Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nazar


nazar
csendes tag

Üdvözlök mindenkit! Remélem többek hasznára lesz ez a topic.

Elsősorban azért nyitottam, hogy olyan rendszerek kiépítését beszélhessük megy egymással, amelyeket az internet kávézókban alkalmaznak.

Lássuk el egymást tanácsokkal. Vitassuk meg ötleteinket / elképzeléseinket. Adjuk át a tapasztalainkat, mind hardveres mind szoftveres téren.

Bármi ami a témához kapcsolódik, jöhet ide!!

Úgy gondolom, hogy nem csak engem érdekel ez a téma.

Hajrá! :))

[ Szerkesztve ]

Of course! SAT Super! Recall! Mad! Can not leaver. Play big 15 TABLA: BRAND NAME; DEEP; MARKETING... XEasy. X People think it's crazy. Y

(#2) Lenry válasza nazar (#1) üzenetére


Lenry
félisten

szervusz!

szerintem sok haszna nincs, mert mivel eddig nem nyitott senki, így valószínűleg igény sem volt rá, neked sincs kérdésed, problémád, tehát nem igazán lehet miről beszélni

másrészt az internet kávézók az olcsó internet, a szinte mindenhol jelenlévő WiFi hotspotok és a mobilnet következtében folyamatosan halnak ki, zárnak be. nem igazán foglalkozik már senki sem ilyennel.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) nazar válasza Lenry (#2) üzenetére


nazar
csendes tag

Hello!

Köszönöm a lelkesítő hozzászólást, de valóban. Igazad van. Az internet kávézók sorra halnak ki Magyarországon. Viszont nem csak annyi a világ. Itt például Németországban sorra nyílnak, mert nincs túl sok ingyenes hozzáférés és igaz aki ide született az megoldja a dolgot, de a másik 10 millió bevándorló nem. Minden nyugat európai országra igaz ez.

Nézelődtem másfelé, hogy valakit érint-e a dolog és nem vagyok egyedül, csak eddig nem hoztak létre ilyet, főleg nem igényes környezetben.

Gondoltam megpróbálom itt, de ha úgy gondolod, hogy nem kellene akkor megszüntetem, ha meg végképp nem is szabad ilyet csinálni akkor meg valaki más teszi meg helyettem.

Mi a véleményed? :)

[ Szerkesztve ]

Of course! SAT Super! Recall! Mad! Can not leaver. Play big 15 TABLA: BRAND NAME; DEEP; MARKETING... XEasy. X People think it's crazy. Y

(#4) nazar


nazar
csendes tag

Kérdésem meg van, csak azt nem tudom, hogy ki segítene és hol?

Hátha szerencsém van, megkérdezem tőled. :)

Van egy InterCafe nevű kliens program, amit itt egy jópár kávézóban használnak és érdekelne a működése. Hogyan kell egy rendszert kiépíteni amit ezzel vagy egy hasonló programmal lehet irányítani?
Ki szeretném próbálni kicsiben. Vettem egy elég buta laptopot azért, hogy a kliens azon legyen és van egy PC-m amit szerverként szeretnék használni (addig amíg megismerem a programot).

Egy dolog érdekel a legjobban, amihez nem biztos, hogy minderre szükség van.
Arról van szó, hogy a netkávézóban a gépek folyamatosan mennek, de csak a kliens felülete látszik, az adott operációs rendszert akkor lehet használni, ha az emberke a szerver gépen az InterCafe 2010 szever programmal továbbléptet / beléptet.
Amikor az ügyfél feláll és otthagyja a gépet, fizetés után a net kávézós emberke újra visszalépteti a gépet a kliens felületre és ezzel mindent eltüntet amit az ügyfél ügyködött.
Tehát amikor a következő ember odaül, olyan mintha egy teljesen új gépet használna egy friss operációs rendszerrel.
Tetszik, a dolog mert 10 másodperc alatt le bírnék dúrni mindent a gépről ami plussz rá lett téve. Ezt szeretném valahogy megoldani.

