Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) G.Vitya


G.Vitya
csendes tag

A következő problémára van valakinek megoldása? (Kicsit durvább kiadásban – évekkel ezelőtt - egy másik konfigurációmon már előfordult (ld. lent), akkor alaplapcsere játszott be.) A jelenlegi gépspecifikációk:

Alaplap: ASUS P4T533C (A videókártyára az alaplapi leírás az alábbi előírást tartalmazza: 4* AGP; 1.5V)
RAM: 1 GB Rambus
Proci: Celeron 2 Ghz (2.67 GHZ-en fut – 133/33 Mhz; 1.550V)

A gép „duál boot”-os (c:-ről Millenium Edition; d:-ről XP), 4 IDE eszközt lehet rákötni. Ez nálam IDE 1-en egy 40 GB-os master (ME), valamint egy 60 GB-os slave Maxtor (XP) vinyó volt, IDE 2-ön egy master DVD író, illetőleg egy slave CD-újraíró.

A gépbe két hete új DVD író került (NEC 3500A – egészen tegnapig gond nélkül hasított), illetőleg két nappal ezelőtt használt Sapphire ATI Radeon 9800 Pro kártyát izzítottam („Kis karácsony, nagykarácsony…” J). A videokártya egyébként jól működik (a microsoft .NET programcsomagja telepítése után még a Catalyst Control Center is műkszik.)

A videokártya behelyezése napján XP alól írtam. Írás után önkényesen újraindult a gép, ahol is a BIOS-ig jutott el a következő hibaüzenettel „primary slave drive failed”. A meghajtót a kezdőlapon a BIOS „primary slave” soron kiírta, de a vinyó típus-kiírása mellett azonban mindenféle halandzsa jeleket írt végig, és F1-es továbblépéskor a BIOS táblázatban már „none” állt primary slave-ként. Többször újraindítottam, semmi. Visszavettem a proci-tuningot, semmi.

A vinyóról hál istennek nem tüntek el az adatok. (CD-ről bootolva egy harmadik vinyóra (120 GB) telepítettem az XP-t, kis master-slave trükközés után sorba kötöttem a kettőt, sikerült lementeni a fontosabb cuccokat, megvolt rajta minden.) Beállítottam a 40 GB master (ME) 120 GB slave (XP) kombinációt (hátha a 60 GB vinyó volt a ludas), dupla boot, minden rendben meg. Egészen az első írásig….Írás végén újraindulás, „primary slave drive failed”, kriksz-krakszok stb. Hirtelen ötlettől vezérelve átállítottam a slave-master jumpereket, a 120 GB master (XP), 40 GB slave (ME) variációban újratelepítés nélkül megy minden. Csak éppen írni nem tudok…Help!!!

(A korábbi esetnél egy ABIT BP6-os alaplapról volt szó, duál tuningolt Celeron 360 Mhz-es (523 Mhz) procikkal. Rendben működött a konfig, írásnál viszont egy lefagyás után törlődött a vinyó partíciója. Ami azért vidám...

(#2) robekri válasza G.Vitya (#1) üzenetére


robekri
addikt

Szép kis sztori!

Én csak annyit tudnék hozzáfűzni, hogy unokaöcsémnek elvittem a 60-s maxtor vinyát és ugyanezt a „primary slave drive failed” csinálta sis-es lapban! Nálam és a barátnőmnél is megy a vinyó! Igaz picit többet vár a BIOS beazonosításnál!
(ez is érdekes)

Nem segítség csak hozzáfűztem!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#3) ollie válasza G.Vitya (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hm, milyen tápod van? Lehet, hogy hírtelen kevés lett miután beletetted a 9800 pro-t is, és az egyik vinyó nem kap elég powert.

***

(#4) PPeter


PPeter
addikt

Próbáld ki tuning nélkül is. Cseréld ki az IDE kábeleket, ügyelj a helyes eszköz-elrendezésre (master egység a kábel végére, slave a közepére).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) G.Vitya


G.Vitya
csendes tag

Köszi a hozzászólásokat!

Az eddigiekhez kiegészítés:

Nem a vinyó a rossz. (az újonnan telepített 120 GB-os vinyót is ''megfektette'' az írás). A master-slave is helyesen van a kábelre rakva. (Egyebekben szerintem fel sem ismerné. A probléma az, hogy az írás a hardveres felismerésbe kever bele vhogy.) És miért éppen csak az írás? Minden más program rendesen, fagyás nélkül mükszik.

(#6) G.Vitya


G.Vitya
csendes tag

Ja pluszba...
A második írásra tuning nélkül került sor, a tápom pedig vmi ''Ener(ga)max'' life time garanciás cucc, asszem 400 W-os, és kb. egy-másfél éve kb. 22e HUF volt (csak a táp). A tápból olyan gégecső jön ki. mint amit a zuhanyrózsa előtt lát az ember. Szóvel nem gagyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.