Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) CHIPman válasza 010203 (#350) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Őszintén, minek az? 10k-val drágább a proci a 920-nál, nem húzható annyira, és 50k-ért már bőven lehet értelmes 1366-os lapot kapni. RAM-ból meg abba is mehet DC.
Vsz az 1156-os i7 csak annak lesz jó később, aki most megveszi az i5-öt, és a +4 szál jóval többet tud nyújtani neki.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#352) keIdor válasza 010203 (#350) üzenetére


keIdor
titán

Minek róla teszt? A 750 és a 870 között helyezkedik el...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#353) 010203 válasza CHIPman (#351) üzenetére


010203
tag

Egyszerű. A 920 és a 860 között 5k Huf a különbség.

860
920

Ha azt mondjátok, hogy hasonló árban keresünk alaplapot - mondjuk 30k-ért, akkor is ott van a dual és a tri kit-es ramok közötti különbség ami lehet 5k. Szóval már csak a teljesítmény számít a kettő között, éppenezért szerettem volna tudni, hogy mennyi a különbség a kettő között.

(#354) sonique


sonique
őstag

nekem is a héten érkezik meg minden elvileg ..kop.kop
GA-p55-ud3r és i5 kivancsi leszek milyen

bár én kihagytam a c2d korszakot... egy 3.8ghz en döcögö p4 el ...
igy elég sokat varok töle ..
nezegettem mit is vegyek
p45-ud3r már nem kaphato asus meg ugyan ott van mintha
egy p55 giga lapot vennék
szoval most egy i5 proci böven elég kisöbb pedig cserélhetö 1366os i7 re ami meg böven elég lesz ...

kérdés viszont a Táp enermax dolgozik a gépemben a masikban pedig egy ujabb enermax eco400w a masik valami ge465w vagy mi

elég lesz ez neki ? meg 8hdd nek ?

(#355) CHIPman válasza 010203 (#353) üzenetére


CHIPman
nagyúr

1: Igazad van, de egy jó lap 35k 1156-hoz, 1366-hoz meg 40k-nál kezdődik. El is használtad az 5k-t.
2: Akármelyik 1366-os lapba rakhatsz DC kitet, még jobban is megy, mint TC-ben.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#356) Haart válasza CHIPman (#355) üzenetére


Haart
addikt

Egyre inkább marketingfogásnak tűnik nekem ez a TC dolog. Semmit nem ér.

(#357) CHIPman válasza Haart (#356) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ahogy a tesztekből kiderül, még ront is a helyzeten néha(DC vs TC).
Amúgy az ASRock P55-ös lapjára kíváncsi vagyok, ha sikerül felzárkózniuk, mint az AMD-nél, akkor ígéretes darab lehet, főleg 775 furatokkal.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#358) Haart válasza CHIPman (#357) üzenetére


Haart
addikt

Jaja arra én is kiváncsi vagyok, közben meg töredéke az ár a nagyobb márkák lapjainak. Még okozhat meglepetést. Ha jólenne tuningban akkor már nyert ügyük van.

(#359) sonique


sonique
őstag

nos ha már ennek a közelébe ér nekem már jo
ezekszerint a turbo boost on kivül nem kapcsol le a többi mag

(#360) 010203 válasza sonique (#354) üzenetére


010203
tag

Hasonló cipőben vagyok én is, ezért nem mindegy, hogy mit veszek.

a három új prociról meg egy [link]

#355.

Érdekes, hogy nem jobb a Tri Channel, mondjuk nem is igazán szerencsés 3096 mb Ramot kiadni.

[ Szerkesztve ]

(#361) CHIPman válasza sonique (#354) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az i5 nem cserélhető 1366-os i7-re. :Y

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#362) beteg


beteg
őstag

tegnap vettem egy 750-es procit és egy asus P7P55D lapot. nem sok időm volt rá, az xp-t sem raktam újra, mert gyorsan felismert mindent. (második, tartalék gép). majd később megcsinálom.
Nem is írnék ide róla, de egy winrar és cod2 „tesztet” nyomtam és megdöbbentően bivaly a gép!! Az egész feszül az erőtől, de a 3000-es winrar és a 180-200 az fps maxon, 1920x1200-nál egy gtx 260-al: Engem meglepett! Nagyon kellemesen csalódtam.
Majd ma tuningolok is :) és jelentkezem

Csak futni kell!

(#363) Zájec válasza beteg (#362) üzenetére


Zájec
veterán

klassz ! :) nyomjad neki , legyen minél több tapasztalat...

