Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kejfel


kejfel
tag

Üdv!

Ugyan vannak iPhone és iPad-es topikok bőven, de egyik sem kimondottan csak a Jailbreakről szól.
Olvastam, hogy már lehet erről a témáról beszélni a fórumon, mert nem minősül wareznak.
Mivel jómagam is nemrég csöppentem ebbe bele szeretném, ha ez a topik a kezdőket és a témában már jártasabbakat összehozná.

Mi-mit jelent?:

Cydia – Jailbreak után innen tudunk majd mindenféle csomagot/programot telepíteni. Gyakorlatilag olyan, mint az AppStore.

DFU mód– Device Firmware Update mód, ebben lehet lefuttatni a Jailbreak-et, ebben tudunk új Custom Frimware-t feltölteni a telefonra/iPad-re. Előcsiszolásához kössük össze a készüléket a számítógéppel, kapcsoljuk ki, majd tartsuk nyomva a felső és az alsó (power és home) gombot 10 másodpercig. Miközben nyomva tartjuk az alsó (home) gombot, engedjük fel a felső (power) gombot, és várjuk, hogy felismerje a számítógép.

Firmware – Az iPad által futtatott operációs rendszer.

ISPW – A Frimware fájl kiterjesztése, például “iPad2,1_4.3.3_8J2_Restore.ipsw”.

Tethered (Jailbreak)– Az ilyen fajta jailbreakeknél nem tudjuk önmagában újraindítani a készüléket, a bekapcsoláshoz számítógép szükséges

Untethered (Jailbreak) – Teljes értékű jailbreak, a készüléket bármikor újraindíthatjuk számítógép segítsége nélkül

Figyelem! A telefont csak akkor JailBreakeljük ha biztosak vagyunk abban mit teszünk. Nagyon sok féleképpen el lehet rontani ezt a telefont, rengeteg hibát tud az itunes generálni és persze rengeteg random hiba van. A külsős programok totálisan tönkretehetik a te már jól beállított telefonodat, úgy hogy napokig szenvedhetsz, hogy vissza hozd. Ha a folyamat közben bejön egy áramszünet, vagy bármilyen hiba a számítógépen, javíthatatlanul tönkremehet a készülék! Lehetőleg használjunk szünetmentes tápegységet vagy egy laptopról hajtsuk végre a manővert!

Mindenféleképpen csináljunk egy Backupot a készülékről mielőtt bármibe is belekezdünk!
Feltört telefont soha ne frissítsük újabb verziószámú firmware-re iTunes alól az “Update” gombbal, mert azzal elrontjuk!
Érdemes tanulmányozni a "Cydia" menüt

Előre is köszönöm mindenkinek az aktív részvételt és a támogatást! :R

(#2) Xero válasza kejfel (#1) üzenetére


Xero
nagyúr

Jó kezdeményezés.

Azt tedd hozzá, hogy a JB elsődleges funkciója, a telefon képességeinek a bővítése és nem a függetlenítés/tört app-ok telepítése. Erről nyilván itt semmilyen formában nem szabad értekezni.

Ha lesz időm összeszedegetek én is pár információt és pár hasznos Cydia app-ot.

Azt is érdemes összeszedni mi mennyire JB-elhető jelenleg és milyen módon.

(#3) Bortolinni


Bortolinni
csendes tag

Nagyon szép kis részletes leírás gratula :)

(#4) kejfel válasza Bortolinni (#3) üzenetére


kejfel
tag

(#5) LeeAssasin


LeeAssasin
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Nemrégiben itt PH-n vettem egy iPod Touch 1g 8gb-ot (iOs 3.1.3)
Próbálkoztam Jailbreakel, még pedig a Spirit-el.
Elvileg sikerült is ,felrakta a Cydia-t is.
Én kezdőként azt hittem elrontotta épp ezért iPod-on belül reseteltem és nem működött semmi! El sem indult! Hard reset-el sikerült iTunes-on belül vissza állítani.(most még csinálja)
Hogyan is jailbreakeljem? Ezzel a Spirit-el vagy hogyan? Kérlek segítsetek még kezdő vagyok ebben a témában.