Amennyiben valaki tud segíteni, "nem sértődök meg" ha ellátna egy-két tanáccsal :))

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Of course! SAT Super! Recall! Mad! Can not leaver. Play big 15 TABLA: BRAND NAME; DEEP; MARKETING... XEasy. X People think it's crazy. Y

(#5) Lenry válasza nazar (#3) üzenetére


Lenry
félisten

jah, azt nem tudtam, hogy nem Magyarországon gondoltad :)

a topik tőlem nyugodtan maradhat, nekem édesmindegy, és ha zavarna, akkor se lenne sok beleszólásom, csak azért írtam le, amit, hogy ne csodálkozz, ha esetleg elmarad az érdeklődés

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) nazar válasza Lenry (#5) üzenetére


nazar
csendes tag

Oké. Nem várok csodákat, hogy több ezer hozzászólás legyen :)

Viszont ha már ilyen jól el beszélgetünk, kérlek adj egy tippet, hogy hol találok segítőkész embereket a problémám megoldására. Nem feltétlen a kávézós dologra gondolok, hanem a gyors windows "lenullázásra".
Vagy esetleg van valami ötleted ezzel kapcsolatban?

Of course! SAT Super! Recall! Mad! Can not leaver. Play big 15 TABLA: BRAND NAME; DEEP; MARKETING... XEasy. X People think it's crazy. Y

(#7) Lenry válasza nazar (#6) üzenetére


Lenry
félisten

ez a módszer nem 10 másodperc, hanem egy újraindítás, de ez jutott hirtelen eszembe, mert ezt olvastam.

egy másik ötletem, amit nemrég egy Linuxos szaklapban olvastam, de ahhoz kell némi szaktudás, hogy minden gép vékony kliensként üzemel, és a felhasználói profilt egy központi szerverről húzza be bejelentkezéskor, illetve sok programot is onnan futtat.
egy ilyen rendszernél pedig nem gond megoldani, hogy minden bejelentkezéskor egy "tiszta" profilt töltsön be a szerverről.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) nazar válasza Lenry (#7) üzenetére


nazar
csendes tag

Az egyik ötlet jobb mint a másik. Köszönöm :R
Az egyes verziót mindjárt ki is próbálom, a kettes verzió még jobban érdekel. Annyi a bökkenő, hogy Linuxban nem vagyok annyira otthon. (most pl. Ubuntun vagyok, de csak azért mert az előbb a klienst elindítottam az xp-n és azóta nem akar belépni csak közli, hogy a szerverhez nem tud kapcsolódni. gondolom azért mert nincs is szerver :D )
Mennyire macerás kivivitelezni? Időm mint a tenger. Türelem is van bőven, akár 100X is újrakezdem ha valami nem sikerül.
Esetleg az imént említett cikk fent van-e a neten?

[ Szerkesztve ]

Of course! SAT Super! Recall! Mad! Can not leaver. Play big 15 TABLA: BRAND NAME; DEEP; MARKETING... XEasy. X People think it's crazy. Y

(#9) Lenry válasza nazar (#8) üzenetére


Lenry
félisten

folytatásos cikk volt, azt hiszem 3 részre szétbontva és pont Ubuntun mutatták be.

nekem nem volt igazán bonyolult megérteni, mert amúgyis Linux-szal foglalkozom, de este, ha hazaérek átnézem, hogy mennyire érthető laikus számára, meg akkor elküldöm magukat a cikkeket is. az remélem nem gond, hogy angol nyelvű lesz.
ha elfelejteném, nyugodtan írj egy privátot.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) nazar válasza Lenry (#9) üzenetére


nazar
csendes tag

Oké!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget :R

estig még nézelődök én is, hátha önállóan is eljutok valameddig, aztán értekezünk

Of course! SAT Super! Recall! Mad! Can not leaver. Play big 15 TABLA: BRAND NAME; DEEP; MARKETING... XEasy. X People think it's crazy. Y

(#11) kraftxld


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) foxwas válasza kraftxld (#11) üzenetére


foxwas
újonc

Sziasztok!
Ami azt illeti én internetkávézóban dolgoztam....
és engem nem a Cafe Program érdekelne
hanem az a program amit az Ujrainditásnál használnak
Sajna elfelejtettem a nevét és ´Még csak nem is magyarországon tartozkodom hogy beugorjak egy netezöber megnézni.
Nekem azért lenne a programra szükségem mert haldoklik a merevlemezem
addig amig nem tudok venni egy másikat addig is szeretném használni a gépemet... Néha magátol lehal a gép ilyenkor adatvesztés történik.
Viszont ezzel a programmal minden adatot visszaállít a bállitott pontra... minden inditáskor ide áll vissza...
és szabályozható melyik meghajtó legyen viszaállítva

internetkávézókban általában 1 mappát mentesítenek ez alól ebbe rakatják az ügyfeleknek azokat a dokumentumokat amit nézni akarnak a köszponti gépen. Vagy nyomtatáshoz.....

elöre is köszönöm a tippeket...
a fentebb megadott program nem oldja meg a problémám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.