Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BOBO6


BOBO6
aktív tag

Most másodszor kaptam a EuroWeb Rt. (FreeStart) Ügyfélszolgálat-tól e-mailt, miben személyes adatokat kérnek válaszul adategyeztetés céljából.
A kérdésem a témában jártasabb fórumtársakhoz, hogy ilyen formában ez így korrekt, vagy netán valami átverés?

(#2) joghurt válasza BOBO6 (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Ügyfélszolgálatot felhívod telefonon, hamar kiderül.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) Grafiqs válasza BOBO6 (#1) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ezt hívják adathalászatnak. Semmiképp ne adj ki személyes adatokat mailben. A feladót egyszerűen lehet hamisítani. Felhívod az ügyfélszolgálatot és egyeztetsz velük. Ez a történet megoldása. :)

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#4) BOBO6


BOBO6
aktív tag

Köszönöm, holnap felhívom az ügyfélszolgálatot!

(#5) Calibos válasza BOBO6 (#4) üzenetére


Calibos
addikt

szerintem, ha annyira fontos akkor felhívnak vagy küldenek egy levelet(amit a postás hoz házhoz)


(#6) bogel válasza BOBO6 (#4) üzenetére


bogel
tag

Én is kaptam ilyen levelet Eurowebtől.

De mivel szolgáltatót váltottam, figyelmen kívül hagytam.

Szerintem van ilyen, bár én nem válaszolnék rá, ügyfélszolga felhívása!

Ni! Ni! Ni!

(#7) charlie_hu


charlie_hu
aktív tag

Én akkor válaszolnák rá, ha megfelelően titkosítva van, és az aláírások (a digitális) és a tanusítványok is rendben vanna. válasz email természetesen ugyanugy titkosítva, aláírva.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#8) BOBO6


BOBO6
aktív tag

Felhívtam a szolgáltatót, és megnyugtattak, valóban tőlük kaptam az adategyeztetést kérő e-mailt.

(#9) Lolek válasza BOBO6 (#8) üzenetére


Lolek
aktív tag

Hi, nekem is jött ilyen...
De engem fel is hívtak!

(#10) BOBO6 válasza Lolek (#9) üzenetére


BOBO6
aktív tag

Engem nem hívtak, de már a második levelet kaptam cirka 1hó leforgása alatt, a vicces az volt, hogy rendre, a tárgy egy 2. sorszámot viselt. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.