Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Urashima


Urashima
csendes tag

Tisztel fórumozók!
Ezt a topic-ot a 2 Intel processzort is magába foglaló Skulltrail elnevezésű alaplap miatt nyitom. Ha érdekes linket vagy tesztet találtok linkeljétek be kérlek. Erre az alaplapra várok úgy 2007 január óta. Az AMD előbb készítette el a dual-socketes mobo-ját de Intel szerencsére csatlakozott. Várom a dual-socketes X48-as chipsetű hasonló, de DDR3-1600-zal is megbírkózó mobo-t és a 8 magos 1600-as fsb-s Intel procit is (Yorkfield).
Link: http://www.hothardware.com/News/Intel_X38_Supports_SLI__Sort_Of/

Config: Asus P5Q3 P45; Q6600 + Zalman9500; 2x4096 CSX DDR3-1333 6-6-6-18; Asus 780GTX DCIIOC; WD 1TB Green; WD 500GB Blue; Samsung 320Gb; Asus BW-16D1HT; Corsair 750W

(#3) Andrew74


Andrew74
csendes tag

Szia egy ki kiegeszites:

nem x48 hanem Intel 5400 Express chipset (dual NVIDIA nForce 100 MCP)

nem 775 hanem 771 tokozas azaz server cpu-k

egyebkent jo kis alaplap lesz tuti.

Nehany kep:

En viszont gondolkozok ezen. Nem lehet rossz :) :)) :)

[ Szerkesztve ]

(#4) westlake válasza Andrew74 (#3) üzenetére


westlake
félisten

igaz, hogy a z s771 az szerver socketet takart, de az intel a st nem szerver piacra szanja, hanem desktopra.. ennek fenyeben pedig nem mondhatjuk, hogy az s771 szerverprocikat takar (csak) ;)
mod: ja, es egy kis szoveg is van a kepek melle

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#5) Andrew74 válasza westlake (#4) üzenetére


Andrew74
csendes tag

Szia "westlake (PH! nagyúr)"

Bocsi hogy merek valaszolni a leirtakra. 2 dolog:

1 En nem irtam hogy szerver piacra szanja ha tudnal olvasni, azt irtam server cpu-k

2 Mutass mar lecci egy lapot ami "DESKTOP" kategoria 771 tokozassal?

idezet: www.hoc.hu-rol

Februárban kezdi meg a támadást az Intel Skulltrail

Hogy csak néhány dolgot említsünk:

2 db Socket 771 foglalat 45 nm-es XEON Harpertown processzorok fogadására, így 8 mag fogható működésre egy alaplapon
4 db teljes pufferelésű FB-DIMM foglalat szerver DDR2 memóriák számára
2 db NVIDIA nForce 100 MCP lapka, 4 db 16x PCI-E sínnel, így megvalósulni látszik egy Intel márkájú lapon a SLI (Quad-SLI is?) használatának lehetősége
10 rétegű NYÁK

Tenyleg desktop kategora !!!!!! :):):)

Server tehnologia a Kiraly desktop kategoriban Talan igy helyes

Bocsi a hangvetlert ha megbantottalak.

Udv.. Andrew

[ Szerkesztve ]

(#6) westlake válasza Andrew74 (#5) üzenetére


westlake
félisten

tisztazzunk nehany dolgot..
(megprobalom felvenni a ritmusod, de valoszinuleg nem fog sikerulni)
valoszinuleg nagyon is jol tudod, hogy az idezojel mire valo a magyar nyelvben, de jelen esetben nem ertem miert is alkalmaztad ebben a formaban.. a ph! nagyurral en sem ertek egyet, de nincs mitt tenni, nem lehet rajta valtoztatni.. na mindegy.. amit viszont nem ertek, hogy a nick-emet miert tetted idezojelbe.. azota is ezen gondolkozom, de nem jovok ra.. valoszinuleg en nem vagyok azon az ertelmi szinten, mint kellene..
nade terjunk a topik temajara..

