Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) vadászcsiga válasza DanielK (#192) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nincs meg mert egyelőre drágállom, már sokakat megkérdeztem róla, elolvastam 100 véleményt megnéztem róla az összes videót. Jó lenne ha mondjuk holnap leakcióznák. Megkérdeztem őket ingyenes próbaverzió ügyben de nem tervezik, az is igaz hogy felesleges mivel az 5 csillaggal már bizonyítottak.

(#202) DanielK válasza vadászcsiga (#201) üzenetére


DanielK
addikt

Egyelőre a Calendar Weeket használom. :K

(#203) gzbotii válasza DanielK (#191) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen, van, mar igy vettem (egy ujrahuzott, jb-elt 5.0.1-el)
Es azt hgy talaom meg:F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#204) DanielK válasza gzbotii (#203) üzenetére


DanielK
addikt

Sajnos nem tudom. Még sosem volt jbm. A cydiaban, ennyit tudok.
Majd jön valaki, aki ért hozzá.

(#205) DanielK válasza DanielK (#202) üzenetére


DanielK
addikt

A week calendarból egy dolog hiányzik. Az hogy úgy jelezze a napot, mint a gyári naptár app, az ikonon... Gondolom ez Apple miatt nem lehetséges.

(#206) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Nekem meg még mindig nem jelennek meg a naptárbejegyzések az icloud.com-on. Nem értem. Ötlet vki? :)

(#207) szabopali


szabopali
aktív tag

[link]Eljött aminek el kellett jönnie...fusson ki merre lát :) :DD :W

szabopali

(#208) vadászcsiga válasza szabopali (#207) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Néhány munkatárs már meg is dícsérte. Menjünk trollkodni ;]

(#209) mondomén válasza gzbotii (#203) üzenetére


mondomén
őstag

Redsnow-al lett törve, nem tudod? Mert redsnow-ban már egy ideje megoldották az ibooks problémát.

(#210) gzbotii válasza mondomén (#209) üzenetére


gzbotii
veterán

Oszinten, gozom nincs. En igy szereztem be. Amugy a kesszulek szinte uj..
Volt rajta Cydia es Instalaus..

Rakerestem Cydiba, nem talatam semmi fele iBooks fixet...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#211) Solar_Wind válasza Solar_Wind (#206) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Közben megoldódott. Google Calendar volt beállítva alapértelmezettnek.

(#212) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

DanielK
Múltkor panaszkodtam hogy eltünt az appstore-ból a Push the page app amivel asztali gépről linket tudtam push üzenetként átküldeni telóra. Akkor kutattam egy hasonlóért és találtam egy zsákba macskát 79 centért de nem tudtam hogy milyen ezért hagytam a francba. Most ingyenes, ajánlom figyelmedbe: PushInk.
Kicsit nehézkesebb mint amit kerestem de ez a leghasználhatóbb ami elérhető.

(#213) DanielK válasza vadászcsiga (#212) üzenetére


DanielK
addikt

Köszi! :R
Már töltöm is! :K

(#214) DanielK válasza DanielK (#205) üzenetére


DanielK
addikt

Aki használja, annak javaslom a due to do appot! Nagyon jó, a week calendarból egy katt és átjött a bejegyzés! :C

(#215) icecave


icecave
nagyúr

Na, megvettem a DOOO-t, majd beszámolok róla később, használható-e, stb.

(#216) DanielK válasza icecave (#215) üzenetére


DanielK
addikt

A Due sokkal jobb! :P

(#217) icecave válasza DanielK (#216) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez?

Mert ha igen, azért 4 vs. 0,79 eur-ért elvárnám,hogy a due SOKKAL jobb legyen a Dooo-nál. Nekem az kell, hogy egyszerre lássam a mai és az "általános érvényű" teendőket, utóbbinál 2 oszlopban van. Lehet óránkénti, és naponkénti b*szogatást is kérni, így nem felejti el az ember. Viszont már hibát is találtam: bármit létrehozok, a todayhoz pakolja, és csak 24 óra után kerül át a másik oldalra, akkor is,ha nem mai dátumot adok meg. A másik, hogy nincs badge.

