Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Qki


Qki
csendes tag

Sziasztok!

A szomszédom vett egy LG DVD írót és a saját vidós cégének a filmeit elkezdte kiírni DVD-re( haladni kell a korral:D). Vett lemezeket, és elég sok rossz van köztük. Volt olyan dvd, ami tök jól ment, csak a film közepén megakadt.
A kérdés annyi lenne, hogy létezik-e olyan program, ami ellenőrizni tudja a DVD-t, vagy végig kell nézni eggyessével a filmeket?

A segítségeteket előre is köszönöm.
Qki

(#2) PPeter válasza Qki (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Nem igazán értem az utolsó mondatodban feltett kérdésed második felét. Van olyan program, amivel végig lehet olvastatni a lemezeket, hogy milyen a minőségük (beolvashatóságuk), de a már megírt lemezeket mindenképp egyesével kell ellenőrizni ugyebár.

CDSpeed program tökéletesen megfelel a célnak (Nero mellé jár).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) Qki


Qki
csendes tag

Meg nézem a programot.
Köszönöm, a hozzászólásod. Ca. 100 rossz DVD van még európában és azokat is le kell cserélni, de nem akarunk helyette újjab sz*rt küldeni, viszont végignézni meg nincs időnk.

Bye Qki

(#4) Qki


Qki
csendes tag

UP!

(#5) PPeter


PPeter
addikt

:F

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6) erdoke válasza Qki (#3) üzenetére


erdoke
titán

Be kell pipálni az íróprogramban, hogy írás után rögtön ellenőrizze vissza, akkor nincs zsákbamacska.

A legjobb aláírás a héten

(#7) PPeter válasza erdoke (#6) üzenetére


PPeter
addikt

Te is tudod, hoyg az csak egy alapszintű dolog, hogy az író visszaolvassa és nem talál eltérést - ettől még a megírt lemez simán lehet használhatatlan egy asztali lejátszóban.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#8) Flashy válasza PPeter (#7) üzenetére


Flashy
veterán

mivel teszteljünk házilag írt dvd lemezt ha annyiban akarunk csak biztosak lenni hogy még leolvasható? és mivel teszteljünk ha valami hozzávetőleges minőséget is szeretnénk tudni (még épphogy leolvasható vagy még bőven és gyorsan)?

(#9) erdoke válasza PPeter (#7) üzenetére


erdoke
titán

Persze, de adott írónál és lemeztípusnál az esetleges hibás lemezek kiszűrésére akár jó is lehet. Feltéve, hogy nem variálják állandóan az írókat és lemezeket.

A legjobb aláírás a héten

(#10) erdoke válasza Flashy (#8) üzenetére


erdoke
titán

Ha egy 12-16X olvasásra képes meghajtóval csinálsz egy visszaolvasási tesztet CD-DVD Speed segítségével, és viszonylag egyenletes görbét kapsz, akkor képet kapsza arról, milyen sebességgel olvasható. Ha belehal az olvasásba, akkor egy türelmesebb olvasóban még érdemes próbát tenni, ott még visszaolvashatónak is bizonyulhat. Ha nagyon egyenetlen a görbe, és gyakran esik vissza 2-4X sebességre, akkor gyengén olvasható.

A legjobb aláírás a héten

(#11) Qki


Qki
csendes tag

Nagyon szépen köszönök minden hozzászólást. Edőke, több száz DVD-ről lenne szó, (nem olcsó, hanem dokumentumfilmek vannak rajta, szakmai gyűjtők veszik ezeket). Volt olyan eset, hogy a DVD elvileg jó, vissza tudjuk másolni az egész tartalmat a wincsire, de lejátszás közben mindíg máshol hal be. Ezeketis ki lehet szórni a görbéd módszereddel?

