Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flexxx2


flexxx2
őstag

Tajvannak ez jó hír.

(#2) opr válasza flexxx2 (#1) üzenetére


opr
veterán

Ez mindenkinek jo hir Kinat es a legkozelebbi szovetsegeseit (pl Eszak-Korea) kiveve.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) renderman


renderman
csendes tag

A vessző nem kell a címbe.

(#4) MLaca


MLaca
őstag

így van, hadd legyen csillagászati ára minden elektronikai alkatrésznek és terméknek! :D *csett* noájsz!

http://mlzphoto.hu/

(#5) Victorio


Victorio
aktív tag

Amúgy ennek a szankciózgatásnak van bármi jogalapja, vagy csak "nem tetszik a pofád" alapon megy?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#6) Semplar válasza Victorio (#5) üzenetére


Semplar
őstag

Haláltusa közbeni rúgkapálózás.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#7) opr válasza Victorio (#5) üzenetére


opr
veterán

Milyen jogalap kene ahhoz, hogy valaki eldontse, hogy kinek adja oda a sajat tulajdonat? Plane ha olyan valakirol beszelunk, aki messzefoldon hires arrol, hogy szereti ezeket einstandolni? :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8) kukulec válasza Semplar (#6) üzenetére


kukulec
őstag

azt a haláltusát nagyon régóta mondják, európára meg kb az ókor óta.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#9) kukulec válasza Victorio (#5) üzenetére


kukulec
őstag

mondjuk annyi van, hogy ellopta a nyugati szellemi tőke nagyját, továbbá a nyugati befektetéseknél közös vállalatot kell létrehozni, amiben a többség a kínai félé. továbbá az összes környező országot sikerült már így vagy úgy, de figyelmeztetni/megfenyegetni. mindenki eldöntheti, hogy jobb-e egy olyan társadalomban élni, ahol az ország egyik felében koncentrációs táborokat hoznak létre.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#10) opr válasza kukulec (#8) üzenetére


opr
veterán

Nem tudtad, hogy a nyugat hanyatlik? Alig 1000 eve mondogatjak pedig. Olvasni kene kicsit neha... Tut-tut.

;] :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) dabadab válasza Semplar (#6) üzenetére


dabadab
titán

LOL, ez már Rákosi Mátyástól is uncsi volt, ne röhögtesd ki magad.

DRM is theft

(#12) Chp


Chp
őstag

Tudom, hogy technikai oldalról történt közelítés a témához, de ott tartok, hogy meghallom a szankció szót, aztán hamarabb akar visszaköszönni a gyomortartalmam, mint a ragaszkodó szomszéd a lépcsőházban.

[ Szerkesztve ]

(#13) Duree


Duree
veterán

Általában a szankciók visszafelé szoktak elsülni. Kína van akkora hatalom , hogy valamivel visszavágjon.

duree54

(#14) dabadab válasza Duree (#13) üzenetére


dabadab
titán

Általában a szankciók visszafelé szoktak elsülni.

Általában?... Tudnál konkrét példákat hozni? Mert mondjuk jelenleg pont ennek az ellenkezőjét látjuk pl. az oroszoknál.

Kína van akkora hatalom , hogy valamivel visszavágjon.

Vagy nincs akkora.

DRM is theft

(#15) opr válasza Duree (#13) üzenetére


opr
veterán

Aha... Persze, ahogy pl a Huawei is viragzik, a nyugatot meg ugy megcsapta a valaszcsapas, hogy azota is... Ize, szoval hogy... Hanyatlanak! Az. Na. Egyertelmu, igen. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16) flexxx2 válasza opr (#2) üzenetére


flexxx2
őstag

é-korea inkább vazallus, és az oroszok is azok lehetnek hamarosan

(#17) opr válasza flexxx2 (#16) üzenetére


opr
veterán

Ez igaz, de azt is tegyuk hozza, hogy nem tul nagy a valasztek. :D

Marmint, mondj egy igazi szovetsegeset Kinanak. Vazallusai vannak meg ellensegei, illetve 1-2 kenyszerbol megturt semleges viszonya (pl a ruszkik - de mar azok sem sokaig, nagyon valoszinu, hogy ahogy irod, vazallusi viszony lesz ott is hamarosan). Gyakorlatilag ugy, hogy aki nem a vazallusa, az az ellensege, kiveve ha tul eros hozza, es/vagy atomhatalom. Ezek a diktatorikus mocsok rendszerek nem igazan ismerik a szovetseges szo jelenteset, nem tudjak ertelmezni sem.