nem, valoban nem mondtad, hogy a server piacra szanjak a cpu-t.. te azt irtad, hogy a s771-es tokozasu cpu-k server procik.. ezzel egyutt szerinted hiaba s771-es tokozasu a proci, az valojaban nem szerver proci.. ahha, ertem :U
ahelyett, hogy egy oldalrol idezgetsz (raadasul nem is azzal kapcsolatban, amirol szigoruan szo van), inkabb nez utana jobban, hogy az intel melyik piacra szanja a platformra.. azert, mert a legtobb ember szamara elerhetetlenek ezek a dolgok az aruk miatt, meg nme egyertelmu, hogy kizarolag szervert lehet epiteni ebbol a konfigbol.. egyebkent ha meg mar itt tartunk.. elmagyaraznad, hogy melyik szerverbe kell dual sli? :U nem a 4 darab 16 szoros pci-e sinrol beszelek, mert ilyet mar lattunk i975-os lapnal is (nem ujdonsag)..

egyebkent nem bantottal meg (egyebkent sem konnyen lehet), de a legtobb esetben egyszerubb beismerni, hogy hulyeseget irtunk.. lehet hihetetlen, de en is kezdek mar raszokni erre ;)

viszont, hogy tenyleg essen egy kis szo a topik temajarol is.. (igen, lesz sli)

Play nice!

(#7) Andrew74 válasza westlake (#6) üzenetére


Andrew74
csendes tag

Szia

Bocsi de tenyleg.

Az egesz szamtek nagyker rajtad rohog, de tenyleg. Ez nem semmi eszmefuttatas

Ezt mar nem kommentalom.

Igen igazad van :R :) :)) :)

ajanlok egy oldalt jo:

[link]

kellemes bongeszest.

Udv.:

Andrew

(#8) westlake válasza Andrew74 (#7) üzenetére


westlake
félisten

en orulok neki hogy sikerult megnevettetni nehany embert.. nagyker? hmm.. ismerek nehanyat.. ott igazan nagy prok dolgoznak.. volt nehanyhoz szerencsem.. egyebkent igy mar teljesen vilagos szamomra, hogy miert is irtad azt, amit irtal.. szolhattal volna elobb is, hogy egy kimuvelt nagyker alkalmazott vagy, mert akkor kertem volna telefonos segitseget.. :R en kerek elnezest, hogy egyaltalan "megszolitottalak".. igerem, nem fordul elo tobbet.. :B
mar szamomra is volagos, hogy odaver a szamtech tudasod..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9) donpel0 válasza Andrew74 (#7) üzenetére


donpel0
aktív tag

ennyi: LOL

westlake: ne vedd magadra, sajnos egyre több ilyen arcba futok bele én is (a legborzasztóbb, hogy a legtöbbel vagy az egyetemen, vagy itt ph!-n. pedig......na mind1)

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#10) Thrawn válasza westlake (#8) üzenetére


Thrawn
félisten

Remélem sosem lesz cuccom abból a nagytudású nagykerből, ahol ilyen okos emberek dolgoznak ;] :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11) Andrew74


Andrew74
csendes tag

Latjuk bovul a klub :):):)

Csak igy tovabb okos ......

Tenyleg okos kimuvelt emberek szolnak hozza ebben a forumban

Cool

Udv.

Andrew

ui.:

Csak nevetunk es nevetunk de tenyleg :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#12) Sunzi


Sunzi
aktív tag

A workstation kategória a server és a desktop között van?

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#13) westlake válasza Sunzi (#12) üzenetére


westlake
félisten

korulbelul..

Play nice!

(#14) westlake


westlake
félisten

elso sli teszt.. jujj! (a kepeket mindenki erteni fogja)
+ egy kis fugger fele ln2-es tuning

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#15) Andrew74


Andrew74
csendes tag

Es a tobbi test - "erthetobb nyelven"

[Techreport]

[PC Perspective]

[Hothardware]

[Hardocp]

[Pcgameshardware]

[Guru3D]

Jo olvasgatast.

Udv.:

Andrew

[ Szerkesztve ]

(#16) westlake


westlake
félisten

az asus z7s ws tipusjelzesu st lapja 650$-ba fog kerulni.. egy fullos st rendszer kb. 4000$-ba fog kerulni (mobo+2proci+memo)

Play nice!