(#12) Chip válasza Qki (#1) üzenetére


Chip
aktív tag

En a CDCheck nevu programot hasznalom. Innen letoltheted : Bővebben: link
De nem az iroval ellenorzom, hanem egy olvasoval. Lattam mar olyat, hogy az iro gond nelkul olvasta viszont mas olvasok nem teljesen boldogultak a lemezzel. Virtalis meghajtoval nagyszeru sebesseg rekordokat lehet elerni. ;]

[Szerkesztve]

(#13) Winner_hun


Winner_hun
félisten

nero/meghajtó teszt/lemez ellenőrzés

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14) Qki


Qki
csendes tag

Kösz srácok!! Most már talán könnyebb dolgunk lesz, habár félő, hogy maga az al dvd is elromolhat. Ti mit ajánlotok? Most a TDK-ról sok jót halottam.

(#15) Mr.Skyline válasza Qki (#14) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Bővebben: link
itt vannak a vélemények!

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#16) Qki válasza Mr.Skyline (#15) üzenetére


Qki
csendes tag

Thx!
MAjd csemegézek belőle.

(#17) vtechun


vtechun
veterán

a tescoban volt most 8x TDK dvd-r2000 ft /10 db, 2-őt írtam eddig a 10-ből de nagyon jónak tünik...

(#18) forceberg válasza PPeter (#7) üzenetére


forceberg
veterán

És a Nero CD-speed / Extra / Lemez ellenőrzés / felület vizsgálat ???

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19) fler


fler
tag

Nekem a nero ezt írja mostanában ki a lemez ellenőrzésekor.
No seek complete 030200
Lehetséges, hogy döglődik az íróm (NEC ND2500A).
Egyre kevesebb lemezt olvas be és az általa megírt lemezt tegnap egyáltalán nem látta, sőt az asztali is csak a fájlok neveit látta mert elindítani nem tudta őket.

(#20) forceberg válasza vtechun (#17) üzenetére


forceberg
veterán

Kíváncsiságból én is vettem belőle, s mindet gond nélkül pörkölte a TSH552:C

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#21) Qki


Qki
csendes tag

Köszönöm mindenki lelkes rész vételét :D

(#22) Hequila válasza forceberg (#18) üzenetére


Hequila
őstag

Miért írja azt nekem a CD Speed / Extras / Lemezminőség teszt, hogy a meghajó nem támogatja? Illetve mi kell ahhoz, hogy támogassa? LG GSA-4120B-ről van szó.
Más:
Mit jelentenek a következők:
PI hibák
PO hibák
Jitter
?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#23) erdoke válasza Hequila (#22) üzenetére


erdoke
titán

Másik író kell hozzá, ami támogatja.

PI/PO/Jitter ügyben a mindenféle keresőket ajánlanám.

A legjobb aláírás a héten

(#24) róland válasza Qki (#1) üzenetére


róland
veterán

Nero gyakorlatilag ellenőrizni tudja az írás sikerességét. Pontosabban visszaolvassa az adatokat.

Amúgy én annyit szoktam tenni filmeknél, hogy írás után kb 2-5 perc alatt belenézek pár helyen a filmbe. Elvileg, ha ''beletekersz'' pontosan kell pozicionálnia és a közbenső részekben sem lehet hiba.

Nálam eddig bevált.

De a bombabiztos módszer az, ha végignézi a filmeket egyesével.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#25) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Azt még nem próbáltátok, hogy a lemezt közvetlenül az írás után, és -mondjuk- 2 hét múlva ismét leteszteltek a Nero CD-DVDspeedjével?

Egy Aritával csináltam meg ezt, és mit mondjak, nem előnyére változott!
(A 2 hét alatt nem volt használva, papírtokban pihent.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Up!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#27) erdoke válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


erdoke
titán

Nem írok Aritát, így nem áll módomban kipróbálni. :D
Jobb minőségű lemezekkel nem tapasztaltam szignifikáns romlást, eltérést pedig a pár órával később készült teszt is mutat.

A legjobb aláírás a héten

(#28) mr_ricsi válasza erdoke (#27) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''eltérést pedig a pár órával később készült teszt is mutat.''
Igen, de az nem jelentős különbség.
Amit én tapasztaltam, ott az alsó diagrammon a hibák 2-3százról párezerre nőttek. (A kis vonalkák teljesen összeérnek, nem látszik köztük hibamentes szakasz.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.