Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad mini

Hozzászólások

(#1) jozsi252


jozsi252
veterán

2012.10.23-án mutatta be az Apple a legújabb táblagépüket az iPad mini-t. Már a keynote előtt hónapokkal mentek a találgatások hogy mégis milyen lesz a legújabb mini, milyen specifikációkkal fog rendelkezni. Sokan kételkedtek hogy nyerő lenne a kisebb méret, de a készletek órák alatt teljesen elfogytak.

Magyarországon November 2.-ától került fel a termék a boltok polcaira a sima Wifi-s modell. A mobilnettel rendelkezőre viszont még 2 hetet várni kell.

Árazás
Wifi: 16 GB - 99 990 Ft ; 32 GB - 129 990 Ft ; 64 GB - 159 990 Ft
Wifi + Cellular: 16 GB - 139 990 Ft ; 32 GB - 169 990 Ft ; 64 GB - 199 990 Ft

Specifikációk

Szín fekete–palaszürke - fehér–ezüst
Méret magasság: 200 mm - szélesség: 134,7 mm - vastagság: 7,2 mm
Tömeg 308g
Tárhely az új iPad mini 3 fajta változatban lesz kapható: 16-32-64 GB-os változatban
Vezeték nélküli adatátvitel 802.11a/b/g/n szabványú Wi-Fi kapcsolat, illetve Bluetooth 4.0.
A Cellular kivitel tartalmaz egy négysávos GSM modult illetve szintén négysávos UMTS chip-et. Illetve egy LTE modullal is felszerelték
Processzor Kétmagos A5 teljesít benne szolgálatot, egyes elemzések szerint ezzel a processzorral az iPad 2 és 3. közé lehet teljesítménybe besorolni a kis mini-t.
Kijelző 7,9 hüvelykes, led-es háttérvilágítású Multi-Touch IPS panelt kapott a termék. 1024x768-as felbontással
Kamera elől egy 1.2 megapixeles kamera foglal helyet, ami FaceTime-hoz tökéletesen megfelel.
Hátul pedig egy 5 megapixeles kamera foglal helyet, ez már képes 1080p-s videók rögzítésére.
Akkumulátor egy 16,3 Wh-s lítium-polimer akkumulátor található benne, ami a gyártó elmondása szerint 9-10 óra használatra lesz elég. Talán az egyik negatív hogy ugyanolyan töltő jár hozzá, mint az iPhone-hoz, tehát 5W-os. Míg a többi iPad-hoz 10W-os jár illetve a legújabb 4. generációs iPad-hoz 12W-os jár. Ezáltal várhatóan legkevesebb 5-6 óra kelleni fog a teljes feltöltéshez. Már ezt a készüléket is Lightning csatlakozóval szerelte fel az Apple
Helymeghatározás Wifi-vel illetve a digitális iránytűvel lehetséges. Itt viszont meg kell említeni, hogy csak a Cellular modell-be van benne GPS modul

Összefoglalva az eddigieket, az Apple megint betalált ezzel a termékével. A nagytesónál 23%-kal vékonyabb lett és 53%-kal könnyebb. Egyik nagy előnye ennek a készüléknek az ahogy megtervezték, pontosabban a mérete. Sok embernek a 9,7 hüvelykes túl nagy egy táskába, illetve kényelmetlen hosszú időn keresztül fogni. Ez a változat viszont kicsivel több mint 30 dkg, így mondhatni hogy valóban 1 kézzel is meglehet majd tartani, ami a nagyobb verziónál elég kényelmetlen volt.

A készülékhez már meglehet vásárolni a gyári Smart Cover-t is, jelenleg 6 féle színben. Illetve várhatóan a hazai APR-ek polcaira is felkerülnek a készülékhez való tokok.

Külső gombok a készüléken

Hasznos linkek

iPad mini megvásárlása
Többi változattal összehasonlítás

Forrás: Apple

[ Módosította: Barthezz2 ]

iPhone 13 Pro Max

(#2) Ck. válasza jozsi252 (#1) üzenetére


Ck.
addikt

Ma volt alkalmam megtapicskolni, nagyon baba a kicsike. :) Ez, vagy a legújabb "sima" iPad lesz hamarosan itt velem...de még nagy a dilemma. Mindkettő másért tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#3) jozsi252 válasza Ck. (#2) üzenetére


jozsi252
veterán

Ugyanebben a cipőben járok jómagam is, mert nemtudom eldönteni hogy melyik legyen.

iPhone 13 Pro Max

(#4) Ck. válasza jozsi252 (#3) üzenetére


Ck.
addikt

Hát igen...fogós kérdés. Mint ahogy az is, hogy mekkora tárhellyel kéne venni. :D

Van már vkinek ilyen ketyeréje?