(#17) Andrew74


Andrew74
csendes tag

es nehany kep az asus ASUS Z7S-WS Dual LGA 771 laprol:

Ez is szep kis darab.

Udv..

Andrew

(#18) westlake válasza Andrew74 (#17) üzenetére


westlake
félisten

az nem baj, hogy a fel kep lelog? miert nem inkabb a linkeket masoltad be?

Play nice!

(#19) eastlake válasza westlake (#18) üzenetére


eastlake
csendes tag

Nekem nem lóg le a kép, én tökéletesen látom őket. Próbáld a felbontást nagyobbra tenni. Az asztal területén bárhol ahol a háttérképet látod, nyomj egy jobb gombot-tulajdonságok és ott a megjelenítés részben találsz egy csúszkát. ha azt jobbra húzod és a 640x480-ról feljebb állitod mondjuk kb 1024x768-ig(remélem a monitorod birja ezt a felbontást) és akkor tök jól fogod látni te is. Ha gondolod a monitor résznél a frekvenciát is állitsd feljebb ha még hagyományos CRT monitorod van, akkor nem fog kifolyni a szemed. Ajánlom a minimum 85, de inkább a 100Hz-et. Persze csak ha 1024-es felbontásban ezt még birja a monitorod.

Köszi Andrew, nagyon hasznosak a linkek amiket küldtél, és sokkal jobb igy a kép, mint linkelve:)

[ Szerkesztve ]

God is here, never leaves you alone...

(#20) Pietrosz válasza eastlake (#19) üzenetére


Pietrosz
addikt

hogyne. :U

(#21) ngabor2 válasza eastlake (#19) üzenetére


ngabor2
nagyúr

remélem nem veszed nagyon zokon, ha az eddigi iggen hasznos tevékenységed miatt 3 nap pihenőt kapsz. ezidő alatt gondolkodj el azon, hogy értelmes, építő jellegű hsz-okat írsz, vagy rövid úton elhagyod a fórumot.

(#22) ttower válasza eastlake (#19) üzenetére


ttower
aktív tag

légyszi had csatlakozzam a westlaket szidók társaságába. olyan hülye. biztos a sok off hülyeségével szerezte a rangját.
miért jó valakinek hogy fszkodni jár ide? :(((

ON: lehet tudni valamit a várható áráról? illetve érdemes lenne megvenni pl úgy hogy nyáron a procik, ősszel ram, télen meg ez? vagy várjam meg hogy egyben legyen

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#23) Andrew74 válasza ttower (#22) üzenetére


Andrew74
csendes tag

Szia

Ha jol tudom az alaplap Februar vegen Marcius elejen fog indulni hodito utjara ugy kb 600 dolcsis aron.

Szerintem nagyarorszagon tuti 100.000 felett lesz az indulo ara.

De ez meg nem biztos.

Udv.:

Andrew

(#24) Andrew74


Andrew74
csendes tag

Sziasztok

Es ha valakit tenyleg erdekel a pontos specifikacio:

[Intel]

Udv:

Andrew

(#25) hunnylander válasza Andrew74 (#23) üzenetére


hunnylander
őstag

Nálam nem fog hódítani. Nekem sokkal szimpibb egy Tyan vagy Supermicro server/workstation alaplap (kb 300$) + 2 db Xeon E5420 (2×380$). :K

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#26) westlake válasza hunnylander (#25) üzenetére


westlake
félisten

hiaba az alacsonyabb ar, kozel sem er annyit desktop szempontbol, mint egy skulltrail..

Play nice!

(#27) venember83


venember83
nagyúr

Micsoda topik, menő :))

[flame]AMD 4*4 klón lenne? ;] ;] ;] [/flame]

Igazából arra lennék kiváncsi hány darab fog gazdára találni, szvsz inkább presztízs miatt született, nem haszonszerzés céljából, pl megmutatni, hogy azt az elvet követve amit az AMD felhasznált akár tényleg ütős konfigot is lehet készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#28) hunnylander válasza westlake (#26) üzenetére


hunnylander
őstag

Viszonylagos, hogy kinek melyik a jobb választás. Az alkalmazási terület dönti el. Pl. én a dual quad gépembe is csak egy videókártyát tennék, mert nekem annyi a szükséges.

