Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) esteban


esteban
senior tag

A masik topikban megkerdeztem a puha felet a dolgoknak, itt egy-ket hardware tanacsot varnek :)

irodai rendszer kiepitese, hogy nezzen ki a halozat:

- 25 asztali gep
- 6 notesz gep csatlakozik a halohoz
- internet ADSL en keresztul jon, es van egy nyomtato/fax compbo meg a halon
- rendszeres ''backup'' kazettara

Harware ugyileg milyen szerver, mennyi gep kellene.
Valamint mi az elvaras egy sajat web/mail serverrel kapcsolatban.


koszike

iBook + RedBull :)

(#2) Tompo válasza esteban (#1) üzenetére


Tompo
aktív tag

Mail/printer servernek egy linuxos kb 6-800mhz körüli gép 512mb (256 is elég ) rammal elég lesz és ez jó adsl routernek, firewallnak, dhcp servernek is. 2 db 16/24 portos 10/100 as switch a hálóhoz. Gépek megvannak már?

(#3) Tompo válasza esteban (#1) üzenetére


Tompo
aktív tag

Merre vagy most éppen? :DD

(#4) esteban


esteban
senior tag

Malajzia ;)

Azt nem ertem en , hogy a holgyemeny aki itt a rendszergazda, miert csinalt 4 szervert ? .. kell ennyi egy halozatban .. nem hiszem :(

Hogyan lehet a legbiztonsagosabban megoldani, hogy az email-ek mindig megjojjenek. A jelenlegi mail server az allamokban van es sokszor nem tudok kuldeni levelet pl. Kinaba.

Ha itt az irodaba tlepitunk egy mail szervert, es valami miatt nem megy: megall, megszakad az internet kapcsolat stb ... akkor mi lesz a levelekkel? meg lehet oldani, hogy ebben az esetben egy masik szerver kapja meg, s ezt a ket szervert folyamatosan szinkornizaljuk?

iBook + RedBull :)

(#5) Tompo válasza esteban (#4) üzenetére


Tompo
aktív tag

De jó neked :))

Nem, egyik cégnél egy 566-os cele, 256 rammal látja el a mailt, adsl, firewall, print-server feladatot redhat linuxal gond nélkül :D
Fix IP-tek van?
Az mx rekordban meg tudod adni hogy ha nem fogadja az egyik mailserver akkor adíg tárolodjanak a másikon míg le nem töltitek. Ebben nem vagyok guru, biztos lesz majd profi hozzászóló is majd.

(#6) esteban válasza Tompo (#5) üzenetére


esteban
senior tag

nem annyira :(



En ugy tudom hogy a ''name server'' mondja meg hogy milyen IP re menjen a level, vagy nem? ha igen akkor ha az az IP nem muxik eppen, akkor csak a NS -nek kellene valamit mondani annak a szerncsetlen emailnek, hogy nem menjen haza ... ?

iBook + RedBull :)

(#7) Tapsi válasza esteban (#1) üzenetére


Tapsi
addikt

Szervernek jó egy lassabb gép is,hiszen grafikus alkalmazásokat nem kell futtatnia,azokhoz kell az erőmű.

(#8) esteban


esteban
senior tag

ami aszervert illeti:

Az adatbiztonsag a legfontosabb!

Tehat hogy nezzen ki a gep?
Ha mail szerver akkor ugy 24x7-ben kell mennnie.

En egy scsi-s raid ben gondolkodom ... normal lapok is megbizhatoan elmennek, vagy inkabb valami server lap dukalna ide ?


Jelenleg igy all az otletem:
PIV 2400
i865 Chipset
2G ram
2 SCSI HDD az adatok nak raidben

esetleg a webservert teljesen kulon venni a biztonsag kedveert

iBook + RedBull :)

(#9) Tompo válasza esteban (#8) üzenetére


Tompo
aktív tag

Szvsz nem kell ekkora erőmű, 1,8 p4, 512 ddr egy raid kártya két ide vinyó raidben, ez bőven elég, de webservernek qrva kevés az adsl!

Meg tudod adni hogy a masodlagos ns tárolja addig a leveleket ha nem megy az lsődleges mailserver.

Egy 1,5 p4/512 ram-mal megy egy webserver kb 6-8 honlappal, nameserverkent minden gond nélkül, de 100mbites a kapcsolat, és ez kell mindenképp ha webet akarsz!

(#10) esteban válasza Tompo (#9) üzenetére


esteban
senior tag

Azert partolom a SCSI-t mert 5 ev gari tobb mint az 1!
3 weblap lenne fenn, nem tul nagy latogatottsaggal, annak is keves ?

Akkor feltesszuk valahova kulfoldre :) ..

iBook + RedBull :)

(#11) karyo válasza esteban (#1) üzenetére


karyo
senior tag

az én javaslatom az, hogy a kül. feladatokra különkülön servert állíts be, mert:
1- ha 1 server megborul a többi szerep még ellátva marad ergo az iroda működőképes lesz
2- file servert amugy sem illik megvalósítani firewall-al egy gépen (ez nagyon veszélyes)
3- file server csak file server legyen, ne ruházz rá más feladatot, igy is ő lesz a legjobban leterhelve

summa:

én külön gépeket javallok minden szerepre, és nem kell p4-2.4m, bőven elég pl p3@500.(kivéve file server, az legyen mondjuk dual p3.800+)

nálunk a webszerver egy p3.500-as (512 kb cache-el) de bőven elég egy klamath (pii) abban is van elég cache és bőven el tudja látni a feladatot

Enjoy the silence.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.