Mindettol fuggetlenul a fenti kontextusban (azaz hogy kinek jo a szankcio es kinek nem) szerintem ertelmezheto pl Eszak-Korea, mint Kina szovetsegese.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) flexxx2 válasza opr (#17) üzenetére


flexxx2
őstag

Afrikában is nyomulnak, veszik meg a kormányokat a nyersanyagért. Pénzük sok van.
Kínai történelemben nem is nagyon tudok szövetségest találni hirtelen, diplomáciában nem profik.

(#19) sfefe válasza dabadab (#14) üzenetére


sfefe
őstag

Oroszoknál? Aha persze... Vagy inkább az EU-ban nem?...
Amerika meg szövetséges igen ez igaz... De azért egy szövetséges nem kihasználja és nyereszkedik egy "társán"....( Pl EU-n)
De ez már megint kezd politikába átmenni....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#20) dabadab válasza sfefe (#19) üzenetére


dabadab
titán

Csókolom, tessék kikapcsolni az M1-et és megnézni a konkrét adatokat, ahelyett, hogy a propagandaminisztérium hülyeségeit tetszik visszamondani egy az egyben.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) Meridian válasza opr (#10) üzenetére


Meridian
senior tag

"Nem tudtad, hogy a nyugat hanyatlik? Alig 1000 eve mondogatjak pedig."

És meg is halt mikor a római birodalom szétesett. Feldúlták a Vandálok, Vikingek, majd a Hunok, később a Magyarok. A pozsonyi csata után kevesen tudják, de utána 955-ig bosszúból(?) végigraboltok egész nyugat-európát, állítólag ekkor születettet az a mondás is hogy a magyarok nyilaitól ments meg minket Uram, meg valamelyik városban (sajnos fejből nem tudom, és azt sem hogyan lehetne erre rákeresni) ennek emléket is állították, mikor végre 955-ben legyőzték az akkori magyar sereget.

Szóval, volt az úgy (időnként), hogy európa meghalt. Aztán feléledt. A kínaiakat is meghódították a mongolok... aztán az angolok... aztán a japánok is terrorizálták... de mi van most ma?

(#22) opr válasza sfefe (#19) üzenetére


opr
veterán

Kicsit sok volt a nertoon network. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#23) Meridian válasza dabadab (#14) üzenetére


Meridian
senior tag

"Tudnál konkrét példákat hozni?"

Erre a legjobb példa a legrégebben szankcionált ország Irán esete. Láttam egy infógrafikát mi mindenben fejlődtek ennek hatására, gyakorlatilag minden tudományterület a világ élvonalába - na persze semmiben sem a legjobbak, de messze jobbak, mint voltak előtte, és sok területen messze jobbak lettek, mint az európai országok is - ami egyébként számomra is döbbenet, már hát mégis csak egy ósdi iszlám államról és arabokról (bocsánat, perzsákról - de nekem egykutya sz**r mindegyik) van szó!
Pl a harci dróntechnikában pl a csúcsot képviselik, nem véltelenül volt hatalmas hörgés most az ukrán-ruszki háború során, hogy Irán az oroszoknak harci drónokat szállít...

[ Szerkesztve ]

(#24) dabadab válasza Meridian (#21) üzenetére


dabadab
titán

Feldúlták a Vandálok, Vikingek, majd a Hunok, később a Magyarok

Helyesírásóráról hiányoztál, amikor a melléknevekről volt szó?...

