Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Zájec válasza beteg (#398) üzenetére


Zájec
veterán

nem csak a munkához kelhet a HT, amint látod Sárpac kolléga sem munkához kapcsolodot linkelt be... a jövö szempontjából pedig egyre több játék is nyerhet a HT-böl..

az hogy mennyi fesszel megy ez 24/7 szemponból nagyon jelentös...
gondolom hétköznapra te sem fogsz 1.3v fölé menni....

a jelen állás szerint pedig eléggé kéri a feszt a 750-s , ezt te is látod....

nem az hogy lassabb a 750-s mint a 920-s hanem a tuningja gyengébb....
ezért rosszabb vétel jelenleg , mint a 920-s....
használt C0/C1 920-t is kapsz már a 750-s áráért, és az több minden ad, azonos ár fejében...

de majd késöbb csiszolnak rajta ne aggodj, lesznek majd itt még jó példányok, csak ahhoz még idö kell..... :)

(#402) beteg válasza Zájec (#401) üzenetére


beteg
őstag

:DDD én nem az intelnek dolgozom :D egyszerűen tetszik a proci. de ha leakartok róla beszélni, nem gond :DDD akkor is azt mondom, hogy a 8 mag még legalább 3 ilyen "nagy újdonság" proci megjelenéséig nem lesz létfontosságú. a feszekről pedig már elmondtam a véleményem a "nagy" i7 topikban. röviden: ha ugyan úgy melegszik kevesebb fesszel a D0, mint többel a C0, akkor nem tök mindegy, hogy mennyit kap?? Végeredmény ugyan az még tuning szempontból is, 4000, 4200 Mhz. Nem tudnak többet a D0 sem. Ha pedig le van hűtve, akkor én nem paráznék a 7/24 1,3 -tól, hisz zsinórban olyan lapok jelennek meg, amik auton 1,44 is adnak a prociknak. P55 meg 2V-ot a ramnak. És nem halnak meg. Legalábbis a nagy gépem vidáman repül auton 1,44en 10 hónapja.
közben tettem egy kicsit jobb ramot az i5 mellé. megvan a 4000 winrar 4200as proci és 2000-es memcsi mellett :)

Csak futni kell!

(#403) tlac válasza Zájec (#401) üzenetére


tlac
nagyúr

nem az hogy lassabb a 750-s mint a 920-s hanem a tuningja gyengébb....

szerintem értelmetlen ilyen általános állításokat tenni jelenleg, alig van még vkinek ilyen procija

(#404) beteg válasza tlac (#403) üzenetére


beteg
őstag

igen, de az már tényleg látszik, hogy nehezebb lesz prime stabil 4ghz. ebben biztos igazuk van. csak egy (felső)középkategóriás procitól nem biztos, hogy mindenki elvárja a 7/24 4GHz-et.
Lehet, hogy elég lesz a 3800 is :DDD

P00By: a ramokkal tök elvagyok 1333-on is, nem gyorsabbak a virtuális gépeim 1866-on sem. nekem a mennyiség töbebt számít, hogy tudjak adni minden szervernek legalább 1 gigát. a HT viszont számit! persze! nagyon sokat! Érezhetően gyorsabban töltik be a servizeket.

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#405) sonique válasza beteg (#404) üzenetére


sonique
őstag

nemsoká megyek a CM hyper 212 plusért
megint szedhetem szét ..áhhh
deutána én is tudok majd nyilatkozni hogyan döcög az enyém
nekem eleve jok e ramok mellette sztem de majd kiderül ...

(#406) P00By válasza beteg (#404) üzenetére


P00By
nagyúr

Közben rájöttem, h ez a gép nem a másik helyett van :D
Kicsit félregondoltam a dolgokat :B

(#407) beteg válasza sonique (#405) üzenetére


beteg
őstag

:C nagyon kíváncsi vagyok, hogy egy jobb hűtővel mennyit esik a hőfok!

P00By:
ja :) dehogy! :DDD sokmindent oda adnék, de azt a gépet nem! :D nagyon jó vele dolgozni. imádom!

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#408) Zájec válasza tlac (#403) üzenetére


Zájec
veterán

persze ezt a nagyvilági tapasztalatra alkalmaztam, nem az itthoni eredményekre...

