Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) poli27


poli27
veterán

Helló

Adott ez a szolgáltató elég jó csomagokkal : www.isanet.hu. Akinek esetleg van vele tapasztalata az megoszthatná.

(#2) poli27


poli27
veterán

Ha valaki gondolkodik rajta, bátran ajánlom ez a 40/15 net :

Közben futott a torrent is, amúgy a ping ilyen 5-6ms.Több mint 1 hete bekötve, stabilan megy nagyon.Én is féltem hogy a Wifis net nem lesz jó, de ez eddigi tapasztalatok alapján nagyon stabilan és jól megy !

(#3) poli27


poli27
veterán

Ezek a csomagok vannak most :

[ Szerkesztve ]

(#4) csasaKKP válasza poli27 (#3) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia!
Tudsz több infót írni a szolgáltatóról? Vezeték nélküli szolgáltató, írtad, hogy jön be a házatokba ez internet? Valami Wireless Kliens vagy felszerelve a házatokra?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5) poli27 válasza csasaKKP (#4) üzenetére


poli27
veterán

Szia igen
Ubiquiti Nanostation5 Loco van felszzerelve.Ezen jön a net.Abból egy utp-n jön le a tápfeladó adapterig. és ott nekem már a routerbe csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

(#6) csasaKKP válasza poli27 (#5) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Köszi.
Nagyon jó hálózata lehet kiépítve a cégnek. Jó áron kínálnak nagy sebességet. Nálunk két cég van jelenleg (most jön a harmadik), az egyik a T, a másik egy helyi vállalkozás, a Gömörtel. Nos, ez a cég is mikrohullámú netet szolgáltat, magas árakon. Januárban volt sebességnövelés, optikát húztak. De így is az 5 GHz-es hálózaton max. 6 Megabitet kínálnak. Nekem 4-es csomag van, 4000 HUF havonta. Egy MikroTik RouterBoard kliens van felszerelve a kéményre. UTP kábelen kapja ez is a tápfeszültséget (PoE).
Ezért kérdeztem, hogy milyen eszközökkel érnek el ilyen nagy sávszélességet. :) Nálunk mikor lesz ilyen, azt nem tudom. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#7) poli27 válasza csasaKKP (#6) üzenetére


poli27
veterán

Nálunk Ubiquiti, meg Mikrotik eszközök vannak, elég stabil. Amúgy tudnának azon is nagyobb netet adni, de amíg nincs konkurencia és nem érdemes addig nem fognak ennyi ! Itt is 20/5 volt a max 3 héttel ezelőttig, csak bővítettek, mert a UPC megvette az itteni kábeles szolgáltatót, és rájöttek ha nem adnak valami többet. akkor be is zárhatnak, mert a UPC ellen nem versenyeztek a 20 megával, és így lettek ezek a csomagok!

(#8) csasaKKP válasza poli27 (#7) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Most jön hozzánk a Parisat, 140 megás csomagot is fognak kínálni, szóval fel kell kötniük a Gömörteleseknek a gatyát. Igen, megbízható márka a MikroTik is, de ha a szolgaltató ennyit ad, akkor nincs mit tenni.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#9) poli27 válasza csasaKKP (#8) üzenetére


poli27
veterán

Ez se olcsó... Amágy nálunk legalább ad feltöltést is ez a szolgáltató!Máshol nem 140/10 elég vicces sztem !

(#10) csasaKKP válasza poli27 (#9) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Mi még örüljünk ennek is. Az is csoda, hogy felénk terjeszkedik a cég.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#11) poli27 válasza csasaKKP (#10) üzenetére


poli27
veterán

Mert rájöttek a cégek, hogy nem tudják az előfizetői számukat növelni ha nem terjeszkednek ennyi történt !

(#12) csasaKKP válasza poli27 (#11) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Az oké, de mehettek volna más irányba is, Miskolc felé. De nem baj, ez nekünk jó, ha készen lesznek a hálózatkiépítési munkálatokkal, egyből átmegyek hozzájuk.
Pedig amúgy lenne jövője a mikrohullámú internetnek.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#13) poli27 válasza csasaKKP (#12) üzenetére


poli27
veterán

Nekem eddig nagyon faszán megy(lekopogom) Sztem jól összerakták a hálózatot.Most gondolkodnak azon, hogy optikával összekötik a bázisállomásokat, hogy ne rádión menjen az is :) De mikrón még nem láttam olyan szolgáltatót aki ilyen sebességet adott volna !

(#14) csasaKKP válasza poli27 (#13) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Mikrohullámún én sem, főleg nem 5 GHz-es pont-multipont hálózaton. Ezért is írtam neked, kérdeztem egy két infót.
Gondolom a bázisállomásokon valami minőségi eszközök vannak, pl. két adótorony összekapcsolását egy SAF Freemile eszközökkel, vagy hasonlókkal oldják meg.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#15) poli27 válasza csasaKKP (#14) üzenetére


poli27
veterán

Ott is Ubiquiti eszközökkel van megoldva... [link] Nagyon jó eszközök amúgy ezek :) Én is dolgoztam velük.