Ez a Skulltrail alaplap olyan 300-400 dolláros áron kezdené felkelteni az érdeklődésemet (persze lesz az majd annyi, hamarabb mint gondolnánk), de akkor is gazdaságosabb (és alacsonyabb fogyasztású) Xeonokat tennék bele, nem a méregdrága 771-es Extremeket.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#29) próbakocka


próbakocka
senior tag

kb ugyaneköré vannak építve a 8 magos mac pro-k is ...

http://www.apple.com/macpro/

2x 4 magos xeon + 4xPCI-E 16

azthiszem ezzel a desktop, nemdesktop kérdésre a válasz meg is van ... workstation
és valószínűleg lesz is olyan aki megveszi, csak nem külön az alaplapot.

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#30) westlake válasza próbakocka (#29) üzenetére


westlake
félisten

csak a nyers szamitasi teljesitmenye miatt erdemes vele foglalkozni.. egy xeonos rendszert eleve nem tudsz tuningolni, az alaplap tele van felesleges vezerlokkel (amire desktop szinten semmi szukseg).. de ami a legfontosabb, hiaba a brutails osszmhz, ha nincs se cf, se sli.. a jatekok eleve csak ugy futnanak, mint egy single vga-s rendszerben.. ellenben a skulltrail-t lehet tuningolni, es tamogatja a multivga-t is..

Play nice!

(#31) westlake válasza hunnylander (#25) üzenetére


westlake
félisten

a tyan legujabb 5400-as lapjat meg ugy szidjak, mint a bokrot :U gyakorlatilag mar annak is orulnek, ha egyaltalan postol

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#32) hunnylander válasza westlake (#31) üzenetére


hunnylander
őstag

Nálam az a lap nem versenyző, sem a chipset. Meg amúgy is a Supermicro felé húz a szivem. :D

Ha már a MacPro-nál tartunk. A MacPro úgyszintén támogatja a grafikaigényes alkalmazásokat (persze a Mac júzerek között ez ritkán lesz játék). Mehet bele quadro-VGA megoldás.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#33) #56573440 válasza westlake (#30) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez igaz viszont amióta láttam a specifikációt látom hogy játékra pont nem lesz annyira jó :( az FB-DIMM nem annira erre van kihegyezve, nem annyira virgoncok ezek sajnos. jó dolog hogy a lap támogat ilyeneket, de szerintem jobb lett volna asztali memókat tenni bele.

(#34) westlake válasza #56573440 (#33) üzenetére


westlake
félisten

en ugy tudom, hogy sima ddr memoriakkal nem lehet megoldani ezt a rendszert..
#32: a mac-ban milyen alaplap van?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#35) hunnylander válasza westlake (#34) üzenetére


hunnylander
őstag

Nem tudom pontosan, még nem sikerült kiderítenem. De négy PCI-Express foglalat van benne és az Apple Shop Mac Pro konfigurátornál lehet bele tetetni akár 4 ATI Radeont vagy egy NVIDIA Quadro FX 5600-at.

www.HunnyF1.com

(#36) próbakocka válasza westlake (#34) üzenetére


próbakocka
senior tag

az apple holnap alapján én ugyanerre az intel cumóra gondolnék, mivel a 2 proci, xeon rendszer, és a 4 PCI-E, valamint a debültálás időpontja is egybeesik ...

und;
cnet

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#37) Nyugdíjas válasza próbakocka (#36) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Manapság Jobs bácsiék amugy is be vannak "intelesedve",szóval simán:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#38) westlake válasza hunnylander (#35) üzenetére


westlake
félisten

allj-allj.. a 4 pci-e 16x-os foglalat egyertelmuve teszi, hogy bele lehet tenni 4 darab brutalis vga-t (mar ha a brutalis hutok elfernek egymas mellett), de az egyaltalan nem egyertelmu, hogy ebbol a negy kartyabol akar csak ketto is osszekotheto.. nem sok ertelme van teljesitmeny szempontjabol 4 kulonallo vga-nak.. az asus ws szeriajan is volt 4 foglalat, megis csak a chipset altal is tamogatott cf volt benne aktivalthato.. irnak barhol olyat almaek, hogy van benne sli, vagy cf tamogatas?

