Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HerrKiss


HerrKiss
tag

Sziasztok!
Az itthoni internetezés eddig kimaradt az életemből (valahogy túl drágának találtam az előfizetést).
Most viszont kaptam a cégtől egy HP iPAQ PDA-t, és vele egy Vodafone SIM kártyát, korlátlan GPRS net-eléréssel.
Kérdésem: van-e lehetőségem ezt a készüléket modemként használva az asztali gépemen netezni?
Az összekötéshez csak a bölcsőt tudom használni, infrám és bluetooth-om nincs az asztali gépemen. XP-t használok.
Légyszi' segítsetek!
Köszi!

Jöttem, láttam, és most nem győzök bocsánatot kérni.

(#2) amargo válasza HerrKiss (#1) üzenetére


amargo
addikt

Gyanítom, hogy meg lehet csinálni, ha felismeri a PDA-at mint telefon. Akkor gondolom egy voda betárcsázó szoftal, meg lehet oldani.

Esetleg driverek kellenek hozzá.
Hátha van valaki, aki tudja. De én erre tudnék gondolni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3) HerrKiss válasza amargo (#2) üzenetére


HerrKiss
tag

A PDA-t nem ismeri fel, mint telefon, de ez lehet hogy valami beállítás kérdése. Ha a PDA-t csatlakoztatom, az ActiveSync indul el, és ezen keresztül látom, majdnem mint egy meghajtót, de mégsem (mert pl. betűjele nincs, csak az AS-en kívül érem el).
Konkrétumokra lenne szükségem, ha valaki tud ilyesmiket, kérem ne tartsa magában.

Ezt részben azért írtam, hogy válaszoljak a válaszra :) Részben pedig azért, hogy UP!!!! :Y

Jöttem, láttam, és most nem győzök bocsánatot kérni.

(#4) Shape


Shape
aktív tag

viszonylag sokan használnak voda gprs-t ugyhogy csak betéved ide valami szaki.
de lehet hogy be kellene szerezned egy kékfogat, de ez csak tipp.

vagy ha semmiképpen nem megy a pda-val akkor telóba ugyanaz a sim és talán ugy.

amugy meg csak UP mert nem értek anyira hozzá:DDD

(#5) Rover623 válasza HerrKiss (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Eccerű...nézd meg az IPAQ manualjában, hogy tartalmaz-e modemet (tipp: nem...a telók sem mind;])...
Ha igen, akkor az is ott van, hogy miként kell bekapcsolni/éleszteni/használni...:U
Ha nincs, akkor nincs (ez nem az Üvegtigris, hogy ''Olyan nincs hogy nincs! Akkor van...!'';))...akkor meg kell próbálkozni a kékfoggal...bagóért vesztegetik az USB dongle kivitelű adaptereket...ha azzal sem megy, akkor is hasznos...:C

primus inter pares

(#6) HerrKiss


HerrKiss
tag

Hali!
Látom, nem nagyon tobzódnak az érdemi válaszadók, de azért próbálkozom.
Köszi az eddigi válaszokat.
Megnéztem az iPAQ manuálját (szerencsére elektronikus formában kaptam, így nem kellett azt a 200 oldalt átnyálazni, ment egy sima keresés is), a ''modem'' szóra rákeresve két helyen találtam adatokat. Az egyik a GPRS használatának beállításánál volt, szóval itt nem játszik - hiszen ez működik, a PDA-n megy a GPRS. A másik viszont érdekesebb lehet (a Bluetooth-os résznél találtam):
A Bluetooth segítségével adatokat küldhet vagy végrehajthatja a következő feladatokat két Bluetooth-képes eszköz között, maximum kb. 10 méteres távolságból:
.
.
.
Kapcsolat Bluetooth-kompatibilis hordozható számítógéppel és a PocketPC használata vezetéknélküli modemként
.
.

Ezek alapján egy bluetooth-adaptert kell vennem a gépembe, és működni fog a dolog?
Sajna semmi további nincs a kézikönyvben, hogy hogyan... :((
Aki tud, segítsen...!
Köszi!

Jöttem, láttam, és most nem győzök bocsánatot kérni.

(#7) amargo válasza HerrKiss (#6) üzenetére


amargo
addikt

Ezek alapján igen, de kérdés, hogy a készülékeden milyen BT szabvány van.. meg hogy van megcsinálva. Olvastam már olyat is, hogy valakinek össze akadt több eszköz elérésénél (mármint egyszerre több eszköz).. többek között nekem is 1-2x.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8) HerrKiss válasza amargo (#7) üzenetére


HerrKiss
tag

Mivel csak egyetlen eszközt akarok használni, nem akadhat össze több eszköz :) .

Jöttem, láttam, és most nem győzök bocsánatot kérni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.