(#6) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!
Létezik olyan app JB után, ami háttértár módban csatlakoztatja a gépet PC-hez?! Tehát akár olyan gépre is, amin nincs iTunes?!
Köszi

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#7) chrisxx válasza tylerddd (#6) üzenetére


chrisxx
csendes tag

Igen, létezik ilyen app. A neve OpenSSH, ezt a cydia-ból tudod telepíteni, van részletes leírás hozzá a cydia kezdőképernyőjén. Ennek a lényege az, hogy wi-fi kapcsolaton keresztül tudsz másolni az I készülékedről PC-re, ill. PC-ről I készülékre.
1. Töltsd le az OpenSSH-t az I készülékedre.
2. Ennek az app-nak nincs külön ikon-ja, csak a notification center-ben fogsz látni egy ki és bekapcsoló gyorsgombot, SSH felirattal. Hogy ezt lásd, engedélyezned kell az SBSettings-ben.
3. PC-re tölts le egy WinSCP programot.
4. Telepítsd és indítsd el.
5. Ezután ez a program kérni fogja egy jelszót, egy nevet, egy jelszót, és egy IP címet. Valószínűleg a név az lesz, hogy root, a jelszó pedig alpine. Az IP címedet is add meg ezután és mehet is a csatlakozás.
6. Most kapni fogsz egy Total Commander szerű felületet, ahol szabadon tudsz másolni minden földi jót oda-vissza az I készüléked és PC között.:) Természetesen mindezt iTunes nélkül, wi-fi-n keresztül.

Jah, és nem árt, ha megváltoztatod majd a jelszót és a nevet, mivel elsőnek mindenki ezt kapja, és adatvédelmi szempontból nem a legelőnyösebb, ha ezek maradnak.

(#8) chrisxx válasza tylerddd (#6) üzenetére


chrisxx
csendes tag

Az 5. Pont első mondata kicsit összevissza lett, úgyhogy javítom:
Ezután ez a program kérni fog egy jelszót, egy nevet, és egy IP címet.

(#9) dedy19


dedy19
tag

Sziasztok!

A napokban jailbreak a telefonom és minden rendben volt,de le tűnt az ikon valamit el rontottam nincs már ott a cydia ikon :S
Mit tudok csinálni,hogy ismét ott legyen??? (a menüben)??

A második problémám,hogy ha itunes-en keresztül akarok fel tenni alkalmazást akkor a telepítés végén mindig ki írja,hogy sikertelen telepítés :S
ez miért lehet???

Válaszotokat köszönöm előre is :R

Üdv...

dedy19 felhasználónak 42 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! <-- ezt se a szél fújta oda

(#10) dedy19


dedy19
tag

Valaki segítsen nekem ha lehetséges???

Problémám:

A Cydia ikon eltűnt a telefonom menüjéből és mikor alkalmazásokat akarok feltenni pc-ről itunesen keresztül akkor hibával kilép :S

Mi lehet a probléma? és miért tűnt el az ikon?

Várom a segítő hozászolásotokat!

Üdv. ALL

:R

dedy19 felhasználónak 42 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! <-- ezt se a szél fújta oda

(#11) chrisxx válasza dedy19 (#10) üzenetére


chrisxx
csendes tag

Respring és reboot után is fennáll az ikonhiány?
Emlékszel, hogy konkrétan mivel sikerült eltüntetned?

(#12) tikshow válasza dedy19 (#9) üzenetére


tikshow
addikt

"A második problémám,hogy ha itunes-en keresztül akarok fel tenni alkalmazást akkor a telepítés végén mindig ki írja,hogy sikertelen telepítés :S
ez miért lehet???"

tort appokrol valo beszelgetes tilos...