[link]

mondjuk a B1-töl sokat nem lehet várni....

de mondtam, lesznek majd itt jó példányok,, csak még idö kell.... :)

(#409) Zájec válasza beteg (#402) üzenetére


Zájec
veterán

én se, csak egy egyszerü hobby user vagyok, aki idejár beszélgetni ezügyben :)

" P55 meg 2V-ot a ramnak. És nem halnak meg." uhhhh :Y
ez sok ,, kinyirhatja könnyen a procit.... 1.7v fölé felejtös menni....

a Vcore fesz meg a fogyasztás miatt érdekes 24/7-ben,, nem is a melegedés miatt....
ezért jobb 1.3v alatt maradni... afelett nem sok érteleme van azért a plussz 100mhz mégjobban megfeszelni...

"amik auton 1,44 is adnak a prociknak. "
az még nem baj mivel 1.55v az intel által meghatározott max Vcore..

" 4200as proci és 2000-es memcsi mellett"

a 2000mhz ramok melett mennyi Uncore-t kell ?
mert ugye a core i7-nél legalább a kétszerese kell hogy legyen az uncore , a ram órajeléhez képest...

(#410) sonique válasza Zájec (#408) üzenetére


sonique
őstag

hat akkor ez a közelitö adat errefele lehet keresgélni a teszt szerint

3.6G: 1.2v ~ 1.25v
3.8G: 1.25v ~ 1.35v
4G: 1.35v ~ 1.45v

(#411) beteg válasza Zájec (#409) üzenetére


beteg
őstag

pár percig kaphatott 2v-ot. biosban láttam, kiírja az aktuális feszt. vissza tette fix 1,64-re és úgy is bootolt, everestezett, winrarozott utánna 2000-en. uncort nem néztem :( most újra rakom az xp-t, aztán próbálgatom

a 40k-s havi villanyszámlámon biztos nem lenne számottevő különbség a -0,2V :DDD

Csak futni kell!

(#412) sonique válasza beteg (#411) üzenetére


sonique
őstag

40k uhhh ...
a sajat 23 szamlamat is sokallom de a tied nem piskota :D

(#413) beteg válasza sonique (#412) üzenetére


beteg
őstag

tényleg, azt hogy lehet kiszámolni, hogy forintban mennyi megtakarítást jelent 2 tized volt? Ha mondjuk 130W a TPD-je a procinak és 31 napig 100% terhelésen megy?

Csak futni kell!

(#414) sonique válasza beteg (#413) üzenetére


sonique
őstag

Jó a neved illik rád :)
ilyen beteg gondolat eszembe sem jutna :DD :C :Y

[ Szerkesztve ]

(#415) Norbesz23455


Norbesz23455
tag

Hali! Szerintetek Q9400-as CPU-t megéri lecserélni I5-re? lenne valami gyorsaság a Q-hoz képest(játékok -ra gondolok)? mert ez az i5-is 4 magos.... nincs benne HT..

(#416) keIdor válasza Norbesz23455 (#415) üzenetére


keIdor
titán

Semmi gyorsulás nem lenne, nincs értelme cserélned. Inkább egy HD5800-at vegyél.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#417) Norbesz23455 válasza keIdor (#416) üzenetére


Norbesz23455
tag

azt biztos fogok venni.. muszály lesz cserélni a GTX260-ast mert amit mostanában az NV müvel a driverekkel... 182-es Drivernél nagyobb egyszerüen meghülyiti a VGA-t... olyan szar FPS-em lesz.. vagy Laggol a game 3-4mp-ként...