(#5) Fecogame


Fecogame
veterán

Idővel lejjebb megy az ára vagy majd csak egy újabb modell megjelenésével?

Ha nem, akkor ha minden igaz egy 16GB-os verzióra vevő leszek... :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6) jozsi252 válasza Fecogame (#5) üzenetére


jozsi252
veterán

Majd csak egy újabb modell megjelenésével. Talán március fele kap egy A6X - retina updatet, és akkor az lenyomja az árat egy kicsivel azért.

iPhone 13 Pro Max

(#7) #35723520


#35723520
törölt tag

Ilyen kis méretben mennyire élvezhető a netezés?
(csak azért kérdem, mert volt 7"-os tabletem és azon állandóan nagyítani kellett a weboldalakat.)
Amúgy nagyon tetszik, hordozhatósági szempontból szerintem tökéletes választás lehet az Ipad-ek között!
Ipad 2-m volt, de azt nem lehetett sokáig egy kézben tartani...)

(#8) p0rn válasza #35723520 (#7) üzenetére


p0rn
tag

remekül lehet rajta netezni legalábbis nekem teljes mértékben kényelmes.

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

(#9) #35723520 válasza p0rn (#8) üzenetére


#35723520
törölt tag

És összességében mi a benyomásod a készülékről? Érdemes ezt választani az Ipad 3 helyett?

(#10) jozsi252 válasza #35723520 (#9) üzenetére


jozsi252
veterán

Az hogy nem retina, hát ez van. De szerintem semmi gond a kijelzővel. Kellemesen használható. Olvashatósága is nagyon jó. A mérete meg súlya télleg olyan hogy kilehet bírni akár 1-2 órán át is. Kezem nem zsibbad el. Vékony is, szóval ajánlott vétel. Pár napja használom énis. De semmi pénzért nemkéne a nagy tesója. Sokat hurcibálom magammal és egyszerűen a nagytesója télleg kényelmetlenül nagy. De lehet csak én vagyok vele így.

iPhone 13 Pro Max

(#11) #35723520 válasza jozsi252 (#10) üzenetére


#35723520
törölt tag

:R

(#12) p0rn válasza #35723520 (#9) üzenetére


p0rn
tag

teljes mértékben érdemes hiába régebbi konstrukció mivel jóval kisebb kijelzőt és kevesebb pixelt kell megjelenítenie tökéletesen futnak rajta a játékok is illetve minden alkalmazás és még fognak is. Képe teljesen rendben van erre a kijelzőre jó ez a felbontás.Sokkal vékonyabb is mint a nagyobb testvérei és súlya hozzájuk képest mintha papírlap lenne :) Mérlegelni kell ha hordozni akarod magaddal mindenképpen ezt ajánlom ha csak otthonra kell játszani tvre rákötni stb akkor már az ipad 3 is szóba jöhet de én mindkettőre ipad mini-t ajánlanám.

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

(#13) #35723520 válasza p0rn (#12) üzenetére


#35723520
törölt tag

Köszi! :C
Egyedül azt szeretném elkerülni, hogy esetleg arra a következtetésre jutok, hogy mégis jobb lett volna a nagyobb kijelző! :F
Sajnos ebbe a hibába többször beleestem, amikor 7"-os gépet vettem és rövidesen rájöttem, hogy kevés.
Ez az Ipad mini a 10" és 7" között van, ezért gondoltam arra, hogy hátha ez lesz az igazi?!

(#14) p0rn válasza #35723520 (#13) üzenetére


p0rn
tag

Hát ez oylan dolog hogy kinek mi a kényelmes :\ Valakinek a trabant is tökéletes valakinek a merci :) de szerintem Ipad mini tökéletes... nem nagy és nem is kicsit :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

(#15) #35723520 válasza p0rn (#14) üzenetére


#35723520
törölt tag

Azt hiszem, hogy mindenképpen megnézem személyesen mindkettőt, hogy a valóságban is lássam és dönteni tudjak!
(amúgy nekem egyáltalán nem jön be a Tarbi! :DDD )

(#16) p0rn válasza #35723520 (#15) üzenetére


p0rn
tag

igen ez a legtisztább élőben megnézni. Ipad 4 meg 3 bitang nehéz arra hogy kézben legyen... ölbe rakva jó de pl.: g-sensor-os játékok szinte felejtősek vagy az alkarod átmérője közel akkora lesz mint egy kútgyűrű :D
Ha könyvet akarsz olvasni azt se egy világatlasz nagyságú könyvből teszed hanem kb akkorából mint az ipad mini. súlya meg mondom mintha nem lenne :)

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

(#17) #35723520 válasza p0rn (#16) üzenetére


#35723520
törölt tag

Mindenképpen látnom kell!!! :DD :))

(#18) p0rn válasza #35723520 (#17) üzenetére


p0rn
tag

Majd meglátod :) elsőre leragadsz az Ipad mini-nél ... kinézetre is sokkal megnyerőbb a hátlapja nagyon szép fekete/pala színben.