(#218) vadászcsiga válasza DanielK (#216) üzenetére


vadászcsiga
félisten

DOOO egy teendő, a Due meg egy baromi okos reminder app.

[ Szerkesztve ]

(#219) vadászcsiga válasza DanielK (#216) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egyébként én is megvettem a Week calendart így most van egy csomó ilyen tipusú programom de mégsincs egy sem :(
Magyarul ugyanott vagyok ahol előtte de belenyugszom mert valószinűleg bennem van a hiba, túl sokat várok el egy ilyen programtól. Kár mert a telefon képes lenne rá.

(#220) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#219) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Összegezve: 2do, Week calendar, Agenda calendar, meg az előzőleg említett todo appok. Ha még a Due kell a boldogságomhoz felkötöm magam :) soha nincs vége?

(#221) Solar_Wind válasza vadászcsiga (#220) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Ez abszolút így van. Ezt a Due-t még megsasolom, mert nem ismerem :) Egyébként a gyári emlékeztető nem jó? Én belenéztem most, nekem jónak tűnik.

(#222) szabopali válasza vadászcsiga (#212) üzenetére


szabopali
aktív tag

Ez jobb vagy több annál mint amikor küldök egy mail-t a telóra benne a linkek?

szabopali

(#223) icecave válasza vadászcsiga (#220) üzenetére


icecave
nagyúr

Nyilván, a doo sem az én appom lesz...

Összegezve nem rossz, pozitívumok:

- 2 oszlopba rendezi a ma illetve az összes többi tennivalót
- lehet óránkénti, és naponkénti figyelmeztetés ismétlést beállítani
- lehet lockolni a bejegyzést, elkerülve a véletlen törlést

Negatívumok:

-ha létrehozol egy bejegyzést, egyből a mai teendők közé teszi, csak 24 óra után kerül át a másik oldalra, függetlenül attól,hogy lehet épp csak a jövő héten lesz aktuális
- nem lehet pakolgatni őket fel le, illetve egyik oszlopból a másikba manuálisan, csak van 2 fajta prioritás, meg a prioritás nélküli
- nincs badge
-nincs "tól-ig" rész, mint a caleandarban,hogy addig a noftif. centerben ottmarad, míg aktuális az "event".

Összességében lehet,hogy hozzá lehet szokni, de nem ilyet keresek. Ami miatt hagyom, az a két oszlop, mert így mutatja a ma illetve az általános teendőket legalább együtt, így mindet látom egyszerre.

(#224) vadászcsiga válasza icecave (#223) üzenetére


vadászcsiga
félisten

nincs badge
A beállításokban jártál? Ott lehet bekapcsolni a Today badge-t. Alsó sor jobbra elcsúsztat.

szabopali
Gyak ugyanaz csak valamivel kevesebb lépés.

[ Szerkesztve ]

(#225) vadászcsiga válasza Solar_Wind (#221) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egyébként a gyári emlékeztető nem jó?
Jó jó csak kicsit buta.

(#226) icecave válasza vadászcsiga (#224) üzenetére


icecave
nagyúr

Észre sem vettem, pedig felül "görgettem" a history előjöjjön! :R

Akkor a badge-t visszvonom, de ha át lehetne tenni a today-ból a másik oldalra manual, nekem megfelelne a cucc. Így most amíg egy másik napra szóló értesítő nem "áztatta a lábát" 24 óráig a today-ben, addig nem megy át. Így azt hiszem, hogy ma még van elintéznivalóm, közben meg nincs is, csak hoztam létre párat, ami a napokban esedékes :F

Lehet írok a fejlesztőknek ezügyben...

