Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TitiRii


TitiRii
senior tag

hy all
a kérdés adot
ien chipel szerelt alaplap max mekkora procit fogad?
(soltek sl-56a2/a5) ne is keresétek soltek oldalán már fent sincs... :((
jelenleg 233 k6 (2?) proci megy benne 256 sd 133 társaságában
2 sd 2 edo slot van tehát valószínű 512 sd a max ram ami elég is lenne
kérdés:
533 k6 proci menne e benne? mik a tapasztalatok? esetleg ha van valakinek ien procija el hozná e kiprobálásra hogy megy e benne?
esetleg ha meg is válbna töle észerű áron
thx all

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#2) The_Tom válasza TitiRii (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

[L]http://www.soltek.com.tw/downloads/manuals/56a2a5.pdf[/L]

Üdv.

Szerintem.

(#3) launcser


launcser
senior tag

tx csipszet általában nem huzta sokáig, de nekem 6*83-at is kisikerült belőle csikarnom :)
alaplapfüggő
ez 5.5x szorzot tud, gyári leirás szerint, valami hekkelt leirás kell, vagy probálgatni de 6x-t is tudni fogja, meg volt itt téma multkor hogy a 2x szorzó helyén van a 6x..
meg 83 fsb a max igy 6*83=500

tütüü

(#4) TitiRii válasza launcser (#3) üzenetére


TitiRii
senior tag

hali thx a gyors választ.
server lenne 24h ban bf /cs/ut server
meglepő de amekkora igénye van a bf1942 nek olan kicsi dedicataed serverben... 5 usert egy p1 166 64 sd vel kiszolgált :))
nem akarok tuningolni nem is nagyon van mit van egy 6 os dip a lapon azt csokolom fsbt sehol (bisoban sem) tudok álítani legalábbis eddig nem találkoztam vele igaz nem is nagyon kerestem.
szal tuning kilőve
mekkora lehet a max proci fogadása? a papirban leirt 366 vagy esély van nagyobbra is?tippek? esetleg akinek van nagyob k6 os procija mint 366 az elhozhatná kiprobálásra.
(érdekeség a dip kapcsolo a leirás alapján 366 os procira van álítva ezzel szemben a 233 kifogástalanúl megy benne..

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#5) petakpa1 válasza TitiRii (#4) üzenetére


petakpa1
őstag

Úgy van ahogy launcser leírta, tehát a max szorzó 6 (a 2x helyén) az fsb meg a laptól függ. 66x640; 75x6=450; 83x6=500
Ha most 166on megy a PI mmx akkor az 2,5x66.
Kezd el kapcsolgatni a dipeket oszt figyeld, hogy mit reagál mármint hány mhz lesz belőle, na mondjuk a leírást 1xűbb megnézni:))

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#6) petakpa1 válasza petakpa1 (#5) üzenetére


petakpa1
őstag

66x640 éretsd: 66x6=400

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#7) TitiRii válasza petakpa1 (#5) üzenetére


TitiRii
senior tag

meg lett nézve
a dip 5,5 re van álitva és 66mzh ra
mégis 233 maradt a 233 k6 :))
ha csak 366 az is jobb mint a 233 de sajnos iet nem hiszem hogy jkapok ujonann..

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#8) TitiRii válasza petakpa1 (#6) üzenetére


TitiRii
senior tag

akkor ha ezt a misztikus 6 szorzot be tudfom lőni akkor elvileg 400 mzh a top amit birna nem?
amugy más alaplapnál de szintén soltek találkoztam olyanal hogy 7 volt a legnagyob szorzo de a proci 9 igényelt(9*100=900 cerka) és igy azt használta de biosbol nem tudtam még arra se álitani nem hogy feljebb :(
de ha defaulton hagytam mindent akkor szépen ment 9*100 on
igaz az kicsit moderneb lap volt.
itt is van esély hasonlóra?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#9) launcser válasza TitiRii (#7) üzenetére


launcser
senior tag

533as nem fog menni
:)
83-as fsb tuti tudja..
meg kell lesni :)
probálgatni

tütüü

(#10) TitiRii válasza TitiRii (#8) üzenetére


TitiRii
senior tag

na ez az okos tojás azt irja hogy a 6 dip kapcsolobol az 5 csak k6 cpuk használják a 6 reserved(de vajon mire?) az 1,2 álitya a szorzot a 3,4 pedig a fsbt
amit ahogy elnézek 60 vagy 66 a leirás szerint

