Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  írásvédett cd írás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) adamsX


adamsX
aktív tag

Azt szeretném ebben a témában kérdezni hogy lehet cd- t írni hogy nem tudják lemásolni.

(#3) LordX válasza adamsX (#1) üzenetére


LordX
veterán

Sehogy...

Bármit is trükközöl, a lemásolni akaró fog egy CloneCD-t, BlindWrite-ot vagy Alcohol 120%-ot, azt lemásolja ''hardveresen'', azaz a CD-n levő pitek szintjén...

(#4) toeri válasza adamsX (#1) üzenetére


toeri
aktív tag

Azért van rá valamelyest kielégítő megoldás, csak nem tömegesen alkalmazható... :t

Olyan hibát kell -fizikai behatás útján- létrehozni a lemez egy adattárolásra nem használt területén, hogy onnan több olvasási kísérletre, mindig más és más tartalom jöjjön vissza. Ezt lehet figyelni programból és így egy hardverkulcshoz hasonlóan megállapítani, hogy az eredeti lemez van-e bent?

A megoldás hátrányai:
- macerás,
- nem mindig üzembiztos, (felhasználói reklamációk bőséges forrása) :O
- úgy is meghackelik a programot, onnan meg ez is másolható lesz. :DD

Ergo marad a HW-kulcs. :((

Üdv, toeri

(#5) LordX válasza toeri (#4) üzenetére


LordX
veterán

Árkok szintjén ez is simán másolható..

(#6) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Csináld meg aktiválósra. Úgyis az ma a divat.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) L3zl13 válasza LordX (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Érdekes. Némely játék mégis csak töréssel játszható, pedig nem akármilyen íróval próbálkoztam.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#8) DaSilva


DaSilva
senior tag

Én a Microsoft Flight simulatort nem tudtam lemásolni semmivel, pedig nagyon erőlködtem.

huss, fohászom száll feléd

(#9) adamsX


adamsX
aktív tag

Látom úgy se lehet lemásolni. Pedig nagyon kéne valami amivel le lehetne tiltani.

(#10) toeri válasza LordX (#5) üzenetére


toeri
aktív tag

Nem.

Üdv, toeri

(#11) Cathfaern válasza L3zl13 (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Vannak olyan módszerek, amivel olyan hibát lehet létrehozni, amit egy CD-író nem tud lemásolni. Csakhogy ehhez CD préselő kell, ami meg nem kis összeg (persze sorozatgyártáshoz mindenhol ezeket használják, de ugyebár az nem otthoni felhasználás)

[Szerkesztve]

(#12) adamsX


adamsX
aktív tag

És valami más program van?

(#13) VladimirR


VladimirR
nagyúr

a legbiztosabb megoldas, az, hogy interneten keresztul be kell logolni a progi hasznalatahoz, bar ez kizarja az offline felhasznalast

bar gondolom itt nem azon van a hangsuly, hogy lehetetlen legyen lemasolni, hanem hogy ne tudja barki egy drag&drop-pal atrancigalni

ha nem negyuzemileg csinal masolasvegedd progikat (pl csak a sajat filmgyujtemenyet irja ki), nem fognak cracker csapatok dolgozni a vedelem feloldasan

(#14) toeri válasza Cathfaern (#11) üzenetére


toeri
aktív tag

Pontosan. A CD-másolás ezt valamivel behelyettesíti. Az lehet ugyan egy hibás szektor is, de annak akkor is mindig ugyanaz lesz a tartalma. Míg ha az olvasó a tényleg -direkt ''gyárilag'' hibásra csinált- szektort próbálja olvasni, annak az eredménye minden próbálkozásnál más lesz. Ha ezt a futás közben többször figyeli a program, akkor ''rájön'', hogy másolt lemezzel van dolga. (De ez tényleg nem otthoni felhasználás, és mint mondtam rizikós is, nem 100% kiszámítható hogyan viselkedik 100 féle különböző meghajtóban a dolog...) :(

Üdv, toeri

(#15) adamsX


adamsX
aktív tag

kössz a tippet

(#16) ody42 válasza LordX (#5) üzenetére


ody42
senior tag

Hát,kedves Bob, most asszem nincs igazad. Ugyanis ha ''pitek (piték?:) ) szintjén másolod az adatot, akkor pl. az Alcohol-lal készített image fileban a ''hibás helyről'' mindig ugyanazt fogja olvasni a program ellenőrző része, és úgy veszi észre, hogy nem eredeti a cd.(eredeti cdről mindig más adatoto olvasna a hibás helyről) Ezt csak hackeléssel lehet kilőni. (lásd pl. Colin 3)

--Bocs, most látom, hogy ezt már Toeri is írta...

[Szerkesztve]

(#17) kiskegyed


kiskegyed
aktív tag

Van egy írásvédelem, ami azon alapul, hogy megméri a CD elején és végén elhelyezett speciális adatsor közti szögelfordulást. Mivel a CD csigavonalban ír, ami kitekerve 100 m-es nagységrend hosszúságú, ahol már tized %-nyi eltérés a hosszban teljesen megváltoztathatja a menetszámot, a szögről nem is beszélve.
Szóval az adott írt CD-t be kell kalibrálni, majd az annak megfelelő kóddal lehet csak használni. Másolás után nem lesz használhatatlan, csak más kóddal. :D
Ez természetesen adatfilok védelmére nem alkalmas.

(#18) toeri válasza kiskegyed (#17) üzenetére


toeri
aktív tag

Ez izgalmasan hangzik, de HOGYAN méri meg?
(Lehet erről valahol olvasni? Érdekelne. Lécciléccilécciiiii!) :DD

Üdv, toeri

(#19) adamsX


adamsX
aktív tag

De hogy lehet ezt megcsinálni?

(#20) kiskegyed válasza toeri (#18) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

az a baj, hogy nem találtam meg a cikket, ahol olvastam.
Ha megtalátam volna, belinkeltem volna;)

(#21) adamsX


adamsX
aktív tag

én halottam valamiről, ilyen rippelgetések. De az nagyon hosszú folyamat. Nekem valami egyszerűt. (ha lehet)

[Szerkesztve]

(#22) pintyesz válasza adamsX (#1) üzenetére


pintyesz
senior tag

Ez engem is érdekelne!
Teháthogy olvasni lehessen,de lemásolni,rippelni ne! :)

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#23) adamsX


adamsX
aktív tag

Igen valahogy így lehet megfogalmazni.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  írásvédett cd írás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.