A pozsonyi csata után kevesen tudják, de utána 955-ig bosszúból(?) végigraboltok egész nyugat-európát

Meg történelemről is.
(A kalandozások előbb kezdődtek, a pozsonyi csatában a bajorok a betörő magyarok ellen védekeztek (volna), szóval azután nem a magyaroknak volt oka a bosszúra, sima rabló- meg védelmipénzszedő hadjáratok voltak és nyilván azért mentek arra a magyarok, mert amúgy gazdag, virágzó vidék volt, nem pedig valami agyonhanyatlott hely.)

DRM is theft

(#25) dabadab válasza Meridian (#23) üzenetére


dabadab
titán

Láttam egy infógrafikát mi mindenben fejlődtek ennek hatására, gyakorlatilag minden tudományterület a világ élvonalába

Akkor szerintem valamit nagyon félrenéztél.
Igen, Irán megpróbál abból gazdálkodni, ami van és ráfeküdtek a saját műszaki értelmiség képzésére, de a szankciók miatt ezzel komoly problémáik vannak (kb. mint a hetvenes-nyolcvanas évek magyar informatikája: hiába voltak tehetséges embereink, azok leginkább annyit tudtak csinálni, hogy kisipari módszerekkel másolták az előző évtized nyugati technológiáját) illetve a gazdaságuk is nagyon gyenge, pontosan a szankciók miatt. Szimplán az adottságaikat tekintve messze az izraeliek előtt lehetnének, akár haditechnikában is, ehhez képest nyugatról lopott motorok köré rakott primkó kis drónok jelentik az iráni hadiipar csúcsát (amik egy komolyabb nyugati drón mellett leginkább játékszernek tűnnek, a felháborodás inkább annak szólt, hogy népírtáshoz segédkeznek).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26) lordEVO


lordEVO
tag

Nagyon jo hir! Igy tovabb!

(#27) Meridian válasza dabadab (#24) üzenetére


Meridian
senior tag

Akkor olvasd ezt el:

https://www.origo.hu/tudomany/20190210-a-magyarok-a-kelet-vikingjeikent-hoditottak-meg-europat.html

"Végül a magyarok a pozsonyi csatában megsemmisítő vereséget mértek rájuk. Bő tíz évvel később, 919-ben a magyarok végigdúlták Szászországot és Püchen mellett vereséget mértek Madarász Henrik, az új német király seregére.

Ezután a Rajnán túlra vonultak és feldúlták Lotaringiát, a Nyugati Frank Királyság területét és Itália egy részét.

A kalandozó magyarok jártak Bázelben, Burgundiában, Provenceban és még a Pireneusokban is, nyomukban pusztítás, félelem és tisztelet járt.

926-ban hadjáratot indítottak Svábföldre és Bajorországba, lerombolták Luxemburgot, végigpusztították Elzászt, Lotaringiát, majd a Jura hegységen átkelve Besancon vidékét és Burgundiát, majd a Loire völgyén keresztül az Atlanti-óceánig nyomultak előre."

Ezek a pozsonyi csata után történtek. 955-ig tartott ez, mire sikerült kiismerni a lovasíjász harcmodor gyenge pontjait.

De előtte a hunok, vikingek, vandálok voltak azok akik végigdúlták nyugat európát... és csak azt lehet így végigdúlni sok-sok éven át és sok-sok alkalommal, ami gyenge... mert amikor pl a római birodalom erős volt, akkor a punoknak ez nem sikerült, és fel is számolták őket a rómaiak. De ugyanígy a zsidókat is felkoncolták a mai izrael területén, és ekkor szóródtak szerteszét európába.

[ Szerkesztve ]

(#28) kyle23 válasza dabadab (#20) üzenetére


kyle23
tag

Így van, így van, ATV-t kell bekapcsolni ott vannak a konkrét adatok. Meg az Uniós emberkék is csak hazudnak, amikor még nincs vége az télnek, de már az ideiből hiányzik már most min 30-50 millárd m3 gáz, ha jól emlékszek, de lehet ő is már a kormány embere,de majd biztos kijavítasz :) Gázt sem termel ki senki olyan szinten többet, ami csak ide kellene, a palagáz 4x mint volt a ruszki, az meg hogy mennyire zöld nem is kell vitatkozni ugye?

