Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maxcooper


maxcooper
tag

Hi!
Volna egy nagy gondom!
Van a gépembe 2 háló kari, az egyikbe a net a másikbe egy crosslink kábellel a másik gép csatlakozik!
Eddig meg volt osztva(XP/98) a net, ment is szépen, de most újra raktam az OSeket (XP/XP)
belövöm a megosztást, a tipikus:
1.Netes gép:
IP:192.168.0.1
Alhálózati maszt:255.255.255.0
engedélyezem a net megosztás.
2.Másik gép:
IP:192.168.0.2
Alhálózati maszt:255.255.255.0
Átjáró: 192.168.0.1
DNS: 192.168.0.1

Kész a dolog, megjeleni a 2. gépen a netkapcs. is, lehet csatlakozni is, megy frankó!
No akkor ennyi! Kikapcs vagy restart és ennyi volt!!! :F
Minden beállítás maradt ami volt de innentől bármit teszek ebbe az állapotba csak akkor lehet meginn hozni ha eltávolítom a hálókarikat, majd restart és 0-ról indulok!
...na erre varrjon valaki gombot!
Elsőre gáz volt! Megcsinálom...áááhh megy, de jó, mehetek haza erre 1 óra múlva jön a telefon hogy mégse gömbölyű valami....
HELP PLS!
Előre is THX! :R

(#2) ALI_G válasza maxcooper (#1) üzenetére


ALI_G
veterán

így látatlanba fordulhattál volna az XP-s topicba [link]
de elolvasom, hátha tok segíteni.

(#3) ALI_G


ALI_G
veterán

1.Netes gép:
IP:192.168.0.1
Alhálózati maszt:255.255.255.0
engedélyezem a net megosztás.
2.Másik gép:
IP:192.168.0.2
Alhálózati maszt:255.255.255.0
Átjáró: 192.168.0.1
DNS: 192.168.0.1

Ez így perfekt, meg minden életképes is. Próbáld úgy csinálni, hogy nyitsz egy netátjárót a netes gépen. angol XPben net-bridge a neve és a hálózatoknál lehet vhol megtlaálni. (mi annó így csináltuk a netet) Próbálkozhatsz még a varázslóval, bár jó tapasztalatom még nem volt vele kapcsolatban.
De én azt tanácsolom, hogy az XP topicban amit linkeltem kérdezd meg ugyanezt.
moonman az elég szakértő az XP összes terén, ő valószínű megoldja.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#4) maxcooper


maxcooper
tag

...vadászidény lesz medvére!!!!
Méghozzáá PANDA medvére!!!!
..az a tetű panda lőtt itt le nekem mindent, de úgy hogy hiába pingeltem egyik gépről a másikat, semmi...egy szó nemsok annyit se mondott hogy ő most vmit is blokkolna...
Lelőttem, de rendesen nagypuskával!!!
Most már jó! Megy is!
Dobtam fel egy próbaverziós Nod32-t január végéig majd keritek vmit!
Azért THX! :R
:C

(#5) #64791808 válasza maxcooper (#4) üzenetére


#64791808
törölt tag

Esetedből két tanulságot emelnék ki, ha csak egy ember is profitál ebből, már érdemes volt leírnom.

1., Ha problémája van valakinek, akkor a környezetet igyekezzen minél precízebben leírni. Pl nem férek hozzá a fájlhoz/eltűnt a fájl, ide kell a partíció típusa, meg a vírusirtód, meg minden. Ha net gond van, akkor a tűzfal nagyon fontos információ, és itt is érdekes lehet az antivirus program.

2., Mindenkinek felhívnám a figyelmét, hogy ez a vírus/tűzfal/spyware detector/adware detector, stb iszonyúan fel van fújva. Marketing szövegelés, hogy mekkora marhanagy biztonsági rések vannak. Kedvencem az ''átveheti a gép felett a hatalmat''. Feltéve, ha a user nyitva hagyta a vendég fiókot, jelszó nélkül, és stb stb. Magyarul ha a júzer tökhülye.
Ne forgassátok ki a szavaimat, nem értelmetlen dolgok ezek, de messze nincs akkora szerepük, mint azt hinnétek. Hogy mért gondolom így? Mióta nekem számítógépem van, azóta nekem vírusirtóm nem volt fenn a gépen. Tűzfalprogram sem, a beépített tcp filtert használtam, ami még a win98-ban is van. Jó, most routerem van.
Vírusom eddig kétszer volt, egyszer a bartánőm igenezett le egy netes letöltést és indított el egy exét, amiről üvöltött, hogy vírus, a másik ugyanúgy történt, csak a haverom csinálta. Mindkettőt vírusirtó nélkül leszedtem 10 perc alatt.

