Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) misaj


misaj
csendes tag

Ugy gondoltam , hogy mivel az ismeretségi körömből egyre tóbben mennek ki hosszabb rövidebb időre, (és télwn reményeim szerint én is kimegyek 1-2 hétre) estlegesen többeket érdekelhet, hogy ha valaki megosztaná gyakorlati tapasztalatait. A neten sajnos legtöbbször vagy meglehetősen régi infok vannak, vagy egy adott cég érdekeit nézik (pl vpn-nél ugye mindig az ő megoldása a legjobb) Ezért ha valaki jàrt kint vagy gyakorlatban talàlkozott működő megoldàssal /van biztos válasza a következőkre kérem erősítse meg/vagy cáfolja meg amit irok illetve ha a kérdésre tudja a választ akkor ossza meg velünk :)
1, A z első és lefontosabb talán: az europában kapható telefonok ugy tudom hogy 100% ban kompatibilisek mind a kinai hálozatokkal simkártyákkal stb. Ez minden esetben igy van? Van olyan eset, hogy ha kint simlártyát szerzek akkor azt egy itthoni telefonnal ne tudjam használni?
2, külföldi weblapok: Ugy tudom hogy sok külföldi weblapot kinábol csak vpn-en leresztül lehet elérni. Viszont hallottam olyat hogy mostanában probáljak tiltani az ilyen jellegű megkerülését a dolgoknak. Amit voszont ha minden igaz több vpn szolgáltató meg tudott oldani. Mit kell tudni ezekről a szolgáltaokrol? Mennyire megbizhatoak? Illetve van valkinek konkrét tapasztalata azzal kapcsolatban hogy ezek ott ott milyen megbizhatosággal működnek? Esetleg egy konkrét amit ajánlani merne?
3, ez talán mehet félig az előzőhöz: Skype, Line , Viber ezek működnek különösebb machinácio nélkül vagy ezekhez is kell vpn? Illetve sima hang kommunikáciora line viber megfel? ( valami3rt ha külföldre használom ezeket vagy akivel beszélek nem hall vagy én nem őt persze lehet hogy a hiba valamelyikünk "készülékében" van, ) ha ezek anniyra e ajànlottak, neadjisten nem működnek, akkor mi az ami biztosan működik és nem kerül csillió forintba ha hazatelefonálna a delikvens?
4, A kinai áram-halozat a magyarral 100% kompatibilis, csak mas alaku a dugaljzat. Viszont mennyire megbizhato? (Csangdu állitolag nagyváros) Szükséges valami szupertulfeszvédett csodaelosztó, vagy elég a mezei "auchanos" :D
5, esetleg valami meglepő amire oda kell figyelni nagyon? Pl ha biztos ami biztos alapon viszek originál win telepitőt az fenn akadhat a vámon? (A példa hülye tudom, csak érzékeltetni akartam hogy mire gondolok meglepő alatt)
A válaszokat előre is köszönöm, remélem hogy sokunknak hasznosak lesznek (a helyesirásomért elnézést de egy sokéves androidos telon vagyok (nokiam szervozbe) es van egy jo 2 mp késés mire beirja amit lepötyögök) Remélem amugy hogy jol és jo helyre irtam , mert a forumot nem nagyon használtam még :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.