Az okosok által bedöntött orosz gázt, meg kapjuk kínán és indián keresztül átcímkézve, többszörös áron.
Ha valóban eltörlik a petrodollár egyeduralkodását az olajpiacon, (miért ne tennék meg, efelé megyünk erősen, hála a USA és az EU idióta okoskodásának hála) és bejön a yuan meg az arany, akkor kb reszeltek a dollárnak, meg mellé az Eurónak is, mivel eléggé össze van kötve a kettő ha nem tévedek. :D

Legnagyobb
olaj-gáz kitermelő országokról ne is beszéljünk, a legnagyobb aranykitermelő országokról ne is beszéljünk, de itt vannak még a ritkaföldfémek, vas, műtrágya előállítás .... Így is chip hiánnyal küzd a teljes tetves bolygó, hát majd akkor mi lesz, ha véletlen csökken a kitermelés, vagy folyamatos árvízek lesznek azokon a területeken... mint az intelnél meg a szegény ramgyártó cégeknél :))
Tényleg nem lesz semmi baj, mi erősek vagyunk, igaz, hogy nincs semmi ereje ezekben a témákban az EU-nak de legalább játszani lehet, hogy van.Az USÁ-nak még csak-csak. De az a kérdés meddig.

Ja és mielőtt még beledobnának a nyugati felvilágosodott emberek a sötét szatyorba, ezeket a híreket mind a fényt továbbadó sajtóorgánumokban, internetes oldalakon leírják. Nem kell azért átmenni az M1-re, hogy az ember ha elgondolkozik észrevegye, hogy itt minden lesz, csak habzsi dőzsi nem lesz innentől kezdve. Elég bagatel dolog a mai világban, ahol minden infót és híreket megkapsz a neten, tökmind1 melyik oldalon van az ember vkit azért agymosottnak nevezni mert más gondol. Nem is tudtam, hogy a kormány a teljes internet világát is a kezébe vette és ott is agymosott mindenkit. :R

(#29) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

De akkor ki fog gyártóeszközöket vásárolni, ha Kína embargó alá kerül? Vagy most azért vannak ezek a nagy EU-s meg amerikai chipgyár támogatások, mert már előre tudták, hogy Kínának úgy sem adnak el majd gépeket? Mondjuk amilyen nemzetközi csempészhálózattal rendelkezik a Távol-keleti régió erősen kérdéses, hogy ez mennyire lesz hatásos.

(#30) dabadab válasza Meridian (#27) üzenetére


dabadab
titán

Ha nem haragszol meg, nem a NER-től akarnék tanulni a történelemről, sőt, szerintem te se tégy ilyet.

DRM is theft

(#31) dabadab válasza kyle23 (#28) üzenetére


dabadab
titán

Csókolom, az hitgyülit már egy jó ideje pénzeli a NER, te meg felmondod ezeket a marhaságokat (petrodollár, LOL, a hetvenes évek kéri vissza a mémeit). Nézz inkább egy orosz külkermérleget. Vagy a tőzsdei gázárakat. Vagy próbálj meg rubelért dollárt venni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#32) opr válasza Feketelaszlo (#29) üzenetére


opr
veterán

Most se kína gyártja a modern chipeket. Ez az egész arról szól, hogy ez ne is változzon.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33) 8th válasza dabadab (#20) üzenetére


8th
addikt

Egyetértek. Mondjuk ha ez az idei télnek nevezett kellemes tavasz nem menti meg a seggünket ruszki gáz hiányában rengeteg európai most befagyott seggel üldögélne a lakásában. Erre számítottak az elvtársak, szerencsére nem jött be a tervük.