én is a cod2-t nyomom , de az csak 1 magot használ rendesen... felesleges neki a 4 magos...

(#364) keIdor válasza beteg (#362) üzenetére


keIdor
titán

Tuningot és Everest-et majd nyomhatnál!:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#365) Zájec válasza Haart (#323) üzenetére


Zájec
veterán

a 920-nak kb. 8-9 hónapra volt szükség, hogy ilyen olcsón adják el a tulajok a C0/C1 procijukat... kicsit érthetetlen számomra ez az árzuhanás, de ez csak használt proci területén jelentkezik... közrejátszott egyrészt a D0-s láz, (túl jól sikerült a steppingváltás) , másrészt a kicsi eladási statisztika is, ezért a volt tulajok pofátlanul olcsón árulták, a "régi" procijukat... korábban nem láttam ilyet még a York-ok esetében sem.. jó mondjuk ott nem volt külön tokozás... meghát ez felsökategoriás platform,.... ( ez kb. a kocsinál is igy van, egy felsökategoriás kocsi , használtan "olcsó" is tud lenni, többet érhet mint amenyiért adják, de azért olcsóbb mert kisebb rá az igény és nehezebb eladni, mint egy átlagkocsit...)

na de visszakanyarodva a 750-s árfekvéséhez, nincs rossz árban , és persze pár ezer forintot esni fog az új ára egy fél év alat,, de nagy árzuhanás biztos nem lesz , arra senki ne alapozzon... mivel most "B1"-s steppingel jönnek ki, gondolom a köv. valami "C0/C1" lesz , és majd ezután lesz valami "D0"-s féle... ez még kb. 1 év... na majd akkor lehet hogy olcsón fogák árulni a régi "B1"-s 750-s procikat.....

hát amit veszel 25k-ért p55 lapot, attól csodád nem várjál... legalább 35-45k egy normális lap...

használt x58 lap.. én 42-ért árultam jópár hétig a giga ds4-met...

SLI és CF-be én se gondolkodom,,, nekem is elég 1 vga.... de ott a lehetöség hogy ha igen , akkor rögtön kéznél van....

veszel egy "régi" C0/C1-t, 45k-ért beállitod 1.25v 3.8ghz-re azt csókolom... még mindig kevesebb fesszel elmegy mint a 750-s.... lapból meg Asrock teljesen jó 37k-rt,, kiszolgál amire kell, és a tuningja is jó , van vele tapasztalat...

(#325) Haart::
"Persze kik ellen érveljek, ha nem 920 tulajok ellen Minő meglepetés. "
hát mivel már nekik van némi halványlilafingjük a platformról, igy érdemben csak az ö véleményükre számithatsz.... :)

[ Szerkesztve ]

(#366) keIdor válasza Zájec (#365) üzenetére


keIdor
titán

Ha megerősödik a 32nm (és meg fog), és netán az Intel úgy döntene, hogy nem csak a 6 magos (Gulftown) és 2 magos (Clarkdale) procikat fogja így gyártani, hanem ezek mellé jön majd a 4 magos Lynnfield utód is, akkor nem hiszem, hogy lenne új stepping. Azért remélhetőleg nem ezzel a 3db 4 magossal akarják kihúzni a Sandy Bridge-ig, amíg az összes többi új proci a szomszédban már 32nm-en fog készülni.

Persze tudom, én is láttam a Roadmap-ot, és azon semmi 32nm-es 4 magos nem volt, de a 920-at is be akarták szüntetni és egyelőre úgy néz ki, hogy még marad egy darabig...

Én remélem, hogy nem csak egy új steppingel akarják majd kinyomni az emberek szemét hanem egy rendes 32nm-es CPU-val inkább.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#367) Zájec válasza Haart (#356) üzenetére


Zájec
veterán

"Egyre inkább marketingfogásnak tűnik nekem ez a TC dolog. Semmit nem ér."

azzal tisztában kell lenni hogy másképp möködik a Dual-ch a p45-ben , mint a core i7-s(i5) platformban.... meg azzal is hogy másképp viselkedik a DDR3 a p55,x58-ba mint a p45-ben.... ( p45-ben elég kevés értelme van a ddr3-nak, olyan mintha szivószállal akarnál meginni egy fél litert , fél perc alatt....) a ddr3 másképp érvényesül ennél a platformnál..

