Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) korcsi


korcsi
veterán

Lassan, május 11.-én érkezik a kétmagos nagytestvér (E8x00) felezett cache-el rendelkező változata. (Wolfdale-3M ?)
A specifikációk a másodszintű gyorsító tárat és az FSB-t leszámítva a megegyeznek a nagyobbik változattal

Különbségek:
L2 cache: 3 MByte 12 utas vs. 6MByte 24 utas
FSB: 266 MHz vs. 333MHz

Megjelenő típus: E7200
Induló órajel: 2,53GHz (9,5x266)
Ár: 133$ ezer darabos tétel esetén, kb. mint az e4700.

Bevezetésre kerülő új processzorok árakkal köztük a 7200-al is.
OC teszt

Véleményem szerint megjelenéskor ha nem lesz belőle hiány olyan 30000Ft megvásárolható lesz, a magas szorzó kedvezni fog a tuningot kedvelőknek és a kisebb cache is jótékony hatással lehet az elérhető órajelekre, míg a teljesítményben nem lesz számot tevő hatása, lásd: 2MB vs. 4MB cache.

Számomra felmerült még egy kérdés, hogy a teljes e8x00 szilíciumból csak letiltják a cache-t (e6600-e6300) vagy új mag készült hozzá (e6600-e4x00), egyenlőre szerintem az első verzió áll fenn, és ahogy számolgattam arányait tekintve nem sokat csökkenne az amúgy sem jelentős die méret, a 65 nm-es konverzióból következtetve kb.: 80-85 mm2 lenne az új mag területe.

6 hét múlva minden kiderül, de remélhetőleg a megjelenés előtt már szivárognak az információk.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2) nike_ válasza korcsi (#1) üzenetére


nike_
addikt

Kíváncsi vagyok az alapórajelen a max. szorzó van-e. Ha nem, jó vételnek tűnik, bár a tuningolhatóságával van némi fenntartásom (ld. E6600, megáll (általában!) max. 4 GHz-nél pedig magas a szorzó) de ne legyen igazam.

Egyébként a többi specifikáció elég meggyőző, még a 3MB vs. 6MB cache különbségre vagyok kíváncsi.

Szép lett az 1. hsz. :R

[ Szerkesztve ]

(#3) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Remélem olyan tuning potenciállal fognak rendelkezni mint az e8xxx széria. Ha igen akkor asszem nyár elején beruházok 1-re.

(#4) korcsi


korcsi
veterán

Még egy teszt, 7200 vs. 8200, furcsa betűkkel de annál érdekesebb képekkel.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#5) rollins válasza korcsi (#4) üzenetére


rollins
őstag

Ez egy kívánatos darab lesz, ha az ára is jó lesz.

(#6) korcsi


korcsi
veterán

Legit reviews

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#7) Brumi˘ válasza korcsi (#6) üzenetére


Brumi˘
addikt

Remélem ebbe a tesztbe az írói voltak fakezűek, vagy valami nagyon anti tuning darabot kaptak. 1,55V-on 3870mhz kicsit sovány...

(#8) Brumi˘


Brumi˘
addikt

(#9) Zájec válasza Brumi˘ (#7) üzenetére


Zájec
veterán

itt egy másik teszt, ebben már jobban szerepelt a E7300 (ES) 8x556:::4448mhz , 1.52v ... azért ez már gonosz ;]

(#10) Brumi˘ válasza Zájec (#9) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nah igen a 8×500@1,376V már jobban tetszik. Remélem a retailek itt is jobban muzsikálnak majd.

(#11) Hold válasza Brumi˘ (#10) üzenetére


Hold
őstag

Na igen, nem kell a túlzott Volt :)

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#12) Bundás22


Bundás22
őstag

azért lesz még pentium dual core is 45nm-en és 1.5 mb cache-el is az lehet még fincsibb lesz az ára miatt :K , szal nem biztos h ez lesz a király még meglátjuk ;)

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#13) rollins válasza korcsi (#6) üzenetére


rollins
őstag

Alapfeszes oc lehetett volna jobb is. 45nm cpu-nak 1.3V -nál többet nem adnák...

(#14) Bundás22


Bundás22
őstag

jah ez tekinthető az E4300 utódjának, de az E2000-res széria ár/értékben lenyomta

sztem most is le fogja nyomni az E7000-reseket az E3000 széria ár/értékben

az én procim vígan megy 3.33ghz-et és még nem tapasztaltam ki a végét 10700 ft volt és bármilyen AMD-t lemos lehet az 40K is
szal én az E3000-res szériára teszem le a voksom :K ha ez 30K lesz az 15-20K szal inkább olcsóbb tunningosabb legyen

jó ez a topic ideje volt má :R

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#15) g@bo válasza Bundás22 (#14) üzenetére


g@bo
nagyúr

használtam egy 21xx széria 10k körül van, hát ár/teljesitmény tekintetében nem túl nyerő hozzá képest sokminden. persze tuning befigyel.

