Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Asszem ezt mexivtam bár lehet van még remény szóval Intel D845BG alaplap (intel márka)+ 1.7 Cerka + 256 DDR + Asus V6800 3d mark 2000 :5000 pont ez nemtom mennyit tudna változni jobb videokártyával mert ugyanezzel a videokártyával meg celeron 850/1200- zal is ennyit hozott vki tud segíteni vagy így jártam?

prohardver vendég

(#2) guest


guest
veterán

Ja és ki tud segíteni hogyan tudnám húzni jóhiszeműen megvettem az intel alaplapot de FSBt nem lahet állítani csak azt ne mondjátok hogy ígí jártam..........

prohardver vendég

(#3) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Így jártál... Az Intel alaplappal elvágtad magad a tuning elől, a Celeron prockó igencsak butácska, főleg húzás nélkül, a VGA kártya is gyengusnak tűnik...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4) Den válasza guest (#2) üzenetére


Den
veterán

add el izibe..

www.simson4t.hu

(#5) Wodka válasza guest (#1) üzenetére


Wodka
csendes tag

Bizony! Elobb kellett volna megkerdezned itt a forumon, meg mielott megveszed. Most igy jartal. Foleg egy Intel alaplappal. Cumi.
Bocs, nem karorom, de tenyleg igy van.

(#6) guest


guest
veterán

Ha az alaplap más lenne és meghúznám akko sokat javulna a dolog?

prohardver vendég

(#7) guest


guest
veterán

Ja és ha sima P4 et vágok bele?

prohardver vendég

(#8) emvy


emvy
nagyúr

Akkor se jó.
Lapcsere.

while (!sleep) sheep++;

(#9) emvy


emvy
nagyúr

Ja, és lapcsere után se fogod jobban húzni mint egy 1.6A-t. 1.9-es cerkát kellett volna venni.

while (!sleep) sheep++;

(#10) Godfather


Godfather
aktív tag

Ja, annak a vga-nak itt a vége kb. Szóval add el a lapot, vegyél valami olcsóbbat, meg egy vga-t is.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#11) guest


guest
veterán

És mennyit legyen pofám kérni a lapért me én k olcsón vettem de új?

prohardver vendég

(#12) flash_


flash_
csendes tag

No nekem is ugyanez az intel alaplapom van (845BG) egy 1.6a p4-el. Egyenlőre tuningolni nem akarok, - kivárom a jó kis tuning alaplapokat -. Viszont megvan az előnye is az intel alaplapoknak. A gyártó azé csak tudja mán hogy mit kell a procijához rakni, az alkatrészek minőségiek és egyenlőre az intel alaplap MEMÓRIA kezelése jobb 20-30 %-al mint ua. a csipkészletű (845D) más gyártók alapjai, nem beszélve a stabilitásról. Az igaz hogy nem tuningolható, viszont ''atom'' stabil. Szóval szerintem nem jártál rosszúl, csak hát a p4 cerka nem az igazi bele, viszont ha te tuning miatt vetted akkor cseréld le.

(#14) guest válasza emvy (#9) üzenetére


guest
veterán

Akkor vegyel legkozelebb levegot, amikor megveheto az 1,9-es cerka!

prohardver vendég

(#15) guest


guest
veterán

Flash mennyi a cpumark 99 -ed?

prohardver vendég

(#16) andorpapa


andorpapa
őstag

(ex-guest #13!) Ugye nem megint azzal jössz, hogy az MSI lapok, főleg SiS chipsettel szarok?

[Az impertinens és antikonstruktív gesztet kimoderáltam... -karib]

Szerintem egy Intel alaplap még akkor sem jó vétel, ha nem akarsz tuningolni. Tényleg stabil, meg nincs vele gond, viszont egy csomó olyan dologtól esik el vele az ember, ami a legtöbb gyártónál alapfelszerelés. Nem kezdem el sorolni, nézd végig pl. egy MSI és egy Intel alaplap feature listáját. Melyiken vannak jobb dolgok?