(#368) CHIPman válasza Zájec (#365) üzenetére


CHIPman
nagyúr

"lapból meg Asrock teljesen jó 37k-rt,, kiszolgál amire kell, és a tuningja is jó , van vele tapasztalat..."
k*vajó, engem két hete kishíján elküldtek a p_cs_ba, hogy ASRockot akarok rakni egy felsőkategóriás proci alá. :W

beteg: várjuk az eredményeket.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#369) Zájec válasza CHIPman (#368) üzenetére


Zájec
veterán

én serito barátommal beszéltem, ő megrendelésre rakott össze egy D0 920-t meg egy Asrock Ext. lapot... 210-215-s bclk-ig simán betöltött, csodálkoztunk mindketten, szoval egy alap 24/7 tuningot böven elbir a lap... ha esetleg aztmondta volna hogy 190-nél megáll, akkor aztmondom az tényleg nem annyira jó... de mivel nem ált meg, és ment, ezért kellemes meglepetés volt.. és semmi herce-hurca nem volt.. egy kis Vcore és QPI feszt adtunk és ment ahogy kell...

azért mondanak ilyeneket, mert alapvetöen az Asrock-nak nincs tól jó tuninghirneve , inkább az olcsó , kisebb szegmenseket célozza meg...
de ezek az X58-s Asrock lapok már az Asus segitségével készültek....
(mondjuk azt sem értem hogy akinek nincs tapasztalata, az miért ocsárolja az elöitéletek miatt az Asrok x58-s lapját.....)

(#370) CHIPman válasza Zájec (#369) üzenetére


CHIPman
nagyúr

AMD-ben ugyan csak 4+1 fázisú lapokat csinálnak, de nincs különbség egy Giga és egy ASR között...
A régi 775-ös ASRockok tényleg nem voltak az igaziak, de a legújabbak már bőven jók ezekszerint még 1366-ban is. Na mindegy, majd meglátjuk.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#371) Zájec válasza keIdor (#366) üzenetére


Zájec
veterán

ez az Intel folyton variál,,, tényleg nemtudni mi lesz, csak találgatni lehet...

bár az elöjelek szerint elég jópofa lesz a kétmagos 32nm felhozatal....
gondoloma azzal akarnak majd piacot hóditani, és nagyobb bevételt várnak...
mert a jelenlegi 860,870-s árával ez nem fog menni nekik :N ....
ezért kellene már a 35k-45k körüli kategoria is.... azt jobban venné a nép...

szóval kitudja lesz e vagy nem 4magos 32nm Lynnfield utód...
de ettöl függetlenül biztos lesz steping váltás...

CHIPman:: :K , az 1366-t már az asus-al csinálják, koperálva...

[ Szerkesztve ]

(#372) Haart válasza Zájec (#367) üzenetére


Haart
addikt

Ezzel nem mondtál semmit, ezt kb mindenki tudja :D Tehát belátod a dolgot?

(#373) Zájec válasza Haart (#372) üzenetére


Zájec
veterán

még közel se mindenki,, elég könnyen zavarba esnek az userek....
szerintem te sem tudod ponosan merre hány méter, csak probákozol a halott informáciok alapján....
pláne olyan esetekben amikor p45-be raknak ddr3 és utána csodálkoznak hogy ez mégsem olyan amit vártak... söt, a ddr2 gyorsabb mint a ddr3...

mit kell belátni ? az hogy marketing fogás lenne a tri-ch ?
nincs ebben semmi különös.. ez is csak egy lehetöség mint a 2 x16 CF vagy SLI...
de nem kötelezö... nem lassabb és nem gyorsabb egyik sem... nem ezen múlik a gyorsasága...

mod ::#365-re ?

[ Szerkesztve ]

(#374) sonique


sonique
őstag

noss p55 alapalom már itthon
ddr3 ram is megvan csx 1600mhz
már csak a procit varom estefele .. kivancsi vagyok milyen ..
egyébként
akinek topp rendszer kell annak valoban megéri az I7
de én nem akarok procibol hasznaltat fene tudja mit kapott elötte
a uj ára pedig igencsak az i5 felett van
az alaplaprol nem is beszélve és én sem raknék valahogy az i7 alé asrock ot ...

ahoz képest hogy idáig kihuztam egy p4 el ami 3,8on ment
és q2d 8400re akartam valtani tök jo lesz

(#375) Haart válasza Zájec (#373) üzenetére


Haart
addikt

Az a baj hogy te sem tudod felmérni hogy ki mennyit tud, bizonyos dolgokról sztem. 1-2 embert nembiztos hogy le kell nézni. Általában nem teljesen analfabéták járnak ilyen fórumba. A p45 alatti lapokról és ddr3 viszonyukról szó sem volt. Azt meg tudjuk hogy ott teljesen felesleges a ddr3.

