Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Egy ismerősömnek fogok a mai napon egy gépet összeállítani. Irodai gép lesz, amit ''multimédiás'' célokra is fog használni (DivX, MP3, esetleg némi játék). Megkért, hogy legyen benne nagy vinyó, cdíró, tvoutos vidkártya. Procinak egy 950es Duron fog benne ülni, mert az van neki egy. Eddig biztos voltam benne, hogy DDR rammal fogom venni (egy esetleges procibővítés miatt), de valahogy megingottam benne. Van 3 alaplap ami szóba jöhet: ECS K7S5A 3.x(Sis 735 SD/DDR), K7S6A (Sis 745, DDR), K7VTA3 3.x (VIA KT333, DDR). Mivel az SD ram árai nagyon alacsonyak (256 MB, márkás egyoldalas nettó 5000 körül van), míg a DDR többe kerül (256 Márkás 333as nettó 16500 körül van), nem tudom eldönteni, hogy a K7S5A legyen (mert ebbe belemegy SD és DDR is), vagy valamelyik DDR-es a fentiek közül. A VIA-s a leg''drágább'', de belefér, ellenben ha mondjuk a DDR és SDram között ''megspórolnánk'' 10-15-20000 forintot (mert ugye az SD-snél az alaplap is cseppet olcsóbb), az nem lenne rossz.
Sajnos nincs személyes tapasztalatom olyan lappal, ami mind a két ramtípust kezelni, ha valaki meg tudná mondani, hogy mennyire stabil, stb, annak nagyon örülnék.
Ha viszont szerintetek a DDR-es a jobb, várom véleményeteket, hogy a Sis-es, vagy a VIA-s lap legyen.
Egyébként a gépbe TV-outos MX400 lesz, 60Gigás vinyó, 40*12*40 LG, megy a fent említett Duron lesz.
Előre is kösz!

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#2) karib válasza Bocha (#1) üzenetére


karib
addikt

Irodába bőven elég lesz a sima SDRAM, inkább spóroljatok. Akár valami integrált videokártyás lapot is lehet venni, ha nem akarnak játszani. Van ASRock, ECS, sokféle. 256 v. 512 SD viszont kellemes.

Amúgy a Duronnak nem annyira kell a DDR, izmosabb procihoz viszont már illik. Ahhoz ellenben már valami jó KT333/400 lap is dukál, DDR333+ RAM, de ez már mind drága.

Department of Redundancy Department

(#3) bélanéni


bélanéni
őstag

szia!

szerintem sem érdemes, illetve nem fontos DDR ramot tenni a Duron mellé. Nem lenne érezhető különbség a SDR -hez képest. Azt főleg az AtlonXP-hez találták ki.

Az ECS K7S5A nagyon jó lap, sokat láttam már, egyikkel sem volt gond. Mind DDR, mind SDR-el szerelt konfigot láttam már ilyen lappal, minkettőt igen jól kezeli. Ugyan a VIA-s lapok memória-kezelése egy hajszállal jobb (5-10%), de mint írtad azokon már nem nagyon van SDR foglalat. (legalábbis ezen az ECS-en nincs).

Szóval én a K7S5A-ra tippelek ilyen procihoz + RAMhoz. Egyébként ez a konfig kitűnően megfelel munkára + filmre és játszásra is. (persze, csak ha nem Hardcore gamer az illető :D )

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#4) Bocha válasza bélanéni (#3) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Köszi szépen!

Még csak annyit, hogy az ECS K7S5A DDR kezelése megbízható? Mert egy idő után szerintem lesz gép upgrade (szerintem fél-egy év múlva kb.), amikor is sztem egy aktuális ''duron'' (mondjuk egy 2000+os athlon xp :)) ) meg DDR megy mellé. Ez a lap ha jól tudom csak 266Mhz-es DDReket tud fogadni, meg 266os FSBjű procikat. Szerintetek BIOS frissítéssel meg lehet majd oldani, hogy 333as RAM is belemenjen, vagy ez valami ''fizikai'' adottság? Meg DDR-t mennyire gyorsan kezeli ez a Sis chipset?

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#5) karib válasza Bocha (#4) üzenetére


karib
addikt

K7S5A 266-os FSB-t tud és 266-os DDR-t kezel max hivatalosan. Lehet vele trükközni, de ezek a speckók. Ha nagyon olcsó lesz a DDR, akkor majd érdemes lesz váltani, addig nem. Sajnos a SiS735 chipset már kezd elavult lenni, ugyanabból a DDR RAM-ból egy KT333/400 többet tud kihozni, ezért DDR-hez inkább az újabb lapokat ajánlom. Az összes DDR RAM fizikailag ugyanolyan csatlakozójú, sőt logikailag is kompatibilisek, a jelölés csupán a ''végsebességet'' adja meg.

Irodában úgysem fog kelleni egy év múlva sem DDR és XP. Majd 2-3 év múlva, addigra meg ki tudja mi lesz.

Department of Redundancy Department

(#6) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Otthoni gép lesz, csak irodai célokra használva, rosszul fogalmaztam :DD
Jó, akkor szerintem ez a lap lesz, végülis bele lehet majd rakni DDR-t, ha nagyon kéne...

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#7) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Köszönöm a segítséget!

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.