(#418) beteg


beteg
őstag

az 1,112 is hülyeség, de az 1,48 sem hiszem, hogy pontos. biosban 1,42 van beállítva.
minden esetre a reinstall jót tett neki :) [200 Turbo On ]

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#419) 010203 válasza keIdor (#416) üzenetére


010203
tag

Hát 5000-es sorozatot bemutatásakor csak az fog venni akinek elég sok pénze van.
5850-es várhatóan 80 000 Ft, 5870-es 110 000 Ft. Nem kevés, főleg a korábbiakhoz képest. :(

(#420) keIdor válasza 010203 (#419) üzenetére


keIdor
titán

Nem úgy értettem, hogy egyből Szeptember végén rohanni kell érte, de még idén érdemes venni karácsony előtt... persze ha az árak is olyanok lesznek...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#421) g@bo válasza 010203 (#419) üzenetére


g@bo
nagyúr

5850 es 80k? az a legkisebb?

akkor már vehetem is a 4850-et, mert erre nem várok. ;]

[ Szerkesztve ]

(#422) ADAM1337 válasza beteg (#418) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az uncore-t jól írja a cpuz ?

(#423) beteg válasza ADAM1337 (#422) üzenetére


beteg
őstag

nem biztos :( ennél a lapnál semmi sem biztos.
a biosban például a feszértékek alatt mindhez kiírja az aktuális értéket is. akármit is állitok be fix-re, alatta a current sosem az! és nem csak kevesebb, hanem több is szokott lenni.
tegnap pedig már biost is frissítettem, de ugyan az. a memcsiknek nem egyszer ír 2v közeli értéket, hiába állitok be 1,6-ot, merthogy azon is megy 2000-en...

Csak futni kell!

(#424) P00By válasza beteg (#423) üzenetére


P00By
nagyúr

Ez még fos :) Remélem csak hülyeségeket ír ki :Y

(#425) 010203 válasza g@bo (#421) üzenetére


010203
tag

Igen, a legkisebb 280-300 dollár között van, amit ha 280-300 Euróba átszámolsz akkor kb megkapod az árát a terméknek. Szóval nem lesz olcsó, ameddig a zöldek nem mutatnak valamit.

(#426) Zájec válasza ADAM1337 (#422) üzenetére


Zájec
veterán

az Uncore-t valószinüleg jól irja ki...

a többi fesszel lehet bohockodás, pláne a Vcore-al,,, az eist és c1e megtudja hülyiteni a cpu-z-t és ettöl bug-os lesz.. az everest jól irja ki....

egyébként lehet hogy túlfeszel az asus,, hallotunk már ilyet az asus-tól, szóval ezen nem csodálkozom..

(#427) beteg


beteg
őstag

csináltam összehasonlítást :) i5 750 vs i7 920 Fight+ Fight!! :D

20x200 Turbo OFF, 1600CL9 stb stb, látszik:

[i5 winrar, everes, spi]
[i7 winrar, everes, spi]

és akkor már 3D06 CPU Score-ok is:

az i7-esé itt van: [i7 HT ON]

Csak futni kell!

(#428) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Új CPU-Z 1.52.3!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#429) Zájec válasza beteg (#427) üzenetére


Zájec
veterán

a lehetö legrosszabb a x20 szorzó.... :U 19 vagy 21.....

látom a 750-nél már teljesen meghülyült minden az 1.12v Vcore az a takarékos VID fesz, de ugylátszik a szorzó levételét nem érzékeli,, szóval ez is bug....

4ghz-n biztos nem stabil egy 750-s 1.12v fesszel... majd ha prime vagy LinX tesztet látok alatta majd akkor elhiszem....

a 920-t jól szétfeszelted azt látom,, gondolom direkt , azért hogy mindenki azt gondolja hogy a 920-s többet kér... holott.... jóval jobb mint a 750-s.....

super PI-nek semmi de semmi értelme, mivel csak 1 magot terhel...
a Winrar meg megintcsak egy semmitmondó bench.... én soha nem használom..

a 3Dmak 06 tesz sem lett jó... nekem anno sokkal több külünbség volt a HT on és off között, és jóval több cpuscore pontszámot adott.... valami sántit nálad de nagyon...

szóval ez nem összehasonlitás , hanem egy kaki,,, már de bocsás meg :R

(#430) Sárpac válasza beteg (#427) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hyperpit futtas 32M alatt!
Frankón lehet vele uncoret tesztelni!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#431) Guriga


Guriga
tag

udv.

Megtudna valaki modani, hogy a i7 860 es 870 kozott mi a kulobseg.

