Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mzke


mzke
csendes tag

Probléma ha az alaplapon a HTenabled-et kapcsolom akkor az XP újraindul.
Deha kikapcsolom akkor tökéletesen müxik. Zárójelben az alaplap felismeri hogy HT-s a proci. A mem Samsung 400-as de azokat is cseréltem már. VGA,táp csere is volt már, win XP Sp1a is fenn van.

''Soha ne becsüld le a hülyeség hatalmát!''

(#2) erdoke válasza mzke (#1) üzenetére


erdoke
titán

Úgy kell telepíteni az XP-t, hogy a HT engedélyezve van (kétprocesszorosnak látja).

A legjobb aláírás a héten

(#3) mzke


mzke
csendes tag

Szóval ha volt már egy rendszerem akkor azt dobhatom ki és újat kell raknom?
Hazamegyek és kipróbálom köszi.

[Szerkesztve]

''Soha ne becsüld le a hülyeség hatalmát!''

(#4) kowinner


kowinner
csendes tag

Nekem először 2.4/533/no HT cpu volt IS7-ben majd ugradeltem 2.8/800/HT -re.Beraktam a procit és simán felismerte, HT enabled azóta is hiba nélkül megy ( win XP hun sp1) és nem kellett win-reinstall. Próbáld ki a win-reinstallt de szerintem valami más lesz a baj?!

(#5) Lőre


Lőre
tag

Nekem IS7-E lapban simán ment a 2,6 os P4 aktív HT vel és nem kellet semmi extra beállítás.Bios frissítéssel próbálkoztál már?

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#6) beers


beers
addikt

Xp pro van fent?
A home nem támogatja!

M&N

(#7) pilóta válasza beers (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

Már miért ne támogatná?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) beers


beers
addikt

http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=1&t=007759

M&N

(#9) pilóta válasza beers (#8) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azon a fórumon is azt írják, hogy támogatja...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10) Csacsa1 válasza beers (#8) üzenetére


Csacsa1
csendes tag

Üdv


Nekem P4 2,6C procim van és XP Home és simán megy a HT.
Mindha két procid lenne.
Az eszközkezelöben is két proci van.:DD

[Szerkesztve]

(#11) CBoY


CBoY
csendes tag

Sziasztok!

Kb. 2 hete vettem egy Abit IS7-E (v1.2) alaplapot. Ehhez a múlt héten érkezett meg a processzor (Intel P4 3.0E Ghz 800Mhz FSB/1MB Cache Prescott maggal). Mindent frankón összeraktam, ám az első indításkor nem történt semmi, mármint minden felpörgött, az alaplapi led is világít, de semmi pittyanás, el sem jut a BIOSig. Nem foglalkoztam vele hirtelen többet, mert más dolgom akadt. Este aztán meg akartam mutatni tesómnak, hogy mi van, erre elsőre indult. Gondok maradtak továbbra is: a proci támogatása nem igazán volt a legjobb, kellett egy BIOS Update, amit meg is tettem 2004.08.22-ire. Ez utóbbira mindenképpen szükség volt, mert másként a WinXP Sp2 mindig megfagyott Boot-oláskor + a BIOS is néha Hyper-threading-esnek ismerte fel a procit, néha meg nem. Ja, a hőmérséklet adatok is értedekesek voltak: 60 fok alapból. :D Mostmár 43 fokon megy, ami már mindjárt jobb.

Sajnos azonban a legelején említett probléma továbbra is megmaradt: ha nagyon sokáig van kikapcsolva a gép (mondjuk reggeltől délután 3-ig, vagy másnap reggelig), akkor nem indul sehogyansem, mindig várni kell kb. 5 percet és csak utánna indul. Őszintén szólva nem igazán értem hogy mi lehet a gond, mert már mindent kipróbáltam: tesómnak tök ugyanilyen alaplapja van, nála, ha mindent átrakunk, még a tápot is (Mercury 300W), minden alkalommal hibátlanul indult. Gondoltam talán az elem a rossz, mert ilyenkor, amikor nagynehezen elindul, legtöbbször kiírja hogy ''CPU is unworkable, or has been changed''. De nem, mert a többi beállítás megmarad, plussz multiméterrel megmértem, ugyanannyit mutat mint tesóménál (bár a Maxell elem nem valami nagy szám :DD) A procit kellene tudnia, mert a hivatalos Intel oldalon azt írják, hogy tudja ez a ChipSet (865Pe) a Prescott magot, csak a BIOS Update volt szükséges, ráadásul a boltban, ahol vettem is azt mondta az illető. Vagy mégsem :(

Ami a legjobban izgat, az az, hogyha visszaviszem a szervízbe, akkor biztos hogy ott elsőre menni fog, engem meg hülyének néznek :( Szóval ha tudtok valami tanácsot, szívesen fogadnám. Lehet hogy most azonnal nem tudok rá válaszolni, mert csak ideiglenesen vagyok netközelben, otthon sajnos nem lehet netem. Thx!