[ Szerkesztve ]

(#34) pilóta válasza 8th (#33) üzenetére


pilóta
nagyúr

Rengeteg európai nem üldögélne befagyott seggel, inkább csak itt a kontinens szegényebbik felén (akik ötödáron veszik...).
A luxemburgi meg a német meg a hollnand ki tudja fizetni akkor is, ha duplájába kerül, szóval meg nem fagyna, inkább csak szentségelne, hogy a keresete 5%-a helyett 10%-ot kell rezsire fizetnie...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#35) Sidorovich válasza 8th (#33) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Bizonyára ha 5 fokkal hidegebb van, 1000-ével fagytak volna halálra Németországban és Franciaországban? Ugye ezt te sem gondolod komolyan? :U

(#36) 8th válasza pilóta (#34) üzenetére


8th
addikt

Ja, ki tudja fizetni ha lesz mit kifizetni. Gazdagabb államoknak az lng többszörös áron is belefér de nem tudnak akkora mennyiségben beszerezni, hogy az mindenkinek elég legyen. Pl. pont a németek a szankciók bevezetéséig addig soha nem látott mennyiségben vásárolták az orosz gázt. Az az idén simán elfogy az ipar felhasználja. Jövőre is lesz tél. Jó eséllyel hidegebb mint az idei. Nincs varázsgömböm nem látom a jövőt, majd meglátjuk mi lesz. Remélem vége lesz addigra ennek az egész kurva rémálomnak.

(#37) pilóta válasza 8th (#36) üzenetére


pilóta
nagyúr

Csakhogy azóta sorban épültek ki az LNG terminálok, még egy ilyen év nem lesz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#38) awexco válasza Victorio (#5) üzenetére


awexco
őstag

Kettős mércés demokratizmus !

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#39) kyle23 válasza dabadab (#31) üzenetére


kyle23
tag

Milyen hitgyüli? :D nézegessed már a hazai nem is tudom hogy kell már mondani? közös ellenzéki sajtót? Igaz hogy már lassan negyed évente folyama új a vezér, de még van. Index, telex, 24 mind hozza a híreket. Az hogy az orosz termék nem jön nyugatra annyiért mint eddig szerinted kit fog hamarabb lefektetni? Olcsóbban eladja keletre kínába, india köszöni szépen röhög a markába mert szarért, húgyért veszi az olajat és a gázt. Most hogy olcsóbban adja el keleten a nyersanyagot, annyit tesz a ruszkiknak hogy ha eddig 6 hónp volt ezen a régióban a kitermelt profit, keleten lesz 7 vagy 8. Neki a pénze meg lesz rajta, csak kicsit lassabban.
Fatih Birol mióta a NER embere? mondjad mert én akkor lemaradtam vmiről. XD
Macron nyilatkozta, hogy jó az olyan barát aki 4X áron adja a gázt. Vagy ő is NER tag lett?
EU-s vezetők is mondták, hogy drágább az LNG, de ezt a békát le kell nyelni az EU-nak, mert az oroszok gonoszok. De lehet már őket is zsbrevágta Viktor. :DDD

(#40) dabadab válasza kyle23 (#39) üzenetére


dabadab
titán

ATV, Németh Sándor, Hitgyüli, a többit guglizd ki magad.
Ahogy azt is, hogy mi történt az Indexszel tavalyelőtt.
Meg azt is, hogy hogyan alakult az orosz olaj- és gázexport, Urál vs Brent árkülönbség, ilyenek.

Bocs, nincs itt arra időm, hogy az összes buta tévhiteden végigmenjek, amit az orosz propagandából magadba szívtál, mert tényleg nagyon nem vagy képben, de a Dunning-Krüger az nagyon dolgozik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#41) Feketelaszlo válasza opr (#32) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

S ha változna annyit, hogy mondjuk Samsung vagy Intel konkurens kínai félvezető ipar nőne ki akkor mégis mi történne? Megölne minket a kínai 6G chip a telefonokban? Nekem ez az egész elég gyerekes korlátozásnak tűnik különös tekintettel arra, hogy Micimackó ravaszt tart Tajvan fejéhez és ha meghúzza akkor nem csak a kínaiaknak nem lesz modern chipje, de nagyjából senkinek se.