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#11) TitiRii válasza launcser (#9) üzenetére


TitiRii
senior tag

na enyit kivettem
ha a 3 dip fent van akkor 60 mzh (a 4 közben off)
ha a 3 is off akkor 66
lehet ha felküldöm a 4 akkor feljebb megy csak ezt már nem irták bele?esetleg a 3 off 4 on a 75 mzh a 3 on 4 on meg a 8x mzh

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#12) TitiRii válasza TitiRii (#11) üzenetére


TitiRii
senior tag

ja de ezzel van azért 1 gond,
a ramok ugyan a a133 mzh val birni fogják a fsbt
de a pci és többi? mivel elég tartós üzemben menne akár honapokat is kikapcsolás nélkül ezért nem lenne épp jó dolog ha fagyna, széthullana, tönkre menne. :(
1 évet MINIMUM ki kell birnia és amit a deszka bir tuning nélküli upgrade ara kell felhuznom(max proci,ram)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#13) petakpa1 válasza TitiRii (#7) üzenetére


petakpa1
őstag

K6-2/500 hoz az alábbiak kellenek:

1. Olyan bios ami támogatja a k6-2 (k6-2nem egyenlő sima k6)

2. Megfelelő vcore: sokféle k6-2 van a legújabbaknek 2,1V, a régebbieknek meg 2,2;2,3;2,4 asszem -> ez megvan a lapodon is lásd JP3 szóval OK

3. 6x szorzó: az van, hogy a lapban beállítod a 2x-t (úgy ahogy a PIhez66*2=133) és ha megfelelő k6-2 kerül bele akkor az azt 6xnak látja, másképpen fogalmazva belül felszorozza még 3mal. Megfelelő k6-2: CXT magos, asszem 350Mhz fölött, de egy 400 már tuti az. -> ha van/szerzel/veszel gyors k6-2 akkor OK

4. fsb ahogy már írtam 66*6=400 ez tuti, a 450 meg 500 már nem mert az alaplap úgy tűnik hogy csak 66mhz bír, de vannak dokumentálatlan jumperállások is szal lehet hogy mégis.

Tehát ha találsz biost, meg CXTs k6-2-t akkor a 400 meglesz:DDD

Keress biost!!!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#14) TitiRii válasza TitiRii (#12) üzenetére


TitiRii
senior tag

na kiprobáltam
ha minden off akkor 233
ha 3 fel akkor 200 ha jol emlékszek?
ha ha 3 off és 4 on akkor 266 szal emel valamit minden bizonyal
ha mind 2 on akkor 19x mzh :(

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#15) TitiRii válasza petakpa1 (#13) üzenetére


TitiRii
senior tag

de ezek szerint van 66 nál nagyon 1 biztos. most megyek játcani a szorzokkal is meg még probálkozni a fsb kell(csak sajna a másik gép lent van:()
a 6 reserved az vajon mire jó?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#16) launcser


launcser
senior tag

http://www.jumpers.150m.com/m/txt/34664.txt
itt 75ös fsb-t megtalálod
83at sakkozni kell :)
2.0 voltot is supportolja meg minden k6-2 simán megy,366ost irják alapbol.. :)
6x reserverd az az hogy csak k6-2nek lőheted be

tütüü

(#17) petakpa1 válasza TitiRii (#15) üzenetére


petakpa1
őstag

Küldtem egy mailt benne egy fotóval az asus tx97-e gépkönyvéből fsb-k, meg szorzók vannak rajta, hátha segít

keress biost!!! sztem a k6-2nek külön bios kell, sima k6 hoz való nem elég:(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#18) TitiRii válasza TitiRii (#15) üzenetére