Ha jól összeépítesz egy P4-es konfigot, akkor az is stabil. Ja, és a kondik mérete még nem jelent semmit. Ezt már régóta tudjuk. Ne mondd má', hogy a kondik mérete miatt lesz stabil az alaplap!

Az 1.7-es Celeron meg egy butított Willamate, nagyon olcsón. De a teljesítménye is ezt a szintet hozza. Szóval add el, legalább az alaplapot. Ha teheted, akkor egy tuning lapot, meg egy 1.6A Northwood-ot pakolj a kosaradba. Persze egy jobb videokártya sem ártana.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#17) Yutani válasza guest (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Guest #1: nálam a V6800 egy 1.33 GHz-es CeleronT-n nyomott 5724 pontot.
Ellenben egy GF2 GTS-sel már 7551 pontot csinált. Tehát a videokártyád a szűk keresztmetszet.

#tarcsad

(#18) Vega


Vega
csendes tag

Nem értem,hogy a rákba lehet megvenni egy ilyen szar konfigot. Egyedül a Celeron prockó használható benne...a többi gagyesz!

Ütlek borulsz, rúglak fexel...velem többet nem kötekszel.

(#19) Vega


Vega
csendes tag

Hát eztet megszívtad, a cerkát tartsd meg,az okés szerintem,de a többi nagyon ratyi cucc.

Ütlek borulsz, rúglak fexel...velem többet nem kötekszel.

(#20) karib válasza guest (#1) üzenetére


karib
addikt

Ez sajnos ennyi. Az alkatrészekből egyenként lehetne pluszt kiszedni, de így együtt ennyit tud.

1. Alaplap - Intel cucc, jó, stabil, semmi egyéb extra. Ha csak ez kell, akkor zuper.

2. Proci - alapból gyenguska, kicsit meg lehet húzni, az segít, de igazából, mint az első P4-ek, ez sem egy nagy ász. Tu Celeron, nagy Duron vagy valami olcsó Athlon megveri.

3. VGA - ennyit tud, talán kicsit kevéske a konfighoz, de azért el lehet vele lenni. Nekem is Creative Ge256DDR-em van, és még lehet rajta játszani. Kicsit lehet húzni, de csodát nem kell várni. Kis felbontásban kb. hozza a Ge2 szintjét, de fejlebb a Ge2 elhúz.

Department of Redundancy Department

(#21) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Jaja. Vennél vmi jobb ASUS lapocskát, abba' szaladna jóval többen az a Cerka, és mehetne mellé egy GF3Ti200 v. GF4 Ti4200. Na úgy már érnél vele valamit.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#22) guest válasza andorpapa (#16) üzenetére


guest
veterán

Sok alaplapot lathatsz, biztos tobbet mint en:))) Szerencsetlen.....
Szaladj mar fol az msi forumara, olvasgass bele! mondjuk mit szivnak emberek pl. a sys 645-ossel.
Sokat er a featura lista.... Orulj neki... A Dell meg hulye, azert dobta vissza az msi koszlott demo alaplapjait, es dolgozik tovabb intellel ugye? Amugy ha van idod, esetleg gyonyorkodj az msi 850-es alaplapjainak nyakjaban, tanitani fogjak a muegyetemen, mint negativ peldat.
Vagy nezegessed a 845G-suk eredmenyeit, ahol pont egy intel D845GBV ver ra 50%-ot q3 alatt.
Nevetseges, hogy egy mobo erteket az hatarozza meg nalatok, hogy lehet-e vele procit huzni.

prohardver vendég

(#23) Parci válasza guest (#22) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem, van igazság abban, amit (21-es számú) guest mond, az Intel lapok valóban mindig is a topon voltak stabilitásból. Igen, még az MSI és egyéb márkás lapok fölött is. Aki tehát pl szervert épít, ezt tudja.

Más kérdés, hogy itt feltehetően nem ez a feladat -- a Cerka amúgy sem egy szerver proci...