[ Szerkesztve ]

(#227) vadászcsiga válasza icecave (#226) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A 3do és a Today to do tud ilyet meg a tegnap megvett 2DO is. Azon a napon jelvényez amelyik napon a task van.

(#228) DanielK válasza vadászcsiga (#218) üzenetére


DanielK
addikt

Én a Due-ba teszem a teendőimet. :B Aznap teszi ki a badget, amikor a teendő esedékes, ha nincs, akkor nincs is badge! :K
Emiatt tetszik! ;) Nekem a week calendarral együtt teljes lefedi amire kell.
Persze egyik sem 100%-os. A week calendarból az hiányzik, hogy az ikonon legyen, hogy hanyadika van, de ez az apple miatt nem lehet. A dueból meg az, hogy a snooze ne csak 1perc vagy 1óra legyen!

A gyári emlékeztetővel az a gond, hogy nincs badge és eltűnik a jelzés, ha mást csinálsz.

(#229) DanielK válasza vadászcsiga (#218) üzenetére


DanielK
addikt

Dupla lett. :(

[ Szerkesztve ]

(#230) icecave válasza vadászcsiga (#227) üzenetére


icecave
nagyúr

2DO nem túl bonyolult? Mintha valaki írta volna... Mert lehet megveszem azt is most akciósan...

(#231) DanielK válasza icecave (#230) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem bonyolult. :B Két dolgot kérdezhetek? :))
1. Miért kell neked ez a két oszlop? Nálam a Due-ban be van állítva, hogy a mai és elmúlt de le nem okézott dolgokat kijelzi badge-dzsel. A többi meg ott van a programban. Ráadásul tud magyar nyelven a dátum része. Ha mai az esemény, akkor beteszi az időt amit beállítottál, mellé meg odaírja, hogy mai. Pl.: 16:00 - mai és a következő sorban ott, hogy mia az. A március 20-i eseményre ezt írta: 9:00 - kedd. Közeli az esemény (meg a héten már nincs kedd) így a napot írja ki. A többinél: 16:00 - április 1. Tehát még a dátumon sem kell gondolkodnom.
2. Mirt kell tól-ig? Nem elég, hogy emlékeztessen arra, hogy meg kell csinálni? Ha már elkezdted, akkor meg úgyis csinálod. :B Ebben meg ha van valamire egy órád, akkor beírod adott időre amit meg kell csinálni, majd a következő órára beállítod a másikat. Egyik to do app sem fog emlékeztetni, hogy lejárt az 1 óra, fejezd már be, mert csak 1 órát adtál magadnak. :P Ha nekem ilyen kell, ott a week calendar. ;) Ott is tudsz görgetni, ha nem csinálsz meg valamit.

vadászcsiga: őszintén! ;) Mi a különbség egy to do és egy emlékeztető között? :B Nekem már megvan a boldogság ezzel a kettővel: week calendar + due. :K :P

[ Szerkesztve ]

(#232) vadászcsiga válasza icecave (#230) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szerintem mindenképpen vedd meg ilyen olcsó soha nem lesz. Nem bonyolultabb mint egy másik todo app, sok a beállítási lehetőség talán ezekben lehet elveszni viszont csak egyszer kell megcsinálni mivel dropboxba szinkeli a beállításokat is. Olyan mint egy bőrkötésű papír határidőnapló. Tudod a 20. században voltak ilyenek várj mindjárt keresek egyet a google-ban :D

DanielK
Egyik erre, a másik arra van kihegyezve.

[ Szerkesztve ]

(#233) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Hű, ez a Due ez jó drága :Y

(#234) vadászcsiga válasza Solar_Wind (#233) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Drága hát de azon kívűl hogy week calendarból egy mozdulattal át lehet tenni a bejegyzést szerintem nem tud többet mint a 3do ami ingyenes. Ott is van snooze meg mindeny nyalánkság.

