Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blackmate


Blackmate
senior tag

Rengeteg külföldi fórumot olvasgatva arra az elhatározásra jutottam, hogy jó lenne egy magyar nyelvű topik is ennek a problémának. Konkrétan, hogy az Intel X58 chipset (gyakran) nem ismeri fel megfelelően az alaplapi memória slotokban lévő memória modulok mennyiségét.
Például 3x2 GB esetén már a BIOS post-nál is 4GB-ot mutat, vagy 6x2GB esetén 8 vagy 10 GB látható. Mindez nem köthető egyetlen alaplap, vagy memória gyártóhoz sem. Ugyanúgy írtak ilyen problémáról Asus, MSI, Gigabyte lapok tulajdonosai is, akik Corsair, Patriot, Kingmax, Geil, stb... márkájú RAM-ot használnak. Persze lehet akár a memória modul, vagy az alaplap is gyári hibás, de írnak néhány módszert, amellyel esetleg kiküszöbölhető eme eléggé kellemetlen hiba:
- CPU kivesz, majd újra helyére tesz /CPU reseat/
- CPU foglalat alapos átnézése elhajlott érintkező(k) után /bent pins/
- memória modulok megigazítása
- QPI/VTT fesz. emelése
- mem fesz. emelése 1,5 V-ról, stb

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy találkozott-e már valaki hasonlóval? Ugyanis én sajnos ebben a cipőben járok egy Gigabyte X58 UD5-ös lappal és Geil 6 GB kit-tel (CPU: i920).

Van-e valakinek egyéb ötlete a fentieken kívül?
Ha nem, hogyan bizonyítható, hogy ez egyértelmű alaplap, vagy memória hiba?
A konkrét gondom ugyanis az, hogy egy ilyen 4GB "hideg indítás" (8-10 órán keresztül ki volt kapcsolva a gép) után, ha kikapcsolom a gépet, majd be, akkor tökéletesen látja a 6GB-ot.

(#2) szki válasza Blackmate (#1) üzenetére


szki
őstag

Szerintem ez a topic zárható.
Nézd meg az i7 topicot, és ott keress rá. Van megoldás!
például: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3) Blackmate válasza szki (#2) üzenetére


Blackmate
senior tag

Köszönöm ez építő jellegű hozzászólást. Azonban a 16000 hsz 95% a tuningről szól, és nem erről a konkrét problémáról.

A linken lévőket kipróbáltam, de nem segített sajnos :(

(#4) ADAM1337 válasza Blackmate (#3) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Esetleg nem spd-ből beálíltani a ramot hanem kézzel.
De ez simán elfér volna i7 topikba az úgyis pörög, ez nem fog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.