(#12) Rez_Grof válasza CBoY (#11) üzenetére


Rez_Grof
őstag

a BIOS rendesen be van nyomva az lapba?
Próbáld meg , hogy kicsit lazítsz az alaplap csavarjain, elképzelhető hogy valahol feszül a deszka.
Illetve valami komolyabb tápot kellen tenni a prescott mellé. mondjuk úgy 400W környékén.

Tesód procija mit csinál a Te lapodba??? Annál nem jönnek elő a hibák??

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#13) Gorneck válasza CBoY (#11) üzenetére


Gorneck
titán

Elemcserét megér annak ellenére, hogy mit mértél!
Sztem valami gebasz lehet a lapoddal! Főleg úgy, hogy mindent kipróbáltatok! Bár én még mindig azt mondom, lehet kevés a táp! Mindent lehúzva sem indul (vinyók, cd-rom-ok)?

Gorneck#1239

(#14) CBoY


CBoY
csendes tag

Az elem cseréje már megvolt, a tesóm alaplapjában lévővel. A táp pedig azért zárható ki, mert tesóm gépébe átrakva minden jó volt, sőt több minden volt benne, mint az enyémben (3 plussz ventillátor + 1 vinyó + 1 CD író). Valamelyik másik fórumtémában láttam IS7-E-re, hogy az illetőnek is voltak ilyen problémái, de neki sohasem sikerült elindítani, nekem meg csak nagy néha nem. Ja, és ha a táp pici, akkor fagynia kellene nem? Már kibírt egy egésznapos hálóbulit ;] + 2 filmet is letömörítettem vele. Úgy megy mint a golyó, sohasem fagyott le. Esetleg a videókártya még lehet, bár ezt is átraktuk a teszt alatt (ASUS Radeon 9600XT/TD 128MB). A csavarlazítást viszont megpróbálom... hátha. Szerintetek ha ez se segít, gépestől vigyem a szervízbe, vagy csak stand-alone az alaplapot? Kicsit félek hogy kilopkodják az értékes dolgaimat (hardware-software) :)

(#15) Rez_Grof válasza CBoY (#14) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Probáld ki, hogy tesod procija mit csinál a te gépedbe. Ha azzal se megy akkor a deszka a hunyó.

Szervizbe csak alaplap+proci+ram amit ébn ilyen esetbe vinnék, max a táp.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#16) CBoY


CBoY
csendes tag

Amúgy nagyon jó alaplap lenne, csak hát elég idegesítő ez a reggelente várogatni kell, hogy elindulhasson. Eleve ez morbid, hogy mi a fenéért kell várni? Lehet hogy nekem ez az alaplap átmenet lenne a sz*r és a jó között? :Y Egyáltalán a szervizesnek hogyan érdemes beadni a dolgokat. :F Úgy veszem észre hogy nem mindig az a nyerő, hogyha mindent elmond az ember szóról-szóra mert még találnak kifognivalót :DD

(#17) Gorneck válasza CBoY (#14) üzenetére


Gorneck
titán

Táphiba nem fagyásban nyilvánul meg, legalábbis alapfelállásban! Egy az egyben vidd a géped sztem...
A lehúzok mindent a tápról próbáltad?! Tesód gépének tápjával próbáltad már a saját gépedet?!

Gorneck#1239

(#18) Gorneck válasza Rez_Grof (#15) üzenetére


Gorneck
titán

Attól függ hol vette!

Gorneck#1239

(#19) CBoY


CBoY
csendes tag

Csak azt tudom mondani hogy ki fogom próbálni, ugyanis jelenleg a suliban vagyok. :) Itt elég nehéz lenne. Mindenesetre köszönöm a segítséget!

(#20) CBoY


CBoY
csendes tag

Csak azt tudom mondani hogy ki fogom próbálni, ugyanis jelenleg a suliban vagyok. :) Itt elég nehéz lenne. Mindenesetre köszönöm a segítséget!

(#21) Rez_Grof válasza Gorneck (#18) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Igaz! :DDD

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#22) CBoY


CBoY
csendes tag

Sziasztok!