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

(#19) #35723520 válasza p0rn (#18) üzenetére


#35723520
törölt tag

Tovább már ne csigázz...! :O :DDD
(sajnos itt, vidéken sehol sem tudom megnézni, így még egy kevés idő, mire láthatom! :F )

(#20) p0rn válasza #35723520 (#19) üzenetére


p0rn
tag

hihi :) én megjelenés után rohantam megtapicskolni :D

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

(#21) #35723520 válasza p0rn (#20) üzenetére


#35723520
törölt tag

Be fogom pótolni!!! :W :DDD :DD

(#22) p0rn válasza #35723520 (#21) üzenetére


p0rn
tag

helyes :) Onnan már ipad-nélkül nem fogsz kijönni :D

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

(#23) Hack3er válasza p0rn (#22) üzenetére


Hack3er
őstag

Ki milyen tokot használ a miniéhez?

(#24) zaiczd válasza Hack3er (#23) üzenetére


zaiczd
tag

én most rendelek egy ilyet :)

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#25) zaiczd


zaiczd
tag

de van egy eladó sima átlátszó szilikon tokom! ha érdekel esetleg valakit :)

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#26) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Ha amerikából rendelek iPad minit, akkor azt tudom itthon használni rendesen?

(#27) Hack3er válasza #54715584 (#26) üzenetére


Hack3er
őstag

Jó hogy tudod használni itthon is.Ugyan az mint amit itthon vennél, csak az államokból jön. (csak talán garanciális intézéssel lehetnek gondok azt hiszem)
de kalkuláld bele a vámot is ha véletlen fenn akad, akkor ugyan ott vagy mint ha itthon vagy az Eu-ból veszed.

(#28) #54715584 válasza Hack3er (#27) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi :R

(#29) Hack3er


Hack3er
őstag

Kis szolid védőtokom :)

(#30) #35723520 válasza Hack3er (#29) üzenetére


#35723520
törölt tag

Iszonyú ronda!!! :Y (ezzel nem dicsekednék! :B )

(#31) Hack3er válasza #35723520 (#30) üzenetére


Hack3er
őstag

Nézőpont kérdése,nekem tetszik. :P ha már egyszer közel 100K-ba van akkor arra törekszem hogy ne törjön már össze ha véletlen leejtem, nem csak itthon szobába használom, mindig viszem magammal gyalogtúrára, biciklizni,munkába tehát kell a védelem, meg persze kézbe fogva is sokkal stabilabb mintha tok nélkül fognám, nem csúszik ki a kezemből. Bár nehezebb lett, de valamit valamiért.

(#32) #35723520 válasza Hack3er (#31) üzenetére


#35723520
törölt tag

Hát, ha mindenhová ezzel jársz, akkor megértem a választásod! :K
(de akkor is rém ronda! Mondjuk túrázás közben egy grizli medve is elfut tőle, így hasznos lehet... :DD )

(#33) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok!

Minap akad kezeim közé egy ilyen kütyü és szerelem volt első látásra. Azt hiszem beruházok majd egyre, úgyis hamarosan szülinapom lesz, akkor meg már meglepem magam :)
De mielőtt jelzállogot vennék fel még a szomszéd házára is lenne pár kérdésem:
- Olvastam hogy az akksija 10 óra nyüstölést bír. Ebből mi igaz? Monjduk kellemes netezést/filmnézést mívelve mennyi idő után kell madzagra tenni?
- Képernyőzárolt állapotban mennyi a készenléti ideje?
- Ami még nagyon elgondolkodtatott az a könyvjelző kezelés. Képes a könyvjelzőket valahova lementeni(fájlba)? Képes mappákba rendezni? A mappában lévő könyvjelzőket aztán egyszerre is megnyitni több fülön?
- Van rajta szülői felügyelet? Értem ez alatt hogy pl letiltani a böngészőt(esetleg bizonyos oldalakat), vagy videókat, programokat...stb.
- Videófelvevés közben a kamerája folyamatosan fókuszál?
- Skydrive, MSN messenger (meg ilyen Windows dolgok) mennyire működőképesek rajta?
- MS Office megtekintési lehetőség, esetleg kis szerkesztési lehetőség van a készüléken? (nem 100 oldalt írni, de mondjuk kijavítani pár szót/számot/képletet, esetleg formázást)

Így nagyhirtelen ennyi kérdés jutott eszembe. Amint ezekre választ kapok szerintem beruházok egy ilyen okos kütyüre.

