Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kors


Kors
csendes tag

Sziasztok!

Van egy gép hívjuk szervernek két hálókártyával tovább osztja a netet(NAT), a fájl megosztással vannak a problémáim hol látja a két gép egymást hol nem, mint a mesében...
közben az internet megosztás szuperál.oprendszer:win 2k.

(#2) marcee válasza Kors (#1) üzenetére


marcee
addikt

Na, akkor én is idepofátlankodok.

Egy egész napi szenvedés után sikerült összehozni egy internet megosztást, de a megosztott fájlokat, könyvtárakat csak az A (net-es) gép éri el B-ről. Ha B-ről nyitok ''hálozati helyek'' ablakban, vagy total commanderben (ezt például direk átengedtem a tűzfalon erre a célra) mappát, meghalytót az A gépről, akkor az az alkalmazás, ablak azonnal szétfagy. Windows XP Sp2 mindkét gépen. Amíg a net megosztás nem ment, addig a fájlmegosztással nem volt gond azthiszem, most hogy azt beszenvedtem, nem szívesen nyúlnék megint az alpbeállításokhoz.
Hálókártyák tulajdonságainál természetesen ki van pipálva a fájlmegosztás.

\m/

(#3) RAM


RAM
őstag

137, 138, 139, 445 portokat engedélyezzétek!

Windowsos tűzfalat szigorúan kikapcsolni !!!

Csak tisztán

(#4)



addikt

SMC7004vbr routerrel van megosztva a net a gépem és egy laptop között, ezzel nincs is semmi gond. De a hálózat csak nagyon lassan, akadozva megy.
Ezt még elviselném de néha egész egyszerűen megtagadja a fájlátvitelt a file nem olvasható címszóval... Néha engedi néha nem. Most éppen az egyik megosztott mappából engedi a másikból nem. :O
Egyébként ha éppen engedi akkor megy rendesen 100Mbittel, viszont pl egy mappa kinyitására gyakran 15-20 mpet is kell várni.
Tűzfal nem hibás, mert rendesen be van állítva, de ha lelövöm sem oldja meg.

Mi lehet a baj??

Ja a megosztott mappák valamiért írásvédettek, és az a vicc, hogy nem tudom leszedni róluk. Vagyis leszedem, elmentem és ha visszakattintok rá megint csak azt látom hogy írásvédett... ez baj?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#5) válasza (#4) üzenetére



addikt

Valószínűleg a mappákkal lesz a gond, mert ha a filet a shared docs könyvtárba teszem onnan átmegy.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6) artiny


artiny
őstag

Hogyan mutathatok,oszthatok meg kepet linkben ugy h az ne lehessen letolteni csak latni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.