Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) djyangce


djyangce
tag

Sziasztok!

Slashdot.org-on (Bővebben: link) is van egy cikk a kétmagos pentium4-ről és, hogy az Intel pár hónap múlva meg is jelenik a Smithfielddel (Bővebben: link).

Olvasgattam a hírhez való hozzászólásokat és találtam egy nagyon öteleteset (Bővebben: link). Akinek nem megy az angol vagy lusta olvasni annak kicsit összefoglalom. Szóval a 386-osban 275000 tranzisztor volt. A P4-ben van ca. 42millió. A srác ötlete azt hiszem kitalálható. Le lehetne gyártani a mai 90nm-es technológiával mondjuk egy 128CPU-s clustert egy P4 magra. Futhatna 3-5GHz-en. Gondoljatok csak bele.
Az ötlet alapja az, hogy a legtöbb 32bites műveletet el lehetne vele végezni, ha nem kell MMX/SSE stb.

Persze szerintem meg inkább lenne 486-os, mert abban már volt FP rész is(persze ha csak egészekkel kell számolni...). Annyi baj legyen, hogy mondjuk csak 32 proci lenne egy magon (1.2m tranzisztor/mag).

[Szerkesztve]

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#2) mormota válasza djyangce (#1) üzenetére


mormota
senior tag

nem egy hülye elgondolás.
és ha a mai technológiákkal (monnyuk nem tudom milyen újítások vannak a mai procikban) csinálnának p1 - p2 -et és azokat csinálnák bele az új processzorba?

ha eléred, hogy csináljanak egy ilyen processzort, akkor te vagy a Zisten:D

Illusztrálok, tehát vagyok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.