[ Szerkesztve ]

(#376) CHIPman válasza sonique (#374) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mondj egy okot, amiért nem jó az asrock.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#377) sonique válasza CHIPman (#376) üzenetére


sonique
őstag

ne tessék kiforgatni a szavaimat
hol mondtam én hogy nem jo ..

azt mondtam nem raknék i7 alá asrock ot ...

(#378) beteg válasza sonique (#377) üzenetére


beteg
őstag

én csak az ágy lába alá raknám :DDD 1000x inkább vennék egy használt gigát, mint egy új asrockot. vagy inkább csorgatnám még a nyálam fél évig, minthogy hülyét kapjak, amikor tönkre megy és hónapokig nem cserélik... :R

Csak futni kell!

(#379) CHIPman válasza beteg (#378) üzenetére


CHIPman
nagyúr

2 asrock deszkám volt eddig, egy 865-ös és egy PT880 PRO-s, mindkettő több, mint két éves, és még most is mennek...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#380) beteg válasza CHIPman (#379) üzenetére


beteg
őstag

:R

Csak futni kell!

(#381) beteg


beteg
őstag

P7P55D. nem értem, hogy minden auton van, talán csak az új csoda auto tuningot "kapcsoltam ki"? (mert olyan, hogy Disabled -nincs.) és mégsem müxik az energia takarékosság. Folyamatosan 21x133-on megy a proci.

Csak futni kell!

(#382) Haart válasza CHIPman (#379) üzenetére


Haart
addikt

Nekem semmi bajom az Asrockal, csak az volt eddig a gond hogy semmi tuning nem volt rajta. Proci húzásra semmit nem engedett, bár csúcs lappal még nem találkoztam.

(#383) CHIPman válasza beteg (#381) üzenetére


CHIPman
nagyúr

C1E, EIST on? :U
Amúgy meg szerkeszt gomb.
Haart: Nem kell hozzá csúcslap, de az A780GMH/128M nagyon jó feszemelés nélküli tuningra AMD alá. És támogatja az overclock profilokat, ami sok Gigából kimaradt.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#384) sonique


sonique
őstag

ilyen marhát mint én halljátok

megvettem mindent
alaplap +i5 +ddr3+video kartya
de annyi dolgom volt ma hogy ki is ment a fejemböl a Hütő pedig ki is néztem mint akarok venni CM Hyper 212 Plus
még jo hogy dobozos a proci be sem tudnam üzemelni :D

tényleg expertböl valaki nem tud hozni ilyen hütöt ..??

[ Szerkesztve ]

(#385) beteg válasza CHIPman (#383) üzenetére


beteg
őstag

aha, be vannak kapcsolva. de azóta már látszik valami érdekes. más órajelet ir az everest, mint a cpu-z.. na majd rájövök.
szerkesztés?? válaszoltál nekem, amire én neked. miért kellene a válaszom egy korábbi üzenetbe szerkeszteni? így sem voltam érthető, úgy meg főleg nem lett volna. Én mondtam valamit. Neked más a vélményed, amit ént respectáltam. Elfogadom, hogy más a véleményed. ennyi.
Na, de csináltam gyorsan 3 képet:
["alap"]
[200]
[200+1600]

sokkal több időm ma nincs rá, de majd csiszolgatom..

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#386) CHIPman válasza beteg (#385) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az a +5V=-3,34V betesz. :DDD

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#387) sonique


sonique
őstag

nekem is kész röpke 2-3 ora alatt :)
a legtöbb a portalanitás volt :D

én is hagytam az Xp-t ami nem tul egéséges

de sok mindent kell átköltöztetnem
és még ugyis kell egy hütöt cserélnem ...

(#388) sonique


sonique
őstag

ha valakit érdekel végig nyomkodtam everestben az összes tesztet
tuningot nem mert a hütöt elfelejtettem és a gyari elég macska jancsinak nézki :)
a bioshoz hozza sem nyultam igy a turbo bekapcsolva maradt ....

sajna többet feltölteni nem tudok itt van a többi nagyban





remélem segitség annak aki még nem döntött

[ Szerkesztve ]

(#389) CHIPman válasza sonique (#388) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Egy alapórajeles alulfeszt tudnál nyomni? :)

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#390) beteg válasza CHIPman (#389) üzenetére


beteg
őstag

0,9-1 között mozog 38-42 foko között a gyári hűtővel.