Hát van egy szomorú tényem az IS7-E-ről. Most megcseréltük a dolgokat tesóm és a saját gépem között és bizony most reggel az övével sem indultak a dolgok a Prescott magos procival. :O Az enyém a Celeron-nal meg ''pöccre'' indult.

Most barátomnál gépelgetek, neki egy IS7-E2-je van amelyre a dobozon fel van tüntetve, hogy tudja a Prescott magos Inteleket. Most az én procim van benne, holnap reggelre kiderül, hogy itt is szórakozik-e. Ha nem, akkor holnap kicseréltetem a boltban én is egy ilyenre a cuccot. Muszály lesz nekik, hiszen ők mondták, hogy tudnia kell, én meg ezért vettem meg. Amúgy én úgy tudtam, hogy az E2 nem tudja a Dual DDR-t, de tévedtem. Az AIDA 3.93-ban memória olvasásnál a haverom 2x256MB Samsung 400Mhz DDR-jével a lista tetején lovagol. :DD Egy kisebb gondja van csak a lapnak: nincs külön 5.1-es kivezetése, hanem a régi alaplapokhoz hasonlóan a 2 bemenetet lehet átállítani vonal kimenetre. De ennyi még talán megbocsáltható :)

A tanulság: senki ne vegyen IS7-E-t, ha Prescott magos procit akar.
Kösz mindenkinek még 1x a segítséget!

(#23) CBoY


CBoY
csendes tag

Megjegyzés: a proci untámogatottságok abban is megjelenik, hogy itt az IS7-E2n az órajel 3060Mhz (204x15), az IS7-E pedig csak 3000Mhz-nek (200x15) ismerte fel, és mint kiderült, az első a gyári órajel.

(#24) Cikó válasza CBoY (#22) üzenetére


Cikó
tag

''A tanulság: senki ne vegyen IS7-E-t, ha Prescott magos procit akar''

Ez vonatkozik a Celeron D-re is? Mert ugye az is Prescott magos.

(#25) CBoY válasza Cikó (#24) üzenetére


CBoY
csendes tag

Az IS7-E semiképpen nem tudj kezelni a Celeron D-t, ehhez mindenképpen kell az IS7-E2, de amúgy az IS7-E úgynézki mégiscsak tudja a Prescott magot. :( Mindjárt le is írom, hogy mi történt velem Pénteken az alaplapcserénél.

Nos, Pénteken berontok barátaimmal együtt a számtech boltba, ahol vettem az alaplapot. Máris nekiszegeztem a pofának hogy mivan, ő pedig látván hogy nem vagyok egy lamer, kicsit érdekesen nézett, hogy hogyan is lehetségesek az elmondottak. Ő ugyanis a prospektusban úgy látta írva, hogy az IS7-E tudja a Prescott magos Pentium4-et, csak a Celeron D támogatás nincs benne. Kérdezte, hogy néztem-e a hivatalos ABIT honlapot. Mondom igen! Ő a biztonság kedvéért megnézte a dolgokat előttem. Nos, majdnem megállt bennem az ütő, amikor a lapon tényleg ott volt a Nortwood/Prescott szekció. Hát mondtam is neki, hogy ez nemrég még nem így volt, a kézikönyvben pedig tényleg nincs feltüntetve (ez utóbbi igazolt) tehát lehet hogy ez már egy v1.3-as revízió. Nos, tovább fejtegettem neki a dolgokat, közben pedig olvasta, hogy egy BIOS frissítés megoldja a régebbiken a dolgokat. Egyből mondtam is, hogy ez már megtörtént.

Hálistennek, az illető a normálisabbjából való, így közölte nekem, hogy mivel neki teljesen mindegy hogy melyiket adja el, ezért kicserélheti E2-re. Már kezdtem örülni hogy sikerült. A gond nem is itt jelentkezett. Hanem amikor hazavittem. :((
Beszereltük tesómmal, mindent ugyanúgy összeállítottunk mint a másiknál, és már csak a bekapcsoló gomb hiányzott. És mi történt? Semmi. Ugyanaz mint a másiknál: pörögnek a ventillátorok, világít a led... én meg majd felrobbanok. Axem érzékeltettem. Maradt a próbálgatás: egy dolog ugyanis kimaradt, mégpedig az, hogy a videókártyákat cseréljük csak meg. Elképzelhető ugyanis, hogy mivel az ASUS Radeon 9600XT-je több áramot vesz fel, mint egy átlag AGPs kártya, illetve a Proci is igencsak zabálja az áramot, ezért kevés neki az a 300W-os táp. :Y Ez igazolná is azt, hogy mért fúj ki a táp olyan rohadtul meleg levegőt ha minden indul. Ez meg is történt, viszont az eredmény csak holnap reggel várható.