Műegyetem és az i850 -- szerintem azt sem tudják, mi az az i850, de javíts ki, ha tévedek (végül is még nem végeztem, lehet, hogy meglepnek negyedévben :D). Vagy a 6 rétegű nyákra gondolsz, mint ellenpélda, mert ''sok réteg = rossz''?

Jók az Intel lapok, arra célra, amire karib is javasolta őket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24) guest válasza Parci (#23) üzenetére


guest
veterán

A negyretegu alaplapjukra celoztam, ahol az egyik memoria slot az agp helyere kerult, es ez igy az msi-nek megfelel...

prohardver vendég

(#25) Egon válasza karib (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Karib, le a kalappal a szókincsed előtt!!!
Impertinens és antikonstruktív... Nagggyon teccik!!! :DDD :DD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26) guest


guest
veterán

Na akko megin én vagyok az első guest 150 körül mit vegyek plz help amugy nemtom mér de 3dmark 2001 ben default 3500 ami szerintem ettől a vid kártyától nem rossz.... Na de most segítsetek mer nem akarok megin rák..rni AMD v Intel, Via v. INtel , DDR v. Sd... szóval plz help

prohardver vendég

(#27) Parci válasza guest (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Minden négyrétegű RDRAM-os lap ilyen. Az ASUS P4T-F is, stb. Így lehet megoldani 4 réteggel...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28) Egon válasza guest (#26) üzenetére


Egon
nagyúr

#25. Guest! Szerintem vegyél egy új alaplapot (Asust vagy MSI-t) és egy GF4 Ti4200-at (ha inkább játszani akarsz) vagy egy Radeon 8500-at (ha fontosabb a jobb TV-OUT). Ez bőven kijön a pénzből, és tudsz majd tuningolni is. Ha esetleg kevés lenne (vagy nem túl jól húzható a procid), akkor eladod a procit, és veszel egy 1.6A-t vagy egy 1.9-es Northwood magos Celeront.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) turho


turho
őstag

Kedves Mr. Guest! Nem tudom hol olvastál ennyi panaszt a sis645-ökre, tudtommal aki azt vett és ki is tanulta a lapot, igen elégedett. Köztük én is. Egy nemrégen kiadott chipsetnél szerintem belefért annyi hogy megvártuk a frissebb kiadású AGP drivert, meg azt az egy-két bioszfrissítést megcsináltuk. És lőn: A sis-es lapok különösen p4 1.6A-val rambuszos konfigokat fenyegetnek, memória-és vinyókezelésük szerintem példás. pl hogy-hogynem az intel chpisetnél 15 százalékkal gyorsabb a vinyóm kezelése, a ramoknak már csak a színét nem tudom állítani, ami 478 lábú az bele is megy, nem kell órákig installálni egy rahedli drivert hogy ne dobjon hátast wintelepítés után.
Ja és a sis-es lapoknak nem sok topic nyílt még a prohardveren. ÉN NYITOTTAM ANNO, ÚJ CUCCNÁL NEM SZÉGYEN KÉRDEZNI SEM! Meg is oldódott minden.
Sis-es lapokat csak okkal bántani. Maximum az árukat lehet.....dícsérni. :)
Bocs ha OFF némileg, de alaptalan marhaságra írni kellett valamit.

(#30) guest válasza Parci (#27) üzenetére


guest
veterán

Akkor nezd meg pl. az Intel D850MD-t.... Az is ilyen? Pedig 4retegu.

prohardver vendég

(#31) karib válasza guest (#30) üzenetére


karib
addikt

Intel lap jó cucc, ha megfizeted és hozzá a gyárilag gyors procit, akkor nem tévedhetsz. Mások viszont ennyiből inkább vesznek egy (esetleg!) hajszállal lassabb és problémásabb, de komplett gépet :)

Department of Redundancy Department

(#32) karib válasza guest (#26) üzenetére


karib
addikt

Visszatérve az eredeti kérdésre:

Ha nem akarsz sokat költeni, akkor add el az alaplapot és vegyél valami tuningképes SiS645/645DX/648-as lapot, azzal meg tudod hajtani azt a Celeront valami használhatóbb értékre. Ezzel tudod minimális csereberével megoldani a javulást.