(#16) csasaKKP válasza poli27 (#15) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Igen, ismerősek a termékei, habár csak mostanában kezdtem őket látni. Jó cég lehet, MikroTik kaliberű, nem? :D Vagy annál is jobb? :)
Ezek a SAF termékek is durvák, a szabadfrekvenciásakat a Gömörtelesek is alkalmazzák.
Szerk.: Na, elmerültem az Ubiquiti weboldalában, hát vannak nagyon ütős cuccaik. :)

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#17) poli27 válasza csasaKKP (#16) üzenetére


poli27
veterán

Az az airfiber az valami beszarás lesz ha kijön 1,4gbps az nem semmi!

Amúgy a többi terméke is tök jó árban van, nincsenek nagyon elszállva az árakkal.

[ Szerkesztve ]

(#18) csasaKKP válasza poli27 (#17) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Az biztos, ráadásul az is szabadfrekvenciás. 10 km felett megtartani ezt a teljesítményt, nem semmi hardvere lehet.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#19) poli27 válasza csasaKKP (#18) üzenetére


poli27
veterán

Jha van róla videó, ahol megmutatják miért tud ennyit :)

[ Szerkesztve ]

(#20) csasaKKP válasza poli27 (#19) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Jah, YouTube-on láttam. Ma de azért a 24 GHz-ből ki kehet csikarni azt a sebességet. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#21) poli27 válasza csasaKKP (#20) üzenetére


poli27
veterán

Ez igaz ,de akkor se semmi :)

(#22) csasaKKP válasza poli27 (#21) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Egyébként az Ubiquiti Nanostation5 Locoról tudsz bővebb infót, vagy specifikációt linkelni? Megköszönném. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#23) poli27 válasza csasaKKP (#22) üzenetére


poli27
veterán

(#24) csasaKKP válasza poli27 (#23) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Maximális :R .

Képzeld, meséltem, hogy jön hozzánk egy új szolgáltató, a Parisat. Csak összehasonlítás képpen: A Parisat előtt 6 Mbitet adtak 4500 HUF-ért, most a cég megjelenése után 3000 Ft lett havonta. A Gtel legnagyobb csomagja maradt továbbra is 6 Mbit wireless hálózaton.
Beijedtek rendesen az új szolgáltatótól. Vége a monopóliumnak. Most hiába lett olcsóbb sokkal a netjük, szerintem akkor is váltunk.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#25) poli27 válasza csasaKKP (#24) üzenetére


poli27
veterán

Legalább az is valami sztem... érdekes itt pest közelbe már 100mbit felett járnak a sebességek lassan :D az invitel most fog 17.étól 150mbitet adni pl...

(#26) csasaKKP válasza poli27 (#25) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Az Invitel herinchálózatát használja a Gtel. XD 150? Akkor most ők ledznek ország elsők. Kábelhálózaton?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#27) poli27 válasza csasaKKP (#26) üzenetére


poli27
veterán

Csak optikán adja az invitel... FTTH

(#28) csasaKKP válasza poli27 (#27) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Akkor akár nagyobb csomagot is kínálhatnának. FTTC. Koaxon is menne ez a sebesség. (DOCSIS 3.0).

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#29) poli27 válasza csasaKKP (#28) üzenetére


poli27
veterán

A docsis3 annak a kiépítési költsége a fejállomáson nagyon sok millióba kerül... cmts upgrade kártyánkánt akár több millió forint is lehet...

(#30) csasaKKP válasza poli27 (#29) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Optika is van olyan drága szvsz. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#31) poli27


poli27
veterán

most valami baj van, mert hibát kellett bejelentenem... nagyon ingadozik a sebesség....

(#32) csasaKKP válasza poli27 (#31) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Valami kis műszaki zavar lehet náluk. De írd meg, amint megtudod, mi volt :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#33) poli27 válasza csasaKKP (#32) üzenetére


poli27
veterán

Kijavították, nem jöttek rá azonnal mi volt a hiba de most megint jól megy minden. :D

(#34) csasaKKP válasza poli27 (#33) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Na, az jó. Ó, hányszor volt velem is ilyen... Eddig a legnagyobb hiba az volt, mikor 40% csomagvesztés volt a hálózaton. Eleinte csak annyi volt, hogy a netes játék megakadt egy pillanatra, később a weboldalak szinte be sem töltöttek. Ping 250 és 35 ms között ingadozott, volt, amire nem is jött válasz. Azt hittem, a routeremmel vagy a wireless klienssel van baj, de a hálózatukon volt. Most is vannak bajaim, de az már nem biztos, hogy az ő hibájuk.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#35) Speedtest


