Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rambo4ésfél


rambo4ésfél
aktív tag

Üdvözlet Mindenkinek!
Nem tudom ,hogy volt e már róla szó ,ha igen akkor bocs.
INTEL D875PBZ erről a lapról szeretnék hallani tapasztalatokat +/- mindegy csak legyen valami ugyanis kénytelen vagyok lecserélni P4C800E DELUX-omat egy ilyenre.

(#2) Router


Router
őstag

mié pont inteles lapra cseréled?

www.reballing.hu/forum

(#3) Brae válasza rambo4ésfél (#1) üzenetére


Brae
őstag

Ha Intel alaplapot veszel, akkor a tuningot elfelejtheted, viszont nem kell ''szar az alplapom'' című topikot nyitnod;]:D
Egyébként:Bővebben: link

(#4) VTi


VTi
csendes tag

Nagy valószínűséggel azért vesz Intel-es alaplapot, mert Intel procija van. (Asus P4C800-E Deluxe)

A Bonanza nagyon megbízható, nagyon jó, de messze elmarad az Asus-tól.
Ha teheted ne cseréld le.
Konkrét hibája szvsz egyik lapnak sincs!!!

Asus P4C800-E Deluxe+Zalman NB47 Intel P4 3,0@3,5 GHz+Zalman CNPS7000CU 2*512 Kingston HyperX PC3700 Asus Radeon 9800 Pro@XT+Zalman ZM80D-HP+OP1

(#5) Brae válasza VTi (#4) üzenetére


Brae
őstag

Miben marad le az Asustól? Szvsz egy napon nem leht említeni az Intel lapokat a ''márkásakkal''(Asus, MSI stb)

(#6) Mad_Ninja


Mad_Ninja
csendes tag

Hi! Nekem 1 éve d875bz lapom van annyit tudok mondani hogy hibátlan a lap semmi gondom nem volt vele pedig nyuzom rendesen.Szerintem mindenképpen jó vétel.

(#7) ch.peter


ch.peter
aktív tag

Raktam össze mostanság 4-5 gépet Intel alaplappal (igaz, ennek a ''kistestvérével'' a 865PERL -el ), és eddig csupa jó tapasztalatom volt velük. Stabil, problémamentes működés mindegyiknél (kopp-kopp-kopp :) )

(#8) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az Asus és Intel lapok olyan túl sokmindenben nem különbözhetnek, minőséget tekintve, mivel az Asus az egyik beszállítója az Intelnek (a Foxxcon mellett).
Tuningolni a 875pbz-t azt hiszem, valami egészen minimális mértékben lehet. De ez nem tuninglap. Ez megbízható lap. A pénzedért azt kapod, hogy nem kell ''Szar az alaplapom'' topikokat nyitnod és böngészned. Bár ezt szerintem egy komolyabb Asus esetében sem kell.
Az Intel lapok egyetlen baja, hogy drágábbak, mint a kategóriájuk legtöbb azonos felszereltségű és minőségű alaplapja. A tuningfunkció hiánya nem gond, ha nem tetszik, egyszerűen veszel másmilyet.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) Hooker


Hooker
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem amire eddig nem kaptam senkitől sem értelmes választ illetve megoldást.
Van egy Intel 875PBZ alaplapom. Pár nappal ezelőtt a gyári bios-t (P25) fel frissítettem az Intel oldalán található legfrissebre(P27).
A frissítést az ún. ExpressBios-al végeztem ami a windowsból indítva automatikusan elvégez mindent helyettem (leállítja a gépet , be bootol, frissíti a Bios-t, majd újraindul).
Az úrjaindítás után azt tapasztaltam, hogy az alaplap nem látta az 1ik IDE csatornát - speciel akkor az 1. volt az - (ezért nem tudta betölteni a windowst.
Megcseréltem gyorsan a kábelt, úgy elindult a gép, de továbbra is csak a secondary IDE channelt látta. Aztán egy kicsit kavartam a Bios beállításaiban, nagy nehezen be tudtam állítani, hogy az elsődleges csatornáról Bootoljon. De továbbra is fenn állt a probléma, hogy egyszerre csak az egyik csatornát látta a BIOS.
A Windowsban viszont már mind a két IDE csatornán lévő eszközök megjelentek és működtek is.
Azóta már próbáltam visszatölteni a régebbbi Biosokat is de ua. az eredmény volt. Volt már bios reset meg minden amit el tudok képzelni.
Na ki mit tud erre monani. Miért van ez? Fordult már elő valakivel hasonló eset?

Várom a válaszotokat.
Köszi

(#10) Viktor77 válasza Hooker (#9) üzenetére


Viktor77
titán

Clear CMOS megvolt?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11) Hooker válasza Viktor77 (#10) üzenetére


Hooker
csendes tag

Meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.