Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81) DarkByte válasza Reag3nS (#80) üzenetére


DarkByte
addikt

remélem jól hallottad :) had kötelezzék csak őket ;]

(#82) Nimrod válasza Reag3nS (#80) üzenetére


Nimrod
addikt

Valóban törvényi szinten akarják erre kötelezni a szolgáltatókat, de most konkrétumot hirtelen én sem tudok.

(#83) gorlin


gorlin
őstag

A következőt szeretném megkérdezni tőletek:
A hwsw-n olvastam hogy érdemes azt a szűrőt amit a szerelő hozott betenni már a modem elé is :F Mert különben lehet hogy lassab sávsélességbe sorolnak az emelés során.
Szerintetek?

(#84) LeslieG Jr. válasza gorlin (#83) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hali! :)

Hát rosszat nem teszel vele ha a szűrőt berakod, mert nem hiába hívják annak ami. De én mindenképpen azt ajánlom hogy tedd be a szűrőt. :R

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#85) gorlin válasza LeslieG Jr. (#84) üzenetére


gorlin
őstag

Hát beraktam azt a szűrőt amit a szerelő itthagyott.Azt mondeta hogy akkor használjam ha a házban máshol is telefonálni akarok.Betettem az ADSL modem mögé és meg sem nyikkant a NET:)
Ez a szűrő nem aza a szűrő...
Nem tudja valaki hol tudok venni ilyen szűrőt?

(#86) Chip válasza gorlin (#85) üzenetére


Chip
aktív tag

Így csináltad?
telefonkábel ---> szűrő ---> modem ---> PC

(#87) Reag3nS


Reag3nS
senior tag

nekem a szerelő csinálta meg, mikor bekötötte a netet.

jön a házba a telefonvonal, belemegy a szűrőbe, szűrőből meg jön a telefonba egy megy a modembe egy.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#88) kircipeti válasza rongaucho (#3) üzenetére


kircipeti
senior tag

Nalam ugyanez a helyzet, de nekem teloban azt mondtak, hogyha leszerzodok ujra 1evre, akkor kapok ebbol az 5376Ft-bol meg 500Ft kedvezmenyt, inkabb megvarom a duplazast es hogy mit lep majd a Szigetnet.

(#89) Boexy válasza FR33 (#70) üzenetére


Boexy
csendes tag

Szia! Próbáld meg: felh.név: root , jelszó: 12345

Szerintem működni fog. Csaó! :D

(#90) gorlin válasza Chip (#86) üzenetére


gorlin
őstag

Nem.
Aljzat->Szűrő->telefonKábel>modem

(#91) gorlin válasza Chip (#86) üzenetére


gorlin
őstag

Szia!

Ezek szerint így nem jó?

(#92) szeva000 válasza Nightmare (#75) üzenetére


szeva000
addikt

Ne reszkess,meglesz a sávszél csak kis nyugi.

(#93) Male válasza gorlin (#90) üzenetére


Male
nagyúr

A szűrőre rá van írva, hogy onna mi-hová menjen...

Van a 3 csatlakozós, az aljzat->szűrő-> egyik csati a telefon, másik a modem.

Nekem nemrég valamit alakítottak, így az aljzat egyik csatijából egyből a modembe megy (valami pici feketét kiszerelt elötte az aljzatból, és talán betett a helyére mást... nem láttam pontosan :) ), az aljzat másik csatijából megy egy kisebb fajta szűrőbe, és abból tovább a telefonba.

Szóval több féle szűrő van, és nem egyformán kell őket bekötni... Ha a neted jól megy telefonálás közben is, és a telefonban nem hallasz mindenféle zajokat amikor használod a netet, akkor jól van bekötve.


Emelgetéshez mindenki beírkál különböző értékeket, itt az enyém: [link], hátha valaki mond rá valami hasznosat :)
Van egy számolgatós oldal is: [link] (a T-s topicban találtam), ide beírva az értékeket elvileg megadja, hogy mit bír a vonal.

(#94) FR33 válasza Boexy (#89) üzenetére


FR33
aktív tag

belépni belép ...köszi :) de adsl parancsra ki is irkál még parancslehetöséget...pl adsl stop , connection meg ilyesmi ... de a mon-t nem fogadja el :(

(#95) Scobbyka


Scobbyka
tag

Nekem ZTE XDSL 832-es modemem van. Sikerült már valakinek belelépnie, mert nekem nem megy pedig próbálkoztam már párféleképpen. Ha valakinek sikerül, megírná nekem is. Előre is köszike.

Scobby

(#96) bozont válasza Scobbyka (#95) üzenetére


bozont
veterán

Nekem is ilyen van, de sajnos még semmi eredmény. A 831eshez találtam felhasználónevet meg jelszót, de az nem jó, ehez semmit :( Bár sztem nem lehet ez olyan rossz modem, nem tartom kizártnak, hogy még a 8/512-t is bírja. Nekem most 2megás netem van, eddig semmi gondom nem volt vele. :R

(#97) gorlin


gorlin
őstag

Én ZTE 831-re ezt a kettőt találtam.
Lehet hogy valamelyik működik 832-ön is
User ID: ADSL
Password: expert03

Username: ZXDSL
Password: ZXDSL

(#98) gorlin válasza Male (#93) üzenetére


gorlin
őstag

Köszönöm!

Nekem akkor szerintem olyan van ami csak a telefonvonalnak szűri a jelet.
Megnézem az értékeket és ha túl alacsony folytatom a szűrő beszerzést hátha javít valamit.

(#99) Windows NT


Windows NT
tag

Üdv.

Nem tudja e valaki, hogy a XII kerben emeltek e már valakinek és kb mikorra várható?
Én eurowebes vagyok amit most megvett az invitel.

Két gép van megosztva routerrel a modem 360T a router DI 604 ez nem gond, hogy router mögött vagyok? /mármint beállítás vagy valami/

És lenne még egy kérdésem aki jobban ért hozzá az kérem válaszoljon, hogy is van ez, itt és más fórumokon is olvastam, hogy valami sciptet engednek szabadjára és az állítja át a modemeket? Valaki kicsit eltudná bővebben magyarázni legalább nagyvonalakban, hogyan is megy ez mert hozzám még nem ért el és érdekelne is, hogan is működik a dolog.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv: Windows NT

Eredeti Windows Valódi Előny!!! Hamis Windows Valódi Hátrány!!!

(#100) Male válasza Windows NT (#99) üzenetére


Male
nagyúr

Ha Invitel terület lett, akkor még nem fognak emelni... semmi hivatalos információ nincs még.

Az, hogy router mögött vagy, nem befolyásol semmit ebből a szempontból.

A script náluk fut, és nem nálad... a felhasználóknál csak annyi történik, hogy a modem újra felépíti majd a kapcsolatot a szolgáltatóval, csak már az új sebesség értékekkel.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.