Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel proci sebesség szabályozása (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HEBI


HEBI
senior tag

Hogy csinálja gépem azt, hogy nem vesz vissza -látszólag- az 1600 Mhzből és mégis 3/4,1/2 és 1/4 részére tudja csökkenti a teljesítményét (és gondolom a fogyasztását) a procinak. Sandrával és Aidával néztem a sebességet. Látszólag nem változik, de a teljesítmény a drasztikusan.
Ez nem probléma csak nem értem, hogy csinálja!
Ötletek?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#2) guess.who válasza HEBI (#1) üzenetére


guess.who
senior tag

Ilyen Intel SpeedStep Technology asszem csak a PIIIM-ektől felfelé van a procikban, de ugye azok meg csak laptopokban vannak elvileg... Az azt hiszem, hogy órajelet csökkent.
Vagy nem erre gondoltál? :)

(#3) Panther válasza HEBI (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Neked laptopod van ha jól emlékszem, ugye?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#4) Panther válasza Panther (#3) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Mert a laptopokban tényleg SpeedStep technology csinálja ezt a cuccot, de nem tudom hogyan. Majd Emvy...! :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#5) HEBI válasza Panther (#4) üzenetére


HEBI
senior tag

Igen laptop, de asztali procival.
Mondjuk ebben sem vagyok biztos, mármint hogy asztali, mert 1.3 V-on megy.
De a matricáján nincs ott az M betű és úgytudom P4-ben csak 1.7-től kezdődik.
Akkor ez milyen lehet?
Egyébként a sebességét nem a szükséges teljesítmény szabja meg, hanem az akku állapotával vagy billentyűkombinációval lehet szabályozni 4 fokozatban.
Ötletek?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#6) biker válasza HEBI (#5) üzenetére


biker
nagyúr

általában a speedstep-nél vagy a szorzót veszi le, vagy az fsb-t, fsb ritkább megoldás..., és csak 133-on menő procinál van 100-ra véve.

általában a szorzót veszi le.

aida nem mindíg veszi észre, ssandra meg soxor a fullon menő speedstep procira is lassabbat írta ki.
éls összevissza ugrált 700/1000 között...

amúgy vedd le 1/2-re, és sandra procitesztel nézdd meg!

nekem volt, hogy a 70%-ra vett procira uazt írta ki, mint mikor 100-on ment!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7) steveetm válasza biker (#6) üzenetére


steveetm
őstag

Hali!
Azt tudja vki hogy linuxxal mi történik olyankor ha a P4 visszaveszi a sebességét?
ugyanis a bogomipset csak induláskor számolja ki nem? És ő eléggé függ attól az értéktől(az óra is azzal működik).

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel proci sebesség szabályozása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.