7xxx széria ára érdekel, 31+fa most a 8200-as, szal valahol bőven alatta lenne finom. bőven, gondolom a max 5k.... mikor a 6300 mellé jött a 4300, ott se volt brutál difi.

(#16) korcsi


korcsi
veterán

Core 2 Duo E7200 to launch on the 20th

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#17) mindfreak


mindfreak
őstag

Na, nem is tudtam, hogy ilyen is lesz. :C

(#18) mokus1 válasza mindfreak (#17) üzenetére


mokus1
addikt

pontosan nekem a következő procim E3000szériábol lesz mikor jönnek ki pontosan?az 1 szériából szeretnék venni és jól meghuzni. :B
4gigát illenne mennie.

(#19) Chrys_ válasza korcsi (#1) üzenetére


Chrys_
addikt

"Véleményem szerint megjelenéskor ha nem lesz belőle hiány..."

Még a 8000-es sorozatot sem tudják megfelelő mennyiségben gyártani, akkor ezeket? Bár lehet, hogy ezek is 8xxx-nek indultak, csak inkább ez lett belőlük, nem pedig veszélyes hulladék...

[ Szerkesztve ]

(#20) g@bo válasza Chrys_ (#19) üzenetére


g@bo
nagyúr

hol olvastad, hogy 8000 széria hiány lenne?

(#21) keIdor válasza g@bo (#20) üzenetére


keIdor
titán

Sok oldal írt már róla... nehéz gyártani, kiforratlan még a 45nm.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22) Telefunen válasza g@bo (#15) üzenetére


Telefunen
őstag

Lesz az 10K is, A 6300-4300 reláció nem helyes, mert mindkettő ugyanúgy allendale volt, ugyanannyi cache, csak a 6300 66MHz-el többen szaladt. Itt teljesítményben (fele annyi cache, alacsonyabb órajelek) és árban is nagyobb lesz a különbség a 8000-es szériához képest.

[ Szerkesztve ]

(#23) Chrys_ válasza keIdor (#21) üzenetére


Chrys_
addikt

Így van, plusz az Intel is elismerte, hogy idő kell a gyártósorok átállításához. Részben (másrészt ismert üzleti okok miatt is) ezért késtek vele.

Nekem is várnom kellett az E8400-ra

[ Szerkesztve ]

(#24) Bundás22


Bundás22
őstag

teszt: [link]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#25) Telefunen válasza Bundás22 (#24) üzenetére


Telefunen
őstag

Ez már linkelték.. 6-os hsz.

(#26) Bundás22 válasza Telefunen (#22) üzenetére


Bundás22
őstag

ez nem így van szvsz:
Minek köszönhetően olcsóbb az E4300 az E6300-nál? Először is állítólag ez az első valódi Allendale magot tartalmazó processzor. Hónapokig abban a tudatban éltünk, hogy a két lassabb Core 2 Duo már a 2 MB másodszintű gyorsítótárral felszerelt Allendale magra épül, majd kiderült, hogy ez nem így van, hiszen ezek a processzorok is Conroe magosak, csak az L2 cache felét az Intel letiltotta. Most viszont megérkezett az első valódi Allendale magos Core 2 Duo[link] 266-os fsbvel megy a E4300 csak 200-zas fsb-vel tehát alapon azért lassabb

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#27) Telefunen válasza Bundás22 (#26) üzenetére


Telefunen
őstag

Az FSB vajmi keveset számít (ezért nem is tettem szóvá, pont annyi a különbség a két procc között teljesítményben, amennyit a 66MHz-es többlet indokol). Azt meg hidd csak el nyugodtan, hogy míg az első (B2) szériás 6300-ak Conroe 2M magosak voltak, a későbbiek (L2) már allendale maggal rendelkeztek.

[ Szerkesztve ]

(#28) Bundás22 válasza Telefunen (#27) üzenetére


Bundás22
őstag

nagyon profi vagy mindent megmagyarázol ;] :R

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#29) Bundás22 válasza Bundás22 (#28) üzenetére


Bundás22
őstag

FSB vajmi keveset számít hát nem éppen kicsit megdobja a memóriavezérlést, és az E6300-zas se mind allendale magos, szal szimpatikusabb lett volna beismerned h nem mondtál igazat :)), vagy legjobb esetben is csak féligazság

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#30) dokar válasza Bundás22 (#29) üzenetére


dokar
addikt

tényleg nem sokat számít az FSB, inkább már az L2 mérete

extra - SEXRay

(#31) Bundás22 válasza dokar (#30) üzenetére


Bundás22
őstag

nem sokat de számít ezt is figyelembe kell venni ;)

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#32) Brumi˘


Brumi˘
addikt

E7300 first touch @ xs Ege'sz jol megy. Reme'lem nem lesz hia'ny cikk mikor megjelenik.

E7200 retail quck test @ xs

[ Szerkesztve ]

(#33) lsc


lsc
nagyúr

E 7200 teszt

Az élet kegyetlen .