Úgyhogy reinstall után mindenki üljön le a seggére egy kicsit, higgadjon le, és gondolkodjon el azon, hogy mivel pakolja tele és lassítsa le a gépét. Ha úgy dönt, hogy márpedig neki víruskereső és tűzfal kell, ne legyen lusta megismerni a különböző programokat!

Elnézést, ha hosszú voltam, de úgylátom, hogy a víruskereső- és tűzfalmánia népbetegség.

(#6) ALI_G válasza maxcooper (#4) üzenetére


ALI_G
veterán

nah....azért az of korz, hogy tűzfalt beállítjuk, hogy átengedje a csomagot a másik gépre (esetedben antivirus).
azé nm.
szólj egy mod-nak hogy törölje a topicot.

[Szerkesztve]

(#7) ALI_G válasza #64791808 (#5) üzenetére


ALI_G
veterán

nem népbetegség. kinek hiányzik hogy a féltett sulis, melós dolgokat egy kibeb@sz*tt vírus letörölje? vinyót kinyírja? persze ha neten figyel az ember akkor valszeg nem kapja el.
én csak 1x kaptam vírust mióta netem van (2 év), azt is önhibámból, mert bíztam haveromban, aki küldött egy fájlt, hogy mentsem le tőle, tömörítsem ki, és futtassam. Na azt kiszúrta volna rögtön a vírusirtó, de mivel gyenge volt a gépem így nem használtam, inkább vigyáztam. Persze egy XP reinstall megmentett. routerünkben van tűzfal, meg ugye nem sokan törnek be ilyen helyre, hisz átjáró stb, saját gépek, de a vírus meg nem válogat. spyware-t nem használok, se adware-t. Csak tűzfal és vírusirtó bekonfigolva. A kettő együtt eszik vagy 1%-ot a CPUból, és nincs csúcs gépem. ott a konfigom nézd meg.

(#8) maxcooper


maxcooper
tag

...most engem néztek hülyének?!
Asziszitek hogy nem állítottam a vírusirtót?!
Tűzfal csak az XP-s volt az is kikapcs...Panda Antivirus volt a gépen, abból is a PCWorld-ös változat... a gépet fogta keményel, csak ideiglenesen volt fenn, de gondoltam kibírja azt az egy hónapot...mellesleg roh@dtul lehet konfigolni ezt a medvés anti-vir-t :U
És az meg milyen munka hogy eccer megy restart és nem...de legalább köhögne hogy blokkol vagy bármi...gyanús volt a dolog, de gondoltam addig nem törölgetek észnélkül míg nem írok ide hátha lesz vkinek ésszerű tippje...mert hát tapasztalat, gyakorlat ide vagy oda én is vagyok néha olyan helyzetben hogy elfelejtek kézenfekvő dolgokat...mert hát mindig az a baj amire az ember leginkább számít!

A népbetegséghez meg csak annyit hogy régen én sem problémáztam a netezéssel virusírtó, tűzfal meg egyebek nélkül, de én azt mondom saját bőrén tapasztal az ember...
Nekem itthon most Nod32-m van McAffee tűzfallal. Ezzel soha semmi gondom nem volt, se az itthoni internet megosztással, se a hálózattal, viszont volt olyan progim is aminek feketén fehéren belőttem hogy engedélyezett a hálózaton a korlátozás nélküli adatmozgás és mégsem folt minden gömbölyű...
Mellesleg aki - nem akarok reklámot a nem tiztázott jogú szoftver eknek - crack-et meg nocd-ket töltöget az tudja hogy nem ártanak az ilyen dolgok, mert nem azért találtál ki hogy mert nincs rá szükség...
Jó az igaz hogy legtöbbször a user felelőtlensége okozza a fertőzést, de a lényeg hogy mindez adatvesztéssel jár(hat) és ez ki akarja?!
Szóval nem kell ''nagyképűsködni'' (senki ne vegye magára) hogy én se vírus írtót, se tűzfalat se semmit nem használok mert ki-ki csinálja saját belátása szerint és ha problémája van akkor ha tudunk segítsünk, ha meg nem akkor nem!

Nem akartam ilyen sokat írni, és nem is szoktam saját véleményt nyílvánítani, de úgy éreztem hogy ez most ide nem ártott.
Nem akartam senkit megbántani, ha sikerült akkor sorry!
Azért THX a hozzászólást :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.