Köszönöm a válaszokat előre is.

Romvr

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#34) Hack3er válasza Romvr (#33) üzenetére


Hack3er
őstag

-Ez függ a fényerőtől, én egyszer teszteltem, full hd mkv filmet futtattam fél fényerőn 1 órán keresztül, 15%-ot merült , ebből következtetve "csak" kb 5 óra filmet bírna ha 100%-ra fel van töltve és 20%-ra merüléskor töltőre teszem. Ha mondjuk sima mondjuk valami sorozatot nézek ami nem is HD hanem rosszabb minőségű azzal úgy 20 perces résznél 2-5%-ot merült (ebben az esetben negyed fényerőn). Nekem eddig a legjobb üzemidőm 14 óra, ebbe volt kb 3 óra zene fülesen, netezés, játék. Mondjuk egy durvább grafikájú játékkal játszok (Infinite Blade 2) olyan 12-13% megy le egy óra játéknál, bár mondjuk a carmageddon is evett ennyit az aksiból.

-hát zárolt állapotról nem tudok nyilatkozni hegy mennyi idő után merül le. mert nincsen olyan nap amikor nem ne babráljam.

-A könyvjelzőket mappába lehet rendezni, meg is lehet nyitni őket ahogy mondod, de a fájlba mentés az nem megy, meg ha menne nincsen jogosultság, mivel mint tudjuk elég zárt a rendszer Jailbreak nélkül lehetetlen ilyesmiket lementeni.

-alapból ilyen hogy szülői felügyeletes dolgok nincsenek benne, le lehet tölteni (venni) olyan programokat amivel lehet kódolni megadott mappákat dokumentumokat.

-videofelvétel közben folyamatosan fókuszál.

-Én skype-t szoktam használni, msn azt lehet letölteni.

-Az office szerűség megoldható, de ára van

[ Szerkesztve ]

(#35) Hack3er válasza Romvr (#33) üzenetére


Hack3er
őstag

Meg persze érdemes venni egy jó lejátszó progit is. [link] vagy ezt.

Én vettem egy videóvágó szoftvert is 11 euróért.

(#36) Romvr


Romvr
őstag

Megvettem a kütyüt. Marha jó dolog, csak a cégnél szokott szemétkedni a wifi.
Rejtett ssid, eap titkosítás... Fel kapcsolódik rá de kb egy óra múlva ledob és nem megy vissza csak ha resetelem a hálózati beállításokat. Utána egész nap jó. Hazamegyek ott jó minden, ismerősnek open wifi közelében is jó minden de ha a céges háló ledob többé egyetlen wifire se enged vissza eset nélkül.

Van valakinek ötlete miért csinálja ezt?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#37) Hack3er válasza Romvr (#36) üzenetére


Hack3er
őstag

Hanyas verziójú ios van rajta?
A 6.0-ával vannak wifi problémák, frissíts a 6.1-re azzal már elméletbe nem lesznek ilyen problémák.

(#38) Romvr válasza Hack3er (#37) üzenetére


Romvr
őstag

6.1 van rajta hétfő óta. Most tesztelem úgy hogy fix ip-t és minden egyebet állítottam be. Egyenlőre így jó, de ez majd hétfőn derül ki.
Múltkor attól is meg hasalt az összes hálózat hogy az egyik AP nevében volt ékezetes karakter. Szintén network reset oldotta meg csak. :F

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#39) zaiczd


zaiczd
tag

nekem olyan wifi gondom van vele, hogy az otthoni routerre kapcsolódva van net, csak facebook, meg email, meg ilyesmi nincs, de minden más működik, és csak ezen a routeren hülye, nem tudom mi a baja, ötletem sincs.

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#40) bobooo válasza jozsi252 (#1) üzenetére


bobooo
addikt

Már van topikja az iPad mini-nek, ami jobban pörög. Felesleges kettő topicot fenntartani egy készüléknek. [link]

(#41) zsigal54


zsigal54
csendes tag

Már néhány hónap eltelt az utolsó hozzászólás óta,már biztos vannak tapasztalatok is.Én is vásároltam ey mini-t és hozzá kiegészítőt,néhány programot. Apple iPad 4, iPad mini, kamera konnektor csatlakozó, USB/microSD kártya olvasót.A kártya olvasót sikerül már szóra bírni de az USB pen-t még nem.Ha valakinek sikerült kérem segítsen.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad mini
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.