Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Iszonyat lassú másolás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Freezura


Freezura
tag

Szevasztok!
A haveromnak van egy kis problémája. Vett egy TESCO stílusú komplett gépet, minden noname rajta. DURON 1Ghz, alaplap márkája: MOTHERBOARD (költői nem?) valmi VIA Chipkészletű(A leírás alapján kb 4 féle lehet), 128SD, 40GB vinyó. A probléma: átvittünk hozzá egy másik vinyót, amit rákötöttünk a másik IDE csatornára. Másolni akartunk róla, de valami iszonyatos 286-os sebességgel másolt. 700MB kb 15 perc. Ami még érdekes volt, kb. 2%-ot ment a másolás, majd Brake, megint ment 2%-ot és ismét Brake. Így vette át az anyagot. A Master vinyó ATA66-on, az átvitt vinyó ATA33-as. Ja amikor a másolás Brakel, akkor a gép lefakad, az egér áll egy helyben, majd amikor a 2%-ot másolja, akkor újra éled. Végül is a 2%-okat gyorsan áttolja, csak sokáig brakel közben. A DMA engedélyezve van.
Mi lehet a probléma? lehet, hogy kell valami patch a VIA-nak?
Mindenféle segítséget előre köszönök.

(#2) Egon válasza Freezura (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Két dolog lehet (valszeg).
1. A DMA-t - oprendszertől függően - nem csak a bios-ban, hanem az operációs rendszerben IS engedélyezni kell.
2. VIA 4 in 1 patch felrakása (elvileg fontos a telepítés sorrendje is, ha jól tudom szűz Windowsra érdemes telepíteni, még a és a driverek előtt DirectX előtt!!!).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) rog válasza Freezura (#1) üzenetére


rog
addikt

akkor is ilyet csinál, ha nem ismerteted fel a bios-szal csak a windows-zal

(#4) gebasz


gebasz
csendes tag

én úgy vettem észre, hogy még akkor szokott ilyen csigalassan csinálni lemezműveleteket (win2000) ha különböző tipusú fat táblák vannak 1vagy több partíción. meg ha valami nem stimmel a FAT táblával (ezt norton disk doctorral szoktam javitani)

Welcome back, Dead!

(#5) Don Vittorio válasza Egon (#2) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Egonom!

Ne viccelj már! A DirectX valamely verziója feltétlenül része a Windowsnak, bármelyiket is telepíted, így eleve lehetetlen 4-in-1 drivert telepíteni a DirectX előtt. Esetleg abban van ráció, hogy a videókártya drivere előtt, mivel a 4-in-1 esetleg cseréli az AGP-drivert is.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#6) rog válasza Don Vittorio (#5) üzenetére


rog
addikt

tök mindegy mikor rakod fel a gart-drivert. de
amig nincs, addig nincs agp-texturazas. édekes kérdés az hogy kell-e egyáltalán.. :)

(#7) Egon válasza Don Vittorio (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

Úgy értettem, hogy az ÚJ direcX telepítése (vagy ha úgy jobban tetszik: frissítése) előtt (mivel én Win98-at használok, abban meg max. a 6.1-es van beépítve, ami meg manapság már igencsak túlhaladott...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Egon válasza Don Vittorio (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

''Ne viccelj már! A DirectX valamely verziója feltétlenül része a Windowsnak, bármelyiket is telepíted, így eleve lehetetlen 4-in-1 drivert telepíteni a DirectX előtt.''

Hadd kötekedjek egy kicsit! :) Van valami segédprogi (nem jut eszembe a neve), amivel a Windows telepítéséből ki lehet hagyni olyan elemeket is, amit a Telepítőből nem tudsz kiszedni (DirectX, Internet Explorer, stb.), tehát amit írtál, ebben a formában nem igaz...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) BobMaster válasza Egon (#8) üzenetére


BobMaster
senior tag

Nem a Win98Lite-ra gondolsz???

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#10) Egon válasza BobMaster (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

De igen...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) Don Vittorio válasza rog (#6) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Saját gépeken én is ezt tapasztaltam, de ügyfélnél Trio3D-vel és 133-as chipsettel szívtam már úgy, hogy a driver utáni 4-in-1 fekete képernyőt eredményezett.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#12) Don Vittorio válasza Egon (#8) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Kötekedj, ha a ''mindenképpen nekem van igazam'' hajt. Felesleges hülyeség, amit írsz... :-(

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#13) guest


guest
veterán

UDMA mód helyett valószínűleg PIO módban használja a merevlemezt az op. rendszer. Ellenőrizhető (XP-n így a 95/98/Me nem emlékszem) a Control Panel->System>Device Manager> Primary/Secondary IDE channel>Advanced settings fül> ha a Current Transfer Mode-nal UDMA helyett PIO-t látsz, gáz van. Ilyenkor oprendszer le majd szűz lemezre fel, tapasztalatom szerint ez a legkevésbé fájdalmas megoldás.

prohardver vendég

(#14) guest


guest
veterán

Bocsesz, az előbb valamit nem tettem hozzá: Egonnak igaza van: BIOS-ban engedélyezni kell az UDMA transfert.

prohardver vendég

(#15) guest


guest
veterán

Namégeccer, mert hülye vagyok, Egon nem is azt írta, hanem azt, hogy az oprendszerben kell engedélyezni. Na, azt ott kell, ahol az első belekotyogásomkor leírtam. Ott - legalábbis az XP-ben ''DMA if available'' és ''PIO mode'' közt lehet választani. Ha nem enged választani, na akkor kell újrainstallálni a Windows-t.

prohardver vendég

(#16) Egon válasza Don Vittorio (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem véletlenül raktam oda a szmájlit, de úgy látom nem vetted észre...
A patchek/driverek stb. feltelepítési sorrendje meg szerintem nem ''felesleges hülyeség'' (mint ahogy a win98lite sem - inkább egy lehetőség haladó usereknek...), mivel sok-sok megmagyarázhatatlan hibajelenségnek volt már ilyen (és ehhez hasonló), mondhatni banális oka...

Részemről a témát (és a kötözködést...:) ) lezártam, azért remélem nincs harag...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) TitiRii válasza Freezura (#1) üzenetére


TitiRii
senior tag

nem lehet hogy valai gebazs van kábelel?
(igaz udma66 os kábelel és 2 ata 100 hhd vel esett meg velem hogy a kábel meg volt törve és 1* üen hol nem ismerte be ha beismerte hiába volt dma meg minden kb hasonló sebességel másolt 1 uj udma66 (80pin?) kábel orvosolta a problémát?
amugy 1 kéréds
ti hogy szeditek le az olyan udma66 os kábelekt aminek nincs 1 kis fogyatyuja xal puritán csak a kábelt tudod huzni még a foglalatot sem hogy a 3-4 lehuzás után ne szakagyon le a kábel a fejről?:)))
a boltban komolyan hüjének néznek már :))
enyi pénzért már vagy 2 mobilrackopt is tudtam volna venni :)
cska ott meg ugyan ez a gebasz ha avinyot rakom bele és ki :)
nincs valakinek 1 jól bevált tipje?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Iszonyat lassú másolás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.