Természetesen a lapot visszacserélem a régire, mert ez közel 2000ft-tal olcsóbb, de pénzt nem tudott adni, mert a könyvelési hónapon kívül vagyunk. Apropó: Ati Radeonoknak van bejelentkező szövegük? (A BIOSuknak?) Pl. mint az NVIDIAmnál: Inno3D Tornado GeForce4 MX440 SE2 xyMB Ram stb. Kb. 7ig vagyok netközelben úgyhogy ha válaszoltok akkor most. Köszönöm!

A fent írtakat tehát az IS7-Enél visszavonom, csak a CeleronD-vel nem működik.

(#26) Cikó válasza CBoY (#25) üzenetére


Cikó
tag

Szerintem a táp lesz a ludas, nekem is ugyanez a gondom. Nemrég vettem egy Connect3D Ati Radeon 9600-as kártyát, és ezzel a kártyával soha nem indul elsőre a gép. Ha visszarakom a Geforce 2-t azzal elsőre bepöccen.

Akkor az IS7-E támogatja a Celeron D-t? Mert nemsokára szeretnék venni egy ilyen lapot.
Ez a lap hány GHZ-ig támogatja a procikat?

(#27) CBoY


CBoY
csendes tag

Az IS7-E NEM támogatja a CeleronD-t, csak az E2!!
Viszont az E2 és az E lap között szinte semmi lényeges különbség nincs tudásilag: mindkettőn Intel 865PE Chipset van, mindkettő tudja a Dual DDR-t (max. 400Mhz, de lehet húzni), Realtek LAN, AC'97 Audio, 8xUSB 2.0 Port, ATA-100, Intel SATA támogatás 2 eszköznek.

Amiben különböznek: Az IS7-En 4, az E2-n 2 RAM foglalat van; Az alaplai hangchipnek az IS7-En van SPDIF kimenete/bemenete a hátlapon + mind a 6 csatorna külön van kivezetve nem úgy mint az IS7-E2n ahol a bemeneteket (mic+line in) lehet átváltani kimenetté; Az IS7-E2n passzív chipset hűtő van, az IS7-En aktív cooler; Az IS7-E kb. 4/3 akkora mint az IS7-E :) ; Az IS7-E2n nincs alaplapi IrDA csatlakozó.

Az igazi gond az csak a hangchip kivezetése lehet, mivel ha nem olyan tuner-t fogsz ki, amit belül lehet átkötni (hang), akkor bizony nem tudsz 5.1-es hangrendszert rákötni... bár az is igaz hogy az alaplapi audio nem a minőségéről híres, érdemes egy Live hangkártyát venni erre a célra.

Ja és az áraik: IS7-E kb. 19ezer, az IS7-E2 pedig 17ezer. Mind a kettő nagyon jól van megoldva, úgyhogy jó szívvel ajánlhatom az E2-t is (nekem még ABITtal nem volt bajom)!

Kösz amúgy! (Lehet számolni, hogy hányszor köszöntem a lapon. :) ) Már kezdtem megbánni hogy Radeont vettem, de ha ez a gond, akkor ezekszerint egy táp megoldja (ez az olcsóbb megoldás). Amúgy nagyon megy a kártya, úgyhogy teljesítményileg semmi bajom nincs vele, SŐT ;] És ami érdekes: a szoftver támogatásbeli hiányosságok sem jelentkeztek még nálam (amiket az ATI-knál olvastam), bár ez lehet, hogy a videókártya driver folyamatos frissítése miatt lehet.

(#28) CBoY


CBoY
csendes tag

Ja, te vettél új tápot hozzá? Ha igen, mekkorát? Én egy 400W-osra gondoltam. Milyen alaplapod van most?

(#29) CBoY


CBoY
csendes tag

Ja, te vettél új tápot hozzá? Ha igen, mekkorát? Én egy 400W-osra gondoltam. Milyen alaplapod van most?

(#30) Gorneck válasza CBoY (#25) üzenetére


Gorneck
titán

#13

Látod látod én megmondtam!

Gorneck#1239

(#31) CBoY


CBoY
csendes tag

Bizony! :) Sajnos amúgy ha lehúzgáltam a dolgokat sem indult, úgyhogy így nem jöttem volna rá. De még mindig jobb mintha most vennem kellene egy új videókarit, vagy esetleg egy ASUS lapot, ami 10ezerrel többe kerül, de igazán nem sokkal tud többet (csak tuning terén, ami ekkora gépnél nem izgat.. még ;])

(#32) Cikó válasza CBoY (#28) üzenetére


Cikó
tag

Egyenlőre a régi videókarit használom, nemsokára gépet fogok fejleszteni. A mostani alaplapom egy ősrégi Abit KT7E egy Duron 750-el. :) Valószinű hogy házat is fogok venni, és szerintem 400 W-os táp lesz benne.