En csak ket dolgot talaltam az egyik az ara a masik a frekvencia.

koszi

[ Szerkesztve ]

(#432) Sárpac válasza Guriga (#431) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Egy szorzó 2x ár!:D

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#433) Zájec válasza Zájec (#429) üzenetére


Zájec
veterán

csak hogy lásd nem a levegöbe mondtam, linkelek be egy pár 3dmark06-s mérést, ezen látszik a különbség...

4ghz-n :: HT off (4szál) 7033 pont ,, HT on (8szál) 7568 pont

4.2ghz-n :: HT off (4szál) 7352 pont ,, HT on (8szál) 7995 pont

(#434) Guriga válasza Sárpac (#432) üzenetére


Guriga
tag

ennyi, csak az ara

(#435) beteg válasza Zájec (#429) üzenetére


beteg
őstag

1 szóval sem mondtam, hogy stabil. nem az érdekelt, hisz a 750-hez egyenlőre csak gyári hűtőm van.
a 920-asra nem rég írtam, hogy auton kapja a feszt és nem hiszem, hogy bármi baja lenne tőle. (ahogy azt sem hiszem el, hogy folyamatosan ennyit kap.)

a szorzónak nálam mi köze volt az összehasonlíthatósághoz? mind a kettő ugyan azon ment.

a superpi, ok, hogy egy magot használ, de az egyik proci 4 a másik meg 8 magos és ahogy a superpi, úgy egy csomó más sem használja ki mind a 8 magot, tehát szerintem igen is lehet levonni következtetéseket a két eredményből.

a winrar ahogy jönnek ki az új lapok, procik, egyre többet mutat. vagyis szerintem össze lehet hasonlítani az eredményét mondjuk egy q6600-al, már csak azért is, mert éles működés közben is gyorsabban csomagol ki mondjuk 4 gigát, ami pedig talán jellemző használat.

a 3d06 nak valszeg a Win7 a baja.

vagyis az érveid ellenére én még mindig úgy látom, hogy a két "eredmény" összehasonlítható. néhány kiegészítéssel. és persze még maradnak kérdések. pl. hogy hol lesz prime stabil.

:R

Csak futni kell!

(#436) beteg válasza Zájec (#429) üzenetére


beteg
őstag

tessék, hogy néhány kifogásodra meg legyen a válasz:

[i7 19x200]
[i5 19x200]

A 920-asnak egy teljesen átlagos 1,25-öt adtam a biosban 3800-hoz, (C0). Az összehasonlíthatóság miatt a 750-esnek is. Mind a kettő prime stabil lenne 1 órát, ha lenne annyi türelmem, illetve ha a 750-esen nem a gyári hűtő lenne. A 750-es addig stabil prime alatt, amig el nem éri 95 fokot. (Bár előre tudom, hogy ebbe bele fogtok kötni.)

És ezek után szintén nagyon nagyon közeli értéket ad a HyperPi is, a winrar is, szinte azonos a memolvasás, írás. Vagyis van jelentősége a szorzónak és a fesznek a platform teljesítményének összehasonlítása esetén?? szerintem nincs.

És egyre határozottabban az a véleményem, hogy az i5 és az i7 esetében kevesebb a különbség ami a 4/8 magot illeti, amit az hoz. Máshol pedig minimális a különbség!
Akinek "csak" játékra kell a gép, most akar új procit venni és egy, másfél évre veszi, annak jobban megéri anyagilag a 750-es 2x2 giga rammal!

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#437) Zájec válasza beteg (#436) üzenetére


Zájec
veterán

"Akinek "csak" játékra kell a gép, most akar új procit venni és egy, másfél évre veszi, annak jobban megéri anyagilag a 750-es 2x2 giga rammal!"

kizártnak tartom az érvelésedet...
mindenféleképp a 920-s a jobb választás, pláne hogy kapsz az aprókban 45k-ért D0-t... ehhez képest a 750-s drágább...
pláne akinek játékra kell a gép annak mindenféleképp X58... a HT-ból is egyre több játéék fog kamatoztatni a közeljövöben...
és az X58-hoz is lehet rakni nyugodtan 2x2gb-t , szóval ezt az érvet sem érdemes felhozni...