A videokártyát akkor cseréld le, ha játszol rajta és kevésnek érzed, csak a 3DMarkért nem érdemes :) Ge3Ti200 jó váltás és minimum belépőnek ajánlom neked, vagy Ge4Ti4200.

Aztán lehet persze gyorsabb procit is venni, jobb RAM-ot, bármit, de akkor már semmi nem marad az eredeti konfigból :) 1.6A jó proci, de az AMD fronton is vannak jó darabok.

Egy tanácsom van: ha nem használod ki, nem fejlessz feleslegesen. Ha elég egy kicsit jobban meghúzva az a Celeron egy másik lapban, a jó öreg Ge256DDR-rel, akkor költsd valami hasznosabbra a difit. Egy év múlva a bika XP-k és az állat 1.6A is kábé szövegszerkesztő szint lesz :D

Department of Redundancy Department

(#33) andorpapa


andorpapa
őstag

guest 21#! Én is azt mondtam, hogy az Intel lapok nagyon stabilak. Ez el is várható, elvégre egy célra tervezik őket, és arra tökéletesen is megfelelnek. Nem mondtam, hogy az MSI stabilabb lenne. Csak azt, hogy egy jól összerakott MSI lap is lehet olyan, amellyel 2 év alatt semmi probléma nem adódik.

És én nem a tuningot nézem. Mindig az egyéb szolgáltatások érdekelnek. Pl. a D-Bracket egy eléggé jó ötlet. Vagy az MSI USB Key dolga. Meg még sorolhatnánk. A tuning pedig nem elítélendő dolog, mert ha pár hónap múlva kell, akkor ott van.

Aki Intel lapot vesz, az szarik a tuningra. Ezt tudjuk. Nem is mondtam, hogy szar az Intel alaplap, csak azt mondtam, hogy stabilan natúr. És kész. Arról van szó, hogy itt a fórumozók nagy része inkább egy MSI lapot tankolna be.

Ahol a stabilitás, megbízhatóság számít, oda az Intel a tuti. Viszont a házi buherátoroknak tuning kell. A topic indítója is a tuninglehetőségekről érdeklődött. Talán ő is jobban örülne egy MSI lapnak...

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#34) guest válasza andorpapa (#33) üzenetére


guest
veterán

ok, de napi 7 oraban MSI mobokkal szopok, es nem birom dicserni oket. Nekem feludules egy Intel. Tokeletes vas, tokeletes bios (mar a harmadik frissites utan:)

prohardver vendég

(#35) andorpapa válasza guest (#34) üzenetére


andorpapa
őstag

Megértelek. Csak hát pont arról van szó, hogy aki nagy tételben találkozik a cuccokkal, annak sokkal (kb. 100x :) ) nagyobb az esélye, hogy szarral találkozik.

Aki meg vesz egy MSI lapot, az legalább 1 évig elvan vele, ha nincs baja, akkor nem tudja szídni. Persze aki naponta találkozik 5-tel, és kifog 2 szopottat, az átkozza.

Az is igaz, hogy az Intelből viszont mindegyik rendben lesz. Ez már csak így van.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#36) guest


guest
veterán

Egon: ''...és veszel egy 1.6A-t vagy egy 1.9-es NORTHWOOD magos Celeront.'' láttál te már Northwood magos Celeront?????? bocs, nem kötekedni akarok, csak...

prohardver vendég

(#37) guest válasza andorpapa (#35) üzenetére


guest
veterán

Foleg a sys-esek szornak, valamint egyre gyakrabban talalkozunk helybol nem indulo lapokkal. Pedig 1,5-2 eve meg nagyon biztato cegecske volt:))

prohardver vendég

(#38) guest válasza guest (#36) üzenetére


guest
veterán

De fog szeptemberben:)

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.