egy két órán voltam benn, s elsőre meglett a diploma.
Ja és még egy: a vizsgaidőszakban elég tanulni. Szorgalmi időszak: BULI!!! :C

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#44) válasza _Hunter_ (#43) üzenetére



addikt

''Én az utolsó két három félévben, heti egy két órán voltam benn, s elsőre meglett a diploma.
Ja és még egy: a vizsgaidőszakban elég tanulni. Szorgalmi időszak: BULI!!!''


Na, végre valami jó hír.:)
Én is valahogy így képzelném el.:D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#45) Gh0sT válasza (#44) üzenetére


Gh0sT
addikt

Jó hír, hogy az államvizsga is anno formális volt. Megkaptad a 3 (három) témát postán, amiből kérdezhettek. Felkészültél rá egy hónap alatt, persze elég rá 1 nap is. Bementél, tanár aláhúzott mindegyik témából egy-egy gondolatot, hogy fejtsd ki. Ha nem tudtad, az sem baj... A diplomamunkáról kellett zömmel beszélni és kész. Röhejes az utolsó 1,5 év. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#46) Grass


Grass
aktív tag

Van KVIF es gólya?

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#47) válasza Grass (#46) üzenetére



addikt

Igen, engem is felvettek.:D

Más?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#48) bumper válasza _Hunter_ (#43) üzenetére


bumper
senior tag

Én a budapesti PSZF-re járok és most leszek 3éves.

''Azok akik meg ide jelentkeznek, kicsit figyeljenek oda, mivel a kreditrendszer tovább engedi őket lébecolni a fősulin, de utánna nagyon nagyot lehet koppani.''
Egy a sok-sok aranymondás közül. És nagyon igaz!

Különben az oktatási-igazgató asszony szerint az elmúlt pár év adatai alapján a felvételt elnyertek fele sikeresen elvégzi a főiskolát. Szóval ha nem hülye valaki és hajlandó szorgalmasan tanulni, akkor gond nélkül megszerzi a diplomát.

Nálunk pesten a matekkal (főleg az analízis) és a számvitellel szoktak gyilkolni
De ha bekapsz egy veszélyes tanárt ( pl Dr. N.A-t :( ).takkor pl a közazdaság tárgy is kemény lehet.

''Ja és még egy: a vizsgaidőszakban elég tanulni. Szorgalmi időszak: BULI!!!''
Ha szereted megnehezíteni a dolgod és mazochista vagy akkor így teszel !
Persze van akinek az túl unalmas, hogy év közben is tanuljon és nagyobb eséllyel menjen vizsgázni---ők a kalandkeresők :D


[Szerkesztve]

(#49) Grass


Grass
aktív tag

áp

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#50) _Hunter_ válasza bumper (#48) üzenetére


_Hunter_
őstag

Régen jártam erre. Na hogy megy az utolsó félév?
Akkor asszem inkább kalandkereső voltam. :U

[Szerkesztve]

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jár valaki kvifk-re, pszfk-ra? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.