(#33) CBoY


CBoY
csendes tag

De próbáltad már, hogy a mostani tápodat (gondolom akkor neked is 300W-os) kicseréled egy nagyobbra, és akkor hátha működik? Nekem is volt egy Intel 845EV1-es Albatron-om, abban hibátlanul ment a Radeon, szóval azért kérdem, hogy akkor tényleg a táp-e a gond. (potyára nem veszek, akkor inkább használom addig a GeForce4MX-et)

(#34) Cikó válasza CBoY (#33) üzenetére


Cikó
tag

Nem, még nem próbáltam. Igazából nem tudom hogy hány wattos a táp (sehol sincs ráírva), viszont a ház nem egy mai darab, 3 évvel ezelőtt vettem. Szóval az enyémben biztos hogy kisebb mint 300 wattos táp van.

(#35) Cikó válasza CBoY (#33) üzenetére


Cikó
tag

Kicsit jobban szétszedtem a gépet, és megtaláltam a címkét a tápon hogy 230 watt. :U

(#36) CBoY


CBoY
csendes tag

Hi! Sajnos kiderült (mostmár véglegesen) hogy a videókari és a lap nem fér meg egymással, ha a 3Ghz-s van bent. Valószínű hogy felépítéséből adódóan nem bírja el ezt a párosítást. Eléggé sajnálatos tény, pedig nagyon meg voltam elégedve ezzel a Radeon kártyával. Majd most akarom eladni, és veszek helyette egy GeForce FX 5900XT-t, ha jó árban elkel. Muszály lesz, mert ha hosszabb ideig nyúzom a lapot, akkor szerintem kinyírom a fesszabályzót, vagy esetleg a kondikat. Érdekelne amúgy, hogy csak ABIT alaplapoknál fordul elő, vagy más típusúaknál is találkozott ilyennel valaki már (gondolom ASUS kártya ASUS lapban nem szarol, de inkább cserélek karit 5-6000ft ráfizetéssel, mint alaplapot 10-12ezerért).

(#37) CBoY


CBoY
csendes tag

Ja, a hétvégén tápcsere már megvolt, egy 360W-os duplahűtős Chieftec képében, de nem oldta meg a gondot. Egyértelmű vált, hogy a vámpír kártyám zsibassza le a rendszert. :DD

(#38) CBoY


CBoY
csendes tag

Hi! Nos, végre megvan a megoldás. Nem zaklattam a jónépet itt egy ideig, amíg nem találtam meg a végleges megoldást, mert mindenki beleőrül hogy most ez a gond, aztán mégsem. :) Ráadásul úgy érzem, hogy midenképpen tanulságos megosztanom, ugyanis egyik dolog sem volt ludas a dologban (amiket itt felsoroltunk).

Az egész hiba okozója maga a RAMom volt, pontosabban nem a RAM volt a hibás, hanem az hogy egyedül volt a Dual DDR támogatású alaplapban. A probléma ugyanis az, hogy a szerencsétlen 400Mhz-es RAM valahogy nem tud ráhangolódni a proci FSB-jére (800Mhz), viszont, ha beteszek a társaságába egy tök ugyanilyen modult, vagyis Dual Chanell módban használom, akkor gond egy szál sem, elsőre elindul minden alkalommal. A videókártya cserénél is ezért volt az MX megoldás, ugyanis amiatt kényszerűen vissza kellett vennie. A Radeonom esetében viszont semmi akadája nem volt, hogy magasabb órajelen menjen, itt viszont a RAM állt az útban.

Amikor legelső alkalommal tesómnál próbáltuk, akkor azért indult nála rendesen, mert benne volt az én modulom is, a második alkalommal viszont már csak egy modul volt bent, így ismét nem akarta az igazságot.

Hatalmas kő esett le a szívemről, mostmár teljesen megnyugodtam. A kérdés csak az, hogy az alaplap vagy legalább a processzor gyártója mért nem tudja sehol sem feltüntetni, hogyha 800Mhz FSB-s procit veszek, akkor Dual DDR-t használjak, mivel csak úgy működik rendesen. :C Hát ez van. A lényeg, hogy durván 3 hónap alatt azért sikerült rájönnöm. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.