TitiRii
senior tag

na 266 a max :)
266:
1 off
2 off
3 off
4 on
5 on(bár ha off akkor is ennyi
6 off-onn nem változtatott

akkor mennyi lehet az fsb és a szorzó igy?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#19) TitiRii válasza petakpa1 (#17) üzenetére


TitiRii
senior tag

sztem ez k6 2 nem tudam még megmondani
a magra rá van irva nem? mert akkor migyárt lekapom a coolert

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#20) launcser válasza TitiRii (#18) üzenetére


launcser
senior tag

sima k6 a tied
k6-2 266tól kezdödött..
na
110 micsodát csikartál ki? fsb? :))

tütüü

(#21) TitiRii


TitiRii
senior tag

thx a képet migyárt kiprobálom biztos ami biztos
de ahogy nézem nem pont olyan rendszer mint az enyém
ezen 6 os dip kapcsolo van
1,2 szorzo
3,4 fsb
5 used for amd k6 cpu only (de hogy mire jo?? e nélkül is ment mindegyik freki)
6 reserved (de mire? :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#22) TitiRii válasza launcser (#20) üzenetére


TitiRii
senior tag

110 mzh :ĐĐĐ

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#23) launcser válasza TitiRii (#22) üzenetére


launcser
senior tag

ja az 2*55
majd lehet szorakozgatni
keress egy procit azt kész, 450-es legyen legalább
azt lehet huzni 500-ra tuti :)

tütüü

(#24) TitiRii


TitiRii
senior tag

na ha minden igaz 75mzh fsb amit ki tudtam csalni belőle ha a szorzom 3,5 (ez a valószinübb) és nem 1,5 :) ugyanis 1,2 off off az 1,5 és a 3,5 nél is csak az fsb más

migyárt kiprobálok még 1 et.
papir szerint tehát ennek kéne a legagyobnak lennie emit a proci még talán elvisel :)
1 on
2 off
3 off
4 on
5 on
6 on-off passz

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#25) petakpa1 válasza TitiRii (#22) üzenetére


petakpa1
őstag

Kéne egy kis rendszert vinni a dologba
Min volt először? k6-233? ez szabvány 66os fsb és 3,5 szorzó ugyebár
Hogy kaptál 266-ot? Ez lehet 66*4, meg 75*3,5. Neked ez utóbbi lenne jobb.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#26) petakpa1 válasza launcser (#23) üzenetére


petakpa1
őstag

Ja nekem is 450-es megy 500on:DD

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#27) TitiRii válasza petakpa1 (#25) üzenetére


TitiRii
senior tag

na jo kérdés
standard 3,5 *66 233mzh
a 3 és 4 dipet (ez az fsb) olyan állásba raktam ami nincs feltüntetve
azaz 3 off 4 on
igy léett 266 gondolom 75 mzh fsb *3,5
az 1,2 dip off off
most kiprobáltam 4* szorzon ami 1 on 2 off
és a 3 off 4 on tehát 4*75 de 150 lett belöle ha jol emlékszek(de lehet 1 on 2 off 3off 4off al igy 4*66 nek kellet volna lennei
4,5 is kiprobáltam de ugyancsak kisebb léett mint 233 szal valamiért kisebb szorzora veszi és nem nagyobra..

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#28) petakpa1


petakpa1
őstag

Hát ha csak 2 dip állítja az fsb-t akkor ennyi mer ugyebár 2dip=4beállítás, az meg meg is van 55,60,66,75:(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#29) TitiRii válasza petakpa1 (#28) üzenetére


TitiRii
senior tag

tehát akkor a tuti max az az 5.5* 75
de ha az a legendás 6 müködik akkor 6*75 azaz 450 a max