Speedtest
csendes tag

Hali!
Nem is olyan régen találtam rá, Isaszeg helyi internet szolgáltatójára. Először gondoltam, valami kis himi - humi szolgáltató, nem szabad velük foglalkozni. Viszont, a Rubi -ból már elegem volt, az Invivel, meg még a Rubi előtt is csak a baj volt. Szóval, gondoltam tegyünk egy próbát evvel az isanet-tel, ennél már minden csak jobb lehet. Szóval, telefonon rendeltem meg, (vagyis csak akartam) a kolléganő felvette az adataimat, majd mondta hogy visszahívnak. (gondoltam mindenki telepít, :)) haha - senkit sem tud kapcsolni) Azután eltelt pár nap, és jelentkeztek, na, gondoltam jönnek a süket szöveggel - rögtön rám dumáltak valami + csomagot. Majd jöttek bekötni, a gyerekek :)) megjöttek egy bazinagy terepjáróval, azt hittem, hogy ez valami vicc, de nem az volt. Alacsony köpcös morcos + magas cofos (tiszta Stan és Pan - mosolyogtam) kiderült, hogy nem csak a netet, hanem még tv -t is rendeltem, oké- oké, kössétek be, (gondoltam, úgyis gagyi az egész, majd Wifin Tv, persze persze) eltelt vagy 3 óra, szólnak hogy megvannak, Gyerekek, azt hittem hogy csak viccelnek, a TV kristály tiszta, a neten az jön amit rendeltem, nem hittem a szememnek. Hogy az én tvmnek, ilyen szép a képe, (és nem dvd) na akkor elkezdték magyarázni hogy mükszik a cucc, elmondanám hogy IPTV -t adnak, megállítható visszatekerhető az adás, + online videotéka, meg amit akarsz. Ja, ami a tuti az egészbe, kérdeztem hová kell dugni a külső vinyot? hogy felvegyem a Csillag Szül... sehová! A központ tárolja, ameddig az előfizető vagyok, szóval azt gondolom, az egészet együtt véve, hogy nagy királyság ez az Isanetféle okosság. Még annyit, hogy elkezdtem utánuk keresgélni, és ráakadtam a wman.hu oldalra, a két cég, egy és ugyan az, gyerekek elmondanám, hogy az országban ők vannak egyedül, akik wifin iptv -t adnak, a többi wifis szolgáltató mehet kilincselni, hogy adják el nekik is. Szóval királyság!! frankó a net, frankó a tv, megfizethető áron, :)) tutik a srácok, most mosolyogtam jött a upc levél, hogy ök lettek a rubi.. hát köszi szépen, én tuti maradok az isanetnél, pesze gondolom hiba itt is előfordul néha, mint mindenhol - de ahogyan halottam, állandóan fejlesztenek valamit, szóval összegezve csak ajánlani tudom, :)) erre meg postán jött az ajánlókupon, 3db után 1 havidíjat jóváírnak, thx- thx.

(#36) poli27 válasza Speedtest (#35) üzenetére


poli27
veterán

Nah még 1 elégedett ügyfél :D

(#37) csasaKKP válasza poli27 (#36) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Irigykedni kezdek. xD Nálunk miért nincs ilyen??? Hm. :D

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#38) poli27 válasza csasaKKP (#37) üzenetére


poli27
veterán

Mert itt van :P :D

(#39) poli27


poli27
veterán

Most kezdek morcos lenni :((( :((( 3 napja kb 0.5 mbites csúcsidőben a net a telefont basznak felvenni, az emailra meg nem válaszoltak 3. napja.A múlkori hiba óta se hívtak fel hogy lezárhatják e a hibabejelentőt !Most bejelentettem az NMHH-nál is, mert nemhogy a névleges nincs meg a sebességben, a garantáltnak is csak a töredéke van meg !Milyen dolog hogy a 0-24 es hibabejelentő számot nem veszik fel emailra se válaszoltak 3. napja ?

(#40) poli27


poli27
veterán

dupla...

[ Szerkesztve ]

(#41) Speedtest válasza poli27 (#40) üzenetére


Speedtest
csendes tag

Nálam minden rendben! :)) :DD ;] :P :C :R
próbáltad már azt hogy újraindítod a routered? :W :W :W

(#42) poli27 válasza Speedtest (#41) üzenetére


poli27
veterán

Ez csak csúcsidőben van, te melyik utcában lax, szerintem nem egy toronyról kapjuk a jelet ez lehet a probléma.Most a 40 es net megint legalább 20 al megy.... viszont a ping 20-30ms pedig 5-6 szokott lenni :((( Vasárnap 1 mega se volt.....