(#13) chrisxx válasza tikshow (#12) üzenetére


chrisxx
csendes tag

Én személy szerint már nem használom az iTunest, telepítésre meg végképp nem is használtam sosem. Így sajnos nem tudom ezt megválaszolni. Viszont privátban írd meg, hogy idézted elő az ikon eltűnést.

(#14) dedy19 válasza chrisxx (#11) üzenetére


dedy19
tag

sajnos nem emlékszem,de csináltam egy Restoret és vissza állt alapra így sikerült rendbe hoznom :D

dedy19 felhasználónak 42 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! <-- ezt se a szél fújta oda

(#15) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Az ipad 3 at is lehet jailbreakelni? Ha igen, melyikkel érdemes?

(#16) greggggg válasza xrvman (#15) üzenetére


greggggg
aktív tag

arra már van jb?

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#17) xrvman válasza greggggg (#16) üzenetére


xrvman
őstag

Ezért kérdezem, mert itt találtam egy linket de nem tudom hogy megbízható e.

(#18) xrvman válasza greggggg (#16) üzenetére


xrvman
őstag

Igen, van.

(#19) stophunter2


stophunter2
csendes tag

HI!

[ Szerkesztve ]

Stophunter

(#20) szultan83


szultan83
csendes tag

Hello mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne hogy van egy 3gs-em és SIM nélkül szeretném aktiválni de nem tudom. 5.1.1. van rajta. Már írt egy pár ember de nem jutottam vele semmire mert egyik ezt másik azt ír és egyik sem hatásos. Vagy még az érdekelne hogy tudnám a jailbreaket teljesen törölni és gyári állapotra visszarakni a telefont. Eredetileg T-mobilos. A sima restore nem működik sajna. Előre is köszönöm a segítséget.

(#21) Stoneguard


Stoneguard
csendes tag

Üdv! Az lenne a kérdésem,hogy a mai napon vettem egy Iphone 3gs 32gb-ot. IOS 5.1.1 van rajta és Jailbreakelt is. De amikor valamiért alkalmazást akarok rá rakni akkor feltölti, és amikor végzett kiírja a telefon,hogy : iTunes-szinkroniálás A(z) XY Telepítése sikertelen volt. Tehát semmilyen alkalmazást nem tudok rá feltenni. Válaszokat előre is köszönöm.

(#22) gears27 válasza Stoneguard (#21) üzenetére


gears27
aktív tag

sziasztok. ipad 1 jealbreakeléshez kellene info. Aki tud segiteni pmben jelezze. köszönöm

Seggsztézis

(#23) xrvman válasza szultan83 (#20) üzenetére


xrvman
őstag

Ha jól olvastam valahol, akkor a beállítások - visszaállítást nyomsz, az visszaállítja a készüléket teljesen gyári alapállapotba mint ahogy kivetted a dobozból.

(#24) Tibee86 válasza xrvman (#23) üzenetére


Tibee86
veterán

JB-s telefonnál nem túl jó ötlet telefonon gyári beállítások visszaállítására nyomni. :N

(#25) xrvman válasza Tibee86 (#24) üzenetére


xrvman
őstag

hmm akkor?

(#26) Tibee86 válasza xrvman (#25) üzenetére


Tibee86
veterán

Mivel a kolléga SIM nékül akarja aktiválni, nem is igazán értettem, hogy miért ezt válaszoltad neki, de JB- telefont csak iTunes-on keresztül szabad visszaállítani.
Megoldást nem tudok, bár mivel írja, hogy T-s a telefon, legegyszerűbb, ha rak bele egy T-s kártyát, és egyből tudja aktiválni.

(#27) csaszi72


csaszi72
aktív tag

Mint teljesen laikus kérdezném, JB mennyire legális?
üdv: egy egyenlőre iOS tünet mentes user
:DDD

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#28) stophunter2 válasza gears27 (#22) üzenetére


stophunter2
csendes tag

gugliba írd be hogy guidemyjailbreak pont kom. ha nem megy az angol a videokat tuti megérted.