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#30) petakpa1


petakpa1
őstag

Örülj a 75nek az 450Mhz:DDD, megyek mer hónap szigorlatozom

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#31) TitiRii


TitiRii
senior tag

több mint a 233 maydnem a duplája. :)
bár az 500 jobb lett volna :(
semi esély nincs rá hogy automatikusan magasabb szorzot és fsbt álit magának dip töl függetlenül mint az a 900 cerka esetében is volt(bár ott biosbol babráltam nem volt dip)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#32) petakpa1 válasza TitiRii (#29) üzenetére


petakpa1
őstag

a 2->6 tuti működik megfelelő k6-2vel
keress biost!!!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#33) TitiRii


TitiRii
senior tag

sux ninc s1 átalán biso 56a2/a5 deszkához :(
de elméletileg kezel k6 2 nem? mivel 366 a hivatalos max?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#34) TitiRii válasza petakpa1 (#32) üzenetére


TitiRii
senior tag

már csak a megfelelő k6 2 kell és a bios :))
ki tud ajálani nekem egy 450 k6-2 megfelelő áron?:)
cserébe adok egy 233 is jutányos áron :DDD

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#35) launcser válasza TitiRii (#34) üzenetére


launcser
senior tag

bios sztem elég ami van..
a proci huzos lesz.. .)

tütüü

(#36) MoonFace válasza TitiRii (#1) üzenetére


MoonFace
csendes tag

Ha már a procikat ennyire kitárgyaltátok, még egy probléma:

Az i430TX chipset hivatalosan max. 256MB SDRAM-ot támogat 4 bankban, vagyis max 2db 128MB dual-bank-os modult, az 512MB-ra hiába vágysz...

...ráadásul az alaplapi L2-cache kontrollere csak 64MB-ig terjedö memóriaterületet tud cache-selni, bár ez nem olyan nagy gáz, csakhogy tudjál róla...

''A felmerülö problémákra minden jelenlevönek van egy megoldási javaslata - ami nem müködik...''

(#37) petakpa1 válasza TitiRii (#34) üzenetére


petakpa1
őstag

Nekem van csak nem eladó, amúgy meg apronet, depo, m.str.l 5+fa

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#38) TitiRii válasza MoonFace (#36) üzenetére


TitiRii
senior tag

hali
ez igy biztos nem hejtállo
mivel jellenleg is 1 db 256mb pc 133 modul van benne és még van 1 sabad slot a leirásban is 256/ slot ot emlegetnek

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#39) TitiRii válasza petakpa1 (#37) üzenetére


TitiRii
senior tag

mistrálban csak 500 és 533 van
kérdés
ezek mennek e az alaplapban pl 450 en? szal ugy mint a 233 tudott 110 en menni ugy elvileg a 500 vagy 533 is tud 450 nem?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#40) rog válasza TitiRii (#39) üzenetére


rog
addikt

500-ast vedd, az tuti menni fog!
mert én már lattam is ilyet.

(#41) TitiRii válasza rog (#40) üzenetére


TitiRii
senior tag

hát ha mayd lesz rá cash, igaz ez igy uj, de kicsit borsos az ára. enyiért már akár 1000 tb is vwesztegetnek. igaz az használt és lapom sincs hozzá :( bár már azt is kapni lassan 10 ért hozzá

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#42) rog válasza TitiRii (#41) üzenetére


rog
addikt

igen pontosan ezt tennem en is.
inkabb hozzacsapnek par ezrest es egy korszerubb lapom lenne egy csorsabb procival.
a k6/2 magaban is le van folytva (no l2 cache). de ha egy ilyen regi lapba rakod akkor szegenytol meg a 100-as fsb-t is elveszed. meg jobban le lesz lassitva.

en nem raknek bele k6/2-ot. tul sokba kerul es ahoiz kepest tul keves gyorsulast eredmenyez.
mondjuk egy 233mmx-hez kepest. (persze nem tesztprogramokkal, hanem valos alkalmazasokkal)

(#43) petakpa1 válasza rog (#42) üzenetére


petakpa1
őstag

hát szvsz nem, próbálj meg ilyen lapba q3-t meg ut-t jáccani P233+V2vel, én próbáltam és hidd el megérte k6-2 re cserélni (igaz 3 éve volt), mondjuk ettől függetlenül télleg sok 5pénz egy ilyen prociért, mikor már 1,3 durci is van 8ér

Toxic
az overclock underclock egykutya

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#44) rog válasza petakpa1 (#43) üzenetére


rog
addikt

jaccottam sokat q3-at k6/2 500-al meg v3 3k-val. siralmas volt.
de ettol fuggetlenul ennyiert, ezt, nem eri meg.

