Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Internetes gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) letoo


letoo
csendes tag

Elnézést, hogy új témát indítok, de több kérdésem lenne, és így talán egyszerűbb. Előre le kell szögeznem, hogy abszolút laikus vagyok a hálózatokhoz.
1, Az első dolog az lenne, hogy beköttettem egy kábel internetet, de minden este kapok egy hibaüzenetet a tűzfalamtól, hogy "Ethernet támadás érte a gépet", eztán megszakad a netem, és addig nincs, amíg nem indítom újra a modemet. A tűzfal naplója alapján utána néztem az IP címnek, és a "támadó" IP cím a net-szolgáltató címe.Csak nem tudom, hogy miért szakad meg tőle a net.

2, A második pedig az lenne, hogy van egy routerem is, amivel ketté van bontva a netem (hugomnak is kell valami az MSN-hez). Van valami ötlet, hogy hogyan tudnám lekorlátozni a sávszélt az ő felére? Most egy 12Megás netkapcsolatom van, de neki elég lenne 2 Mega vagy 1, csak netezget, én viszont programozok neten keresztül, és kellemetlen, mikor laggol minden, mert megfelezi a netet.

Előre is köszönöm a segítséget, és még egyszer bocsi az új topicért.

(#2) Bordoi válasza letoo (#1) üzenetére


Bordoi
őstag

Itt tedd fel a kérdésedet légyszíves.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Internetes gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.