Stophunter

(#29) csaszi72 válasza stophunter2 (#28) üzenetére


csaszi72
aktív tag

wikipedia:
Legal status
Jailbreaking a device involves circumventing its technological protection measures (in order to allow root access and running alternative software), so its legal status is affected by laws regarding circumvention of digital locks, such as laws protecting digital rights management (DRM) mechanisms. Many countries do not have such laws, and some countries have laws including exceptions for jailbreaking.

Akkor konkrétan a kérdés: kis hazánkban legális vagy sem?
:R

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#30) Entryy


Entryy
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy jelenleg hogy áll az IOS 6 jailbreakje.
Mintha karácsonyra igérték volna?

Valakinek infója?

Üdv!

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#31) lela


lela
aktív tag

Üdv!
Olyan gondom van hogy Iphone 4 et szeretnék frissíteni iTunes-al.Semmi Jailbreak meg ilyesmi.De egyszer azt írja hogy a hálózati kapcsolat időkorlátja miatt megálltunk másszor meg a szoftvert nem tudta telepíteni 9006 hiba.Eredeti firmware van rajta IOS 4.3.3 (8j2). Utána olvastam több helyen ,és amit ajánlottak megléptem
Különböző gép az egyiken xp a másikon win7, különböző kábel, különböző helyen is próbáltam router mögül és közvetlen pppoe kapcsolattal, kikapcsoltam a vírusirtót és a tűzfalat, Egyszóval nem tudom mit tehetnék még.Meg lehet e oldani hogy feltegyek egy apple oldalról leszedett ios-t.Mert van 6.0.1 és 5.1 is de nem engedi feltenni az ITunes. Nyilván valami shsh hitelesítési hiba miatt.Szóval nem tudom mi a megoldás azt sem tudom hol tudnék utána olvasni a témának.
Köszönöm a segítséget!!!

(#32) wmati


wmati
addikt

Az mitől lehet hogy egyik napról a másikra nem működik jailbreak ?

(#33) hemlac


hemlac
csendes tag

Hello,

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Iphone 4 telon frissítetem a firmware-t 6.1.2-re. Megvolt a jailbreak. Viszont az itunes-en keresztül nem tudok progit feltenni. Azt írja, hogy a ... telepítése sikertelen volt.

Mit rontottam el?

Köszi

(#34) redlingg


redlingg
tag

hello. van egy iPad 3 cuccom,amin JB 5.1.1 fut.Frissítettem volna 6.1.2 re de nem tudtam az itunes progival(hiabaüzenet).Azt olvastam,h nem is dolgoznak a 6.1.3 JB-n,mert nem volt eleg frissítés,inkább a 7es verzióra várnak.A kérdésem az,h meg kell várnom a 7es verziót vagy van vmi megoldás?

(#35) Flyme válasza redlingg (#34) üzenetére


Flyme
senior tag

Sziasztok,
nemrég végeztem jailbreak-et iPhone 3G-n, de a telefon utána több dolgot nem volt képes végrehajtani (pl. App store-ból letölteni alkalmazást, ilyenkor azt szokta kiírni, hogy nem elég friss a szoftververziója a telefonnak, pedig előtte le tudta tölteni ugyan azokat az appokat ugyan ezzel a verziójú szoftverrel). Ez egyedi hiba nálam, vagy van rá valami megoldás? Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#36) Flyme válasza redlingg (#34) üzenetére


Flyme
senior tag

Sorry redlingg, nem válasznak szántam :B

(#37) Flyme válasza Flyme (#35) üzenetére


Flyme
senior tag

Megoldódott a probléma.