"Vagyis van jelentősége a szorzónak és a fesznek a platform teljesítményének összehasonlítása esetén?? szerintem nincs."

dehogyis nem.. pont ez a lényeg , az igyen tuning,, a 920-ba több van... kb 300-400mhz-el többet birsz kisajtolni belöle u.azon a feszen... már hogy ne számitana !

a memeory bench, mint ahogy a nevében is benne van a memokról szól , ennél a paltformnál már kevésbé van jelentösége, inkább az Uncore-tól és a ram órajelétöl fügnek az értékek... nemértem mit vársz egy ilyen everest tesztnél ahol a memokat méri...

(#438) keIdor válasza Zájec (#437) üzenetére


keIdor
titán

45k-ért hol kapható 920 D0?
Linket pls!

Azt vedd figyelembe, hogy az aprós C0-ból 2-3db van, és nem mindenki szereti a "használt" terméket. A C0 meg nem sokkal tuningosabb, mint a B1 Lynnfield. Alaplap is olcsóbb, mint az 1366-nál, akinek 10k számít annak tényleg jobban megéri szerintem a Lynnfield. Egyelőre a 4 mag sincs sehol játékokban, mire rendesen fog menni a HT addigra már nem ez lesz a gépünkben.
Aki bemegy a boltba, annak a 750 éri meg egyelőre jobban.

CF, SLi persze egy nagy pozitívum, de szerintem olyan durvák lesznek a HD5800-ak, hogy még az X2 is fölösleges lesz, nemhogy 4GPU. :R

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#439) tlac válasza Zájec (#437) üzenetére


tlac
nagyúr

ne az új 750-es árát hasonlítsd már egy használt 920-hoz
(én pl. nem szeretek használt cuccokat venni...)

pláne akinek játékra kell a gép annak mindenféleképp X58

miért?
egyedül a cf, sli-ben jobb, de aki amúgy is a ezt a kategóriát veszi, nem fogja érdekelni a több kártyás lehetőség

a HT-ból is egyre több játéék fog kamatoztatni a közeljövöben...

a távoli jövőben

a memeory bench, mint ahogy a nevében is benne van a memokról szól , ennél a paltformnál már kevésbé van jelentösége, inkább az Uncore-tól és a ram órajelétöl fügnek az értékek... nemértem mit vársz egy ilyen everest tesztnél ahol a memokat méri...

és te mit vársz tőle?
nem értem mit akartál ezzel mondani

(#440) Lauda válasza keIdor (#438) üzenetére


Lauda
félisten

[link] :D

Meg szep, ennyiert ajandek. :K

[ Szerkesztve ]

(#441) keIdor válasza Lauda (#440) üzenetére


keIdor
titán

Az kemény... de ez a 2db hamar gazdát talál majd.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#442) Zájec válasza keIdor (#438) üzenetére


Zájec
veterán

nehéz benézni az aprók közé :) ? [link]

(#439) tlac :: hát ha nem szeretsz használt cuccot venni, akkor fizess többet, feleslegesen, csak azért mert te nem szeretsz... egyéni szoc probélma....
szerintem semmi baj nincs a használt procikkal... nem értem miez az ijedség...

"miért?" azért mert a bövithetöség szempontjából jobb...
valakit érdekel valakit nem, nem kell általánositani...

"a távoli jövőben" amilyen rohammal fejlödik a technika... nem hinném hogy annyira távoli...

"és te mit vársz tőle?"
én semmit, a kolléga várta hogy memkezelésben jobb lesz, de nem, mivel u.azon a platformról van szó nagyjából.... core i paltform az ilyen gyors a memkezelésben.. ennyi... nem kell bizonygatni hogy a 750-s is ugyanolyan jó.... mitöl lenne jobb amikor ugyanaz a memkezeélse... ez egy ilyen platform...

mod2:: (#438) Keldor papa :: ne haragudj már de 25-30-ért nem kapsz értelmes lapot a P55-höz... egy normális lap is 40k-tól kezdödik.... annyiért meg van x58 lap is..

mod:: a kolléga pedig az irta hogy "most" ,, jelenleg pedig 750-böl nincs használt, csak 920-ból,, tehát ott a lehetöség hogy olcsón megusza az ember ha most akar....