(#235) icecave válasza DanielK (#231) üzenetére


icecave
nagyúr

Mert jó,hogy magam előtt látom a napi, és a még akár több napig aktuális dolgokat. Teszem azt, vannak olyan taskjaim, ami mondjuk adott hó 1-5ig érvényes, minden hónapban (pl számlák, tb befizetése), ez jólenne,ha minden nap figyelmeztetne (mármint adott hó 1-5ig), majd ha készvagyok vele, akkor át tudjam tolni a következő hóra, hogy akkor is szóljon.

(#236) icecave válasza DanielK (#231) üzenetére


icecave
nagyúr

Na, a 3DO ingyenes, és amit tetszik benne,hogy be lehet állítani, hogy óránként, naponta, hetente, havonta ismételjen figyelmeztetőket. Ez nagyon jó! Valamint etől függetlenül még szuniztatni is lehet őket, 15-60 percenként, amíg "ki nem lövöd". Sajnos, túl sok helyet hagy egy oldalon a dolgoknak, így max 3 emlékeztető fér el az appban, utána már scrollozni kell.

Szóval, a fentieket tudja a DUE? Ha igen, szerintem rátámadok... a lényeg,hogy lehessen heti-havi rendszerességű figyelmeztetéseket beállítani, és ezen belül jelzés időpontjában szundiztatni is, amíg nem végzem el az adott dolgot. Valamint,ha utána kipipálom, hogy kész, akkor ne törölje, hanem mivel heti/hai rendszerességű, a következő alkalomkor szlójon megint.

A dooo ugyanis hiába állítod be napi ismétlésre (ez a legtöbb se heti, se havi), ha beállítod,hogy elvégezted törli. Historyba rakja, ahonnan már nem lehet vissza hozni,csak törölni. Lehet hosz szép, meg egyszerű-letisztult, csak gyk. használhatatlan, nem éri meg a 0.79 eur-t sem.

(#237) DanielK válasza icecave (#236) üzenetére


DanielK
addikt

Szerintem mindezeket tudja! :K
Itt nézd végig, hogy miket tud és startolj, ha bejött, szerintem.
Egyedül tól-igot nem tudsz beállítani, csak egy időpontot, amikor szól neked. Onnan viszont van szundi, de akár egy második hosszabb csöngés is beállítható, de egy gombnyomással leokézható vagy eltolható perc/óra/nappal. Ami ismétlődik, az ott marad a következő időpontig újra stb. Nekem megérte az árát, ráadásul univerzális és így ipaden is látod a teendőidet/emlékeztetőidet! :K
Ha valamit töröltél, akkor az a Logbookban jelenik meg és egy kattintással visszaállíthatod!

Tegnap eldöntöttem, hogy megveszem a 2do-t. Szerencsére leárazták, de nem jött be. A 2do normál árán (ha így gondolkodom), van egy brutál jó naptáram és egy mindent igényt kielégítő reminder/to do appom! :B :C

[ Szerkesztve ]

(#238) icecave válasza DanielK (#237) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, nézem közben a rewiev videókat, és tudja. Viszont még gondolkodom, mert a 3do ezt ingyen is tudja :D

2do-t én is megvettem, az megy is kukába, nem jött be. Dooo jó lenne, ha még lehetne pár dolgot állítani. Clear már rég a múlté, egyszerű, de sajnos túlságosan is (egy kva értesítést sem lehet beállítani).

[ Szerkesztve ]

(#239) vadászcsiga válasza icecave (#238) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Cseppet el vannak szalva azzal az 5,50€-val mi? Nem sok kellett hogy kidobjak rá 1600 ft-ot. Én gyűröm még egy kicsit, Due-t meg már amikor az Agenda calendart mevettem beállítottam megfigyelésre, megvárom míg leakciózzák.

(#240) icecave válasza vadászcsiga (#239) üzenetére


icecave
nagyúr

El, nagyon is... ez a 79 eurocent tanulópénz belefért, de ha 5.5-ért vettem volna meg, a sírás kerülgetne (nem, mert nincs rá pénz ugye,hanem mert feleslegesen semennyit nem szeret kiadni az ember).
Ezért gondolkodom most a DUE-n is, 4 euróért, mert ez a 3do sem rossz (főleg ingyen).

