Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Break


Break
aktív tag

Valaki tudna infókat mondani a témáról ?

Kicsit elvagyok veszve, mert sok helyen olvasgattam az új Intel 6xx szériában benne van ez teknyika, de nem találtam (lehet, hogy én vagyok béna) olyan lapot ami ezt támogatná is ....

A mostani alaplapomon (Abit aa8-duramax @ intel 640) biosában sem találok semmi féle utalást rá hogy ez valahogyan működne (vagy ki-be kapcsolható lenne mint a mobil alaplapoknál)

Vagy ez nem úgy működik ????

Erre kérnék valami felhomályosítást, mert ez a funkció életre keltése jótékony hatással lenne a gép hőmérséklet csöpkentésére.

thx

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#2) Club válasza Break (#1) üzenetére


Club
őstag

Nem lehet hogy ez alaplap függő is?:U
Mert pl hírként kint van egy új ASUS lap, abban benne van.
Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#3) Savanya válasza Break (#1) üzenetére


Savanya
addikt

Ez úgy mükődik hogy visszaveszi a feszt és csökkenti a szorzót 14-re ......Nekem ASUS P5GD1-nél müködött és a biosban is látható volt .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#4) Break


Break
aktív tag

háááát ......

Bios frissítés után megtaláltam a speedstep-et :) ...hiába kerestem a leírásban, hiszen amikor írták, akkor még nem is volt ilyen funkciója :D

DE : ez akkora szívás ...... a speedstem nem automatikus, hanem kézzel kell beállítgatni, hogy mikor legyen aktív .......... Bővebben: link

...végülis működik....de ez nem az igazi :( ..sőt ennél bénább megoldást ki sem találhattak ....

valaki tud erre valami alternativát, hogy automatikus legyen ez a funkció ?

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#5) vatomi válasza Break (#4) üzenetére


vatomi
aktív tag

Nem igazán értem, mire célzol, de ha egyszer ez a funkció engedélyezve van BIOS szinten, automatikusan teszi a dolgát IDLE módban - legalábbis P5AD2 Premium esetében.

(#6) Break válasza vatomi (#5) üzenetére


Break
aktív tag

Hát a valóságban nem így néz ki.

Mint a doksiból is kiderül nem lesz automatikus.....ha bekapcsolod ....kicsilesz a szorzó ....ha bekapcsolod, akkor névértéken fut .... Abitnál így működik.
De az intel szerint is ....

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#7) _seth_


_seth_
veterán

Nekem rendesen működik :)

Biosban auto-n van hagyva és így ha kell a powa akkor megy 3066mhz-en ha nem akkor (wines progival) akár 375MHz-re is visszavesz :) Melegedni csak ha seti megy rajta akkor melegszik amúgy a speedstep teszi a dolgát :)

Egyébként ez a speedstep akkor jó ha a másodperc töredék alatt is akár több 100x változtatja az órajelet.

Na jó elmondom nekem notiba van :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8) vatomi válasza _seth_ (#7) üzenetére


vatomi
aktív tag

Milyen wines progiról beszélsz? Asztali gépen is használható - mert miért ne lenne?

(#9) _seth_ válasza vatomi (#8) üzenetére


_seth_
veterán

SpeedSwitch XP 1.4, sztem csak mobil procikkal jó :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10) canniball


canniball
nagyúr

Adott egy Abit IC7 alaplap, valamint egy Mobile Intel Pentium 4 2.66 GHz (SL724) processzor [link] [link]. Lehet-e valahogy ebből Speedstep-pet varázsolni? Sem az RMA, sem az NHC sem az "imént" említett SpeedSwitch XP nem hajlandó erre... :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11) fLeSs válasza canniball (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

régen nem lehetett.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) canniball válasza fLeSs (#11) üzenetére


canniball
nagyúr

Na ettől tartottam... :((( Azért bízom benne, hogy azóta kitaláltak valami okosságot és valaki bemondja itt a megoldást. :B
Mod.: egyébként a lappal van a gond vagy máshol található a probléma forrása?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13) Gitros válasza canniball (#12) üzenetére


Gitros
aktív tag

RMClock-ot próbáltad?

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#14) canniball válasza Gitros (#13) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, az volt az első progi, amivel próbálkoztam (csak múltkor véletlenül RMA-t írtam helyette :B ); azzal sem működik. :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.