[ Szerkesztve ]

(#443) tlac válasza Zájec (#442) üzenetére


tlac
nagyúr

hát ha nem szeretsz használt cuccot venni, akkor fizess többet, feleslegesen, csak azért mert te nem szeretsz

nem feleslegesen: teljes idejű, biztosabb garancia és nincs amortizálva

"miért?" azért mert a bövithetöség szempontjából jobb...

valóban, de ez szerintem az utolsó szempontok között szerepel, beáldozható és cserébe olcsóbb

mod2:: (#438) Keldor papa :: ne haragudj már de 25-30-ért nem kapsz értelmes lapot a P55-höz... egy normális lap is 40k-tól kezdödik.... annyiért meg van x58 lap is..

25-30-ért kb. olyan értelmes lapot kapsz p55-ből, mint 40-ért x58-ból
pl. p55 ud3r - 34k
x58 ud3r - 44k

(#444) BigBear válasza Zájec (#442) üzenetére


BigBear
senior tag

Akkor vásárolj csak használt, próbagaris, ki tudja honnan származó és milyen állapotú cuccokat bátran, ha nem számít.

Rohamos fejlődés? Ugyan már, évek óta nyomja néhány "Vérpistike", hogy jaj, de jó a sokmagos proci, mást nem is szabad venni stb. Ehhez képest jó, ha a mai programok 2 magot kihasználnak, a 4 mag kihasználtsága meg a béka segge alatt van. Mire ténylegesen (nem teszt, meg egy-két program) ki fogják használni a programok a HT-t meg sok magot, addigra az emlékét is elfelejtjük az egész i(x) sorozatnak.

Neked mi az értelmes lap? Nekem - és a felhasználók ~ 95%-ának a 25e forintos lapok is tökéletesen megfelelnek. Miben is nyújt többet a 40e pénzes P55 lap?
Ja bocs, tudom, neked csak a legdrágább felel meg. :U

(#445) Zájec válasza tlac (#443) üzenetére


Zájec
veterán

"amortizálva" :F egy darab ilyen amortizáciot sem láttam még bizonyitva, szóval ez valami kitalált rémpletyka lehet.... ebben nem hiszek.... gondolom te se gondoltad komolyan.. :U :D

a vga és a lap más tészta lehet, bár ott is megveszel egy féléves lapot vagy VGA-t , nemtudom mi baja lehetne semmi.... bár azok könyebben meghibásodhatnak, a procik nagyon ritkán , ezért a lapokat és vga-kat jobb garival venni... de a procinál nem számit....

nálunk meg van még az elsö !! configo, amit kb 8éve vettem egy AMD 650-s , egy Asus lappal,,,,.... 8 év után is ugyanúgy megy... kutya baja.... ( amortizácio ?)

"pl. p55 ud3r - 34k
x58 ud3r - 44k"

mégse 25k..... :B de viszont 39-ért kapsz Asrock extreme lapot, ami teljesen jó...
az X58-s lapok mind erösek.... csak a p55-ben lesznek ilyen halvány-lila-lofingok mint az UD2...... például... de gondolom az is jó valamire.... ;)

(#446) beteg


beteg
őstag

:B ezek szerint nem tudom elmondani értelmesen, milyennek látom a 750-esemet. na még1x:
NEM látom gyorsabbnak, természetesen, mint a 920-ast. Nem vártam, hogy jobb lesz a memkezelése, nem vártam semmi csodát, de: Ehhez képest meglepően gyors és húzható.

45 ért meg én sem vennék használt 920-ast. de el sem adnám annyiért a co-ást, hogy lecseréljem do-ra :DDD akkor már inkább 45-ért egy zsír 750-es, amihez a lap is olcsóbb.

de attól még ha valakinek jobb a 920 és/vagy megteheti, én is azt mondom, vegyen azt! gyorsabb, szebb, jobb (csak könyörgöm, ne 975-öt, mint ahogy azt összesen vagy 30-an megtették az egyik nagykerben csak augusztusban!)

Csak futni kell!

