Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel P4 vagy Athlon XP (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Van egy gépem: 350 Mhz P2 256 SDRAM-al. Tovább lépést egy erôs konfigurációban látom. Pénz és akad hozzá. Milyen alaplapot és proceszort érdemes venni, ha a 256 MB SDRAM-ot szeretném megtartani. Tudom, olyan mintha gombhoz venném a kabátot. De érdekelne a vélemenyetek.

james

prohardver vendég

(#2) guest


guest
veterán

Igazából mindegy melyiket veszed ha van rá pénzed. Egy Athlon XP 1800+-tól felfele bivalyerős, akárcsak egy P4 Northwood proci...

Én mostanában vettem gépet, a konfig:
P4 2GhzA Northwood
512 SAMSUNG RAMBUS
ABIT TH7-II RAID
ATI Radeon 8500 128MB

Semmit nem húztam, minden alap beállításokon van.
Ha ez neked számít valamit:
3D Mark 2000 v1.1: 12348 pont
2D Mark 2001 SE: 9686 pont
Szerintem ez magáért beszél...

Akármelyik felállást is választod, rosszul nem fogsz járni egyikkel sem. Nekem a P4-el vannak tapasztalataim, amik elég jók. A gép stabil, nem melegszik (max. 46 fok egy alap hűtővel), csöndes. Ha XP-t veszel az kicsit több odafigyelést igényel.

prohardver vendég

(#3) guest


guest
veterán

Ha a pénz nem számít, akkor szerintem Intel. Stabil, megbízható (ami persze elmondható az XP-re is) és persze Intel :)))

prohardver vendég

(#4) guest


guest
veterán

SD-vel nagyon lassú a p4... Különben ha inkább játékra, multimédiás célokra kell, jobb az AMD (elfogultság nélkül).

prohardver vendég

(#5) Egon


Egon
nagyúr

Felejtsd el az SDRAM-ot... Én a P4 mellett döntenék, de DDR vagy RAMBUS memóriával (viszont elfogult vagyok)...
A legkorrektebb véleményt Parci fogalmazta meg egy másik topicban egy hasonló kérdésre: ha tuningolsz Intel (1.6A Northwood), ha nem akkor AMD XP...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel P4 vagy Athlon XP (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.