(#42) pilóta válasza Feketelaszlo (#41) üzenetére


pilóta
nagyúr

Megölne minket a kínai 6G chip a telefonokban?

Az mondjuk nem, de a modernebb fegyvereiben lévő igencsak. Nem azért nem támadják meg Tajwant, mert nem szeretnék, hanem például nem nagyon van (modern)mivel...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43) opr válasza Feketelaszlo (#41) üzenetére


opr
veterán

Az egyik legfontosabb alapköve a modern társadalmaknak a fejlett chipgyártás. Ez gazdasági, társadalmi és katonai értelemben is igaz. Kína ellop mindent évtizedek óta, amit odavisznek. Az összes szomszédjával hadakozik, a nyugatot minden létező eszközével szivatni próbálja. És bár a nernia csudálatos meséit egyenesen a főispán szájából ivó nép ezt valamiért erősen ellenzi, EU és NATO tagországként ennek Magyarország is tagja.

Ez egy nagyon okos intézkedés. Bármilyen szinten gátolja kínát abban, hogy öntse a szart tovább mindenhova? Nem. Bármilyen szinten okoz gazdasági károkat? Nem. Az egyetlen, amit megold, az az, hogy katonailag ne tudjon Kína a nyugat fejére nőni, és esélye ne legyen ilyen szempontból fenyegetni minket és a szövetségeseinket.
Micimackó meg a ravasz... Hááát, minden komolyabb elemző szerint a kínai hadsereg még az orosznál is inkompetensebb patyomkin fostaliga, zéró valós tapasztalattal, kapcsolatok és korrupció által a székbe ültetett tisztekkel. Velük szemben Tajvan körül mindig ott van egy pár amcsi ladik. De még ha az nem lenne, akkor se lenne triviális Tajvant elfoglalni. Sőt, a lehetetlennel határos. Szarrá lőni messziről tüzérséggel és brutális károkat okozni? Persze. Konkrétan elfoglalni? Muhaha, talán még az usa foga is beletörne. Plusz azonnal mennének a szankciók meg minden. Egy olyan kínai gazdaságra, ami így is rogyadozik.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44) Meridian válasza dabadab (#30) üzenetére


Meridian
senior tag

Hogy jött ide a NER? Csak szólok, NER ide vagy oda, ezek történelmi tények. A NER előtt is már azok voltak.

(#45) Meridian válasza 8th (#36) üzenetére


Meridian
senior tag

Nem a magánfogyasztókkal van a baj... azokat az állam ki tudja menteni, dotálni tudja. Hanem a nehéziparral. Németországban - Mo-val ellentétben - még mindig elég jelentős nehézipar van. Továbbá vegyipar.