(#241) icecave válasza vadászcsiga (#239) üzenetére


icecave
nagyúr

Hehh, lehet syncelni vele iCloudot :D Viszont arra nem jöttem rá,hogy hogyan tudnék havonta vagy hetente ismétlődő taskokat beállítani...

(#242) vadászcsiga válasza icecave (#241) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Új feladatnál a repeat szerinted mit jelent? :)
Jópofa az animáció task rörlésekor.

[ Szerkesztve ]

(#243) icecave válasza vadászcsiga (#242) üzenetére


icecave
nagyúr

Kiverte a szemem basszus :D

(#244) DanielK válasza icecave (#238) üzenetére


DanielK
addikt

Hát, a szép grafikát meg kell fizetni! De ezt te tudod a legjobban! :P

Amúgy a 3do sem rossz, de egy idő után a forgatás már zavaró lett nekem. A Due viszont letisztult, szép és egyszerű designnal operál! :K Ja és magyarul írja a dátumokat! :P

[ Szerkesztve ]

(#245) icecave válasza DanielK (#244) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem rossz a 2do, de azért ez már túl van bonyolítva. Külön kell alarmot belőni, meg minden, elhiszem,hogy nagyon jó,ha szépen bekonfigol minden egyes taskot az ember, de ha csak be akarok írni egyet, hogy mondjuk holnap jelezzen egy szöveggel időpontra, még a gyárival is gyorsabban megy...

DanielK: nézd meg légyszíves, hogy a DUE-ban lehet-e 2 hetente ismétlést beállítani, vagy csak naponta, hetente és havonta. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#246) DanielK válasza icecave (#245) üzenetére


DanielK
addikt

:Y :F
Én a Due-ról beszélek! :DDD A 2do 5 perc után ment a levesbe, annyira bonyolult volt nekem! :K

Lehet! :K Az iOS-ból ismert forgótárcsa van. 1. szekció 1-30-ig számok. A 2. tárcsa pedig a következőek: days, week, month, year. Magyarul 23 hétre is állíthatod. :K

[ Szerkesztve ]

(#247) icecave válasza DanielK (#246) üzenetére


icecave
nagyúr

Grafika szinten nemigen van gond egyikkel sem,mármint ha ezt lehet annak nevezni egy bizonyos szinten.
Kérlek nézd meg, amit kérdeztem, fontos lenne.

(#248) vadászcsiga válasza icecave (#247) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Meg lesz az a Due már látom :)

(#249) DanielK válasza icecave (#247) üzenetére


DanielK
addikt

Szóval tudja. Nekem eddig egy kisebb negatívuma van, a snooze "csak" 1 perc vagy óra lehet. Közötte nem, viszont a jelző hangok között van diszkrét, így a percenkénti sem zavaró.

Jelentkeztem fordításra. :B

vadászcsiga: ami jó, az jó! ;]

[ Szerkesztve ]

(#250) icecave válasza vadászcsiga (#248) üzenetére


icecave
nagyúr

Nyilván, mert arra - ahogyan te is - már rég rájöttem,hogy az igényeimet 100%-osan egyik sem fogja lefedni... mindegyik kompromisszumokkal jár, így azt kell megvennem és használnom, ami a legkevesebb "fájdalmat" okozza számomra.

DanielK: köszi, akkor legalább ez az egy tudja 2 hetente dolgot. A 3do (az ingyenes) az megkérdezi, mennyire snoozolja, lehet negyed óra, stb-t is belőni. Viszont az meg túl nagy szövegdobozokat használ, mint mondtam. Ördögi kör ez :D Végén kiderül, hogy igazából mindegyiket egy cég gyártja és arra mennek, hogy vedd meg mindet, és válassz :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.