(#447) Zájec válasza BigBear (#444) üzenetére


Zájec
veterán

én ezt a procira értettem, szóval nem kell általánositani....

be is vállalom,, nem értem mi ez a para ? esetleg valami korábbi negativ élmény részedröl ?

a 2mag -- 4mag -al kapcsolatban azért vannak jelentös különbségek, hiába nyugtatgatod magadat... vagy: te vagy lemaradva.... nem kicsit..

már most kihasználják a HT-t,, nemértem milyen elfelejtésröl beszélsz :U

igazad van , nekem soha nem volt 25k -lapom...
ja De !! bocs ABIT IP35-E ,, az olcsó volt és tuningos,, nem vettem meg anno a pro-t...

"Ja bocs, tudom, neked csak a legdrágább felel meg."
abszolut nem, mert akkor jelenleg is valami 100k EVGA lapom lenne... de nem igy van....
csak egy olcsó 50k-s Biostar lapom van, ami árban igencsak az olcsóbbak közé tartozik az X58-s választéknál..... szóval ne vádaskodj ! én midig is ÁR/teljesitmény muatüban nézam a dolgokat és aszerint választok.... mint most is... :)

(#448) Zájec válasza beteg (#446) üzenetére


Zájec
veterán

dehogy nem :) én látom hogy jó kis proci az ! megcsinálták rendesen a memvezérlését ennek a core i platformnak,, méltó utódja lesz a p45-nek.... :K

vannak eltérések az p55 és az X58 között, de csak extrákban..
(pédául CF,SLI , Tri-ch ,, ezek csak kiegészitök, akinek kell olyat vesz , akinek nem emilyet,,,, ezek nélkül is teljesen klassz, tehát nélkülözhetö dolgok )

(#449) tlac válasza Zájec (#445) üzenetére


tlac
nagyúr

nem, én azt írtam, hogy nincs amortizálva, ez, ami biztos, ha nem használt cuccot veszünk
amit te írsz, az a bizonytalan

nekem is van ősi gépem, leginkább a kondik a szokták legyengülni ezekben

az X58-s lapok mind erösek.... csak a p55-ben lesznek ilyen halvány-lila-lofingok mint az UD2..

igen, mert az x58 felső kategória, x48-ból sem voltak ilyen ds3l-ek

én midig is ÁR/teljesitmény muatüban nézam a dolgokat és aszerint választok.

de nem a legjobb ilyen paraméterrel rendelkezőt veszed meg
az x58, 6 giga tri channel, 920, erősen túlárazott a teljesítményéhez képest

[ Szerkesztve ]

(#450) BigBear válasza Zájec (#447) üzenetére


BigBear
senior tag

Ár/teljesítmény? Meg szabad kérdeznem mire használod a gépet?

Most kihasználják a programok a 4 mag + HT-t? Néhány grafikai alkalmazáson kívül mutass már légy szíves olyan programot, ami kihasználja.
Ugyanezen programokat leszámítva a 4 magot kihasználókat is igencsak nagyítóval kell keresni egyelőre.

Látod, nekem volt 70e meg 10e forintos lapom is. Hogy őszinte legyek, a felszereltséget leszámítva (aminek nagy részét nem használtam ki) semmivel nem nyújtott többet a drágább lap. Proci ugyanúgy ment az olcsóban is, használat közben ugyanazt a sebességet hozta (teszteket nem futtatok, nekem totál mindegy, hogy az xy programban az egyik 15 ponttal többet vagy kevesebbet ér el -> ezek 99%-a úgyis csak e-pénisz növelésre jó), tuning esetemben nem játszik (kinőttem belőle jó pár éve), több videokártyára nincs szükségem, stabilitásban pedig tökéletes volt a kis lap is. Az én szempontomból semmi értelme nincs a drágább lapoknak.

Nem vádaskodok, csak leírtam az én szempontomból a dolgokat. Ami egyébként tapasztalatom alapján a felhasználók nagy többségére jellemző. Mert ugye "Ámerikában" se vesz mindenki csúcs gépeket, sőt.

Félre ne érts, nem mondom, hogy a 920 és az 1366-os rendszer rossz. Csak éppen pont ha az árakat is nézem, nekem semmivel nem nyújt többet mint a kisebb platform, s a legtöbb "mezei" felhasználónak sem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.