Aztán ott van a műtrágya hiánya is. Igaz, ezt lehetne akár teljesen mellőzni, lásd a módszert a Mérgezett Föld című dokumentumfilmben, a pusztaszabolcsi gazdálkodó földszelvényét, de ahogyan a legtöbb libsi, a gazdák is rövid és szűklátókörűek (ragaszkodnak a berögzült megszokott dolgokhoz), több helyről is azt a reakciót kaptam, hogy ők ebben nem hisznek.
Műtrágya nélkül nem lehet termelni. Pedig de. De nótorius tagadással persze nem.
Mondjuk ez a műtrágya nélküli termelés viszont megköveteli azt, hogy legyen elegendő istállótrágya (azaz fel kellene futattni a szarvasmarha állományt, nem pedig felszámolni, ami most megy az Unióban). De az unió azt találta ki hoyg a szarvasmarhák környezetszennyőek, be kell tiltani. Én mondjuk őket darálnám be a takarmányba, mert idióták.És azt is eveztték, hogy rovarfehérjével kell pótolni a kieső protenmennyiséget... a rovaroknak nem kell takarmány, ipari hulladékon is jól el vannak.. te meg egyed. Ők persze majd argentínából importált steaket esznek továbbra is, az ára megfizethetlen lesz számunkra, de nem nekik, hiszen nekik már most is külön éttermeik vannak az EP épületében is, ahová csak ők mehetnek be enni.
Továbbá Olyan ideológiában hisznek(? ... van az a bőröndnyi 50€, amiért bármit!) , mint pl hogy a CO2 az káros gáz mert üvegházhatású. Ja, az. De nem ebben a légköri mixben, ahol a üvegházhatást nem a mikromennyiségben jelen lévő egyéb gázok fejtenek ki hatást, hanem egyedül a jelentős mennyiségben jelen lévő vízpára, ami 80x nagyobb súllyal van jelen, tovább másfélszer nagyobb elnyelési spektrummal.
De ők inbkább hisznek a IPCC-s politikus-ideológusoknak (20db IPCC-s delikvens közül egy nem politikus amúgy! Ez a durva! Csak egynek van valami halvány köze a klímakutatáshoz). Már azon sem csodálkoznék ha holnaptól laposföldben kellene hinni, mert azt állítani hogyha CO2 koncentráció 400-ról 500ppm-re emelkedik, akkor 1-1,5°C -ot emelkedik a klíma hőmérséklete az egyenértékű a laposföldhívéssel. Mivel mindezt ezidáig semmivel nem tudták bebizonyítani, ellenben az ellenkezőjét igen, nem is egyszer.
Konkrét mérések alapján (nem 500-ra hanem 800-ra!) ha duplaannyi CO2 lenne varázsütésre most a levegőben, akkor a 1334 W/m2 energia helyett 1337 W/nm energia mennyiséget tudna elnyelni a levegő az üvegházhatás okán (a dupla CO2 mellett!), ami kábé +0.09C°-el emelné meg a légköri klíma hőmérsékletét...! Megmérték, és be is bizonyították - persze ezek VALÓDI fizikusok voltak, nem pedig megmondó - lobbista - emberek.

Sztem ezzel van a baj. Lehet verni a tamtatmot, hoyg a lakosság nem fagy meg... de majd mikor nem lesz ipari termelés, és emiatt munkahelyek tömegei szűnnek meg, na, majd akkor fog a vigyor az arcokra fagyni, és nem a mínuszok miatt...!

(#46) benedekco válasza Meridian (#44) üzenetére


benedekco
addikt

Ezzel az erővel a Blikkről is linkelhetnéd a "történelmi tényeket", akkor sem nyitnám meg a linkedet :P

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#47) MaraTóni válasza Meridian (#45) üzenetére


MaraTóni
tag

ne foglalkozz velük, felesleges...
ezek tipikusan azok az emberek akiknek úgy ki van mosva az agya, hogy valóban azt hiszik amit a háttérhatalom kezében lévő mainstream nyugati média súlykol, no meg a csahos kutya "vezetők", még akkor is ha nyilvánvalóan egy ordas nagy hazugság....

(#48) Meridian válasza benedekco (#46) üzenetére


Meridian
senior tag

Milyen axióma alapján nem írhatná meg a Blikk a tényeket? De pont erről beszélek: szűklátókörűség, vaskalaposság.

(#49) pilóta válasza Meridian (#48) üzenetére


pilóta
nagyúr

Milyen axióma alapján nem írhatná meg a Blikk a tényeket?

Mert még nem fordult elő ilyen az univerzum kezdete óta? ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#50) flexxx2 válasza Meridian (#44) üzenetére


flexxx2
őstag

Az origo gyakorlatilag a Vitya tulajdona.
Persze a honfoglalást nem másítják meg, de a linkelt cikk igencsak hiányos, sokkal több minden volt ott még.
Pl a morvák hívták be az ősmagyarokat frankok ellen, akik azután átálltak a frankok oldalára (gyakorlatilag esküszegők voltak, de megoldották Álmos fejedelem megölésével), és utána meg a bizánciak ellen harcoltunk, azok meg a besenyőket hívták a magyarok ellen, elvesztették a magyarok a csatát, így bemenekültek a Kárpát-medencébe, és a morvákat kiüldözték innen.
+Türköknek hívtak minket (aztán megkaptuk a törököket 500 év múlva).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.