Play nice!

(#39) mazda626


mazda626
addikt

2x QX 9775 + 4x nVidia 9800GX2 + 16GB RAM a maximalistáknak, ehhez meg 3kW-os táp. :DDD

Egyébként kinek éri meg ilyen konfigot venni? Nagyon szerverre hajaz a külső és az ECC-s ram. Kisvállakozások szerverének lehetne esetleg az alapja?

(#40) aeroxr válasza westlake (#38) üzenetére


aeroxr
tag

apple-nél garantáltan nincs sli, cf support

The truth is out there.

(#41) westlake válasza mazda626 (#39) üzenetére


westlake
félisten

en ugy tudom, hogy a gx2 mar sli-vel van osszekapcsolva.. nem csak ket darab gx2-t lehet osszekotni? (quad sli)

Play nice!

(#42) aeroxr válasza westlake (#41) üzenetére


aeroxr
tag

esetleg árát nem tudod már? :D

The truth is out there.

(#43) hunnylander válasza westlake (#38) üzenetére


hunnylander
őstag

Szerintem a Sli meg a CF az OSX-nél driverproblémákba is ütközik talán, és nincs is rá jelentős felhasználói igény sem. A Mac Pro-kat a médiaiparban használják előszeretettel, ott meg a gamer igény közelít a nullához, a Sli meg CF az meg végképp. Viszont a multimonitoros setup az igényelt dolog. Kérdés nekem csak az, hogy az alaplap mi lehet. :F

Mac Pro - Graphics

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#44) mazda626 válasza westlake (#41) üzenetére


mazda626
addikt

Akkor bocsi, de a lényeg szerintem érthető. Ilyen konfighoz nem 7100GS való. :D

(#45) Kentsfield


Kentsfield
csendes tag

Hi!

Mielőtt bármit mondanék nem leoltani, hogy processzormag elnevezés a nick-em, OK? ;)
(mindenki evvel támad pedig vannak sokkal gázosabb nevek is: pl: parasztjani* meg ilyenek)

Nekem bejön ez a kétprocis 4kártyás dolog, de szerintem egy négymagossal egy durva alaplappal jó ramokkal meg egy jó kártyával negyed annyi pénzér ugyanazt a teljesitmény el lehet érni. Ez az egész azért van, hogy mi bedőljünk a vakításnak és megvásároljunk mindenféle nagyondrága rendszert merthogy az mennyire jó lesz nekünk(pl SLI, huh dejó van 10 FPS-el több), én ha megtehetném megvenném szó nélkül de csak azért, hogy nekem legyen olyanom és ki tudjam irni a prohardverre és akkor nagyon király leszek :C


*parasztjani az én kitalációm és nem vállalok semminenű reklamációt véletlenszerü egyezés esetén

(#46) Andrew74


Andrew74
csendes tag

Sziasztok

Van nehany uj kep az Asus Z7S WS Skulltrail alaplaprol:

Ime :

Ugy latom az asus gondolt a forro memoriak hutesere is

a teljes cikk:

[Hothardware]

Udv:

Andrew

[ Szerkesztve ]

(#47) SAdamm


SAdamm
csendes tag

Ez elég erősnek tűnik :D
Kíváncsi lennék egy olyan crysis tesztre amikor 4db 3870x2-van benne :D
Ha lúd ,akkor legyen kövér:8cpu 8gpu:D

Asus P8Z77 Premium ,Intel Core i7 3770K ,2*Sapphire 7970 Vapor-X 6GB ,16GB Geil Evo Veloce@2800Mhz

(#48) westlake válasza SAdamm (#47) üzenetére


westlake
félisten

kozel 1 milkaert? en inkabb elmennek nyaralni valahova :D

Play nice!

(#49) eastlake válasza westlake (#48) üzenetére


eastlake
csendes tag

Teljesen egyetértek. Feltéve ha lenne kivel. Egyedül azért gáz sztem:( Maradjon inkább a vásárlás, annak legalább van látszatja :D

God is here, never leaves you alone...

(#50) westlake


westlake
félisten

..es akkor hivatalosan is ;)

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.