[ Szerkesztve ]

(#43) torrentes


torrentes
csendes tag

Sziasztok!
Látom van már kis csevej csatlakoznék!
Megmondom őszintén nem túl régen vagyok az isanetnél de meg kell hogy mondjam kellemeset csalódtam bennük!
Az első szolgáltató aki mindent elkövet azért hogy a megrendelő kívánságát teljesítse, persze vannak hibák de hát hol nincs????
Én 15 megás netet rendeltem amit eddig kapok is persze volt nekem is sávszélesség ingadozás meg biztos lesz is de effektíve a szerződésben leírt minimum mindig is meg van volt remélem lesz is!
Beszéltem egy ismerőssel akinél átjátszópontot állítottak és azt mondta ilyet régen tapasztalt hogy nappal bekötnek javítanak éjjel meg folyamatosan fejlesztenek reggel 4-5-6 óráig azért hogy minden jó legyen!
Szerintem ezek után megérdemelnek egy kis türelmet tőlünk még azt mondom így is jobb mint a rubi vagy bármelyik másik nem beszélve a normális bánásmódról!
Na elég nagy regény kerekedett asszem mára ennyi üdv mindenkinek! :C :C :C :R

(#44) poli27 válasza torrentes (#43) üzenetére


poli27
veterán

Az elején nekem se volt vele bajom sút mint látszott ajűnlottam is, én nyitottam a topicot is.... de az utóbbi időben csúcsidőben használhatatlan lesz szinte... 50-60ms ping és pár mega sebességgel lefele irányban... Én nem a garantált minimumot szeretném folyamatosan kapni a pénzemért, lehet te igen én nem ! Invitelnél ilyen nem volt lehet csak 8/0,4-et adtak de azt stabilan mindig megvolt... Tudom ez vezeték nélküli de akkor is bosszantó !

(#45) Speedtest


Speedtest
csendes tag

Hali mindenki! Ahogy emlékszem, az agárpálya felőli irányából sugároznak, meg az iskolával szemből is a dombtetőn, na, én pont a kettő között vagyok. De ha jól tippelek, akkor az agár felől kapom. Rajta voltam a pingen, hát néha nekem is volt hogy felszökött 40-50 ig, de ez nem állandó. Azért, azt ne felejtsük el, hogy ez nem kábeles, hanem rádiós. Eddig azért sírtunk, hogy nincs más, meg lassú, nincs több,. :( :O Most itt van, lehet többet kapni, jelzem: 10X -es is a sebesség, ráadásul és szerintem a legfontosabb szempont hogy olcsób is, de ez sem jó. :DD Gyerekek, akinek se ez nem jó, se az, az használjon sticket. Abban nincs hiba, tuti lassú, tuti drága,5Gb után meg semmi sincs, de tudom :K , az sem jó. :C :Y :R :C na: tipli

(#46) poli27 válasza Speedtest (#45) üzenetére


poli27
veterán

Tudom hogy rádiós ezzel tisztában vagyok mint írtam feljebb...

ezt most mértem, ezen hol is van a 40/15 mert nekem elvileg olyan csomagom lenne ! Pár napja még ilyeneket mértem :

Tehát nehogy bárki azt mondja nekem hogy ez természetes hogy így kell mennie! Itt egy összesített, honnan kezdett el lecsökkenni :

:W :W

[ Szerkesztve ]

(#47) poli27 válasza poli27 (#46) üzenetére


poli27
veterán

Jha és mielőtt valaki megjegyzi ugyanazon szerveren volt mérve....

(#48) csasaKKP válasza poli27 (#47) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia! Jelents hibát, valószínűleg a multipont ( a hely, ahonnan sugározzák a neted) túl van terhelve. Esetleg javítani fogják, nyugodtan hivatkozhatsz a Speedtestre. Zaklasd őket rendszeresen és biztos művelni fognak valamit.
Szerintem átirányítják a kliensed egy másik multipontra, ez lenne a legjobb megoldás. Egyébként interferenciára is tippelek, valami zavarja az adatfolyamot. Esetleg ekkor segíthet, ha egy másik csatornára helyeznek át.

Be tudsz lépni a kliensed konfigjába? Onnan egy csomó hasznos infót ki lehetne szedni, pl. jelerősség. Ha valami zavar, akkor jelentősen lecsökkenhet a jelerősség, vagy/és megnőhet az elveszett csomagok száma.
Amikor lassú a neted, csinálj Pingtestet (pingtest.net).

Klienssel is lehet probléma.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#49) poli27 válasza csasaKKP (#48) üzenetére


poli27
veterán

Bejelentettem ma elegem lett belőle.... Kliensnek nem tudom az ip címét...

[ Szerkesztve ]

(#50) csasaKKP válasza poli27 (#49) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Helyes, várom a fejleményeket. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.