(#45) petakpa1 válasza rog (#44) üzenetére


petakpa1
őstag

télleg nem akarok vitatkozni veled, meg amúgy sem szoktam és különben is jó napom van:)
nem aszt mondtam hogy jó a k6/2 q3 ra tudom hogy nem jó ezért cseréltem, de a P233 azért sokkal jobb
meg különben is szervernek akarja arra meg bőven jó

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#46) petakpa1 válasza petakpa1 (#45) üzenetére


petakpa1
őstag

Vazze nem tudok magyarul:0
igy jó a mondat:
nem azt mondtam hogy jó a k6/2 q3 ra. Tudom hogy nem jó ezért cseréltem én is le, de a P233nál azért sokkal jobb

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#47) rog válasza petakpa1 (#46) üzenetére


rog
addikt

en meg ugyanezt mondtam, meg azt is, hogy nem eri meg cserelni.
:)

(#48) TitiRii


TitiRii
senior tag

na
akkor pár kiegészítő adat.
minimális költségvetésem van rá
pontosabban kb anyi hogy a 2 256 sdt és a nagyobb procit megvegyem bele
és az eladot 64 sd meg 233 proci árához hozzá rakva a legnagyobb vinyot amire csak futya(min6,4 de inkább 20gbs megy benne kibrobáltam)
a gép viz vagy valami brutál léghütést kapna a cél maximum 1 venti ami 8 cm és nincs hangja, olyan ház mod van hozzá tervezve ahol ha vi akkor a táp ventije ami 7 volton megy a vizhütöt radiátorján is átszivja a hőt magyarul a táp beljebb kerül) ha léghűtő(tán olcsobb) egy zalman féle p4 hűtő átmütve socket 7 re venti nélküli réz hűtő, igy a táp a gép elejébe kerülne és szintén a léghütő bordán szivná át a levegőt) a ház egy k***va mini at ház (a legkisebb amit idáig valaha is láttam) épp elfér benne minden(és épp ugyis ahogy le irtam) cd rom nem lesz benne maximum mobil rack(kulcsal zárhatós de sztem még ez se kll)
a gép 24 orás üzemben menne net sharing, ftp,tüzfal,http,smtp szerverek tuti hogy futnának rajta, de a lényeg, UT,CS,és bf1942 szerverek futnának rajta!
a gépben semmi extra nem lenne,2 lan kártya(intel tx pro 100 és smc nem tom micsoda) 2 sd 256 ram modul a proci és a vinyo lesz,(meg ha mindenképp muszály valami isa,vagy pci vga) a fő cél a stabilitás minimális költségvetés,és a lehető leg kisebb zaj és hej igény(a modern procik lehet jobban megérnék a sok extra miatt és töblet teljesítmény miatt én is sajnálok enyi pénzt egy régi rocira áldozi pláne hogy vissza is lesz fogva, de a hő termelés szempotyából sokkal jobb,kevesebb hő kisebb hütés kisebb zaj,ha elszál a hütés nem hal meg fizikailag) minimum 1 évig kell ezt birnia szinte kikapcsolás nélkül,1 nap 1 ajándék lesz :)
az alapl,ap lehet korszerütlen de van :) nem akarok most még alaplap cserére is áldozni pénzt ez van ezt kell szeretni csak a mzht ramot meg hddt kell feljebb tornászni,pontosan nem tudom menyi pénz lesz rá, ha kiderül közlöm azt is és akkor hátha támad itt vaakinek jobb ötlete mint nekem.
bocs ha hosszu voltam

U.I.:
igen a bf dedicated server modban ugyanis egy p166 64sd vel 6 gépet kiszolgált akadás nélkül,a pályák is elviselhető sebeségel töltödtek be! nagyon meglepett..)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.