Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Ismeretlen AMD? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Peet


Peet
senior tag

Hali!

A haverom gépét nemrég volt szerencsém összerakni és a következő érdekes helyzet állt elő:
Most vásárolt egy teljesen új gépet:
-Abit KD7 alaplap (nem raid)
-AMD thoroughbred 1700+
-1db 256mb 400MHz DDR
(geforce 3 ti200)

A következő történt a gép összeszerelése után mikor a gépet elindítottam:
A procit felismerve AMD Athlon (tm) -nek 1100MHz-en indult. A BIOS-ba szaladva ezt rögtön korrigáltam 1700+ -ra (133*11), de a gép mikor újra indult 1463MHz-en már ismeretlen CPU-t írt ki!!!! Próbálgattam még a szorzókkal játszadozni, de mindvégig ismeretlen a CPU, csak 1100MHz-en AMD, de akkor se jelenik meg az XP jelző.
Próbáltam a BIOS-t optimal beállítással, de semmi.
A 3. próbálkozásra a windows XP felment (az első két esetben a gép telepítés közepette kikapcsolt, de ezt az alacsony biztonsági hőfoknak 65fok tudtam be, mert mikor 70-re felvettem felment, de a proci hőfoka sose ment 45 fölé!!!!!!)

A kérdésem, hogy ti mire gondoltok???
-rossz BIOS beállítás?
-rosszul raktam össze a gépet?
-rossz a proci vagy az alaplap?
-esetleg valami más?

Segítsetek légyszi, mert ha rossz a proci vagy a lap esetleg a ram akkor vissza kell vinni még most, de ha így jó (végül is most megy simán a winxp) akkor hagyni kell, a kiirás meg kit érdekel, de hát nem így kellene azért....

Segítsetek!

Köszi!

(#2) twollah válasza Peet (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Kérdés.

A BIOSt frissítettél?
Mert lehet, hogy ott van a kutya elásva.
Viszonylag régi a BIOS, és nem ismeri fel jól a CPUt.

(#3) Peet válasza twollah (#2) üzenetére


Peet
senior tag

A BIOS-t nem frissítettem, de a lap elvileg új, ugyanis nagykerből hozták 2 napja!!! A nagyker meg max 1-2 hete kapta! Szóval az egyik legújabb BIOS van rajta. Mellesleg nem akarok rögtön BIOS-t frissíteni, mert nem az enyém, és a gari is ugrik.

(#4) Cathfaern válasza Peet (#3) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A BIOS frissítéssel nem ugrik a garancia. Hisz maga a BIOS frissítés a kézikönyvben is benne van, mint a lap egyik ''tulajdonsága'' (persze ha elcseszed, akkor nem fogják garanciálisan kicsrélni, de egyébként a gari megmarad). Szóval nézd meg, hogy melyik hozzá a legfrisebb BIOS, és nézd meg azt, hogy milyen van a lapon. Ha a kettő nem egyezik, jöhet a frissítés (attól, hogy új, még lehet benne régi BIOS).

(#5) Peet válasza Cathfaern (#4) üzenetére


Peet
senior tag

Jó jó, de egy 1700+ -os procit már réges rég ismerniük kellene nem???? Igaz ez az új maggal van, de hát akkor is nem?

(#6) Cathfaern válasza Peet (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem. Ez a proci újnak számít az alaplaphoz képest (legalábbis a lap első kiadási idejéhez képest).

(#7) Polesz válasza Peet (#3) üzenetére


Polesz
addikt

Mert az új amd procid van. És ezt nem ismeri fel tökéletesen. Bios frissítés meg nem vonhatja magával a garancia elvesztését.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#8) Peet válasza Polesz (#7) üzenetére


Peet
senior tag

Az alaplapon nem lehet semmit rossz helyre csatlakoztatni illetve a BIOS-ba rosszul beállítani, hogy ne ismarné fel a procit?

(#9) Hold


Hold
őstag

Nálam ha csinálok egy bios kisütéstpl minden visszaáll 1200+ ra 2000+ helyett
azt mondják ez normális..

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#10) -=A.M.D=-


-=A.M.D=-
csendes tag

Speciel nekem is ez volt a problémám ugyancsak 1700+ os procival. Az a probléma hogy az alaplapod nem ismeri fel ezeket a procikat. A megoldás egy szimpla bioszfrissítés! Ha egy helyen vetted az alaplapot és a procit akkor szó nélkül meg kell hogy csinálják. Amúgy egy 5 perces munka! Nekem egy shuttle ak312 es alaplapom van és ugyanezt csinálta mint neked ,1100 nak ismerte fel.Most egy 2200+ os AMD dübörög benne!!!

Mert olcsó valami azért még lehet jó!

(#11) Hold válasza -=A.M.D=- (#10) üzenetére


Hold
őstag

2200+ a procid vagy annyira van felhúzva ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#12) twollah válasza Hold (#11) üzenetére


twollah
nagyúr

Irígykedsz?

(#13) Cane válasza Hold (#11) üzenetére


Cane
őstag

Létezik már 2200+ proci alapban is. :))

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#14) Hold válasza Cane (#13) üzenetére


Hold
őstag

nem csak kevesen tudják megvenni azért gondoltam

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Ismeretlen AMD? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.