(#38) doublebass


doublebass
csendes tag

Sziasztok, egy olyan problémával fordulnék hozzátok hogy, tegnap az iPhone 4 készülékem iOS 5.01 Modem Firmware: 04.10.01, fel frissítettem 6.12re (ModemFirmware nem frissült) Gevey független a készülék, nos hosszadalmas próbálkozásokkal de 5 óra hossza alatt össze jött a frissítés rendesen aktiválta magát minden működött rendesen, éjszakára hagytam tölteni, ma egy picit ki kapcsoltam a telefont, csak hogy nem kikapcsolt hanem DFU módba váltott, nem értem hogy ez hogy történhetett. Sn0wbreezze-el csináltam az egészet, meg 1-2 résznél, ha esetleg valaki segítene nekem nagyon szépen megköszönném, és meg is hálálnám Skype: norberthorvath2, mégegyszer köszi és várom segítségetek!

(#39) Silverss


Silverss
aktív tag

Sziasztok!
Lenne két nagy problémám.
Az első: Az iPhone 4S-em (6.1.2 Untethered) nem csatlakozik jelszavas wifi hálózathoz!
Azt írja rossz a jelszó, pedig 100%, hogy nem! Minden WiFin ezt csinálja.
Régebben letöltöttem egy Cydia alkalmazást amivel WiFi statisztikát tudok készíteni. Ezen keresztül viszont csatlakozik.

A másik problémám. Bluetooth szintén használhatatlan. Kidobja a párosító kódot, beütöm, majd kiírja, hogy sikertelen és elölről az egész.

Szerintem a két dolog összefüggésben lehet. Megjegyzés: Safe Mode-ban ugyan olyan rossz. Ez elég érdekes, mert ilyenkor elvégre minden Tweak off.
Tudnátok segíteni mi okozhatja ezt, esetleg milyen manuális módon (fájlrendszerben) lehet kiküszöbölni a problémát?
Reset Network Settings és iCleaner ilyenek nem segítettek.

(#40) ZaJanga


ZaJanga
tag

Elérhető új, csak tethered jailbrake kizárólag iPhone 4 telefonokhoz iOS 7.0 ; 7.0.2 ; 7.0.3 ; 7.0.4 -re

[ Szerkesztve ]

Ámítástechnika

(#41) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Ide nyomassátok a pénzt hogy legyen Jailbrake minél előbb IOS7-re ;) !

(#42) Meetal


Meetal
csendes tag

Üdv!
Kezdő Iphonos vagyok, s elbizonytalanodtam.

Használtan vettem egy I 4S 16GB készüléket. IOS6.0 verzióval. Ezt nem is frissítettem. Sokak ajánlgatták a Jailbreaket.
Találtam sok sok leírást a jailbreakelésről. Sikerült is. Most fent van a Cydia a készülékemen.
Szeretnék programokat telepíteni, de már teljesen összezavarodtam.
Mielőtt bármit is tennék, milyen biztonsági mentést csináljak, amit baj esetén visszaállíthatok? A JB előtti állapotról van az Ituneson mentésem.
Olvasgattam itt SHSH mentésekről. Utoljára azt sikerült leszűrnöm (talán jól) hogy 4S készülékeken IOS 6-tal már nem lehet ilyen mentést készíteni.
Amit szeretnék:
- Egy stabil, gyorsan működő készüléket.
- Esetleg testreszabhatóbb kinézetet.
- .pdf, .doc. .xls esetleg .dwg fileok másolása és megtekintése a készüléken.

Milyen irányba induljak tovább?

Most annyira zavaros már minden, hogy inkább nem teszek semmit amíg valaki el nem igazít, mert nem szeretném teljesen tönkretenni a telefonom. (IOS 7-et meg végképp nem szeretnék rá feltenni)

Köszönöm előre is a segítségeket.

(#43) крокодил


крокодил
tag

Megjelent az evasi0n 7 – untethered jailbreak iOS 7-re!

[link]

(#44) zoli_125 válasza kejfel (#1) üzenetére


zoli_125
újonc

szia,

Jailbreak után mi a firmware frissítés módja? Azt írod a frissítés gombbal nem megy...

(#45) sector1978


sector1978
csendes tag

Sziasztok.Ma szerettem volna JB-elni az Ipad2-met azevasion7-el de a vége bootloop lett.Valakinek van valami ötlete ,hogyan tudnám megcsinálni????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.