(#34) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

üdv all.. Jó kis proc. Elképzelhető hogy juni közepe felé 25 legyen az ára :F akkor tervezek uj konfigot és 25öt megérne nekem :D
thx

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#35) Bundás22 válasza sid.:Rc211v (#34) üzenetére


Bundás22
őstag

nem tudni elképzelhető, viszont a pentium dual core(E3000-res széria) sztem még annyi se lesz ;) én azt várom szvsz

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#36) Telefunen válasza Bundás22 (#29) üzenetére


Telefunen
őstag

Ha már ilyen előszeretettel idézel a pH!-s E4300 cikkből, akkor pillants rá a grafikonokra is légyszíves. Mekkora difit látsz a két proci között teljesítményben? Még tömörítőprogramok alatt is 5% alatt van a különbség, holott itt kéne igazán kijönnie a nagyobb memóriasávszélességnek. Az eredeti állításom teljesen helytálló volt, az E4300-ak idején már leginkább az allendale magos 6300-ak voltak forgalomban, de a magnév volt a legkevésbé fontos részlet, te viszont szépen kiragadtad. Szóval mond; nem mondtam igazat azzal hogy az E7000-es széria jobban le lesz maradva az E8000-hez képest, mint az E4300 a 6300-hoz képest?

(#37) Bundás22 válasza Telefunen (#36) üzenetére


Bundás22
őstag

nem igaz amit leírtál 100%-ig és kész
tömörítőprogramok alatt is 5% alatt van a különbség, holott itt kéne igazán kijönnie a nagyobb memóriasávszélességnek
5% az nem elég?, kicsi de létező difi van szvsz, ez az igazság, számít h 266-os fsb.

Szóval mond; nem mondtam igazat azzal hogy az E7000-es széria jobban le lesz maradva az E8000-hez képest, mint az E4300 a 6300-hoz képest? ja jobban le lesz maradva minimálisan, sztem 3 vs 6 mega cache se számít semmit v. csak éppenhogy

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#38) Telefunen válasza Bundás22 (#37) üzenetére


Telefunen
őstag

Tehát ha órajelben 3.66% van a két proci között, teljesítményben pedig 5%, akkor az FSB rengeteget számít? Te tudod :R

Ugye te hoztad fel az FSB-t, én pedig mondtam is hogy vajmi keveset számít, ezért nem is tettem szóvá.. akkor min is kellett vitatkoznod? :P

[ Szerkesztve ]

(#39) Bundás22 válasza Telefunen (#38) üzenetére


Bundás22
őstag

mondtam h keveset :(((
ne rakd a számba a szót :((
lásd #37 :W

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#40) sid.:Rc211v válasza Bundás22 (#35) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Az E3000 széria is már jó lenne nekem(bőven) főleg ha bő 1 hónap mulva lehetne kapni...De azért megérne nekem 25öt az 7200 is..Majd meglátjuk :R

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#41) g@bo válasza Bundás22 (#35) üzenetére


g@bo
nagyúr

E3000 miféle csonkitáson mehet át?

(#42) Telefunen válasza g@bo (#41) üzenetére


Telefunen
őstag

1,5Mb L2 cache, 266MHz-es FSB

(#43) g@bo válasza Telefunen (#42) üzenetére


g@bo
nagyúr

elviselhető. sőt.

(#44) Bundás22 válasza g@bo (#43) üzenetére


Bundás22
őstag

az ára legyen elviselhető
gondolom selejtes wolfdale 6M/3M-ekből készül, reméljük h 20K alatt lesz és jó tunningos ;] ha +300-400mhz van benne bőven behozza a kisebb cache-t ;)

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#45) Bundás22 válasza g@bo (#43) üzenetére


Bundás22
őstag

állítólag sok a hibás wolfdale mivel csak most kezdték el termelni, félrerakják a sok hibás chipet, és utána bagóért eladják nekünk szvsz
az idő nekünk dolgozik, gondolom ez a wolfdale 3M is hibás chipek sorozata

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#46) g@bo válasza Bundás22 (#45) üzenetére


g@bo
nagyúr

hibás, nemhibás, hozza amit igérnek, ha megy a 3 mega... :DDD

csak tolják már piacra, mert igen elkéne egy olcsó cpu az olcsó /még/ ram mellé...

(#47) Myers válasza lsc (#33) üzenetére


Myers
senior tag

Jó kis eredmények. :)

A szorzó 9.5-ös. Ez azt jelenti, hogy felenként lehet majd állítani?

Vagy csak így 9.5, 9, 8, 7... ?

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#48) Myers


Myers
senior tag

Valamelyik bazárban láttam 7200-est 29k-ért.

http://www.muszaj.hu/

(#49) Bundás22 válasza Myers (#48) üzenetére


Bundás22
őstag

na ennek alapján az E3000-res széria 20 alatt lesz :) :R ha ez igaz
hol láttad mert én nem

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#50) Myers válasza Bundás22 (#49) üzenetére


Myers
senior tag

Hammon, Bandit, stb.... :F Már nem tudom, valamelyiknél a sok közül. :)

http://www.muszaj.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.