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#391) Zájec válasza Haart (#375) üzenetére


Zájec
veterán

"Az a baj hogy te sem tudod felmérni hogy ki mennyit tud,"
:F miért is kellene tudnom ,nem is az én dolgom, nekem meg elég az amit én tudok..én segiteni szoktam ha valaki kérdez valamit...
"1-2 embert nembiztos hogy le kell nézni."
szó nincs ilyenröl nemtudom honnan veszed...

egyébként nem értem mi a problémád? vagy csak simán kukacoskodól ? :D

[ Szerkesztve ]

(#392) Haart válasza Zájec (#391) üzenetére


Haart
addikt

Semmi bajom nem kell félreérteni. Csak ugy nézett ki az egész hogy idejösz és olyanokról beszélsz amiről szó sem volt, de lehet csak az én szememben hatott így.
Na mind1. No para, minden oké, písz :)

[ Szerkesztve ]

(#393) Zájec válasza Haart (#392) üzenetére


Zájec
veterán

oksa :) peace

egyébként a dual és tri-ch-töl nem szabad semilyen különbséget várni, én próbálgattam 2 db modulal is, ugyanazok az eredmények... nincsen igazán kézzelfogható különbség..... itt a platform adja ram gyorsaságot...

(#394) Haart:: persze hogy olcsóbb ha kevesebbet veszel...
ha 2kg keneyeret veszel akkor az 100ft, ha 4-et az 200 , ha 6-t az 300....

"olcsóbb darabra ha trit veszel nem dualt." ezt nem értem, olcsóbb ha 2db-t veszel mit 3db-t, nem azt akartad mondani ?

[ Szerkesztve ]

(#394) Haart válasza Zájec (#393) üzenetére


Haart
addikt

Ja és ahogy elnéztem majdnem jobban kijön ill olcsóbb darabra ha trit veszel nem dualt.

(#395) beteg válasza Zájec (#393) üzenetére


beteg
őstag

egyetértek veled, már látom, hogy nem a dual és a tri közötti különbségből adódik a gyorsaság. minden esetre nekem kicsit megdöbbentő volt látni, hogy két egyszerű, olcsó és nem is kihajtott rammal is ilyen eredményeket lehet elérni :)
arról nem is beszélve, hogy baromira nincs jelentősége, hogy winrarban 3 vagy 4 ezer pontunk van :D
de úgy, hogy a nagy gépemben 920-as van, 1600cl9 es memcsikkel, mondhatom, hogy az i5 általános tevékenységek alatt semmivel sem lassabb, játékok alatt is hasít.
jobb vétel a 750-es, mint a 920as. Csak az vegyen 920-ast tri ch-el, akinek tuti olyan feladatra kell.

Csak futni kell!

(#396) Sárpac válasza beteg (#395) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez csak a HT különbség, triben duálban még nagyobb lenne:
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#397) Zájec válasza beteg (#395) üzenetére


Zájec
veterán

persze hogy nagyjából egyformán hasitanak a memok szempontjából...
ez a core i platform sajátossága...
elöször nekem is olcsó mezei kingmaxok voltak, azokkal is nagyon ment... és csak 7k-8k-ba került egy 2gb-s modul korábban,....

hát jobb vétel e a 750-s, én nem tartom annak :N ... nincs benne HT...

valamit elég rossz a mhz/vcore aránya.... majd ha 4ghz-n 1.20v-n prime stabil , akkor majd aztmondom hogy ez a 750-s (860,870) sem rossz...

szóval nem a tri ch miatt kell vagy nem kell 920... ez is csak egy lehetöség , nem kötelezö kihasználni.... dc-al is simán jól megy...

(#398) beteg válasza Zájec (#397) üzenetére


beteg
őstag

jó, HT-t aláírom, ha valakinek olyan munkára kell a gép, ahol ki is használja. De pont itt szoktak engem a PH hülyézni, hogy minek nekem ilyen gép, mire lehet ezt használni. Én tudom, hogy mire lehet, de az pl. nem munka, nem létszükséglet és baromira mindegy, hogy a 4ghz 1,2 volton megy-e. Csak azért vegyek 920-ast hogy 1,2-ön menjen?? :DDD
Szerintem jobb vétel a 750. Annyival nem lassabb, mint amennyivel olcsóbb. Lassabb? Rossz kifejezés, mert baromi gyors ez a proci.

Csak futni kell!

(#399) P00By válasza beteg (#398) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem te szimulálsz hálózatokat? Vagy rosszul emlékszem? :F

#400: És abban nem segít a HT? Vagy mindig a memória a meghatározó(mennyiség)?

[ Szerkesztve ]

(#400) beteg válasza P00By (#399) üzenetére


beteg
őstag

én :)

Csak futni kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.