Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) yahagyma


yahagyma
tag

Naszóval!
Linksys routerem van, 3 gépen Winme és ezt kéne összekötni hálózatba, meg netelérést rajtuk, csakhogy nagyon nem megy, hiába követtem a router leirását, és ráadásul mást mond a füzetében és az installkor ugyhogy teljesen bele vagyok keveredve.
Mindegyik gépen ugyanazok a beállítások vannak a hálózatnál:
Windows network client
a hálókártya
Telefonos csatoló
tcp/ip(autora van allitva dhcp és ip is)

1 SMC 10/100 as halókari-----ezt adta chello erről rakom fel a netet
1 Realtek 100as
1 Linksys 100as pcmcia hálókari

ÉS MINDEGYIK UGYANUGY VAN BEÁLLÍTVA!!!!!
Namármost azt irta a leírás hogy a chello modemet és chello halokarit kössem össze, kezdjem meg az installt, majd később a modemet és router kössem ossze(internet helyre) és a 3 gépet a router 4 helyére bárhova de ugy hogy lekapcsolom valamikor a routert vagy resetelem vagy modemet is leállitom

Winme alatt halohoz nem kell ipx/spx?????
Netbeui nem kell?
előbb a hálozatnak kell működnie routeren at vagy elobb internetnek?

Namármost:
Legyen egy olyan rendes ember aki elmondja hogy akkor hogyan is megy mert ma egyesz napom rament:((( es jolenne ha mar menne:))

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#2) hezso válasza yahagyma (#1) üzenetére


hezso
aktív tag

Mind a 3 gépen beinstallálod a hálókarit, elég ha csak TCP/IPt teszel be protokolnak.
Az IPcím lehet automatikusan kiosztott, a router majd kiosztja őket.
Ezután mind a 3gépet egyszerű patch kábellel összekötöd a routerral.
Ha a gépek közt mennek a pingek, akkor aztán lehet tovább az internetet próbálni, először a háló menjen.

(#3) Vaanhool


Vaanhool
tag

Beállítod a klienseken a az IP-t (ajánlom a 192.1681.2-.......255), az átjárónak a router IP-jét add meg. A hálózati maszk 255.255.255.0 szokott lenni, persze ha erre van belőve a router. Semmi proxit nem kell megadni és mennie kell kapásból.

(#4) yahagyma


yahagyma
tag

Szevasztok!
Na megy a net mind a 3 gepen!
de csak ugy hogy NETBEUI is fel van rakva!!!!!
ezt leiras sem irta es ti sem
csak az a baj hogy tudomasom szerint netbeui csak 10-es halo nem???!!!!!
es az lenne meg a baj hogy abba a gepbe amibe a chello regelt halokari van kiba lassu a net????
a másik 2 gepbe 10/100 as halokari van
amit a chello adott az csak 100as
lehet hogy ez a baj???
es mindegyiken megy a net de amelyik halokarit a chello adta azon a gepen nagyon lassu a net es a masik 2 gepen is csak 56kb/s el megy!!!!!!!
Nem ertem most akkor mi van mit ronhattam el!!!!!!
a routerbe mac-nek a chello altal adott halokari mac-je van irva!!!
Mindegyik gepen WINME van!!!

Segítsetek!!Mit rontottam el??

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#5) yahagyma


yahagyma
tag

up!!!!!

Egyaltálán meglehet ezt csinálni Winme-vel normalisan???

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#6) yahagyma


yahagyma
tag

Na megcsinaltam!!!!
az a lenyege hogy semmihez nem kell belenyulni!!!!!!
Tényleg!!!

Aki ilyet csinál annak azt tudom mondani hogy ne állitson semmit sem es ugy menni fog!!!!
Nemtom de a kábelezest rontottam el mert jött a jel de lassan!!!!

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.