Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Intel Smart Response Technology (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Androidus


Androidus
csendes tag

Sziasztok!

Mivel úgy tűnik, nincs neki még topik, bátorkodom hát megnyitni. A Z77-es chipset feature-éről van sz, ami lehetővé teszi az SSD cache-ként való használatát. http://www.intel.com/support/chipsets/sb/CS-032826.htm?wapkw=intel+smart+response+technology

Nekem speciel van némi problémám az Intel Smart Response beizzításával. Kérlek benneteket, aki tud segítsen tanáccsal.

Új gép, Asrock Z77 Pro3, Corei5 3570K, Win 7 Home Premium 64bit. Samsung 64GB SSD és Seagate 500GB HDD, ezeknek kéne öszedolgozni. Csak az optikai meghajtó van a rendszerben rajtuk kívül.

Elolvastam mindent, és szerintem végre is hajtottam mindent. A gépen minden működik, driverek felrakva. BIOS-ban átraktam RAID módba a SATA vezérlőt, majd a megjelenő OROM-ban létrehoztam egy 60 gigás RAID tömböt. (Nem volt tiszta, hogy RAID0 vagy RAID1, mert ezt egy szóval sem írják sehol, de később kiderült, hogy mindegy, mert az IRST driver OS-ből át tudja konfigurálni.) Utána ráraktam a vindózt, és feltelepítettem az IRST drivert.

Namost minden leírás szerint az IRST vezérlőjében meg kellene jelenni egy accelerate gombnak. A gomb nem jelenik meg.

Az Asrock oldaláról letöltött legfrissebb IRST drivert használom, ami egyébként megegyezik azzal, amit az Intel aktuális verzióként nyilvántart. Inicializáltam a RAID-et, hibát is kerstem benne. Átraktam a másik RAID mdba, szóval minden gombot megnyomtam, amit meg lehetett nyomni, és semmi.

Most a rendszerem egy darab 60 gigás C meghajtót lát, ami nyilván más problémát is felvet, hiszen mindkét lehetséges RAID mód azonos kapacitású meghajtókra értelmes. A Smart Response által kínált Accelerate opció dolga lenne felszabadítani a HDD teljes kapacitását, gondolom.

Mi a hiba?

(#2) CoolMan válasza Androidus (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Miért nem az alaplapod topicjában kérdezed meg ITT.
Kérlek ezért ne nyiss új topicot, hanem használd a keresőt.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Intel Smart Response Technology (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.